TautasForums.lv aktīvisti aicina uz ciešāku sadarbību

TautasForums.lv ir mūsu pašu sadarbības rezultāts – atrodam viens otru, dalāmies ar pieredzi un vērtīgu informāciju, palīdzam, tulkojam, rakstām un darām citus labus darbus, no kuriem lielākā daļa paliek “aizkadrā”. Šo sadarbību aicinām veidot vēl ciešāku! Aizpildiet šo interneta anketu un norādiet savas prasmes, iespējas un vēlmes, lai mūsu kopīgais darbs sekmētos vēl labāk.


 • Būtu pateicīgs, ja kāds varētu šim izstrādāt speciālu banerīti, ko izvietot šeit pat lapā… Jānis Kučinskis, kurš, šķiet, pirmais izteica domu par šādas anketas un aktīvo cilvēku saraksta nepieciešamību, to nodēvēja par “Brīvprātīgo mobilizācijas pogu” un “Ko katrs var darīt” sarakstu …

 • Kādi kritēriji bannerim?

 • Liela – “Brīvprātīgā mobilizācijas poga”
  http://farm3.static.flickr.com/2478/4081392329_42b15858aa_o.jpg
  Maza – “Brīvprātīgā mobilizācijas poga”
  http://farm3.static.flickr.com/2478/4081392329_f1ce09e8b5_m.jpg
  ============
  Ja kādam ir vēl citas idejas, bet nav iespējas tās vizualizēt, tad es apsolu tās vizualizēt atbilstoši aprakstam vai skicējumam.

 • “Brīvprātīgo līdzdalībnieku (palīgu) pieteikšanās”
  Nospiežot šo banneri,
  1) varētu atvērt anketu, kuru brīvprātīgais aizpilda (daži raksturojoši dati par sevi, kontaktēšanas iespējas un darbi vai ieguldījumi (arī ziedojumi), kurus brīvprātīgais gribētu darīt;
  2) pašas TF administrācijas sludinājumi, kurā uzskaitīti nepieciešamie uzdevumi, kas gaida darītājus.

 • Taču, lai šī brīvprātīgo pieteikšanās notiktu raiti, visam TF jāgūst kāda praktiska virzība. Proti, jābūt izceltiem konkrētiem panākamiem mērķiem (tuvākiem, tālākiem), kuri iztirzāti arī konkrētās analīzēs, koncepcijās, materiālos un komentāros. Konceptuāliem rakstiem, kas atspoguļo mērķus, jābūt atsevišķā rubrikā (lai viņi nepazūd tai garajā zeķē). Lai katrs jaunpienācējs varētu nospiest pogu “Kas mēs esam un kurp ejam” un īsā laikā tikt skaidrībā, kāpēc ir šis forums un uz kurieni tas virzās.
  Vienkārši jāiztēlojas, kāds iespaids paliek jaunienācējam, kas pirmo reizi ienāk Tautas forumā. Jo bieži, ienākot forumā, rodas iespaids, ka te tiek pārgudri pļāpāts par kaut kādām eksotiskām lietām, kam nav nekāda sakara ar Latvijas realitāti un vēlamajām reformām. Jo tās ir “zeķes” augšgalā un redzamas.
  Latvijā ir cilvēki, kuri vēlas un ir gatavi daudz ko darīt lietas labā. Diemžēl viņi paši pagaidām neuzdrīkstas kļūt par līderiem un/vai iniciatoriem. Un esošās politorganizācijas nekādu iniciatīvu neizrāda, neskaitot gatavošanos kārtējam vēlēšanu farsam, kas notiks tikai pēc gada.

 • Baz Luhrmann – Everybody’s Free (To Wear Sunscreen) http://www.youtube.com/watch?v=gmAReOklwNY&feature=player_embedded

 • Ar to es negribēju teikt, ka eksotiskas tēmas vispār nav nepieciešamas. Bet tās, manuprāt, jāpasniedz tādā kā interešu grupu līmenī tiem, kas vēlas parunāties, paasināt prātu un padziļināt izpratni, gūt domubiedrus utt.
  Tātad pirmajai lapai, kas atverās, ienākot Tautas Forumā, jābūt aktuālai un mobilizējošai. Tai pat laikā tie, kas to vēlas, var nospiest tādas nodaļas kā reliģija, zinātne, izglītība, vēsture, ekoloģija, tehnoloģijas, mūzika un māksla u.c.
  Jo ne jau no maizes vien dzīvojam…

 • …Par reklāmkarogu…
  Platums – līdz 170px
  Augstums – kā labāk izskatās.. ar tām vietām lapā tā pašvaki…
  …Par reklāmkaroga nosaukumu un saukļiem..
  Te derētu visiem padomāt. Vārds “brīvprātīgie” ir ok, bet “poga” kaut kā neder. Varbūt ir kādi priekšlikumi kādiem uzrunājošiem saukļiem?
  …Par anketu…
  Jāni – ar ko būtu papildināma šī anketa? http://www.tautasforums.lv/?page_id=1409 (varēja būt pārskatāmāka, bet nu tas tehniskais risinājums neļauj izvērsties)
  …Par konkrētākiem mērķiem
  Kā jau OpenSource pasākumā, mērķus definējam paši. Darbības virzieni ir ieskicēti, atliek tikai atbildēt uz jautājumiem – http://www.tautasforums.lv/forums/ Karkass un platforma ir radīta, tā kā varu iet pensijā..

 • Jāni,
  tas, ko saki, šķiet sakarīgi. Manuprāt, ka viss ir izrunāts un saprasts pietiekami, lai varētu saprašanas sadaļu (kas ir raksti un komentāri) nolikt vizuāli vismaz vienlīdzīgi ar darīšanas sekciju.

 • Biju redzējis – labs:0

 • Es domāju, ka vārdu “poga” uz bannera nevajag. Vienkārši brīvprātīgo (jauno) dalībnieku vai palīgu pieteikšanās. Anketā var ar zvaigznītēm atzīmēt obligāti aizpildāmos laukumus, pārējos atstāt aizpildītāja ziņā.
  Tas otrs forums vienkārši neies, jo pārāk sauss un izolēts. Cilvēku vairumam labāk patīk dzīva domu apmaiņa un kaut vai nosacīta pleca sajūta. Ne katrs ir ieradis strādāt ar sausiem dokumentiem. Tāpēc jau arī kongresos un konferencēs tiek ievēlēta redakcijas komisija vai kolēģija, kas tad nu ar to noņemās, turklāt šķirti no kopējās pasākumu telpas.

 • Labi.
  Tiem, kas vēlas nopietni strādāt pie “speciālā banerīša” (Ivo terminoloģija).
  =============
  Sākumā, lūdzu, tu, kas šo lasa, uzraksti komentāros savas 5-10 versijas tam, kas tur būs rakstīts (var arī vienu).
  ————-
  Pēc tam, kopā izvēlēsiemies (iespējams kombinējot un pieslīpējot) vienu versiju, kurai kopā tieši tāpat ģenerēsim vizuālo noformējumu.
  ————-
  Uztver šo ar vieglumu, ļaujies izdomai un fantāzijai.

