I.Valtere: ‘”Slavas minūtes” burvis – rīdzinieks Makss’ (VIDEO)

23 gadus vecais rīdzinieks Makss Maksimovs ir viens no grandiozā Krievijas talantu meklēšanas šova «Slavas minūte» pusfinālistiem. Tikai ar acu skatu vien spējīgs liekt metālu, uzminēt otra domas un redzēt ar cieši aizsietām acīm. Burvis.

Īss ieskats tiem, kuri 11. septembrī Pirmajā Baltijas kanālā neredzēja rīdzinieka Maksa Maksimova uzstāšanos. Viņš iesildīja publiku, vienlaikus muzicējot uz divām stabulēm. Pēc mirkļa, sekojot rokas mājienam, tās pašas sāka dejot gaisā… It kā ar to vēl nebūtu gana, Makss skatītājus šokēja ar galda priekšmetu izlocīšanu – viņam atlika tikai paskatīties uz dakšiņu, lai tā savītos ķeburu ķeburos… Skatītāji zālē cēlās kājās un pauda vienas no skaļākajām ovācijām. Uz īsu brīdi Baltijas Iluzionistu biedrības A.M.B.E.R. un starptautiskās magu asociācijas International Brotherhood of Magicians biedrs Makss atgriezies Latvijā, lai gatavotos šova nākamajai kārtai.

* * *

* * *

Maks, tu esi viens no tiem nedaudzajiem, kurš no atlases kārtas ticis raidījuma pusfinālā. Ko interesantu gatavo priekšnesumam?
Visticamāk, ka es kaut ko darīšu ar aizsietām acīm. Piemēram, varu vadīt automašīnu, salikt rubika kubiku. Vēl domāju, ka priekšnesumā varētu izmantot elektrisko ģitāru. Skatieties raidījumu, tad jau redzēsit. (Smejas)

Kā tu nokļuvi «Slavas minūtē»?
Man ir draugs Oļegs, kurš strādā par operatoru Pirmajā Baltijas kanālā. Pavasarī gulēju slims mājās – biju saaukstējies, kad zvanīja Oļegs un aicināja steidzami paķert līdzi pāris karotes un skriet uz kastingu studijā, ko rīkoja maskavieši. Bija palikušas vairs tikai pāris stundas. Svārstījos, jo patiešām jutos slikti. Uz kastingu paguvu pēdējās minūtēs…

Un pārsteidzi ar karošu locīšanu un kartona kārbiņas satura uzminēšanu… Kā tu sevī atklāji šīs īpašās spējas?
Pirmkārt, kaut kas īpašs nav manī, bet gan apkārtējā pasaulē! Tā ir sapratne par to, ka pasaule patiesībā nav tāda, kādu to redzam vai kādu to esam raduši uzlūkot teorētiskās mācībās. Kādā brīdī tu piefiksē, ka domas un vēlēšanās materializējas…

Pirmā apjausma, ka pasauli uztveru citādāk, nāca apmēram 16 gadu vecumā. Iespējams, tas saistīts ar emocionālo sasprindzinājumu tajā laikā – šķiršanās ar pirmo mīlestību, turklāt māte aizbrauca dzīvot uz Dāniju, bet tēvs – uz Somiju. Paliku viens ar vecmammu. Tāpēc sāku maksimāli izvērsties dažādās jomās – elektronikā, zinātnē, pastiprināti pievērsos okultismam un maģijas vēsturei. Vecmāmiņa pa tēta līniju, būdama dievticīgs cilvēks, centās no manis šo maģijas sajūtu dabūt laukā. Pat iesaistīja sātana izdzīšanas rituālā… Viņai joprojām nepatīk tas, ko es daru. Bet taču visas lietas, ko mums liedz, šķiet vēl pievilcīgākas, vai ne?

