J.Kučinskis: ‘No kā baidās impērijas un oligarhijas? (Tautas spēka pielietošanas ceļvedis)’

Valsts politiskā neatkarība un cilvēku brīvība ir ļoti dārgas vērtības, kuras tā īsti var novērtēt varbūt vienīgi jau pēc neatkarības pilnīgas zaudēšanas. Latvijas neatkarība un tautas suverenā vara daudzās būtiskās jomās jau ir lielā mērā zaudēta vai vismaz kritiski vājināta, jo lēmumi šajās jomās tiek pieņemti vai nu vietējo autoritāšu šaurā lokā vai pat aiz mūsu valsts robežām. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem pašreiz vērojamajam Latvijas saimnieciskajam un morālajam sabrukumam. Demokrātiskie lēmumu pieņemšanas mehānismi Latvijā jau sen vairs nedarbojas, tautas griba vairs netiek ņemta vērā.

1992. gadā latviešu valodā tika izdota Džīna Šārpa (Gene Sharp) sarakstīta un Oļģerta Eglīša tulkota brošūra „Patstāvīga valsts aizsardzība bez posta un kara“. Tajā izklāstīti nevardarbīgi valsts neatkarības un demokrātijas nosargāšanas principi gan pret iespējamiem ārvalstu iebrucējiem, gan arī pret iekšējiem demokrātijas apdraudējumiem – sociālu un politisku netaisnīgumu, varas uzurpēšanu. Brošūra bija domāta ne tik daudz valsts vadītājiem, kā visplašākajām iedzīvotāju masām, lai tās vajadzības gadījumā spētu rīkoties patstāvīgi. Brošūrā klāstītie nevardarbīgās pretošanās principi tika sekmīgi izmantoti mūsu valsts neatkarības atgūšanas aktivitātēs no 1987. līdz 1991. gadam. Pēc tam tie tika aizmirsti, un Latvijas valdība ne mazākā mērā nav veicinājusi šo principu apgūšanu, tā vietā izvēloties Rietumu lielvalstu aizbildniecību, no kā, starp citu, savā brošūrā brīdināja arī amerikānis Džīns Šārps.

Ir skaidrs, kāpēc kopš 1991. gada izveidotajai Latvijas ekonomiski politiskajai virskārtai Dž. Šārpa brošūrā izklāstītie principi un metodes tik pēkšņi kļuva nevēlami. Tos taču tauta varētu sekmīgi izmantot savu demokrātisko tiesību nosargāšanai arī pret šīs pašieceltās „elites” tīkojumiem. Otrs Dž. Šārpa izklāstīto metožu aptverošais apzīmējums ir „tautas spēks”.

Manuprāt, pašlaik Dž. Šārpa izklāstītajiem instrumentiem ir vēl lielāka nozīme nekā 1991. gadā, jo ir sācies nestabilitātes periods. Latvija faktiski atkal ir zaudējusi savu neatkarību, jo valstij svarīgi lēmumi nu tiek pieņemti ārvalstu banku akcionāru sapulcēs, Briseles, Vašingtonas un Starptautiskā Valūtas fonda birokrātu sanāksmēs. Negodīgā veidā bagātības sarausušie vietējie jaunbagātnieki ir ieviesuši sociāli netaisnīgu un saimnieciski parazitējošu režīmu, kas grauj pašus Latvijas pastāvēšanas pamatus, kā arī paralizējuši visus demokrātiskos procesus, to vietā izveidojot savu kabatas partiju imitētu demokrātijas parodiju, kuras ietvaros cilvēkiem netiek dota nekāda reāla izvēle. Nav izslēgta arī kārtējā novājinātās Latvijas iztirgošana austrumu virzienā.

Ja mūsu senči Dž. Šārpa aprakstīto stratēģiju būtu izmantojuši XIII gadsimtā, 1934. un 1940. gadā, Latvijai būtu pavisam cita vēsture.

Iesaku šo brošūru ne tikai katram vērīgi izlasīt, bet arī to iztirzāt savu paziņu, draugu, ģimenes, darbavietas, izglītības iestāžu, klubu, arodbiedrību un citu iespējamo organizāciju biedru lokā, kā arī organizēt par šo tēmu priekšlasījumus, veikt praktiskas nodarbības, sagatavošanās darbus un apmācības.

