I.Prūsis: ‘Globālā politika’

Iekšpolitika ir politika, ko valsts realizē savā teritorijā un uz saviem iedzīvotājiem. Ārpolitika ir politika, ko valsts realizē attiecībā uz citām valstīm. Šie termini ir skaidri un saprotami, gan politiķim, gan ierēdnim, gan ierindas pilsonim. Grūtāk saprast kas ir globālā politika. Noteikti kaut kas liels, vispārējs, vispasaules, globāls. Tātad globālā politika ir politika ko realizē attiecībā uz vismaz vairākām valstīm.

Valstis šādu politiku nerealizē, jo tās realizē ārpolitiku un iekšpolitiku. Tātad to realizē kāds cits, kas nav valsts, kāds cits, kas ir pietiekami spēcīgs, lai realizētu politiku attiecībā uz vairākām valstīm, kāds cits, kas stāv pāri valstīm.

Kas ir šie citi ir gana plašs un interesants temats, kas prasa sīkāku apskatu, bet kā vienu visiem zināmu piemēru var minēt lielas starptautiskas korporācijas.

Globālās politikas stūrakmens ir pretrunas ( iekšpolitiskās, starpvalstu, reliģiskās, nacionālās, ideoloģiskās utt.) un spēja šīs pretrunas pēc vajadzības radīt, padziļināt vai samierināt.

Tie, kas pārzina tikai iekšpolitikas un ārpolitikas metodes, pašiem nezinot, kļūst par rotaļlietām globālās politikas realizētāju rokās.

Globālā politika un tās metodes nav nekas jauns, tā ir tik pat veca cik izplatītākie mūslaiku netikumi. Tikai par to vēstures grāmatās neraksta, raksta par globālās politikas sekām – valstīm, kariem, revolūcijām utt.

Kādēļ par to ir vērts padomāt? Tādēļ, ka mums uzbur ačgārnu pasauli, kurā nereti melnu taisa par baltu un otrādi un patieso lietu būtību slēpj aiz skaistiem, skanošiem, bet vairumam cilvēku maz ko izsakošiem vārdiem un vārdu salikumiem, tādiem kā “globālā politika”, “starptautiskā sabiedrība”, “demokrātiskās vērtības”, “ekonomikas pārkaršana”, “redakcionālā politika”, “brīva darbaspēka un kapitāla kustība” un daudziem citiem.

Saprotot šādu vārdu patieso jēgu, ilūzijas nerodas (vai zūd) un ir iespējams adekvāti novērtēt esošo situāciju, kas ļauj pieņemt pareizos, dotajā brīdī izdevīgākos lēmumus.


Ivars Prūsis
, 2007.gada jūnijā


 • transnacionālas kompānijas
  apvienoto nāciju organizācia
  starptautiskais valūtas fonds
  pasaules banka
  pasaules veselības organizācija
  pasaules tirdzniecības organizācija
  eiropas savienība
  amerikas savienotās valstis
  neatkarīgo valstu savienība :D (neatkarīgo :D)
  āfrikas savienība
  terorisms, terorors, terorists
  globālās klimata izmaiņas
  globālā sasilšana :D:D
  ————-
  turpini smieklīgo sarakstu

 • Piemēram.
  Gan jau tie, kas ir uzveduši šo krīzi (dramaturģija), ļoti labi zin ar ko Latvija rēķinās.Kādi ir tās aktieri. Un kur slēpjas aplausi.Man neviens nepārliecinās, ka kaut kādu naudu SVF aizdod. Neesmu redzējis. Varbūt tā ir tikai spēles taktika, kurā viss notiek, bet cieš kaut kādi bandinieki. Globāli dārgie, tikai globāli.

 • Aplasi atkarīgi arī no tā, vai šī “dramaturģija” ir traģēdijas vai komēdijas formātā. Vai arī bezgauumīgs mūsdienu šovs, kičīga performance? Grieķu teātrī (klasiskajā tātad) bija divas traģēdijas plus trešā daļa – komēdija.