Viesojoties pie mammas Kopenhāgenā, internetā iepazinos ar kādu cilvēku, kurš palīdzēja man saprast, uz ko esmu spējīgs. Mēs tikāmies. Liekt karotes gan viņš pats nelieca, tomēr sniedza vērā ņemamus norādījumus, kā un kur virzīt savu enerģētisko potenciālu. Viss notiek domās – mentālajā maģijā, vienvārdsakot. Pirms kādiem pieciem gadiem iepazinos un no «fokusņikiem» uzzināju, ka varu iemācīties arī trikus. Tā nu tagad spēlēju mūzikas instrumentus, ko daru jau no agras bērnības, un rādu dažādus trikus, metāla priekšmetu liekšanu ieskaitot.

Tu gribi teikt, ka to visu var iemācīties jebkurš?
Principā var iemācīties, jā. Ja viens cilvēks to var izdarīt, tad var iemācīties arī citi.

Kādu skolu esi beidzis?
Rīgas Krievu ģimnāziju, kas tagad ir Rīgas Krievu vidusskola. Pēc vidusskolas gribēju mācīties tālāk, bet atlika secināt, ka tajā virzienā, kurā es darbojos, nekāda piedāvājuma izglītībā nav. Mani vairāk interesē maģijas virziens.

Tavs triks, ar rentgena aci ieskatoties aizvērtā kārbiņā, liek domāt, ka redzi cauri visam. Arī apģērbam?
Nu ne tā, lai redzētu cilvēku bez apģērba. (Smejas.) Patiesībā tas, ka es redzu, kas ir kastītē, ir zināmas informācijas apzināšana. Piemēram, ar aizsietām acīm es neredzu krāsu, bet es uztveru gaismas viļņus, kam ir elektromagnētiska daba. Intuitīvās uztveres un apziņas līmenī es to asociēju ar konkrētu krāsu.

(Smejas.) Vai cauri apģērbam? Manuprāt, prasme sievieti iztēloties bez drēbēm taču piemīt katram vīrietim, vai ne? Ne katrs vīrietis ar aizsietām acīm redz cauri kartona kastītei, bet sieviešu drēbēm gan…

Vai tavas burvja spējas nosaka, piemēram, fizikas pārzināšana?
Mūs taču apņem fizika, ķīmija, bioloģija, matemātika… To var apvienot vienā veselumā un nosaukt vienā vārdā – daba. Bet fizikas zināšanas vien nekā nelīdzēs. Atceros, kā reiz Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas vadītājs, redzot, kā loku karotes, tās paņēma un aiznesa savam rūpnīcas profesoram un laboratorijas vadītājam uz pārbaudi. Cilvēks, kurš teicās par metāliem zinām visu, nespēja izskaidrot, kā karote sagriezusies vītnē, tikai veica aprēķinus, cik milzīgs spēks tam būtu nepieciešams. Ar to es gribu teikt, ka cilvēku zināšanas par fiziku un metāla sastāvu vēl nav noteicošās, lai to pakļautu. Šī informācija ir noslēpums jau vairākus gadsimtus un tiek nodota tādā kā mantojuma ceļā. Bet, par spējām runājot, jāpiebilst, ka tās ļoti ietekmē mans emocionālais stāvoklis. Tāpēc, piemēram, alkoholu es tikpat kā nelietoju, jo tas traucē smadzeņu darbību – bloķē vairākus receptorus.

Ko tu izjūti brīdī, kad loki metālu?
Grūti vārdos izteikt. Ar vienu aci it kā skatos sevī, ar otru – apkārt. Pūles, kas nepieciešamas, ir pietiekami specifiskas, lai tās izskaidrotu vārdos.

Pēc šova atlases kārtas Maskava tev tā iepatikusies, ka tikai nesen atgriezies Rīgā. Latvijā esi vienīgais šāds meistars. Bet kā ir ar Krieviju – tur ar to nodarbojas droši vien vēl kāds? Vai nebaida konkurence?
Manuprāt, burvju brālībā Maskavā ietilpst kādi 200 cilvēki. Maskavas mērogam tas ir minimāli. Un burvju ceļi tāpēc krustojas ļoti reti. Neviens neko tādu, ko rādīju es, nebija redzējis. Tas nozīmē, ka no konkurences pagaidām nav jābaidās. Maskavā iepazinos arī ar šovbiznesa pārstāvi, kura sievai Ņujorkā pieder televīzijas kanāls. Ir domas par kādu šovu ASV.