Nevardarbīgas pretestības paņēmienus jāsāk praktiski izmantot jau tagad, lai atgūtu mūsu Satversmē paredzēto tautas suvereno varu un līdz ar to iniciētu Latvijā labas pārmaiņas. Taču tās pašas metodes vajadzības gadījumā var tikt izmantotas arī iekšēja apvērsuma (puča) un ārēju draudu novēršanai. Brošūra noderēs arī tiem, kas vēlas labāk izprast valsts pārvaldes, politikas, ekonomikas un sociālās jomas svarīgākos principus, palīdzēs orientēties mūsu sabiedriskajā dzīvē.

Plašāk šo tēmu varam studēt un apgūt citās Džīna Šārpa grāmatās, kas ielādējamas šajā interneta vietnē – www.aeinstein.org, Mahatmas Gandija darbos un citā literatūrā, ko spējat sameklēt. Protams, intensīvi jāizglītojas arī citās personīgās un sabiedriskās dzīves jomās, lai mēs labāk un skaidrāk apzinātos savus mērķus. Šo pasākumu mērķis ir radīt bezpartejisku vai pārpartejisku tautas kustību, kas bruņota ar dzīves gudrību un nevardarbīgas cīņas ieročiem, kas vēsturiski sevi pierādījuši kā vienīgie efektīvie. Jo vardarbība neko neatrisina, tikai vairo jaunu un vēl lielāku vardarbību.

Izmantosim šo laiku, kurā vēl relatīvi brīvi varam to darīt!


Jānis Kučinskis

Piezīme. Grāmatas teksts iegūts no Alberta Einšteina institūta mājas lapas internetā kā bezmaksas e-grāmatas kopija.


 • Runājot par pavisam aktuālām tēmām šī jautājuma sakarā, tad uzskatu, ka psiholoģiski ļoti iedarbīga akcija būtu šāda
  - savācās pūlis (piem., 1.decembrī pie MK) un neizdveš ne skaņas, vienkārši klusējot pavada ar izteiksmīgu skatienu ikvienu dižo tautas kalpu, kas iet garām. IZTĒLOJIETIES ŠO!

 • bet tas taču ir ārprātīgi preversi.

 • perverss -ais; s. -a, -ā;
  1. Normai neatbilstošs, slimīgs, pretdabisks (parasti seksuālā jomā). [Tezaurs.lv]

  Vai nepaskaidrosi, kas tieši tev šķiet perversi?

 • drīzāk klusējot nekā pūlis

 • esi tik laipns un iedod man savu e-mailu

 • Uzrakstiet Klanam Peksim, piemēram, šādu vēstuli (kādi padsmit purni):
  +++
  “Cien., Pan Kleksi!
  Tu esi dzimis par kunigaiti un tevis aizsāktās Pingvīnu aktivitātes ir jāturpina. Tās atdūrās pret zināmiem šķēršļiem, jo Pingvīnu armija tika sūtīta nevardarbīgajā cīņā bez kādas stratēģijas un gatavošanās. Tādēļ aicinām sākt ar sevis un armijas pilnveidošanu un izlasīt šo rakstu http://www.tautasforums.lv/?p=1455.
  ***
  Izsakām savu rūgtumu par to, ka tu publiski noklusē Alternatīvā budžeta esamību – http://www.tautasforums.lv/?p=1458. Kas tam par iemeslu?
  +++
  +++
  Cieņā,
  tavs uzticamais nevardarbīgais preteklis..”

  Var mēģināt sūtīt uz klans.peksisATTleta.v [vārds/uzvārds, protams ar maziem burtiem.... daah... hrjuu, hrjuu]

 • Ak kāds naivums jūsu vecumā :D Nu nomainīsiet kora kopmēģinājumu ar kopīgu klusam brīdi. UN? Jūs domājiet, ka kādam no tā būs silts, vai auksts?
  OK. ja tas ir daļa no nevardarbīgas pretošanās. Pamatiem pastudējie Gandiju.

 • Nav runa par ‘klusuma brīdi’… PILNĪBĀ cita doma, ko diemžēl neuztvēri. Pastudē Gandiju un arī Šārpu! Un, protams, gaidām Tavus priekšlikumus..

 • Nevardarbīgā pretošanās ir arī ekonomiskā cīņa – tai skaitā nodokļu nemaksāšana. No tā gan valdošā kliķe lektu kā applaucēta, tas ir vienīgais punkts kur viņus var aizskart, jo pat masu nemieri būtu viņiem izdevīgi, bet ekonomiskais boikots tas būtu nāvējoši.