 • Manas versijas.
  —————
  Brīv-Prātīgajiem
  Palīdzi un Piedalies
  Arī tu vari dot
  Šeit nekādā gadījumā neklikšķini
  Vēlies dalīties? Spied šeit.
  Darbs dara darītāju
  Nepaliec “aizkadrā”
  Ļauj sevi atrast

 • Starp citu, Maikls Hadsons par Latviju stāsta Maksim Kaizeram (populārs raidījums no Francijas) šeit:
  http://www.rtfl.lv/

 • Mans priekšlikums bannera tekstam:
  “Brīvprātīgo dalībnieku pieteikšanās”
  vai
  “Brīvprātīgo pieteikšanās”

 • Paldies. Pārējie – kur esat?

 • Man tīri labi patīk “Brīvprātīgo pieteikšanās” (līdz rītam vēl padomāšu, ja nebūs jau baneris gatavs)

  Par to, ka Jānim forums šķiet sauss… te man jāsaka, ka kādam tā šķiet, bet kādam ne. Mēs esam dažādi – vienam patīk kaut kas viens, otram cits. Runa jau ir par ko citu – par mūsu katra un visu kopīgo patiesu vēlmi un gatavību darīt lietas labāk. Ja tādas nav, tad maucam pa veco – un tā visās dzīves jomās. Vārdi tas ir viens, bet darbi – tur jau patiesi jāpierāda, vai esi gatavs lauzt iesakņojušos stereotipus, lai pakāptos nākamā līmenī, vai nē..

 • Mani varianti banera nosaukumam:
  Sadarbojamies!
  Esi aktīvs un līdzdarbojies
  Vēlies būt noderīgs?

 • Ivo, bet es jau tieši to pašu teicu, – tas “sausais” forums visiem nav piemērots. To pierāda arī prakse vairāku mēnešu garumā.
  Un ar darbu nav jāsaprot tikai kaut kādu priekšlikumu lipināšanu laukumos, vai pat lasīšana un komentēšana “dzīvajā” forumā. Mums ir pilnīgi neskarts darba lauks: iela, lekcijas, sapulces, akcijas konkrētu mērķu sasniegšanai utt.

 • Kam būs piejami mani dati? Kas notiks, ja drbība kādu spēku nopietni noikaitinās? Serveris ir labi pasargāts?

 • Forums nav sauss, Jāni! Paanalizē pats sevi. Cik ziņas tu tur esi publicējis, lai varētu vērtēt par tā sausumu? Ja tev tas nešķiet ērts risinājums, izsaki priekšlikumus? Vai tu noliedz, ka ar IT iespējām varam darbus organizēt efektīvāk? Neder šis risinājums, strādājam pie “slapjā varianta”!

  Lai varētu tikt līdz ielām, lekcijām, akcijām, šobrīd par maz cilvēku. Trūkst koordinatoru. Visi kaut ko ļoti gaida no TF. Varu jūs visus iepriecināt – būs tieši tik, cik PAŠI darīsiet! Nevajag? – nebūs..

 • Pamatots jautājum, Andri.
  * dati glabājas http://www.jotform.com/ – maksas pakalpojums, ko sedzu es (formāli – SIA “IT Alianse”). Neesmu interesējies par tā īpašniekiem. No JotForm darbinieku teicamās atsaucības un degsmes spriežu, ka tā ir privāta kompānija.
  * dati šobrīd tiek atsūtīti pa e-pastu man un Aigaram. Ceru, ka vēl kāds pieteiksies veikt attiecīgos koordinēšanas darbus. Par to sīkāk FORUMĀ. Par e-pasta serveru drošību jājautā attiecīgajiem speciālistiem. Mans e-pasta serveris ir manā un manu labāko draugu – speciālistu pārziņā. Problēmas varētu būt ar publiskiem e-pasta pakalpojumiem. Cik Jūs tiem uzticaties? Te jau ir jautājums, cik Jūs vispār uzticaties internetam? Cik Tu uzticies, ka es esmu Ivo Verners un Jānis Kučinskis nav Pēteris Šmidre.. Šo uzticēšanos veidojam mēs paši.
  * WEB formām pēc brīža pievienošu standarta frāzi, kas izriet no datu aizsardzības likuma prasībām. Formalitāte, bet ceru neņemsit ļaunā.

 • Kad Tautas Forumā būs jūtama mērķtiecība, tad arī radīsies cilvēki. Tieši šim mērķim domāti mani ierosinājumi, kurus izteicu jau pirms vairākiem mēnešiem.

 • Kāda tautasforuma veidotājiem, un uzturētājiem ir attieksme pret ziņu izplatīšanu kas ir viena otrai pretrunīgas?
  ————–
  Kā tiek domāts novērst pretrunas starp tiem kas uzskata un balstās uz skolā ievadītām mācību programmām ka cilvēks cēlies no pērtiķa, viss raditais nejaušu notikumu virkne(Darvina teorija) un tiem, kas balstās uz ziņām ka cilvēku un visu kas apkārt radījis Dievs. Un ja tā tad Dievs ir Tēvs..
  Tas ir tikai viens piemērs starp divām pretrunīgām ziņām. Kā to novērst, ja cilvēki sāks publicēt TF pretrunīgas ziņas?

 • Zane, vai tu gribi palīdzēt, vai arī tev ir citi mērķi? Ja citi, tad klāj vaļā visu par savu sektu un saviem elkiem! Kas attiecas uz pieļautajām kļūdām, tad tās ir jānovērš. Sāls kaisīšana brūcēs un nemitīga spiediena izdarīšana par Darvinu u.tml. lietām nav palīdzēšana. Saturs protams jāpārskata. Šobrīd tādu resursu manā rīcībā nav. Un lielā mērā esošos resursus notērē tādi sektanti un sektantes, kāda esi tu… Ja tas tev ir jaunums, man tādi laika zagļi ir jāatgaiņā desmitiem. Jānis Kučinskis savulaik ir piedzīvojis tieši to pašu. Žēl, ka man šādas lietas ir jāraksta publiski.

 • Zane, es neesmu TF veidotājs, bet domāju, ka Tavs jautājums ir nevietā. Attiecīgajā reliģiju vai ticējumu nodaļā var taču būt materiāli, kas izskaidro gan darvinistu, gan marksistu, gan kādas konfesijas vai garīgas kustības principus. Taču Forums, kas orientējas uz visu sabiedrību, pats nevar šai ziņā ieņemt kādu pozīciju. Forums nav reliģisko lietu padome, nedz pārstāv kādu vienu pasaules redzējumu, bet informēt cilvēkus var. Pat ja tie viedokļi ir savstarpējā pretrunā. Tikai manuprāt, ar šīm kutelīgajām tēmām mums nevajadzētu pārāk aizrauties, jo Foruma mērķis tomēr ir cits – labu pārmaiņu veicināšana Latvijā.