Tagad ir darba piedāvājumi Maskavā?
Jā, esmu saistījies ar aģentūru, kas rīko dažādus izklaides pasākumus. Četras reizes jau uzstājos uz izklaides kuģīšiem, kas kursē pa Maskavas upi. Maskavā ir pilnīgi citi honorāri. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc meklēju darbu Krievijā. Man ir jāattīstās, jāpilnveidojas, jāpērk attiecīga informācija, un es to bez naudas nevaru izdarīt. Tāpēc man ir sava latiņa, zem kuras ienākumu ziņā es nevaru uzstāties.

Kāda naudas izteiksmē ir šī latiņa?
Latvijā, piemēram, 250 lati. Bet Maskavā pēdējā pasākumā honorārs svārstījās starp 1000 eiro vai dolāriem par vienu uzstāšanās reizi.

Rīgā tu esot strādājis par siksnu sprādžu izgatavotāju?
Jā, nodarbojos ar metālapstrādi. Man bija sava darbnīca, kurā pēc pasūtījuma gatavoju sprādzes. Bet, kad sāku vairāk uzstāties, man vairs nepietika laika darbnīcai. Turklāt šo darbu vairs nevarēju atļauties arī netīro roku dēļ – melnā metāla pulējamā pasta līda zem nagiem, un bija ļoti grūti tikt no tās vaļā. Bet uzstājoties cilvēki skatās uz tavām rokām, nevari atļauties būt netīrs.

Kāds tu esi kā cilvēks sadzīvē – ar tevi ir viegli?
Par vieniem vīriešiem sievietes sūdzas, ka viņi ir neizturami, jo izmētā pa dzīvokli netīrās zeķes. Es zeķes nemētāju, taču man mētājas salocīti galda piederumi. (Smejas.) Ja mājas ir kaut viena nesaliekta karote, es to uzreiz lieku kabatā un ņemu līdzi, lai kurp arī dotos. Mazums – varbūt noderēs… Vakar, piemēram, nebija karotes, bet satiku sen neredzētu paziņu. Viņa nezināja, ar ko es nodarbojos. Teicu – ejam, es tevi izbrīnīšu! Iegājām pankūku ēstuvē, paņēmu tējkaroti, uzliku to uz rokas un saliecu. Kasiere skatījās milzīgām acīm un, šķiet, bija vairāk izbrīnīta nekā mana paziņa…

Izmantotās karotes un dakšas nesu mājās – ar tādām taču arī var ēst! Starp citu, dakšas man patīk labāk, jo tur vairāk ir ko izliekt, taču karotes šovā izmantoju vairāk. Kāpēc? Tāpēc, ka karotes asociējas ar manu mīļāko filmu «Matrikss». Patiesībā no tās aizņemos ļoti daudz ideju. Visu, ko filmā rāda kā specefektus, iespējams realizēt arī īstenībā.

Ko tu rādīsi, ja iekļūsi «Slavas minūtes» finālā?
Ne velti pieminēju «Matriksu». Es gribu noķert lodi zobos. Iespējams. Bet varbūt izdomāšu citu priekšnesumu. Protams, ja iekļūšu finālā,


Ieva Valtere
,
pārpublicēts no Žurnāla “Rīgas viļņi” (9.-18. oktobris 2009.); iesūtīja Valdis


 • Cilveeki, kas ir piedziivojushi kliinisko naavi, ir speejiigi uz liidziigi paardabiskaam paraadiibaam kaa Maksis. Labaakais ir, ka vinjsh iztika bez kliniskaas naaves, vienkaarshi vingrinot savas speejas. Izraadaas, shkjietami paardabiskais piemiit ikvienam. Jautaajums ir par pielietojumu ikdienaa.

