3D printeris, ar kuru var pagatavot jaunus 3D printerus

Entuziasti radījuši 3-dimensiju drukas iekārtu „RepRap”, ar kuru mājas apstākļos iespējams pagatavot – „izdrukāt” dažādus priekšmetus, turklāt autori dara šo tehnoloģiju pieejamu ikvienam. Ierīce izstrādāta saskaņā ar sadarbības un atklātības principiem, līdzīgi kā vairāki pasaulē plaši lietoti open source risinājumi. Vēl jo intriģējošāks ir fakts, ka ar šo iekārtu iespējamas pagatavot gandrīz visas vajadzīgās detaļas, jauna 3D printera pagatavošanai.


* * *

RepRap from Adrian Bowyer on Vimeo.

* * *

Ar pašreizējo iekārtas versiju iespējams „izdrukāt” priekšmetus no plastmasas, taču darbs tiek turpināts pie jaunas paaudzes „RepRap”, kura darba lauks solās būt vēl daudz plašāks. Autori min, ka nākotnē ikviens, kuram radīsies vajadzība pēc kāda priekšmeta, varēs lejuplādēt attiecīgo 3D projekta datni un pats arī to varēs pagatavot.

Aplūkojiet šo attēlu, kurā iekārta redzama izjauktā stāvoklī. Ierīces pašizmaksa – tikai 500 EUR.

Ja Tev ir pazīstams kāds, kuram varētu būt interese uzbūvēt pašam savu “RepRap”, informē viņu!


Iesūtīja Aigars Brūvelis


 • Interesanti, ka sen sen atpakaļ, kad “pārtiku” no zinātniskās fantastikas, man bija doma, ka varētu izgatavot miniatūru universālu konstruktīvo elemenu (sava veida LEGO klucīti) no kuriem varētu saspraust (savākt) jebkuru lietu. Zināt, ka ir cilvēki kuri sapņus pārvērs par īstenību ir pacilājoši.

 • Sveiki!
  Labs saits,saistīts ar technoloģijām- http://www.kurzweilai.net

 • Ļoti naozīmīga lieta, ko Ivo neuzrakstīja. Plastmasa, no kuras tiek izgatavotas detaļas, ir pagatavot no atjaunajojamiem resursiem – stērķeles, nevis no naftas. Tas nozīmē, ka tiks samazināta iespēja izveidot sitāciju līdzīgu kā ar parastajiem printeriem, kad par kartridžu tiek prasīta nesamērīg augsta cena.
  ——–
  Kad Rapid Prototyping būs attīstītā līmenī un totālā pārpilnībā, tad Ķīna varēs iet mājās un kapitālisms varēs atpūsties.
  ——–
  Tagad padomā, kādas ir sociālās sekas šādai tehnoloģijai, ja tā ir mājās katram. Mājās var doties:
  – santehnijkas veikali
  – mēbeļu veikali
  – iespējams daļa apģērbu veikalu
  – būvmateriālu veikali
  – instrumentu veikali
  – iespējams ar laiku datorveikali
  =========
  Vienīgais, ko VIŅI varēs mēģināt mums pārdot ir CO2 kvotas, ko mēs drīkstam izelpot. Ja Rapid Prototyping pacelsies pa īstam spārnos, tad pēc gadsimta vai diviem, katrs mājās varēs izprintēt kosmosa kuģi un vienkārši aizlidot nafig, ja superkontrolētāji joprojām neliks mieru. Visums ir liels.

 • Par tehnoloģijām runājot. Baterijas. Jau variāk nekā simts gadus atpakāl tika izgudrotas baterijas, kas ilgst vairāk kā 50 gadus (atšķirībā no modernajām). NiFe baterijas. http://www.youtube.com/watch?v=K84PywMwjZg

 • Jauki. Protams, tai lietā daži pārspīlējumi. Tas printeris neuzbur jaunu printeri. Tāpat nepieciešami izejmateriāli un citur gatavotas metāla detaļas. Jo metālu taču tas printeris nekausē. Tomēr – laba ideja. :)

 • Vai neviens tiešām vēl nav ievērojis, ka ar šādas ierīces
  palīdzību var pagatavot tikai jaunus idiotus?
  Floristikas līmes pistole: http://www.darziem.lv/images/products/232990646_big.JPG
  Attēlā http://www.tautasforums.lv/wp-content/uploads/2009/10/reprap2.jpg redzamās “ierīces”, kura apsolūti ne uz ko nav spējīga un kura stipri atšķiras no demonstrācijā redzamās ierīces, pašizmaksa varētu būt ne lielāka kā 20EUR par kuru es, protams, nedotu ne santīmu.