 • 1. Katrs drīkst ticēt, kam grib. Ja tev ir pierādījumi un zināmi fakti par to, ka ir dievs, tad tos nedrīksti slēpt un aptraipīt demagoģiju, ticību vai ideoloģiju.
  ————————————–
  2. Darvins nekad nav teicis, ka cilvēks ir radies no pērtiķa. Viņš teica, ka cilvēkam un pērtiķim ir kopīgs sencis, kas nav ne pērtiķis, ne cilvēks. Izbeidz izplatīt maldinošu un nomelnojošu (apzināti vai neapzināti) informāciju, lūdzu. Paldies.
  ————————————–
  3. Tas, ka tavs un visas dzīvības ģenētiskais kods dzīves laikā mainās un mutējas ir nevis nejaušība, bet gan raāls Fakts. Jo vienkāršāka dzīvība, jo elsatīgāka un piemēroties spējīgāka.
  ==========
  Lūdzu velti laiku šādiem piemēriem.
  – Vienu un to pašu cilmes šūnu sadalot un ieliekot dažādās vidēs izaugs dažādi audi. Tas nozīmē, ka vide nosaka to, Kāda ir dzīvība.
  – Ir mikrorganismi, kas vidē, kas ir neitrāla un no kuras tie parasti nespēj baroties, mainās un pielāgojas tā, lai varētu šo jauno materiālu izmantot dzīvības turpināšanai, nevis nomirst.
  ———-
  Ja tu to saproti, vai tu uzskati, ka to visu dara kāda neredzama dieva roka, vai kā. Paskaidro, lūdzu.
  ==========
  P.S. Pretrunas un viedokļu un informācijas dažādība rosina domāt, iedziļināties, saparast, izprast un mācīties, lai no stāvokļa, kas saucas “nezinu” vai “ticu” ir iespēja nonākt līdz ZINU.

 • foršas pārmaiņas ar putru galvā
  malači – mēģināšu visādu sviestu publicēt
  protams vienmēr atsaukšos uz
  “informēt cilvēkus var. Pat ja tie viedokļi ir savstarpējā pretrunā.” J.Kučinskis

 • “lai no stāvokļa, kas saucas “nezinu” vai “ticu” ir iespēja nonākt līdz ZINU.”
  ——————————————————–
  ko jūs ZINIET – kas būtu ļoti svarīgi arī man zināt un citiem – bet ko iespējams mēs šobrīd vēl nezinam
  lūdzu kādu piemēru…..lai es varētu paturpināt šo

 • vēl tik atļaušos piebilst savu subjektīvo viedokli
  DAUDZIEM, izskatās, tāds jēdziens kā ideoloģija ir ļoti svešs – kur nu vēl tā jēdziena izprašana
  varbūt nāks apgaismība un cilvēki tajā jēdzienā iedziļināsies un tad nebūs tādas glupības kā “Pat ja tie viedokļi ir savstarpējā pretrunā” – kautgan varbūt vaina ir manī, ka nēesmu informēts par foruma mērķiem???
  no sevis ieteiktu rupīgi pastudēt petrova lekcijas – tas būtiski var palīdzēt šā termina labākai nozīmes un lomas izprašanai
  piedodiet atvainojiet

 • + runājot par dievu petrova koncepcijai fundamentāls pamats ir dieva esamība
  tatad ja kāds noraida dieva esamību viņš noraida to koncepciju – tātad par tādiem cilvēkiem nevar rasties nekāds normāls priekšstats – bet atkal varbūt vaina manī un esmu palaidis garām kā ir kāds kas var atspekot to koncepciju pēc būtības
  + esot domstarpībām par tik fundamentāliem jautājumiem agri vai vēlu radīsies tās radīsies arī citos
  protams ja mērķis ir izklaidēt – tad neuztraucieties tas nepatraucēs

  un lūdzu nevajag mani uzskatīt par baigo koncepcijas fanu
  vnk ir lietas kuras saprātīgi spriežot nevar noraidīt

 • Sākšu ar to, ko zinu -
  Patiesība – ziņu kopums, kas precīzi ataino darbības vai priekšmetus.
  ————
  Piemēram, ja kāds citiem sacītu ka es vakar 18:00 sēdēju kafejnīcā un dzēru alu, kaut faktiski šajā laikā es biju mājās un lasīju, viņš izplatītu melus.
  No tā izriet ka patiesība ir viena, kas precīzi ataino darbības vai priekšmetus.
  ——————–
  Ivo, tas, ka tu mani dēvē par sektanti man ir liels apvainojums. Tavs rakstītais pirmkārt ir nepamatots jo nevienā reliģiska veida organizācijā neesmu iestājusies, neesmu vispār nekur iestājusies, esmu brīvs cilvēks, vienkāršs lasītājs, kuram ir saistošas no dažādiem avotiem nākušas idejas – kā uzlabot ekonomiku, cilvēku savstarpējās attiecības, esmu iepazinusies ar uzskatiem par Dievu,(citur sauktu par Augstāko Saprātu, Jēzu Kristu) Budu, utt.
  ————–
  Vienas no vērtīgākajām atziņām ko priekš sevis ieguvu bija TF sadaļā TAVAI IZAUGSMEI grāmata- „ Apziņas vīrusi” Grāmatā iepainos ar to kas notiek cilvēkā kad tiek pasniegtas viena otrai pretrunīgas ziņas(vīrusi)un kādas sekas rada -cilvēkā, sabiedrībā un visā vidē kopumā.
  Piemers par to ka daudzi sabiedrībā balstās uz viedokli ka ģenētiskās kroplības nav nekas slikts.
  ———–
  Nonācu pie secinājuma – cilvēks, kurš nespēj atšķirt patiesību no meliem, kas ir divas pretrunīgas informācijas iedarbība apziņā, rezultātā apziņā rodas haoss, gan domāšanā, rīcībā utt.
  Pie tam, šāds cilvēks sāk izplatīt dezinformāciju arī citiem cilvēkiem tā inficējot citus.
  Šādu divu pretrunīgu ziņu cīņu cilvēkā,(melus un patiesību) mediķi nosaukuši par šizofrēniju.
  ————————
  Ļoti pamatoti, par to runā ģenerālis Petrovs savās lekcijās, ko interesenti var atrast šeit – sadaļā Tavai izaugsmei -K.P.Petrovs: “Cilvēces pārvaldīšanas noslēpumi”
  ———————
  Pieņemu tikai to kas man liekas saistošs un balstīts uz faktiem un paša pieredzi. Un tas nekādā gadījumā neliecina par cilvēku kā sektantu jo sekta ir kādas reliģiskas organizācijas atzars.
  ——————–
  Tieši tāpat kā tagad cilvēki sauc NEPAMATOTI citus par sektantiem piem. humānās pedagoģijas konferences dalībniekus, kas pieminēja savās runās tādus vārdus kā Dievs, dvēsele, gars..Tā agrāk krustneši lielāko daļu mūsu senču tradīcijas iznīcināja, nosaucot tās par pagāniskām, pielietojot vardarbību un citas viltīgas metodes.
  ————————
  Ja interesē vairāk, par to var uzzināt šajā vietnē nesen publicētajā rakstā:
  Fragments no E.Brastiņa grāmatas: ‘Mūsu Dievestības tūkstošgadīgā apkarošana’

  Secinu,ka vārds ir spēcīgs ierocis.
  ————-
  Esmu par to lai atkal atjaunotu patieso kultūru kas ievieš Latviešu senču tradīcijas. Jo latviešiem ir jāmācās ieraudzīt savas tautas garīgās bagātības, kas atspoguļojas latvju dainās, jo šobrīd daudzi meklē,to kas ir blakus, dažreiz vardarbīgi uzspiestās reliģijās.
  —————–
  Savā komentārā par Darvinu jautāju tādēļ jo gribēju lai TF veidotāji turpmāk novērstu kļūdas.
  Par cik man bija priekšstats ka TF izplata uz faktiem balstītas ziņas, kas izriet no TF mērķiem, kas ir sadaļā Kas ir “TautasForums.lv”? Mērķis. Uzdevumi.
  tad agrāk biju neizpratnē par to ka tiek ievietotas viena otrai pretrunīgas ziņas. Proti tās var atrast pēc nosaukumiem:

  Raksts: Sadarbība, ne cīņa jeb Darvina maldi
  Video: Vai Darvins kļūdījās?’
  ————
  Tā kā esmu iepazinusies ar video lekcijām K.P.Petrovs: “Cilvēces pārvaldīšanas noslēpumi” sadaļā Tavai izaugsmei
  kur ar faktiem tik apgāztas Darvina teorijas, es bija neizpratnē par to kādēļ tiek ievietotas melīgas ziņas?
  ————-
  Tostarp radās jautājumi:
  Kādēļ cilvēkiem ir nepieciešams izplatīt melus, zagt laiku uz šādām filmām, kādēļ vispār jāizplata meli, kas kādiem ir izdevīgi?
  ——————-
  Piekrītu Andrejam kas iepriekš komentēja :
  „ esot domstarpībām par tik fundamentāliem jautājumiem agri vai vēlu tās radīsies arī citos..
  ———
  Papildinu, ka nonākot līdz faktiem šajā jautājumā – Kā viss radies?, secinājumi palīdzētu atrast atbildes uz jautājumiem – kādām jābūt savstarpējām attiecībām starp cilvēkiem, Dievu, dabu.. Un visbeidzot – kādā sabiedrībā mēs vēlamies dzīvot un kādu atbilstoši veidot?
  —————-
  Noteikti ir jātiek skaidrībā par to, kādām jābūt attiecībām starp cilvēkiem, kādēļ tika iznīcinātas mūsu senču tradīcijas, laikā kad mūsu senčiem Dievs bija kā draugs, nevis elks, kuru jāpielūdz krītot ceļos. Un jārod izpratne cik nozīmīgi ir nemelot.
  ———
  Manas norādes par DARVINU bija lai TF veidotāji, pārdomātu vai nevajadzētu izņemt video kas satur dezinformāciju – http://www.tautasforums.lv/?p=940
  Vai Darvins kļūdījās?
  un arī turpmāk rūpētos par cilvēku garīgo tīrību.
  —————
  Pamatotas norādes uz nepareizām darbībām vai kritika – uztverta konstruktīvi, atzīstot un novēršot kļūdas ir tikai attīstību nesoša, nekā nepamatots pretuzbrukums cilvēkam kas norāda uz nepareizām darbībām.

 • 1) Tu neko neesi sapratusi no tā, ko rakstīju iepriekš, tādēļ secinu – tas, ka tu tik bieži piemini Darvinu, liecina, ka tu vēlies popularizēt Darvina teoriju. Līdzīgi sabiedrībā notiek homoseksuālisma popularizēšanu. Tātad vai nu tavi mērķi ir pretēji, vai arī izliecies, ka mani nesaprati. Bez tam tev ir pieejama papildus informācija, ko arī tu ignorē, tātad, kurš te raksta par šizofrēniju?
  2) Pārdomā vēlreiz labi, vai gribi turpināt “sektas tēmu”. Nevēlos celt neslavu organizācijai, kurā tu esi iesaistījusies, jo tajā ir daudz gudru cilvēku, kuriem mērķi ir cēli. Pieļauju, ka tu īpaši atšķiries arī biedru vidū. Ja publiski tev un citiem paskaidrošu savus novērojumus un izklāstīšu savu pieredzi saistībā ar šo jautājumu, tad ar ļoti lielu varbūtību šī organizācija tiks raksturota ar vārdu “sekta”. Piekrītu par to, ka vārds “sekta” iespējams nav pats atbilstošākais, jo ar reliģiju it kā nav tieša saistība, tomēr ļoti daudzas pazīmes liecina par izteiktu sektantismu. Teikšu atklāti – es turpināt nevēlos. Vai tu vēlies?
  3) Uzraksti tos konkrētos darbus, ko sabiedrības labā, tavuprāt, esi paveikusi tieši tu. Raksti tu daudz ko ļoti pareizi, bet kā ar tiem taviem darbiem?
  (maza priekšā teikšana no manis – tu TautasForumam.lv esi iesūtījusi vairākus vērtīgus rakstus, par ko arī pateicos)

 • Ivo, tu mani apmelo, neesmu nevienā biedrībā,ne organizācijā tādēļ ceru ka atsauksi savus melus, ka esmu kādas organizācijas biedrs.

 • Domāju, ka tālāko varam risināt personiski, jo diez vai citiem būs interesanti lasīt tavus apmelojumus un tā zagt citiem laiku. Un tev beidzot vajadzētu uzturēt šeit kārtību – cilvēkiem atļaut komentēt tikai par tēmu. Citādi sanāk kā tirgū. “Viena tante teica ..”

 • Ja noskaidrojies, ka ir nesaprašanās , jāmeklē kopīgais, nevis jāuzpūš strīds. Ivo pagāja soli pretī, bet Zane turpina apvainoties, laikam vēl maziņa, nezina, kurš piekāpjas. Un tante sāk izvērsties.
  Par tēmu- tieši šobrīd “Laiks Tautai” arī veido kodolgrupu. Un es nospriežu- negribu turpināt šādi: sākam runāties kā vienlīdzīgi, pēc tam daži jau kļūst vienlīdzīgāki par citiem, un kur tas aizved?
  Savas darbības iespējas nepārvērtēju, ar ko paspīdēt nav, acimredzot būs atkal jāsaka:”Tavs prāts lai notiek” un jāpaliek vērojošā pozicijā.

 • Vai tevi izslēdza? Ja tā, tad atsaucu.

 • Intereses pēc – vai kāds domā un ir savācis pierādījumus, ka bioloģiska evolūcija nenotiek?
  =====
  Zane, kāda dezinformācija ir šinī filmā kas satur dezinformāciju – http://www.tautasforums.lv/?p=940. Ja tu izdari tik lielus apgalvojums, tad tev ir jādod detalizēta informācija un pierādījumi, nevis savi secinājumi un savs viedoklis.

 • 1. -BŪSIM KOPĀ-
  2. -ARĪ ES PIEDALOS-

  uz ātro nekas vairāk nerodas :))))

 • Šobrīd kopā ir 13 varianti POGAI.
  Vai ir vēk kādas idejas?
  Tiem, kam nav, norādiet vienu līdz trīs piemērotākos nosaukumus.
  ———————————–
  Brīv-Prātīgajiem
  =
  Palīdzi un Piedalies
  =
  Arī tu vari dot
  =
  Šeit nekādā gadījumā neklikšķini
  =
  Vēlies dalīties? Spied šeit.
  =
  Darbs dara darītāju
  =
  Nepaliec “aizkadrā”
  =
  Ļauj sevi atrast
  =
  Brīvprātīgo dalībnieku pieteikšanās
  =
  Brīvprātīgo pieteikšanās
  =
  Sadarbojamies!
  =
  Esi aktīvs un līdzdarbojies
  =
  Vēlies būt noderīgs?