 • Man tevi jāapbēdina, “tā pilnīgi cita doma” arī ir naivums Tavā vecumā :)
  Liekās savā jaunības ideālisma līdz galam neesi sapratis kāds aizsargbruņas ir tā saucamajiem tautas kalpiem. Un vēl stāstīs, ka tauta nesaprot, bet viss tiek darīts tās labā ;P nu gluži kā inkvizīcija dedzināja ķecerus uz ugunskura, viņu pašu dvēseļu glābšanas labā, vai kā komunisti pārliecināt vēl joprojām uzskata, ka Staļins bija labais, nu bija kļūdas, bet kopumā viņš bija pareizais :)

 • Masu nemieri tik tiešām būtu viņiem izdevīgi. Arī par nodokļu nemaksāšanu piekrītu, ka tas būtu iedarbīgi..

 • “Nevardarbīgā pretošanās ir arī ekonomiskā cīņa – tai skaitā nodokļu nemaksāšana.”
  Tieši tā, kāpēc maksāt nodokli iekārtai, kurai uzspļaut uz nodokļu maksātāju interesēm, pie tam vēl tos vēl apliekot ar lielākiem ierobežojumiem un sodiem. Iekārta pati iznīcina sabiedrības iespējas darboties un pēc tam vajā tos, kas izvairās no tādas iekārtas atbalstīšanas(aplokšņu algas). Vai tad cilvēkam ir interese ieguldīt naudu pensijā redzot, kā ir tagadējiem pensionāriem, kuru iepriekšējie ieguldījumi mistiski izkūpējuši, par spīti tam, ka pensionāru jau tā mazāk izdzīvo nekā bijis to, kas maksāja savu laik par pensijām.

 • Nē, tu visus iebāz vienā maisā. Laikam maz ir bijusi saskare ar politiķiem un partijām. Ne visi ir vienādi. Patiesībā diezgan daudzi no t.s. “elites” ir uz salūšanas robežas un šāda akcija būtu ļooti iedarbīga. Tas nav mans ideālisms.. un atzīšos arī ka ideja nav mana, bet pavisam “citas kategorijas cilvēka” (ja tā drīkst izteikties par domāšanas vērienu un analītiķa spējām un notikumu prognozēšanas spējām), tā kā Tavs apvainojums par manu naivumu ir galīgi nevietā (bet atvainoties jau mūsdienās laikam nav pieņemts ;))
  Un precizējot par tiem Taviem priekšlikumiem, tad saprotu, ka ierosini nemaksāt nodokļus.. Vai ir vēl kādas idejas?

 • :))) kamēr darbojas pariju sistēma, tikmēr dažu nenoturīgāku elementu “salūšana” neko sitēmai nespēj padarīt :)
  Par to apvainojumu – naivums un ideālisms jau nav nekas ļauns, vai nosodāms, tās jau ir tikai labas īpašības, tad jau ne tik jaukas īpašības ir mans cinisms un neuzticēšanās nevienam :P (ziniet, piedzīvojot gan PSRS, gan ES ilūzijas ir pagaisušas par daudz ko ;P )
  Vajadzīgs spēcīgs līderis. Tūlīt man mēģinās oponēt, ka sabiedrība bla, bla, bla… BET cik liels % no sabiedrības ir spējīgs domāt? pierādījums nav tālu jāmeklē – atnāk Stendzinieks un buldozers ierullē :P
  Tapēc līderis IR nepieciešams, ap to varētu saliedēties arī tie augstāk piesauktie “+” politiķi un partijas.
  Starp citu – kā tagad skolās māca vēsturi? vai te rakstošajiem ir priekšstats par to, kā 1917 Ļeņins tika pie varas un kāda bija situācija valstī?