 • šitie jauninājumi jau ir solis bedrei …
  —————————————————
  nekas, nekas, drīz vien mēs būsim uz pēdām idiotismam, un tiks atmaskota visa tā secība attīstībā. Bet kad to būsim izravējuši, iestāsies Zelta laikmets. Vajag cerēt, ticēt un paļauties uz pārbaudītām lietām jeb tradīcijām. “Pievilcībai ir savs rūgums”.

 • Tagad padomā, kādas ir sociālās sekas šādai tehnoloģijai, ja tā ir mājās katram. Mājās var doties:
  - santehnijkas veikali
  - mēbeļu veikali
  - iespējams daļa apģērbu veikalu
  - būvmateriālu veikali
  - instrumentu veikali
  - iespējams ar laiku datorveikali

  —- arī šobrīd šie veikali nav vajadzīgi – paņem cirvi, zāģi un izkapti – mauc uz laukiem – tur ir viss kas cilvēkam ir vajadzīgs —- ak jā – nepatīk piepūlēt smadzenes un svīst – kā es to nevarēju iedomāties?!

  NiFe baterijas. – ja nemaldos tās kuras pārlādējot sprāgst – plaši tika pielietotas krievu armijā, kur tās atļāva uzlādēt tikai īpasi apmācītam virsdienesta personālam (iespējams kļūdos)

  printers izprintē printeri – kāds ir izjaucis pašu vienkāršāko printeri? — gultņi, siksnas, zobrati, mikroshēmas, detaļas no dārgmetāliem – lai mitrā laikā kontakti nenosūbētu un printers turpinātu strādāt (cik maksās sudraba un platīna kārtridži? – bez kuriem nav iedomājama droša mūsdienu elektrotehnika – īpaši datori, cd un tv. Ja arī atradīsies superprinteris kas to izdarīs – cik tad būs šī printera pašizmaksa – kurš būs tas kas šīs detaļas saskrūvēs kopā tā lai jaunais printeris arī strādātu?

 • to Andris:
  Ir tāds termins Angļu valdoā – User Friendly. Cirvis ir mazāk user friendly nekā būs šāda ierīce.
  ——————-
  Ni Fe baterijas ir ieteicam pārlādēt – tās uzlbo savu darbību.
  ==================
  Es domāju, ka vajag vēl atklātāk paust savu cinismu un riebumu pret pasauli – nevajag kautrēties.

 • Lūk brīnumskaists piemērs tehnoloģiju un zināšanu izmantošanai peļņai http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/zinas/top10/article.php?id=346816
  —————
  Cilvēka dzīvībai nav nozīmes – galvenais ir visus sašpricēt ar kaut kādu sūdu.

 • to Aigars

  Te nav runa par cinismu vai riebumu, bet par to pašu “User Friendly”,
  Kādreiz galdniekiem bija tikai pāris rokas instrumentu – cirvis, fuksis, ēvele un kalti – mēs šodien apbrīnojam viņu izstrādājumus un nevaram beigt jūsmot par šo cilvēku prasmēm – šodien mums ir datorizēti darba galdi, bet galdniekiem nav pirkstu un mēbeles ir lietojamas tikai pāris gadu.
  Reiz man nācās organizēt kādas iekārtas transportēšanu – 5t aregātu krāva mašīnā ar krānu un iekrāvēju 6 st 9 cilvēki, pēc pāris gadiem kad tas bija jādara atkal, 10 cilvēki ar pāris brusu un trubu gabalu palīdzību to izdarīja 2 stundās – kas īsti ir draudzīgākas lietotājam?

  tu esi norādījis saiti uz foto ar stienīšiem un zobratiem -daļa no viņiem ir acīmredzami izprintēti ar šo iekārtu – viena nelaime – lai tas darbotos, viņi ir jāapstrādā – jāpavada kāds laiks ar vīlīti un smilšpapīru – lietotājam draudzīgāks risinājums – aiziet un nopirkt gatavu – tāpat vēl būs jāpērk pulēta tērauda stienīši, zobsiksnas shēmas utt.

  P.S. Tu mani pat redzējis neesi bet apgalvo ka es izrādu savu cinismu un riebumu pret šo pasauli – varbūt tu spried pēc sevis jo tavs riebums pret pastāvošo pasaules kārtību ir redzms katrā komentārā? Es ļoti seru ka tā nav.