 • +
  divi jauni ienāca.
  ———-
  Būsim kopā
  =
  Arī es piedalos

 • Man vislabāk patīk:
  – Esi aktīvs un līdzdarbojies
  – Brīvprātīgo pieteikšanās
  – Arī es piedalos
  ————–
  Man ienāca prātā vēl viens vienkāršs, maz vietu aizņemošs un uzrunājošs saīsinājums (no Solvitas Ieviņas ieteikuma):
  – Līdzdarbojies

 • Aigar, runa ir par to ka Darvins uzskatīja ka
  http://www.tautasforums.lv/?p=937
  sadaļā – Vai piedzēries cilvēks spēj komponēt?
  ———–
  “… nejaušas kļūdas rada uzlabojumus, pilnīgi jaunas formas, ka haotisku traucējumu rezultātā rodas sarežģītākas, attīstītākas saistāmas. Parasti kārtību rada kārtība – tā to formulēja fiziķis Ervīns Šrēdingers. Neviens patiešām nedomās, ka Mocarta klavierkoncerts kļūs labāks, ja piedzēries partitūras pārrakstītājs izlaidīs vai brīvprātīgi pievienos dažas notis vai veselas taktis. Un situācija nemainīsies arī, ja viņš to darīs simttūkstoš gadu no vietas.”
  —————-

  Protams ka dabā attīstība notiek bet vai tevis pieminētā bioloģiskā evolūcija attīstās, ir grūti atbildēt jo zinu ka vārdam – bioloģija izcelsme – franču biologie < sengrieķu bios ‘dzīve’ + logos ‘mācība’.
  – Daudznozaru zinātne par dzīvību visās tās izpausmēs (dzīvo organismu uzbūvi un attīstību, dzīvības procesu likumsakarībām utt.).
  ———-
  Tātad bioloģija ir mācība par dzīvību visās tās izpausmēs.
  ——
  Varu tikai teikt ka pēc vērojumiem šī mācības nozare ir tikai degradējusies, jo savādāk mēs saudzīgāk izturētos pret dabu.
  ———-
  Zinu ka dabā augi un dzīvnieki tiecas uzlabot savu ģenētisko materiālu, un tiecas savest kārtībā to kas ir ticis sabojāts cilvēku darbības rezultātā.

 • 1. Brīvprātīgo pieteikšanās
  2. Arī es piedalos

 • Tagad lasi rūpīgi.
  1. Dzīvība ir elasītga, mainīga, pielāgoties spējīga – jo vienkāršāka, jo piemēroties spējīgāka, un pretēji. Dzīvība stabilā vidē ir nemainīga – haizivis ir tādas pašas kā miljoniem gadu atpakaļ. Jau minēju piemēru par baktērijām, kas spēj svešā un neitrālā vidē pielāgoties un sāk izmantot šo vidi kā pārtiku. Cilmes šūnu pavairojot (viens un tas pat ģenētikais kods) un ievietojot dažādās vidēs, izaugs dažādi audi.
  ——
  Secinājumi – viss ir sakārtots jau pašā sākumā – dzīvību raksturo nevis haosa pārvēršana uz kārtību, bet gan nemainīga elastība, kura samazinās dzīvībai sarežģījoties.
  2. Neapgāzts joprojām ir fakts, ka
  – dzīvība ir ļoti veca,
  – dzīvība attīstās no vienkāršas uz sarežģītāku,
  – notiek dabīgā atlase (piemēram, dinozauri bija par sarežģītu, lai spētu piemēroties vides pārmaiņām).
  3. Daudzas no tēzēm ir dzīvības jeb evolūcijas teoriju papildinošas, tika autoriem bija cits mērķis – nomelnot evolūcijas teroriju

 • aii, cik visi smalki un principiāli..
  Darvins priecātos, ka ar vien par viņu runā pat neformālā vidē. :)

 • p.s. vienkāršāks ir sakārtots – nevis haoss. Darvins nekad neapgalvoja, kā radās dzīvība – viņš skaidroja, kā tā darbojas laikā.

 • Atgādinu.
  Norādiet vienu līdz trīs piemērotākos nosaukumus.
  ———————————–
  Brīv-Prātīgajiem
  =
  Palīdzi un Piedalies
  =
  Arī tu vari dot
  =
  Šeit nekādā gadījumā neklikšķini
  =
  Vēlies dalīties? Spied šeit.
  =
  Darbs dara darītāju
  =
  Nepaliec “aizkadrā”
  =
  Ļauj sevi atrast
  =
  Brīvprātīgo dalībnieku pieteikšanās
  =
  Brīvprātīgo pieteikšanās
  =
  Sadarbojamies!
  =
  Esi aktīvs un līdzdarbojies
  =
  Vēlies būt noderīgs?
  =
  Būsim kopā
  =
  Arī es piedalos

 • Es par:
  Sadarbojamies
  ^
  Līdzdarbojies
  ^
  Arī es piedalos

 • Interese ir aprimusi un vairums cilveeku, kaa vienu no savaam izveeleem banera nosaukumam ir noraadiijushi “Arī es piedalos”.
  ——
  Visiem, kam ir iebildumi, luudzu tos noraadiit komentaaros tagad. Banera uzraksts tiks apstiprinaat tikai taadaa gadiijumaa, ja iebildumu nebuus.

 • Hmm.. Jānis Kučinskis pašā sākumā minēja “Brīvprātīgo pieteikšanās”… tad tie rēķini sanāk līdzīgi ar “Arī es piedalos”.

 • Man personīgi pilnīgi visi varinati ir pieņemami. Es skatos, kuri varianti visiem ir pieņemami. Tev (ká argumentu izmantojot, ka pašā sākumā un Jānis Kučinskis:)) šķiet “Brīvprātīgo pieteikšanās” ir vismaz tik pat labs kā “Arī es piedalos” – tātad tev pret pēdējo ir iebildumi. Ļoti labi.
  ———
  Visiem, kam ir iebildumi pret “Brīvprātīo pieteikšanās”, luudzu tos noraadiit komentaaros Tagad. Banera uzraksts tiks apstiprinaat tikai taadaa gadiijumaa, ja iebildumu nebuus.

 • Variantus norādīju secīgi, sākot no tā, kas patīk vislabāk. “Arī es piedalos” nav slikts variants. Gribas tādu saukli, lai tajā paustā doma nebūtu tāda, ka “JŪS tur visu sariktējat un tad es piedalīšos”. Labāk būtu ar domu “esmu viens no mums un došu labāko, ko varu dot”, ka “man ir sava doma un sava brīvā griba, kuru lieku lietā kopīgam labumam”, ka “es ne tikai piedalīšos, bet aktīvi rīkošos ar tādu pat nozīmīgumu, kā ikviens cits”.