 • Līderis nozīmē, ka Tauta Atkal tiek atstāta, kā tu saki “stulba”. Jo koncentrētāka vara, jo lielāks stulbuma potnciāls, ja tā var teitkt. Ilūzija uz īsu mirklīi, ka viss kārtībā. Paslīd lielajam vīram kāja un visa valsts iegāžas bedrē – labs ietiekumus.
  ===========
  Salīdzināms (savā ziņā) ar pievienošanos zviedrijai – nevis vietējais nepieredzējušais līderis, bet labi menedžments no zviedrijas tad jau labāk – NE :D:D

 • Vārdiņš “stulbs” manā tekstā nefigurēja ;) To saki tu ;P un tomēr – par ko liecināja buldozera panākumi?
  Starp citu – ne velti es jautāju par to vēstures zināšanu ;P
  Dotajā brīdī situācija ir traki līdzīga ar to, kas bija Krievijas impērijā ap 1917. Un vēl kāds par to lielo depresiju atceras un kā tas viss beidzās?

  par to Zviedriju – viņiem mēs kā nabadzīga province neesam vajadzīgi, mēs viņiem esam vajadzīgi kā slaucama kaza, lai viņu pašu iluziorā labklājība nesabruktu ;P Zviedru menedžments sekotu, lai neapstājās naudas plūsma, drīkst 3x minēt kurā virzienā.

 • P.S.
  Līderis ne vienmēr nozīmē diktators (nu piemēram Šķēle kā prezidents ;P) Arī Gandijs bija līderis, idejiskais līderis, tas Latvijā šodien ļoti trūkst.

 • Vai pareizi Tevi saprotu, ka ar spēcīga Līdera nepieciešamības pasludināšanu tu vēlies pasvītrot sabiedrībā pastāvošu pieprasījumu pēc garīgām autoritātēm, gudrības un uzticamības paraugiem? Piem., 1988. gadā latviešu radošās inteliģences pārstāvji iesāka Atmodas kustību ar savu Vārdu, ar Autoritāti, vai ne? Vai par to u runā?
  Un vēl vēlos Tev pajautāt, kas šodien Tev personīgi ir tādas Autoritātes – tieši līderisma nozīmē, t.i., viņu piemērs, idejas, darbība vai vienkārši viņu klātbūtne sabiedrībā tev iedvesmo, rada tevī kaut kādu garīgu vai intelektuālu “vilkmi”, virzīšanos kaut kam pretim, kaut kādā noteiktā virzienā un tml. (ceru, ka saprati!)?

 • OK. Labi. Tu neteici stulba, tu teici:”…BET cik liels % no sabiedrības ir spējīgs domāt?…”
  ====================
  Līdera ideja ir izmetama miskastē, jo, lai arī līderis, tas ir tikai cilvēks. Vienu marioneti manipulēt vieglāk nekās simts. Vieglāk kļūīties ir vienam, vieglāk pakļauties spiedienam, draudiem.
  ————
  Par Līderiem tavā izpratnē ir jātop pilnīgi visiem iedzīvotājiem, ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Es tāpat, kā tu nevienam neuzticos, nevienam neticu un neklausu :)

 • hmmm… par līderi:
  cilvēks, kam morālā stāja ir stiprāka par vidējo, kam ir atbildība un Godaprāts, un citi labi dotumi, tiek ievēlēts par vadoni…. ok…
  Domāju, viņš nesabojāsies, jo iepriekšminētās īpašības nav tik viegli izdeldējamas.
  Zinu, ka tūlīt būs iebildumi par sabojātajiem tautas mīluļiem, ko [pa kādam] savās rindās ievilkusi daža partija. Viņi [kā tagad zinām] ir izkārtnes. Un viņi ir nelaimīgi. Bet viņi ir tie paši, kas agrāk… bet dziļi nelaimīgi.
  Tautas vēlēts prezidents ir atbildīgs tautas priekšā. Pat pie esošās kārtības, kad it kā būtu jāklausa saviem ielicējiem, viņš tomēr dienu ritumā sāk domāt citās kategorijās.
  ———
  par alternatīvo budžetu… par to, ka vēl uz pirkstgaliem tam staigā apkārt…
  Visi saprot, ka ir izšķirīgais brīdis vai atjaunot Latvijas tautas vienumu, vai tomēr ļaut, ka mūs samaļ pasaules naudas mašīna un pašu negribēšana kaut ko piedot.
  Visticamāk, ka kāds atkal gribēs spekulēt ar Tautas Frontes kongresu, kad atšķēlās vēlākā Interfronte. Todien notika lielākā Atmodas traģēdija. To es teicu arī mūsu uzņēmuma delegātam [no Valmieras tipogrāfijas]. Bet viņš bija gandarīts un lepns par iznākumu.
  Ja vidējo pilsoņu līmenī ir tiecība uz sadarbību un izlīgumu, tad nevienam sūdabrālim vairs nevar ļaut atjaunot šaubas un aizdomas. Neviens reāli nerisinās Parastā cilvēka problēmas – tikai viņš pats. Ir tāda sūra jaunāko laiku atziņa – ja kāds kaut ko sola – viņš cer uz to, kas pieder Tev.