 • Labi piemēri. Tiešām.
  =======
  Problēmas, ko tu apraksti cēlonis ir kapitālima (peļņas) DIKTĀTĀ:
  – nemitīgi samazināt produktu un servisu pašizmaksu, lai palielinātu peļņu, kā arī piedāvātu zemāku cenu.
  – zemas kvalitātes produkti, kas ātri plīst nodrošina biežu produktu maiņu. Tas saucas planned obsolescence.
  ——
  Visa pamātā ir jautājums par to, kādiem mērķiem tehnoloģijas tiek pielietotas – cilvēku labumam vai peļņas gūšanai. Nākotnē būs tikai tādas tehnoloģijas, kam būs sabiedriska labuma nozīme (nevis izmaksu samazināšnas, peļņas palielināšanas).
  =====
  Kā jau saproti – šeit ir vajadzīga pamatīga apziņas svārstība – domāšanas izmaiņas.
  ——————
  Par cinismu un riebumu.
  Riebums pret pastāvošo iekārtu man ir. Šeit daži (tikai daži) piemēri kamdēļ.
  ———
  Esošā iekārtā cilvēki tiek nodarbināti tikai tādēļ, ka vēl nav izgudrots automāts/aizstājējs.
  ——–
  Vai tu domā, ka cilvēkus nodarbina tādēļ, ka kādam rūp citi cilvēki?
  ———-
  Esošā iekārtā produkti seko naudai nevis cilvēku vajadzībām. Tur kur ir vislielākā vajadzība, parasti ir vismazāk naudas, un otrādi. Tas rada pamatīgu polarizāciju. Šādai iekārtai nerūp cilvēki – tai rūp peļņa.
  ===========
  Ja tas neizraisa riebumu, tad iespējams es sarunājos ar citplanētieti vai robotu – noteikti ar cilvēku.
  ============
  ============
  Par user friendly.
  Ja augstāk minēto tu saproti, tad tu arī saproti, ka tehnoloģijas, kas ir domātas primāri sabiedrības labā, ir slāpātas un tiks slāpētas. Tām ir jālauž ne tikai informacijas izplatības blokādes siena (mediji, universitātes, valdības…), bet arī cilvēku aizspriedumu un uztveres siena.
  ——-
  Tehnoloģija, protams, ir bērna autiņos. Katrs nākamais modelis tiecas izdizainēt (jeb izgudrot) ārā tavas minētās nepilnības. Ja būtu vairāk iedziļinājies, tad uzzinātu par to pats. Palīzēsim vismaz ar informācijas apriti un aizpriedumu apturēšanu, ja neesam spējīgi paši piedalīties izstrādē.

 • o Aigars
  Vai tu doma, ka cilvekus nodarbina tadel, ka kadam rup citi cilveki?
  Pie manis strada puisis kurš cieš no loti nopietnam slimibas sekam – vinš izdara praktiski neko un nopelna tik pat – vieniga jega atgriezt cilvekam motivaciju dzivot …..
  es vinam maksaju algu nokuras dalu apmaksa musu valsts.
  Man rup tas kas notiks ar šo puisi, tapat vina liktenis rup ari ieredniem, kuri iekartoja vinu pie manis darba. Es pazistu vel daudz tadus pašus uznemejus.
  Vel es pazistu darbiniekus, kuru vieniga motivacija ir nedelas nogales tusini – man ir pie kajas kas ar viniem notiks, un ja vini iepikstesies ka viniem kas nepatik – dabus ar kaju pa d.

  Par produktu kvalitati – atliek pielaut vienu kludu un ar kaju pa d sanemšu es. Es navaru atlauties piedavat nekvalitativu preci – pircejs ir tas kas izvelas ekonomet uz kvalitati – un pec tam kad ir apdedzinajies – maksa velreiz. Kurš ir vainigs? Cilveks kurš nespej atškirt kvalitativu produktu no nekvalitativa, Tas kurs skrien uz veikalu pec mesla, jo kaiminam ir tads pats un reklama teica…..
  - Ja ir aita bus ari cirpejs – aizvedisi aitu uz citu aploku atradisies citi cirpeji
  – Aitai ir pašai

  -jaiet uz biblioteku lasit gramatas
  -janoverot notiekošais
  -jaanalizet situacijas
  -japilnveido savas prasmes
  -javingrina savs prats
  —- tad cirpejs dabus ar kaju pa d
  Nelaime ta ka cilvekiem patik aitas loma, jo nebut aitai nozime uznemties atbildibu par sevi un citiem, bet aita drikst novelt vainu uz tiem kuri nav tadi.