 • Kurš tad šajā formātā (iekš) aplaudēs? It kā jebkurā formatā (piedāvājums) pietrūktu gandarīto?

 • Nu, tad jau labi – visi visiem aplaudēs!
  Var sākt jau tagad.
  Ja kāds nebūs piedalījies “spēlē” (nebūs papūlējies savu spēli spēlēt, ar savu scenāriju papildināt kopīgo globālā līmeņa “skatuvi”), tad – pats vainīgs…

 • Ir vēl kas. Kurš to zin?

 • Tas, kurš uzdod šo jautājumu! :)
  (NB! “zināt” nav “varēt”…)

 • ir forma, matērijas nav …. pilnīga paļaušanās

 • Par Globālo politiku un tās “menedžeriem” sk:

  http://rutube.ru/tracks/957357.html?v=ec3bca7f3bc742cc4d0ccd70175c21c2 (K.Petrovs – krieviski)

  vai:

  http://www.democracynow.org/2004/11/9/confessions_of_an_economic_hit_man (Dž.Perkinss – angliski)

 • žēl Petrova. Novāca Petrovu.
  Perkinsu var dabūt arī citā formātā, ir pat grāmata, esmu redzējis krievu valodā.

 • Konstantīns Pavlovičs Petrovs krita kā Īsts Karavīrs! Nežēlīgā un nevienlīdzīgā cīņā par savu Dzimteni. Aukstajā jeb Informācijas karā. Līdz pēdējam Elpas vilcienam Taisns un Nelokāms. Un ĻOTI MĪLĒTS. Kā īsts ģenerālis savas tautas priekšgalā. Slava Varoņiem!!!

 • Petrovu novāca tanī brīdī kad viņi uzsāka koncepcijas patattēžu nomaiņu no izlamiskās uz vecticībnieku (vēdu balstīto), kas ir pasaules uztveres sistēma ārpus judaiskās (GOJiem radītajās) un nekontrolējas no “globālās politikas”.
  —————————————
  Aiz Petrova, Jefimova, Zaznobina stāv GRU (Glavnoje Razedovatelnoje Upravlenije) ar vairākiem institūtiem un zinātniskajiem centriem, kas arī gatavo materiālus. Atšķirībā no čekas izlukdiests nekad nav nolaidis asinis savai tautai, bet vienmēr ir bijusi elite un vara. Un šo vietu tā vēlas saglabāt arī turpmāk. (turpināt vāldīt pat ar cilvēcīgākiem metodēm).
  —————————————
  Vispārpietiekamā vadības teorija (pamattēzes) būtu jāsaprot katram, bet nevis lai vadītu vai iekļautos ‘pareizajā’ sabiedrības vadības modelī, bet veidotu autonomas (no ārienes nekontrolējamas) pāšpārvales. Pašpietiekamu kopienu sabiedrības ieveidošanās uz jaunas tehnoloģiskās bāzes ir tas, kas biedē šodienas eliti. Viņi paši baidas no jaunās pasaules kārtības un biedē Mēs, kāpēc – tāpēc ka cilvēks kurā nav baiļu ir nevadāms.
  —————————————
  Esošo sistēmu nav iespējams izmainīt ar tās instrumentiem. mītiņi, demonstrācijas, badasteiki, jaunas politiskās partijas, pat “vēža ārstēšana ar svinu” nepalīdzēs. Ir jānotiek transformācijai un pirmkārt apzīņā, tad rīcībā. Maksa par to ir dzīves līmeņa pazemināšanās (uz laiku)

 • Globālo politiku realizē slepenā pasaules valdība, kura šodien ir apmetusies ASV (nejauks ar ASV valdību). Šī globālā politika tiek realizēta balstoties uz ASV militāro spēku un tām lielām starptautiskām korporācijām ko esat minējuši un vēl pieskaitiet klāt televīziju un avīzes.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.