 • Jāiet ir nevis varas centralizācijas Virzien, bet varas DECENTRALIZĀCIJAS VIRZIENĀ. Tas ir REGRESSS atdot tiekšanu par cilvēku likteni viena cilvēka rokās, HELP!!!
  ————
  Visā pasaulē cilvēki domā, kā palielināt demokrātiju, kā iesaistīt cilvēkus lēmumu pieņemšanā, lai tie justos piederīgi sabiedrībai, lai justos noderīgi, vajadzīgi PILNVĒRTĪGI.
  ==========
  Latvijā cilvēki apspriež to, kā labāk kļūt par vadāmiem zombijiem.
  ZOMBIJI
  ZOMBIJI
  ZOMBIJI
  ZOMBIJI
  ==========
  Kāds apzinās iespējamos riskus sociālajā nozīmē. Kādu cenu pēc tam maksās par Noslēgto “progresa” Līgumu?

 • vispār… savu valsts pārvaldes vīziju izklāstīju laiciņu iepriekš. laikam jau prezidenta tur nebija :))))
  …uz brīdi atvados…

 • Masa pie MK varēktu rūkt klusiņām (rrrrrrrrrrrrrrr)

 • Nav slikta doma! Sākumā pilnīgs KLUSUMS. Tad sāk klusiņām rūkt. Un arvien skaļāk un SKAĻĀK!!!
  … Bet tas būtu bīstami. Sanāk kā tāda pūļa pašsuģestija, kas var beigties, ka kādu vienkārši iedauza asfaltā. Bet iedomājies, kāda sajūta būtu tiem fruktiem, ja viss notiktu pakāpeniski un saskaņoti. Tikai tā bikses pieliktu aiz bailēm…
  Domāju, ka pie šādiem un līdzīgiem psiholoģiskās ietekmēšanas instrumentiem vajadzētu nopietni padomāt. Jāatrod laiks vairāk pastudēt Šārpu..

 • Reiz man gadījās būt kādā interesantā skaņu terapijas seminārā, kur viena sieviete no Anglijas,uz sitienu neatminos šīs jaukās kundzītes vārdu un uzvārdu, dalījās ar savu pieredzi skaņu terapijas jomā. Runa bija par to, ka ar skaņu un domu paīdzību var attīrīt un harmonizēt dažādas lietas. Kā piemēru, viņa atstāstīja un ar fotoattēliem papildināja, kādu savu eksperimentu, kura ietvaros vairākas dienas, ja nemaldos 10, staigāja ap kādu piesārņotu Anglijas ezeriņu un izpildīja dziedājumus un lūgšanas izmantojot virstoņu dziedājumu. Viņa demonstrēja, kā pakāpeniski mainījās piesārņotā ezeriņa ūdens, pēc tam fotogrāfijās bija redzams, ka ezerā sāk augt ūdens augi, peldās pīlītes, kā mainās augi un krūmāji ap ezeriņu. Rezultāts fenomenāls. Turpat zālē veicām vairākus eksperimentus, izmantojot kristāla bļodas un labas, uz kurām tika izbērta sāls. Koncentrējoties un dziedot virstoņos šos dziedājumus kristāla bļota sāka tik smalki vibrēt, ka netālu esošais sāls, kas bija izbērts uz lapām sāka kārtoties unteresantās simetriskās figūrās, tādās kā sniegpārsliņās. Zīmējums mainījās atkarībā no dziedājuma.
  Mani arī pašam ir zināmas tehnikas, kur liekot lietā tikai domu enerģiju un lūgšanas var attīrīt dažādas telpas, vietas, vai cilvēkus (protams ar pašu piekrišanu)enerģētiskā līmenī.
  Man ienāca prātā tāda doma, kā būtu, ja savāktos, piemēram, ap valdības ēku vairāki cilvēki, tie varētu būt arī dziednieki un visi, kam piemīt spēja koncentrēt domu enerģiju, Mīlestības enerģiju, mērķtiecīgi koncentrētos un veiktu piemēram valdības nama attīrīšanu…
  Radot telpā noteiktu vibrāciju intensitāti, kas atbilst mīlestības enerģijai, visi telpā esošie, kam ir krietni zemāks vibrāciju līmenis manuprāt spruktu no turienes ārā kā tarakāni no slēptuves… (nu varbūt ne gluži tik strauji, bet efektam noteikti jābūt…) :-)
  Arī šāda akcija, manuprāt, nestu pozitīvas pārmaiņas…