  —–
  Esoša iekarta produkti seko naudai nevis cilveku vajadzibam. Tur kur ir vislielaka vajadziba, parasti ir vismazak naudas, un otradi. Tas rada pamatigu polarizaciju. Šadai iekartai nerup cilveki – tai rup pelna.

  ———————
  Iekartai pelna nav vajadziga – to rauš alkatigi cilveki (cirpeji), kuri izmanto iekartas trukumus – tie cilveki man patiešam riebjas un ar tadiem man ir jakontaktejas ik dienas, nelaime ta, ka lielaka dala šo alkatigo cilveku ir vienkarši darbinieki – sava egoisma dziti – vini spej uzsplaut pat saviem tuviniekiem.
  Vajadzigi paris cilveki un nauda sekos tur kur tai jaseko, vismaz lokala limeni noteikti (pasvaldibas)- bet tas jau ir daudz.
  ———
  Ar tehnologijam ir ta – cilveki paši atsakas no gudribas un prasmem jo ir tehnologijas – 9 aksti labak skraidis 6.st apkart kranam neka panems roka lauzni un piepules savas rokas un galvu.

 • Mani ne tik daudz sajūsmina pats rezultāts un iespējamā minirūpnīca mājās. Es arī nedomāju, ka šāds verķis uztaisīs kādu īpašu revolūciju. Vienmēr būs cilvēki, kas gribēs izdarīt vairāk vai mazāk labi vienu/savu darbu un uzticēt citam to ko viņš prot. Situācijas un apstākļi, protams, mainās nepārtraukti. Starp citu nupat izlasīju jaunajā Geo par nesen atklātu ūdeņraža iegūšanas paņēmienu, ar lielām pretenzijām uz ražošanu rūpnieciskos apjomos.
  Man gan vairāk piesaistīja, tas kādā veidā šis verķis ir izstrādāts – izmantojot atvērtā koda principus (lasi kooperāciju). Tas manuprāt ir galvenais, kas no šī būtu jāmācās. Tas varētu būt tas iemesls, kāpēc visādas korporācijas un monopoli ar laiku varētu “doties mājās”.

 • ATVAINOJOS PAR KLUDAM – NEDAUDZ STEIDZOS UN ESMU PIE SVESA DATORA

 • Interesantas lietas. Tu esi savā ziņā izņēmumus.
  ——-
  Kādēļ?
  Piemēram,
  – auto industrijā detaļām speciāli liek klāt savienojumus, kas rada ātrāku nodilumu.
  – pagājušajā gadsimtā intensīvus tramvaju un vilcienu tīklus nogalināja automašīnu lobijs. Ar tramvajiem nevar tik labi nopelnīt – detaļas dilst lēnāk, tramvaji vajadzīgi mazāk nekā automobīļi…
  ——-
  Ko vēl dara esošā iekārta?
  – uzmet Āfrikai Humanitarian Aid, kas iznīcina vietējo ražošanu, jo tā nevar vairs pārdot saražoto
  – tiem, kas ir badā visās pasaules malās, nav naudas, līdz ar to nav iespējams iegādāties pat pārtiku (skatīt sieivieti, kas pārdod savu nieri Latvijā, lai pabarotu savu mazmeitiņu). Tanī pašā laikā tiem, kam ir nauda, pārtiku met ārā – ēdināšanas uzņēmumos (milzīgs daudzums), pārtikas veikalos…
  ———
  Vai saproti polaritāti, kas tiek radīta.
  =========
  Tu šobrīd stāvi pāri sistēmas iedrošinājumuma radīt vairāķ peļņu un būt pēc iespējas savtīgākam. Iespējams, ja tev uzrastos konkurents, kas piedāvātu to pašu, ko tu, bet par mazliet zemāku cenu, tad tu izvēlētos izdzīvošanas taktiku – samazinātu izmaksas visos iespējamos veidos, lai nepazuadētu tirgu.
  ———-
  Tava nostāja ir apbrīnojama, tomēr tā savā ziņā esošajā iekārtā darbojas pret tevi.
  ==========
  Ir netiasinīgi pārmest cilvēkiem viņu alkatību, jo alkatība esošajā iekārtā bagātīgi atalgo.
  ———-
  Vai ir iespējama iekārta, kurā bagātīgi tiek atalgota (aizmirsti par naudu šobrīd – nav obligāti naudas veidā) nesavtība, devīgums, rīcība sabiedriskajam labumam, radošums?

 • Interesanti – būs jānopērk un jāiepēta.