 • m forsi, ka seit detalizētāk uzrakstīts. biju atradis tik to video, kurs bija tautasbalsī. Un ari kā interesanti, cik viegli viņam izdodas to pasniegt

 • Ok.. lai nu ko, bet ko tik idiotisku publicēt TF..
  :D :D :D
  Piemēram: http://tautasbalssmelo.wordpress.com/
  Triki un apmāns.. tas arī viss.. un, starp citu, ir redzēti daudz labāki triki.. pff
  .
  Ar kādu mērķi šis te ir publicēts?

 • Es viņu pazinu. Agrāk bij tāds vienkārši ielu pašpuika. Neatminu kā iepazināmies, laikam kaut kur uz ielas, tāds lādzīgs, galējs fantazētājs. Atgādināja kaut kādu veco krievu filmu varoni. :)

 • Labrāt satiktu un patērzētu ar veco paziņu, bet nu vairs nezinu vai izdosies, slavas augstumi ir slavas augstumi. :)

 • Un jā- par raksta lietderību, es personīgi ticu, ka viņš tās karotes loca pa īstam, ar domu spēku, jo pārāk liels uzsvars uz vienu un to pašu triku, kas tik apspēlēts no daudz dažādiem rakursiem. Un arī daudzi Rīdzinieki to visu redzējuši. Parasta ilūziju meistara princips, ir pārsteigt un pēctam ilgi nekavēties, virzīt skatītāju apziņu kaut kur citur. Un ja jau karotes var locīt ar domu spēku- tad var arī ar laiku smalkākas lietas sākt darīt. :)

 • mjā apskatijos to video, isteniba diezgan stulbi, ka tas viss patiesībā tik lēti.. :D

 • Neesmu pārsteigts par šādu atsevišķu cilvēku reakciju. Zvērināti skeptiķi pamanīsies noliegt jebko:
  - gan Eiženu Finku (par kuru vectēvs man stāstīja un pat pats pie viņa reiz fotografējās)
  - gan pateiks, ka Vanga ir “izzīsta no pirksta” – http://video.google.com/videoplay?docid=-6567598222471884832#
  - gan Džuna nav eksistējusi – http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=868247
  utt. u.tjp.

  Par Maksu.. laiks rādīs. No visas sirds vēlu viņam veiksmi un atrast pielietojumu saviem talantiem – dabas dotajām dāvanām. Neesmu lielā sajūsmā, ka tas viss šobrīd tiek pataisīts par šovu, bet vēl nedaudz padomājot.. ar pašreizējo sabiedrību laikam savādāk arī nevar – jāpieradina pakāpeniski, jo prāti ir pārāk sakrampēti.

  Speciāli Mārtiņam arī neliela “atskaite” ;). Šis ir publicēts ar šādu domu:
  - tiem, kuri ir gatavi mainīties un lauzt sevī dziļi iesakņojušos stereotipus (runa ir par pilnīgi visām dzīves jomām), tiem šis video un jo īpaši daži intervijā teiktie vārdi, liks aizdomāties… Kuri nav gatavi – vēl nav laiks..
  - Makss ir rīdzinieks. Rīga nav liela. Par Maksu mēs vēl dzirdēsim. Arī pats vari aizstaigāt līdz “Rīgas viļņu” redakcijai, kur droši vien dzīvē varēsi aplūkot redakcijai piederošās savērptās karotītes, kuru fotogrāfijas redzamas arī žurnālā ;)

 • nav tikai skaidrs, kāpēc viņš liec tieši karotītes, dakšiņas? Protams, neviens neliedz viņam to darīt.