 • Man arī neskaitāmas reizes ir bijis kārdinājums pamusināt tautu uz kaut ko šādu. Taču mēs visas sekas nevaram paredzēt.
  Var īstenot šādu variantu: ja Saeimā ir kāds neatkarīgs deputāts, tad viņš debatēs paņem vārdu un nolasa vienu teikumu: tagad katram zālē sēdošajam virs galvas atveras maza lūka, ko nevar aizvērt, un iekšā sāk plūst tīra balta gaisma, kurai nav iespējams pretoties.
  un visu runātājam atlikušo atvēlēto laiku visi sēž klusumā.

 • Ar saskaņotu rūkšanu mana klase atbrīvojās no krievu valodas skolotājas, kura bija tāda tikai tāpēc, ka viņas vīru- virsnieku- atsūtīja uz Rīgu dienēt.

 • Par dziedniekiem! KATRS CILVĒKS IR DZIEDNIEKS(tiešā nozīmē)tāpēc =ar savām labām domām cilvēki spēj RADĪT LABU(TAUTA LAMĀ VALDĪBU UN diemžēl RADA TĀDU VALDĪBU..)Ir tāds likums, ka cilvēkam apkārt ir tas ko VIŅŠ RADIJIS ar SAVĀM domām,rīcību..!..godīgi priekš sevis katrs paanalizēsim -cik nozagām kolhoziem, valstij,darba vietā(kaut vai sīkumus-bet doma-rīcība IR..)vai 100% visu laiku maksājat nodokļus,JĀSĀK AR SEVI=ESI 100% TĀDS ,KĀDU VĒLIES VALDĪBU, jo vārds=drusku=priekš katra mēdz būt dažāds…
  ATTĪROŠAS skaņas ir -OM un mūsu suitu ēēēēē

  Par līderiem būtu labi ja aizmirstu un SAPRASTU ,KA MĒS KATRS KO SPĒJAM, ZINĀM, nav viena spēkos pagaidām VISU zināt…
  Man liekas ka partijas kā tādas ir galīgi garām, bet nezinu ko to vietā likt(politiku kā tādu mehanismu nepārzinu) vien to ZINU ka pārvaldes aparāts kā tāds jāsamazina STIPRI DAUDZ. Jāvirza cilvēkus uz KATRAM SAVAS ATBILDĪBAS UZŅĒMŠANOS, plašā nozīmē-sākot jau ar domām, vārdiem, rīcību=KO SĒSI ,TO PĻAUSI! kas citam bedri rok,pats tajā iekrīt!

 • KOMENTĀRS NO TVNET.
  ========================
  Tajā pašā laikā Miljonāri, nevis protestē pret kārtējo valsts izzagšanu nu jau no aizņemtās naudas, bet braukalē ap Saeimu un sūdzas par dzīvi. Vai kāds vispār zina, cik tāds motocikls maksā? Vai ktrai Latvijas ģimenei ir mašīna vai motocikls? Bet no kurienes nauda? No narkotiku tirgošanas? Pa vakariem nodzer 100 latus, bet 24 latus samaksāt negrib. Tas var notikt tikai Latvijā, kur pieprasa privilēģijas sev, bet nepieprasa valdības maiņu sakarā ar valsts – Parexsbankas nozagšanu vismaz miļjards latu vērtībā. Zīmīgi, ka protestā klāt bija Latvijas ceļinieks Andris Bērziņš, turpat grozījās Silenieks u.c., bet Valdības namā pa sētas durvīm izgāja visi, kas lēma pa kluso par Parexsbankas grupu. Kamēr vienā vietā redz Ls 24 , tikmēr otrā neredz kārtējo afēru ar Parxsbanku, Lattelecom, LMT, Latveenergo, kurius mafijai sakārojies nozagt no valsts.