 • Manuprāt, Andrim ir visreālistiskākais skats uz šādām brīnumierīcēm, kā arī to jezgu, kas sacelta ap tehnoloģijām.
  Tiktiešām, tādai ierīcei, ja tā domāta nopietni, ir nepieciešamas kvalitatīvas metāla detaļas, dažādas mikroshēmas, zobrati, elektriskie motori, labas pneimatiskās šļūtenes utt. Un neviens man neiestāstīs, ka tādas detaļas spēj uztaisīt pats printeris.
  Cilvēkiem vienkārši patīk mānīties un stāstīt pekstiņus…
  Tādi tehonokrātu jociņi sanāk :)

 • Jāni, lūdzu izvbeidz. Ej soli uz priekšu un domā, kur šo ierīci var pielietot nevis, kur to nevar pielietot. Tu noteikti mājās vari izgatavot ļoti daudz nepieciešamo lietu, detaļu, savienojumu lielākām detaļām…

 • Tehnikas pielūdzējiem nepatīk vārda brīvība, ja tā apšauba viņu iracionālo ticību. :)
  Nevis izbeidz, bet labāk paskaidro neapķērīgajam man, kā tas brīnumprinteris spēj ražot manis un Andra nosauktās detaļas un mezglus.
  Tam, ka jau gatavs printeris var ražot kaut kādus plastmasas pakaramos un citas vienkāršas detaļas, es piekrītu. Pats esmu studējis plastmasu pārstrādes tehnoloģiju – pēc izglītības esmu tehniķis-tehnologs plastmasu pārstrādes jomā.

 • Ja Tu to nevari paskaidrot, tas nozīmē, ka šā printera radītāji un popularizētāji vienkārši melo. Tāpat kā Fresko.
  Viņi taču ļoti skaidri apgalvo, ka printeris pats spēj ražot citus tādus pašus printerus.

 • un pārējiem, kas nepārzina produktu attīstības principus. Cik lidmašīnu tika uztaisīts un cik cilvēku nositās mēģinot pacelties spārnos? Vai kāds domā, automobīlis tika izgudrots uzreiz gatavs un lieotjams (protams, ka nē – vispirms bija ritenis, tad velosipēds…)?
  =========
  Izgudrošānas process ir pretējs tam, kā to rāda multenēs – ķipa spuldzīte iedegās – o – jaunā lieta gatava. Patiesībā tas ir smags atkārtošanas un izsmalcināšanas process daudzu gadu garumā. Tā augļus cilvēki bauda šobrīd – datori, internets, gaisma, elektrība, auto…
  ———
  Tehnoloģijām vēsturiski bijusi liela loma cilvēces civilizēšanā.
  ==========
  Lai to saprastu iedoāmjieties, ka pēkšņi beidzas viss – elektrība, siltuma piegāde, internets, telefoni, degviela – vienkārši tas viss fiziski pazūd VISĀ PASAULĒ.
  ———–
  Ko tu darītu? NEKO!!! Sēdētu un gaidītu, ka to visu ieslēdz atpakaļ. Cik ilgi? Kaut kad sāktu pētīt, kas notiek – aizietu pie kaimiņa, pie otra – neviens neko nezina. Tumšs, auksts, neviens neko nezina. Par notiekošo nav infromācija pieejama, skaidrojuma nav. Iedomājies, kas notiek lielajās pilsētās. Pārtikas piegādes beidzas, darba nav, nekā nav. Cik ilgs laiks paietu, līdz sāktos sirošana. Visi ofisu darbinieki, deputāti, mācītāji, filozofi, skolotāji, ārsti – visi kļūtu par laupītājiem agri vai vēlu.
  ————–
  Visi ētikas kodeksi ielido miskastē, jo cilvēkam vajag izdzīvot kaut kā. Cilvēki apvienotos baros un cīnītos ar veciem apņēmieniem, jo ieroči modernie nestrādātu – lodes beigtos, iekārtas nestrādā, lai uztaisīto jaunas.
  ————–
  Ar vālēm un nūjām cilvēki baros sirotu, un pēc paaudzes vai divām kļūtu par mežoņiem alās, jo pilsētās nebūtu droši.
  —-
  Matemātika, ģeometrija, socioloģija, psiholoģija, vēstures mācība, valdoas prasme… – tas viss ir pagātne.
  ========
  ========
  Printera ražotāji teica, ka ražo 60% no nepieciešamajām detaļām. Jaunais modeli ražos vēl vairāk procentuāli. Visi runā patiesību, sazvērstību šeit nav (melu, lai gūu personīgu labumu).