 • Es esmu par banera nosaukumu “Arī es piedalos”
  ^
  1. Tas ir viens no variantiem, kas sakrīt ar vairākuma viedokli (mans, Aigara, Ivo).
  ^
  2. Tajā tiek pausta doma – “esmu ar mieru arī es piedalīties un dot savu ieguldījumu kopējo mērķu sasniegšanā (izaicinājumu pārvarēšanā)”

 • Ļoti labi – paldies par komentāriem.
  ==============
  Solvitas arguments ir tāds, ka gandrīz visiem (Solvitai, Ivo, Mārim, man), kam ir interese pie banera izstrādes, patīk “Arī es piedalos” – līdz ar to šis sauklis ir tuvs tiem, kas piedalās. Jānis Kučinskis arī nesniedza iebildumus “pret”, kas nozīmē, ka vai nu piekrīt vai arī ir vienalga.
  =====
  Ivo arguments ir, ka sauklim ir jāvēstī sekojošais:
  – esmu viens no mums
  – došu labāko, ko varu dot
  – labprātīgi (savas domas un gribas vadīts) darbojos kopējam labumam
  – rīkošos ar pašiniciatīvu (nevis gaidīšu to no citiem)
  ===================
  ===================
  Ja kaut ko pārpratu, norādiet.
  ——————-
  Man simpātiskāks šķiet “Arī es piedalos”. Kādēļ?
  1. Tas ir uzrunājošs, personīgs un pauž rīcību tagadnē, tomēr pats galvenais – tas savā ziņā ir solījums – tā teikt – nospiežot šo pogu esmu izšķiros un lemju – ARĪ ES PIEDALOS!
  2. “Brīvprātīgo pieteikšanās” (BP) ir salīdzinoši atturīgāks.
  3. Vārds “brīvprātīgie” var nest gan pozitīvu gan negatīvu asociāciju cilvēkos. Šis vārds ir kā etiķete aiz kuras ir darbība, tikmēr “Arī es piedalos” (AEP) ir rīcības akts.
  —————-
  Es eksperimenta nolūkā darītu šādi – uz 2 nedēļām ieliktu vienu nosaukumu un uz nākamām 2 nedēļām otru. Pēc tam atpakaļ uz pirmo…
  Šādā veidā varētu redzēt kurš ir uzrunājošāks. Man pašam šķiet, ka BP bieži klikšķinās intereses pēc, tomēr reti aizpildīs līdz galam. Savukārt AEP būs zemāks klikšķu skaits ar lielāku aizpildīšanu līdz galam.
  ——–
  Vai ir kādi iebildumi vai papildinājumi?

 • Man iebildumu nav. Domas, manuprāt, pamatotas.

 • galvenais lai šis pasākums nepārtop par atsevišķu “ložu” piedēkli!!!
  man nav nekas pret – Arī es piedalos
  tomēr varētu būt arī kautkas no – tautai vajag tevi

  amerīkā bieži izmanto šādu saukli
  http://majastevanovich.files.wordpress.com/2009/08/i-want-you-for-us-army-poster-c10034530.jpg

  ko ta es

 • tautai vajag tevi – man baigi atgadina to armija iesaukšanu :D
  -
  man visi piedavatie varianti liekas labi. Es vēl varētu pieminēt, ka saistošāk varētu būt, ja “es ari piedalos” varetu ielikt vārdu GRIBU, piem “es gribu piedalities” vai “es ari gribu piedalities”, jo brīvprātīgajiem galvenais virzējspēks ir griba – vienalga, kko uzlabot vai izveidot jaunu vai labi pavadīt laiku.. griba ir galvenais manuprāt.

 • Aigaram.
  Piekrītu. Man nav ne iebildumu, ne papildinājumu.
  ^^^^^
  Akuukim.
  Griba nav galvenais. Galvenais ir vēlme un nodoms. Banera nosaukums “Arī es piedalos” jau izsaka vēlmi un nodomu darboties tagad kopējo mērķu vārdā. “Es gribu piedalities” vairāk izsaka to, ka “es kaut kad gribētu piedalīties, bet ne tagad” Piekrītu tam, kā rakstīja Aigars, ka nosaukums “Arī es piedalos” jau ir rīcības akts.

 • OK. Paldies par iniciatīvu.
  Ar dažiem papildinājumiem uzlaboumiem, ieteikumiem un pārdomām (akuukis – ja pareizi saprotu, tad tie nav iebildumi) mēs esam nonākuši līdz tekstuālās daļas (divi nosaukumi) un izmantošanas principa (abi izmēģinājuma fāzē, kas varētu būt pāris mēneši, mainās ik pēc divā nedēļām, lai saņemtu atgriezenisko saiti no pašiem pogas spiedējiem).
  ——————-
  Nākamais posms.
  Lūdzu uzrakstiet vismaz vienu veidu kādā krāsu kombinācijā (burtu krāsa un fons) un kādā formā ir jābūt uzrakstiem. Norādiet kādēļ tā.

 • Mans priekšlikums ir
  – taisnstūra formas baneris ar noapaļotiem stūriem.
  – fons ir baltā krāsā, lai tā saskanētu ar TF fona krāsu
  – burti zaļā krāsā – asociācija – tiek dota zaļā gaisma

 • Varbūt ne pārāk nopietna ideja, bet… ;)
  Tā kā iepriekš komentāros tika pieminēta “poga”, baneri varētu veidot apļa formā. Pamatfons dzeltens un vārdi (melnā krāsā) “arī es piedalos” izvietoti kā smaidiņā. T.i. vādri “arī” un “es” – acis, bet vārds “piedalos” izvietots apļa lejasdaļā ielokā, kā smaids sejā! :))

 • Ļoti labi – radoša ideja.
  Kādi vēl priekšlikumi?

 • Ja runājam par pogām, tad, lūk, daži varianti:
  http://amazingserviceguy.com/wp-content/uploads/2009/07/Help-Button.jpg
  http://api.ning.com/files/ZW32AxEP*5s9U2gsNe7h3Uj3-DOFqKAfHCgy2lG4JHHb*mJ*rWMpVIlpTlMPTPu8HIpdppZDL7XtPawo0DGGj9Kz3s0Zddfj/istockphoto_3492530_help_button1.jpg
  http://escaping-mediocrity.com/wp-content/uploads/2009/10/help-button-300×225.jpg
  http://us.123rf.com/400wm/400/400/ktsdesign/ktsdesign0812/ktsdesign081200005/3995842.jpg
  ….
  Tik sarežģīti nevajadzētu taisīt, pietiktu vienkāršots variants, ar attiecīgo tekstu.

 • man arī patīk Solvitas risinājums – viss tā forši saietas :)

 • OK.
  Ir pagājusi vēl viena skaista diena. Tagad jāsāk zīmēt. Vai ir brīvprātīgie? Es, piemēram, šovakar uzzīmēšu vairākus variantus – gan pogas, gan Ivo “vienkāršos” un vēl kādu iespējams. Ielikšu tos komentāros.

 • vakar padomāju, ka sanāk īsts kopdarbs – un grafisko pusi nodrošinās Aigars :)

 • Tā kaut kā kuļamies.. ;) .. Jāturpina. Aigaram labi sanāk to kopdarbību sariktēt..

 • Atvainojiet, bet sanāk kaut kāds marasms, kvazidemokrātisks idiotisms, demokrātijas spēlēšana smilšu kastē. To pogu pirms vairākiem mēnešiem, kad es to ierosināju, varēja mierīgi uztaisīt tas pats cilvēks, kas taisīja un uztur TF – atbilstoši un saskaņā ar TF vispārējo grafisko stilu.
  Uztaisītu, ieliktu, un viss!!!
  Atkristu šis marasms un demokrātijas spēlēšana a la Aigars. Un jau droši vien būtu pieteikušies vesela čupa brīvprātīgo, kas tagad tiek atstumti, no tā visa taisot šo marasmātisko rituālu un pašapsmieklu.
  Un TF pa šo laiku būtu krietni pavirzījies pretī saviem mērķiem, nevis te buksējis un ciklējies ap dažu obstrukcionistu iegribām.