 • Tiem, kuri vēlas papildus studēt nevardarbību, varu ieteikt arī Mark Kurlansky grāmatu “Nonviolence: The History of a Dangerous Idea”. To var atrast arī labā lasījumā kā audiogrāmatu. Angļu valodā.
  Daudzi ir noticējuši rietumu establišmenta propagandai, ka Padomju savienību sagrāva rietumi aukstajā karā, Reigans ar savu zvaigžņu karu iniciatīvu, bruņošanās sacensība, ko psrs nevarēja panest utt. Līdz ar to esam pieļāvuši smagu kļūdu: atbildību par mūsu neatkarības nosargāšanu esam uzticējuši tiem pašiem rietumiem (NATO, ES, SVF, citas rietumu dominētās globālās struktūras). Vēl vājāku garantu atrast tiešām nevarēja.
  Patiesībā padomju savienību sagrāvām mēs paši – ar savu apzināto vai neapzināto nesadarbošanos un nevardarbīgo pretestību. Pat bez speciālas sagatavošanās tas mums spoži izdevās.
  Nevardarbības pētniekus aizrauj un sajūsmina tas, kā padomju cilvēkiem tas izdevās. Viņi to studē, analizē, izdara secinājumus. Tikai mēs paši, ka jau parasti, sevi noniecinām un nenovērtējam.

 • Galvenais ,katram sajusties brīvam sirdī,domās, dzīvespriecīgiem būt(grūtības norūda un ir interesants pārbaudījums….)un rīkoties brīvi=darīt sirdsdarbus (ķibeles otršķirīgas un ar laiku paliks mazas ,mazas….)Tēvzeme ir meži ,pļavas,ezeri, upes… un politika ir otršķirīga(bet daudzi to uztver kā LATVIJU)TUVOSIMIES DABAI, kam tas iespējams, tā baro, māca,dziedē,priecē, vieno….!!!!Būsim kā putni brīvi,pārliecībā ka rit ēst atradīsies(viņiem taču noliktavu nav…)!….

 • Kad tik no tādas studēšanas nepienāk aplauzšanās

  Jāni, re jaunas vēsmas, par šo un to :http://www.panarin.com/comment/15879/

 • ATBALSTĪSIM ŠVEICES VĒLEŠANU SISTĒMAS IEVIEŠANU LATVIJĀ.
  ĪSTENOSIM DZĪVĒ SATVERSMES TĒZI-VARA PIEDER TAUTAI.
  VALDĪBAS VADĪTĀJS IR JĀAPSTIPRINA PREZIDENTAM-PĒC KONKURSA
  REZULTĀTIEM.JĀRIKO KONSULTATĪVIE REFERENDUMI PAR POLITIKAS
  VIRZIENIEM.VALDĪBAS VADĪTĀJS IZVELAS MINISTRUS UN VEIDO
  POLITIKU ATBILSTOŠI PILSOŅU BALSOJUMAM.

 • Izlasīju Šarpa kunga ‘Pastāvīgo valsts aizsardzību bez posta un kara’. Jauki jau tas viss tur aprakstīts, vienīgi rodas iespaids, ka Čehoslovākija tika okupēta 1968. gadā, bet Polija – 1981. Un diemžēl visa šī jaukā taktika un stratēģija varētu darboties 20. gadsimtā un arī agrāk, konvencionāla militāra konflikta apstākļos. Bet tā jau ir pagātne un tagad ir cits gadsimts, cits gadu tūkstotis. Un diezin vai kāds mums varētu dot padomu, kā pretoties ekonomiskajiem un ideoloģiskajiem uzbrukumiem, kādi tiek izmantoti modernajā mūsdienu karadarbībā. Pašiem nāksies izstrādāt efektīvu cīņas taktiku.

 • Atļāvos pārkopēt ,labi izskaidrots:
  Autors: Silvija Schvemberg ( )