 • Aigaram
  “un pārējiem, kas nepārzina produktu attīstības principus”

  Es arī esmu tehnologs — ļoti labi pārzinu attīstības principus – organizēju ražošanas procesus, meklēju izdevīgākos risinājumus, kontrolēju kvalitāti, aprēķinu izmaksas un atkal visu no sākuma — tu saki, ka korporācijas apzināti taisa nekvalitatīvu prodkciju = es strādāju slikti un apzināti nodaru cilvēkiem ļaunumu — bet es zinu ka tā nav.

  —-

  Es neesmu pret tehnoloģijām — es esmu pret to lai šīs tehnoloģijas lietotu neizglītoti un pavirši cilvēki.
  Ja ofisa dtoroperators nespēj samontēt IKEA skapīti, viņš nespēs arī samontēt detaļas kuras ir izprintējusi šī iekārta, nemaz nerunājot, par komplicētu ierīci.

  —-

  Ņemot vērā šī printera izprintēto detaļu kvalitāti, pie attīstības ir jāstrādā vēl ilgi un dikti – vai pēc visu nepieciešamo uzlabojumu veikšanas šī iekārta arī maksās 500usd? Vai varbūt 8000 usd – tieši tik pat cik ģipša/poleuretāna 3d printeri? Lai vai kā bez entuziastiem jaunas tehnoloģijas nekad nav radušās.

 • Ir tehnoloģijas ar kurām var vairāk nopelnīt, ir tādas ar kurām sliktāk. Mēdz gadīties, ka vairāk var nopelnīt un bizness ir ilgtspējīgāks, ja var pārdot servisu nevis produktu, kas ir mazāk izdevīgi patērētājam. Var gadīties, ka nekvalitatīvāks produkts sanāk, jo kvalitatīvi resursi, kas ir godīgi iegūti, ir dārgāki, nekā ķīniešu vergu (par kapiekām) iegūtie…
  ———–
  Ja tu būtu godīgs tehnologs, tu strādātu pie produktiem un servisiem, kurus cilvēkiem nevajadzētu pirkts nekad. Vai tas ir iespējams? Ir. Tikai atrisinot šādu vienādojumu peļņa vairs nebūtu iespējama. Kurš uzņēmējs to vēlas?
  ———–
  Vai uzņēmējs, kas instalē skapīti, ir ieinteresēt, lai ofisa darbinieks to skrūvē pats? Nē, jo tad aiziet garām piķis.
  ============
  Tas, ko tu stāsti ir ar demagoģisko noslieci.
  ============
  Šobrīd rapid prototyping ierīces maksā 30 000 EUR. Pie tam tās nav veidotas tā, lai varētu izprintēt kaut vai daļu no jaunā printera.
  —–
  Jautājums, dārgais kapitālist – kādēļ? Tādēļ, ka tad nevarētu pārdot un vārīties. Kapitālisms, kurš, protams, ir blastīts uz savtīgu jeb personīgu labumu – lidos agri vai vēlu miskastē.

 • http://zparks.lv/lat/sakums/atklajumi_un_inovacijas/?doc=1669
  cena 5000usd – kvalitāte noteikti nesalīdzināmi labāka – esmu redzējis darbībā.

  —-
  Ja tu būtu godīgs tehnologs, tu strādātu pie produktiem un servisiem, kurus cilvēkiem nevajadzētu pirkts nekad. Vai tas ir iespējams? Ir. Tikai atrisinot šādu vienādojumu peļņa vairs nebūtu iespējama. Kurš uzņēmējs to vēlas?

  —- Pārmetums nevietā mana prece noteikti pārdzīvo savus lietotājus – un jāmācās ir ļoti daudz lai tādas lietas taisītu – katrā ziņā ar 3d printeri neizprintēt un no plastmasas ar viņa nevienam nav vajadzīga.

  —- jautājums tev dārgais ….. – kapēc cilvēki nāk pie manis kapitālista un maksā par to lai es daru lietas kuras paši negrib darīt (Mani tas tracina), pat tad kad pašiem ir visas vajadzīgās iemaņas un iespējas — laikam vainīga sistēma – (pašam vairs nav jādomā :)) – es esmu alkatīgs uzņēmējs labi, ja vien tev paliek vieglāk, – es šo ceļu izvēlējos jo citādi man būtu jādzīvo uz ielas, vai jābaro cits uzņēmējs – eh atkal tā sistēma. Un kas notiks ja mainīsies sistēma? Mēs tiksim vaļā no alkatīgajiem cirpējiem un slinkajām aitām.