 • Te nu bija – mācīties sadarboties, darīt kopā, kooperēties! Aigars jau taisa to pogu, un pieteikties jau var sen, ko arī cilvēki dara – http://www.tautasforums.lv/?page_id=1409

  Jāni, es nesaprotu tavu domu gājienu. Ja reiz mazās lietās tu atbalsti autoritārismu, tad vai arī lielās lietās tu to atbalsti? Vai tiešām Latvijā vadonisms izplatās kā sērga? Protams, daudz ko varu izlemt vienpersoniski attiecībā uz TF, bet man interesē labākais rezultāts un pie tam ilgtermiņā. Un ilgtermiņā labākais rezultāts bus sasniedzams sadarbībā (kuram, es to tagad rakstu..). Esi aicināts izteikt savu viedokli jau par nopietnākiem jautājumiem – http://www.tautasforums.lv/?p=1420 (un, protams, FORUMĀ, kas tev pagalam nepatīk).. No mazākā uz lielāko.

 • Ivo, nevajag vienkāršu tehnisku risinājumu jaukt ar autoritārismu. Ir taču skaidrs, ka vislabāk to pogu vai banneri uztaisīs un TF grafikā integrēs tas cilvēks, kurš taisījis pašu TF grafisko noformējumu.
  Kad taisīja pašu TF grafiku, vai tad notika mēnešiem garas aptaujas un diskusijas par katru detaļu, katru krāsas toni, katru uzrakstu? ja veidotājs tā būtu rīkojies, TF forums nebūtu atvērts vēl šodien.
  Kad Tu TF liec kādu rakstu, vai tad Tu te mēnešiem aptaujājies, vai to vispār likt, kādiem burtiem likt, kādu virsrakstu, kādas hipersaites, kādā krāsā, vai likt pilnībā vai pa daļām, vai tikai vienu fragmentu, cik garu fragmentu, vai nepieciešami kādi ievadvārdi utt.?
  Tam, kas te tagad TF līdz smieklīgumam ievilcies, nav nekāda sakara ar kooperāciju. Ja kooperatīvs kādu iecēlis par redaktoru, tad nu šis redaktors ir brīvs savas funkcijas pildīt pēc saviem labākajiem ieskatiem. Ja neviens nav pret to, ka TF ieliek brīvprātīgo pieteikšanās pogu vai banneri, tad tas vienkārši jāieliek.
  Bez tam, vēl jau nekāda kooperatīva nav. Ja pareizi sapratu, tas viss balstās uz Tavu individuālo entuziasmu un pašaizliedzību.

 • Vai cits piemērs. Es rakstu rakstus un pat grāmatas, šo to tulkoju. Ja es katru savu rakstu, rindkopu, teikumu un vārdu vispirms izliktu te apspriešanai, es vienkārši nekad nebūtu neko uzrakstījis.
  Tāpēc es rīkojos daudz vienkāršāk – vienkārši ņemu un uzrakstu, labi apzinoties, ka raksts nav ne ideāls, ne pilnīgs. Un nekad arī nebūs pilnīgs, pat ja palīgā pieaicinātu 100 pasaulē gudrākos cilvēkus.
  Un neviens raksts vai grāmata, kāda vien izdota, nav pilnīga.
  Tas pats attiecināms arī uz citām jomām.

 • Ha, tad jau arī komentāriem varbūt nevajag ļaut uzreiz te parādīties? Kad kāds iesūta komentāru, vajag izziņot īpašu komisiju, kurai reglamentētā laikā noteikti jāsanāk pilnā sastāvā, rūpīgi jāizsver katrs komentāra vārds, pēc tam katrs vārds un teikums vēl jāiesniedz kādiem ekspertiem, jāapkopo eskpertu slēdzieni, tad vēlreiz jāsasauc īpašā komisija, jāveic aptaujas, jāizvērtē dažādi komentāra iespējamie varianti, to iespaids dažāda vecuma un izglītības līmeņa auditorijās, rezultāti atkal jāiesniedz ekspertu, valodnieku, psihologu, antropologu un citās komisijās. Tad vēlreiz jāapkopo ienākušie slēdzieni utt.
  var jau tā mēģināt, būs tik demokrātiski un zinātniski …

 • Jā, Jāni, bet kā tev šķiet, cik ilgi var ar vienu pašu manu “individuālo entuziasmu un pašaizliedzību”? Cik daudz ar to var sasniegt? Esmu sabeidzis savu veselību te ar to kompi ņemoties un izskatās, ka daudziem vairāk interesē, kā vienam otru, t.sk. mani, apriet, nekā kaut ko jēdzīgu izdarīt. Nepārproti mani! Negrasos pazust, vienkārši novērtēju reālo situāciju. Uzskatu, ka TF idejai un tam, kas ir paveikts ~gada laikā ir MILZĪGAS iespējas augt un attīstīties. To redzot un saprotot, ka viens to nevarēšu, jau laikus meklēju citus variantus. Iespējams tieši iedvesmojoties no Taviem grāmatu fragmentiem, risinājumu redzu KOOPERĀCIJĀ. Iespējams varam izveidot pirmo (varbūt ir citi – nezinu) mediju-kooperatīvu? Vai arī gribi mani piebeigt līdz galam – lai es daru 100% visu (zīmēju pogas, lasu n-tos rakstus, publicēju, sūtu vēstules, pats par to visu maksāju, attīstu lapu utt.) un vēl pamanos izdzīvot? Varbūt vēl kādu laiku to spēšu… Bet atvaino, man TF ideja ir pārāk tuva, lai es pats to šādā vai citādā veidā piebeigtu..

 • Tieši tāpēc, lai Tevi, Ivo, pasaudzētu un neļautu Tevi piebeigt, pirms vairākiem mēnešiem, kad te notika cerīgas diskusijas un valdīja zināms entuziasms (pienāca Solvita Ieviņa un citi darīt un palīdzēt gribētāji), es ierosināju ielikt to brīvprātīgo piesaistes pogu, bet Tev ieteicu kādu laiku atpūsties, padzīvot citā vidē. Mēs jau tad visu bijām izdiskutējuši, kas nepieciešams tās pogas vai bannera ielikšanai
  Ielikt īstajā laikā pogu un banneri ir daudz vieglāk, nekā turpināt bezjēdzīgi un bezgalīgi stiept šo neproduktīvo diskusiju gumiju, cīnīties ar apzinātiem vai neapzinātiem obstrukcionistiem, dīvaiņiem, dogmatistiem, vienas tēmas stūmējiem utt.

 • Diskusija bija pārsteidzoši īsa, jo ļoti ātri tika atrasts variants, pret ko nevienam nav būtisku iebildumu. “Pogu” Aigars jau taisa. Šoreiz Tu visu dramatizē! Bez tam es neprotu Coreli, Photoshopu tik labi un kur nu vēl 3D.. Ar pogu jau tikai viss sākas – kādam tas viss ir jāsagatavo publicēšanai, vēlams informēt šos cilvēkus par aktivitātēm, kas varētu uz viņiem attiekties utt..