  Visi garīgie skolotāji vienmēr apgalvojuši vienu un to pašu, un šis vēstījums ir: “VISUMS – TAS IR SPOGULIS !” Lai ko arī tu sūtītu (savās domās, vārdos vai rīcībā) kaut kam, tas neizbēgami atspoguļosies tev atpakaļ no Visuma spoguļa. Tātad, ja tu turpināsi sūtīt vienu un to pašu, izmantojot to pašu pieeju dzīvei, tad arī Visuma spogulis atspoguļos tev tikai to pašu!
  Iedomājies pie spoguļa sēdošu cilvēku ar bēdīgu ģīmi. Pajautā viņam un uzzināsi, ka viņš tā jau sēž ilgi, gaidot, kad beidzot viņa atspulgs spogulī uzsmaidīs. Tu jau vari viņam pateikt: “Ja vēlies, lai atspulgs uzsmaidītu, tad tev pašam vispirms ir jāuzsmaida spogulim!” Taču viņš atbildēs: “Muļķības! Es nevaru tā bez iemesla smaidīt spogulim, un es nesmaidīšu, kamēr vien spogulis neuzsmaidīs man.” Acīmredzami, tu nodomātu, ka šis cilvēks ir vājprātīgs. Taču, vai tad vājprāts nav arī tas, ka tik daudz cilvēku turpina izmantot priekš viņiem neveiksmīgo pieeju dzīvei, gaidot kad dzīve beidzot atnesīs viņiem nosacījumus, kas padarīs viņus laimīgus? Kā gan Visuma spogulis var atspoguļot tev pārpilnīgu dzīvi, ja tu nesūtīsi tam pārpilnības apziņu?
  Risinājums it kā vienkāršs. Kāda ir pieeja dzīvei, tāda ir arī pati dzīve. Taču cilvēku vairākums, kā iepriekš, vēlas, lai citi cilvēki ātrāk pret viņiem attiektos labi nekā viņi paši sūtīs tiem laimes vibrācijas. Ja tu vēlies, lai tava dzīve izmainītos, tad TEV VAJAG SĀKT IZMAINĪT SEVI ! Tikai tad Visuma spogulis atspoguļos citu tavu tēlu.
  Piemēram, paskaties uz cilvēku, kas izjūt pret sevi žēlumu un kuram liekas, ka visa pasaule ir noskaņota pret viņu. Viņa dzīves uztverē dzīve tā ir cīņa. Kā jau tev zināms, Visuma spogulis ir tā iekārtots, lai dotu cilvēkiem saskaņā ar viņu dzīves uztveri. Visuma spogulis teiks: “O, šis cilvēks tiešām grib izjust cīņu” un atspoguļos tev atpakaļ dzīves apstākļus, kas padarīs tavu dzīvi par cīņu. Taču cilvēki, izjūtot šādus apstākļus, bieži vien uz tiem reaģē negatīvi, tā sūtot šādu negatīvu tēlu virkni arī uz spoguli. Spogulis teiks: “O, šie cilvēki grib vēl vairāk cīnīties!” un izpildīs viņu vēlēšanos. Tā cilvēku negatīvās pārliecības kļūst par pašrealizētiem pareģojumiem, un viņu dzīves pārvēršas par lejupejošām spirālēm.
  Buda to mācīja sakot, ka dzīve būs tev ciešanas tikmēr, kamēr vien tu nesāksi attīstīt pareizas vēlmes caur nepiesaistīšanos.
  Ja tu spēsi pozitīvi reaģēt arī negatīvā situācijā, atteiksies uzskatīt cīņu par konfliktu risināšanas metodi, tad Visuma spogulis to noteikti ievēros un noteiktajā laikā neizbēgami teiks: “O, šis cilvēks vairs negrib cīņas, tātad arī negrib sev oponentus kā pretiniekus” un atspoguļos nosacījumus, kuros cilvēkam vairs nebūs pretinieku un vairs nebūs arī jācīnās.

 • Par nevardarbību jeb mūsdienās sauktu par Mīldarbību.
  ===============
  Fakts.
  Viens cilvēks izvēloties vardarbību, pārējos (viņiem negribot) iesaista cīņā par izdzīvošanu. To pašu NEVAR attiecināt par viena cilvēka Izvēli būt Mīldarbīgam (nevardarbīgam). Pietiek TIKAI AR VIENU vardarbīgu cilvēku, un visiem pārējiem ir jāiesaistās savas brīvības sargāšanā.
  —————
  Apspriežot nevardarbūbu, lūdzu, ņemt vērā šo paradoksu.

 • Nomali, nevajag dezinformēt. Poliju neviens 1981. gadā neokupēja. Tikai bija Jaruzeļska režīms, kura arī sen vairs nav.
  Čehoslovākija jau sen ir atokupēta un pat pati sadalījusies 2 valstīs. Nevardarbīgā pretošanās ir process, nevis viens notikums.
  Tā vai citādi, bet nevardarbīgā pretošanās nostrādāja.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.