  - Es noteikti neapgalvoju ka uz pasaules viss ir ok, tomēr vislabāk mēs pasauli spējam mainīt savā tuvumā ti mainies pats un pasaule mainīsies līdz ar tevi — pamēģini – gabals nenokritīs. — vai tu spēj būt laipns pret īgņu kaimiņu, kurš visus sen jau ir izvedis no pacietības, vai arī pasaules netaisnības un noziegumi ir attaisnojums lai to nedarītu.

 • - Varbūt tiešām ir jāapklusina visi, kas runā un strādā pie autonomo ēku būvniecības, kas ne tikai atbrīvo cilvēkus no rēķiniem, bet arī atbrīvo uzņēmumus no peļņas un samazina darbavietas.
  – Varbūt tiešām jāapklusina visi, kas runā un strādā pie tā, lai pārtika būtu pieejama visiem, lai tā augtu visur, lai cilvēkiem nekad vairs nebūtu jāmaksā par ši pamatvajadību, jo tā ne tikai atbrīvo cilvēkus no izdevumiem, bet arī no peļņas lauksaimniecības uzņēmumus, mākslīgā mēslojuma ražotājus, pesticīdu un insekticīdu ražotājus…
  – Varbūt tiešām visiem jāliek strādāt monotonos, nomācošos un cilvēka cieņu pazemojošos darbos, lai viņi aizmirstu par radošumu, dažādību, vienkāršu un izgudrojumiem pilnu dzīvi, un kļūtu apātiski un slinki, jo ienīstu savus darbus, jo vienīgā motivācija strādāt tiem būtu konta papildināšana mēneša beigās.
  – Varbūt tiešām cilvēki ir jāaicina patērēt, izklaidēties, lietot vieliņas, lai aizmirstos no ikdienas monotonās rutīnas – jo tas rada vesleas industrijas un peļņas iespējas – alkohols, cigaretes, klubi, bāri, tv šovi, kino, narkotikas… – kādam tas viss jāaiekāro, jāadministrē – tie radīt jūra ar jauniem monotoniem darbiem.
  – Varbūt tiešām auto industrijai ir jāliek detaļām piemaisījumi, kas smazina to dzīves ilgumu, jo pretējā gadījumā maniem draugiem autoservisā nebūtu darba
  – Varbūt tiešām ir jādempingo, lai izcīnītu savu vietu tirgū
  – Varbūt tiešām ir jāpārpērk visi konkurenti, lai palielinātu peļņas iespējas
  – Varbūt tiešām ir jāsapņo pa lielam – kļūt par pasaules līmeņa uzņēmumu ar filiālēm visās pasaules malās un tik kārdinošiem produktiem un pakalpojumiem, ka tos gribēs pirkt pat nēģeris basām kājām Āfrika tuksnesī un eskimoss mūžīgajā sasalumā.
  ====================
  – Varbūt tiešām ir labāk, ka vēzi novērst vai izārstēt ir komerciāli neizdevīgāk nekā to misrtošam cilvēkam apārstēt, jo tas nodrošina lielu peļņu un mirstību uz Zemes, kura varbūt tiešām ir nepieciešama, lai cilvēku nesavairotos pārāk daudz, jo…
  – varbūt tiešām ir labāk, ka iestāsies agri vai vēlu tehnoloģiskais bezdarbs, un cilvēkiem ap to laiku labāk ir izmirt, jo tiem nebūs pat ko darīt – pat monotono darbu ne. Par velti tiem arī neko nedos, jo kapitālisms nav labdarības pasākums – ja arī ir, tad tikai tēla spodrināšanai un visi labdarbības uzdevumi ir jāatpelna ar palielinātu klientu pieplūdumu, kuri uzķērušies uz PR trika āķa.
  – Varbūt tiešām ir labāk, ka okeānos zivis kļūst ar vien mazāk un ar vien dārgākas – tas nozīmē, ka mazāk ir jānoķer, lai vairāk nopelnītu
  – Varbūt tiešām ir jāizcērt visi tropu meži, lai tos pārvērstu papīrā un tu un visi varētu izdrukāt pavadzīmes
  ======================
  ES CERU KA VIETĒJIE MEŽU IEDZĪVOTĀJI BEIDZOT SAJĒGS, KA LAIME IR MONOTONOS DARBOS, MAZĀS ISTABIŅĀS PILSĒTĀS, NAUDĀ UN PATĒRIŅĀ – STULBIE MEŽOŅI – NEJĒĒĒĒĒĒĒĒGAS – IZVĀCIETIES NO TIEM MEŽIEM, JO TUR VAR AUDZĒT SOJU, AR KURU BARO VISTAS, KURAS ES PĒRKU VIETĒJĀ VEIKALĀ.
  ==============
  Es ceru, ka tos stulbos mežoņus MONSANTO pārmācīs un civilizēs – lai beidz izlikties, ka mežā viņi dzīvo laimīgi un apmierināti – tie ir acīmredzami meli – ne viņiem tur ir ārsti, ne policisti, ne novērošanas kameras, ne auto, ne māja, ne valdība, ne lielveikals, kur visu var nopirkt, ne darba – lai viņi beidz bezkaunīgi MELOT, ka viņi tur dzīvo laimīgi un, ka viņiem rūp daba.
  ————–
  Labi – man jāiet uz veikalu iepirkties, pēc tam uz darbu, tad jāsamksā rēķini, tad jāspēlē spēlītes, kurās es šauju visus pēc kārtas, tad seriāli TV – wow, es esmu tik laimīgs – tūliņ atnāks meistars un pieslēgs man pie datora austiņas, jo man pašam ir slinkums tās iespraust. Cik es esmu laimīgs, ka varu to atļauties par to samaksāt.