 • Ivo, vai tad noteikti nepieciešama gara un mokoša diskusija, kuras rezultātā pazūd priekšlikuma sākotnējā jēga un mērķis?
  Manuprāt, viss ģeniālais ir vienkāršs un skaidrs kā bērna asara :)

 • …vai bērna smaids…

 • Un tiesām svarīgs ir iniciatīvas īstenošanas moments.
  Ja to banneri ieliek tagad, iespējams, to pat nepamanīs, lai cik tas grafiski daiļš.
  Bet tolaik tika diskutēts par aktuālām tēmām un bija jūtams cilvēku entuziasms, gatavība kaut ko praktisku darīt. Tieši tad banneris bija jāliek!
  Tagad šāda entuziasma nav, esam iestrēguši kaut kādā mambo-jambo-woodoo misticismā, kaut kā nenotverama neauglīgos meklējumos, kamēr realitāte iet mums garām.

 • Klausījos vienu no pēdējām intervijām ar David Icke. Viņš uzsvēra, ka brīvam cilvēkam nepieciešams augsts garīgās apziņas līmenis, kas līdzsvarots ar ielas gudrību.
  Pliks New Age tipa garīgums (domāsim pozitīvi, nebarosim negatīvās enerģijas) ir akls un pasīvs. Taču kombinācijā ar spēju praktiski darboties ielas realitātē tas dod spožus rezultātus.
  Tieši šās ielas aktivitātes un ielas gudrības ir pietrūcis TF.

 • Ivo un pārējie!
  Es saprotu, ka mēs visi nevaram būt veikli kabinetu spēlītēs un varbūt nepārzinām tos paņēmienus, ar kuriem parasti noštopē labas iniciatīvas. Nu nav mums tās pieredzes un viss.
  Iedomāsimies situāciju. Kāds trakais (labā nozīmē) Saeimā ierosina ģeniālu, labu un efektīvu priekšlikumu. Un to izdara talantīgi un iespaidīgi, turklāt šis priekšlikums nonācis arī dzīvajā ēterā, t.i., to dzirdējuši daudzi Latvijas iedzīvotāji. Kā šo priekšlikumu noņemt no dienas kārtības vai vismaz atšķaidīt un samocīt tā, lai tajā vairāk nepaliktu nekas no sākotnējā labā nodoma?
  Saeimas prezidijs, kurā parasti salikti “īstie” cilvēki, tūlīt novērtē situāciju un saprot, ka frontāli šo priekšlikumu noairēt malā neizdosies. Un viņi to arī necenšas darīt. Gluži otrādi – viņi izsaka pateicību iesniedzējam, aicina to zem priekšlikuma savākt Saeimas kārtības rullī nepieciešamo parakstu skaitu un iesniegt komisijai tālākai izstrādei un sagatavošanai. Pēc tam spēlē iesaistās pastāvīgie kabinetu spēļu meistari, kuri, pamatojoties uz visādiem noteikumiem, priekšlikumu sāk rotēt pa visādām komisijām juridiskām ekspertīzēm utt. ja priekšlikums tik labs, ka pat tas to neaptur, sākas individuāls darbs ar komisijas locekļiem un frakciju vadītājiem. Sākas gan kukuļošana un vilinoši solījumi, gan draudi. Pamazām cilvēkus salauž, priekšlikumu iemarinē vai atšķaida līdz bezjēdzībai. Un pa to laiku jau pagājuši gadi, un daudzi aizmirsuši, ka tāds priekšlikums vispār bijis.
  Lūk, kā ir ar to pārprasto demokrātiju.

 • Lūk tad, saknē ir jāapkaro smalkā demo -birokrātija un šie aizkulišu valdnieki, globālās impērijas jātnieki “jāizvirza” priekšplānā. Citādi šķiet, ka visi ir vienādi un vienlīdz labi.

 • Es šodien visu dienu nogulēju – izlasīju Jāņa komentārus.
  ——————
  Šobrīd pārtraucam zīmēšanu un turpmāko banera veidošanu, jo vienam cilvēkam ir iebildumi pret pašu radošo procesu un nepieciešamību pēc banera:
  – nav īstais mirklis, jo to nepamanīs
  – nav entuziasma
  – nav ģeniāluma un vienkāršuma (kā bērna asara)
  – process ir mokošs un garšs
  ===================
  Kamēr visi no “vientuļās salas” nav sakāpuši kuģī, paliksim krastā.

 • Aigar, ceru, ka tas bija joks. Vai tiešām gribi nokrist no krēsla aiz izbīļa, ieraugot manis veidotu baneri?

 • Tā, Aigar, ij nemēģini izbraukt uz mana rēķina. Es nekādā kooperatīvā neesmu iestājies, nedz gribu piedalīties kaut kādās plakanās demokrātijas spēlītēs. Ne es iepriekš atbalstīju ideju, ka Tu taisi banneri ar kādu stulbu uzrakstu, ne tagad mani komentāri uzskatāmi kā vērsti pret Tavu daiļradi. Es tikai palūkojos no malas, kā tas izskatās. Es rakstīju par lietu kā tādu, nevis to pasākumu, ko jūs te esat sākuši. Es nebalsoju ne par ne pret. Es ne3biju klāt, kad jūs par to runājāt un neko nezinu. Un neuzskatu, ka par tehniskiem risinājumiem vispār kādam jābalso. katram marazmam tomēr ir kāda robeža.

 • Tas nav joks, jo Jānim, cik sapratu no komentātiem, ir iebildumi. Es pret tiem izturos pārāk nopietni, jo Jāņa iebildumi apstādina procesu. Ir jāuzklausa Jānis. Iespējams kādus no punktiem (iebildumiem) un pat visus varam novērst izlabot un vienoties par tiem vēlreiz.
  ———-
  Viena no labojamām lietām ir Jāņa entuziasma trūkums. Cik sapratu (neviens cits par tā trūkumu nesūdzējās) tad tas ir Jāņa sarežģījums.
  ———-
  Vai tev, Jāni, ir zināms, kā mēs varētu tevi iedvesmot? (esmu gatavs visai ekstrēmām lietāmu un prāts man ir atvērts)

 • 1. Uz tava rēķina ir kritika – tomēr, tavs komentārs visu paskaidro – tu neesi ne par ne pret – tātad tas tevi neinteresē.
  ——
  Tātad varam turpināt.
  ——
  2. Ja vēlies zināt par Radošo procesu. Tad paskaidroju.
  – katrs tehnisks vai vizuāls risināums pilnveidojas caur atgriezenisko saiti ar tā lietotāju.
  – radoša proca laikā (pirms ir ieviests risinājums) atgriezensikā saite ar lietotāju nav iespējama, tādēļ to veido tie, kam interesē piedalīties procesā.
  – radošumam, kā procesam, ir divas daļas – radošā, ģenerējošā (izplešanās) un kritiskā un izvērējošā (saraušanās)
  – izplešanās un sarušanās process ir spirālveidīgs vai virpuļvedīgs – risinājumam tuvojoties, tas sašaurinās.
  – visi risinājumi ir vienmēr uzlabojami un pilnveidojami – perfektums neiestājas – to nodrošina atgriezeniskā saite no lietotājiem un citām ieinteresētajām pusēm
  =================
  Ja ir jautājumi vai papildinājumi?

 • -Palīdzi un piedalies
  -Arī tu vari
  -Sadarbojamies

 • Paldies Inta. Vai tev ir iebildumi pret “Arī es piedalos”?

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.