 • un kā to visu attīstīs šis printers? :D

 • Tāpat kā Linux neko nav devis pasaulei, tāpat arī printeris neko nedos.

 • Nu es beidzot sapratu – šīs lietas palīdzēs attīstīt tava ķengāšanās internetā un demogoģisko videomateriālu aplūkošana! :D

  Es gan esmu kapitālists – maita, jo ar savu roku darbu un sviedriem mēģinu īstenot daļu no tādiem projektiem un palīdzu slimiem cilvēkiem kuriem ārsti un medicīna vairs nespēj palīdzēt ! :D :D :D

 • Informācijas izplatīšana ir gandrīz vienīgais galvenais darbības viriens.
  ————
  Tas labi, ka palīdzi – droši vien neviens nenovērtē, ka šeit mēģini pievērst tam uzmanību. Tad es novērtēju – paldies. Lai veicās un turpini darīt. Tas ir vajadzīgs – tirgus ir veids, kā difūzēt labas lietas.

 • Par noieta iespējām :
  Pietiek tikai vienreiz šādai iekārtai tāā pamatīgāk nogāzties no 1 metra augstuma un ieliekt pāris stienīšus ,lai viss šitais monstrs sāktu ražot detaļas kādas ir redzamas fotoattēlā .Te ir apburtais loks ,jo kvalitatīvāka(te domāju stabīlāku ,ne kā demonstrētā , uz puņķiem ) un līdz ar to kvalitatīvāku detaļu ražojoša ir iekārta ,jo dārgāka (naudas izteiksmē )Bagāts ir tas kam pietiek ,ne tas kam ir daudz !Tātad ,ja man ir vajadzīga lieta vienreiz vai arī paretam -1 gab. 10 gados ,es šādu principu neizmantotu ,ietu pirkt gatavu lietu ,bet ja man vajag pastāvīgi kaut kādas lietas ,tad pameklētu kvalitatīvāku šādu lietu ražojošu iekārtu .
  Par kvalitāti un pašsajūtu :
  Atvainojiet par rupjību ,bet maigāk man nesanāk >> No sūda šokolādes konfekti neuztaisīsi .
  Tas ir pierādīts praksē .Tik nesāciet lūdzu strīdēties par gaumi !
  Par ideju >> sena kā pasaule : var pabarot 40 000 cilvēku ar 4 zivīm un 3 kukuļiem maizes ,bet vai viņi būs paēduši ?
  Viss augstāk minētais ir mans redzējums par 3D printera pielietošanas iespējām un man nav skaidra dažu dalībnieku nostāja šajā jautājumā >> Jūs atnācāt lai publiski pamērītos ar gailīšiem ,vai arī uzzināt citu domas par 3D printera izplatības un pielietošanas iespējām ?
  P.S.Atvainojos par savas webvietnes sakārtojumu ,esmu zaļais gurķis wordpresā ,bet ir grūti atrast savā valodā kā būtu vēlams,un efektīvāk ,pārvaldīt to rīku-wordpress.

 • Vai kaadam ir info, kur saads agregaats ir sastopams LV? Loti gribeetos izmeeginaat, jo, manupraat, dikti laba lieta produktu dizainam ;)

  Paldies!

 • Lūk, ko var dabūt gatavu, ja cilvēks apveltīts ar izdomu un šo to pieprot. Juris uztaisījis krānu profesionālai filmēšanai (VIDEO): http://blog.delfins.id.lv/2010/04/09/diy-jib-krans-filmesanai/

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.