 • :) Jā, protams, Ivo.. un Koperfīlds māk lidot.. hehe
  Manā skatījumā tā ir aprobežota prāta pazīme, nevis “lauzt sevī dziļi iesakņojušos stereotipus”..
  Ja cilvēks pieņem, ka tas viss ir kaut kas pārdabisks (telekinēze vai sazin kas cits), nevis meklē patiesos veidus, kā ko tādu šis cilvēks paveic.
  Bet PROTAMS, šis burvju mākslinieks, atšķirībā no VISIEM citiem, tiešām ir attīstījis necilvēcīgas spējas.

 • Mārtiņ, laikam jau latviešiem tā pieņemts (ceru, ka tomēr ne visiem) – cik iespējams negatīvi, attiekties pret citu cilvēku panākumiem. No tevis jūtams neslēpts negatīvisms un pat naidīgums. Kas par lietu? Spējas viņš patiešām ir attīstījis, ja tu to noraidi, tad parādi, ko spēj Tu!

 • Patiesībā mēs visi “Locam karotes” tkai neapzināti… mūsu domām piemīt īpašība materiālizēties neatkarīgi no mūsu gribas, taču mēs ikdienā nepievēršam tam nekādu vērību, notikumus ap sevi saistām ar apkārtējo vidi, citu rīcības rezultātu, dažādām sakritībām utt.
  Lielākoties šīs karotes esam mēs paši, jo mēs paši sevi ar savām domām veidojam, locam un dažkārt pat salaužam….
  …..
  No savām smadzenēm ikdienā mēs izmantojam tikai nelielu daļu, apziānti un mērķtiecīgi tās vingrinot mēs attīstam sevī īpašības un spējas, par kurām skolā neviens nemāca (klasiskā skola un izglītības sistēma vispār ja tā varētu teikt māca tikai lineāro domāšanu)un tur nav nekā mistiska vai pārdabiska.
  Ja parasts cilvēks pasauli uztver “fotogrāfiski, kā bildīti, pie kam dažkārt caur netīru un šķību stiklu, kas kropļo patieso ainu” tad cilvēks, kas sevi mērķtiecīgi izzin un apzinās savas iespējas, pasaules uztverei sāk izmantot ne tikai fizisko redzi, bet iesaista arī pārējās maņas, pie kam tādas, kas netrennētam cilvēkam vispār snauž… un drīz pienāk brīdis, kad fizisko redzi apkārtējās pasaules uztverei vispār var neizmantot, līdzīgi kā mēs varam gūt priekšstatu par apkārtējo pasauli, piemēram aizspiežot degunu vai ausis, un te nav nekādas mistikas, jo ar aizspiestu degunu lieliski varam vadīt autoamašīnu….
  …..
  Protams ir cilvēki, kas apkārtējo pārsteigšanai izmanto dažādus trikus, iespējams arī tādus, kas saistīti ar karošu locīšanu un citiem brīnumem, pēc kāda laika viņi paziņo, ka cilvēkus ir muļķojuši, atklājās tādu vai citādu triku mehānismi utt. bet ir cilvēki, kuri to tiešām dara liekot lietā koncentrētu domu enerģiju (arī savu Es var iemācīties pārnest ne tikai pa savu ķermeni, bet arī apkārtējā telpā…, esot tam vai citam priekšmetam, lietai īpašībai to var lieliski sajust, izzinām un iedarboties…)
  Kas attiecas uz maksi, viņam ir savs mērķis uz ko viņš tiecās un kā redzams, ja kaut ko ļoti vēlamies sasniegt… viss notiek… kādēļ viņš to dara, vai tā vajadzētu, vai nē un kāds viņam no tā rezultātā būs ieguvums, neņemos spriest, lai arī ir savs viedoklis, taču jebkurā gadījumā tā ir viņa pieredze un varbūt arī viņa galvenā misija…
  ……
  Mārtiņ, izlasi lielisku grāmatiņu “Kaija, vārdā Džonotans Livingstons”- autors Ričards Bahs, tur ir vienkāršiem vārdiem ir izskaidrotas vienkāršas patiesības, arī tautas forumā viņa nesen tika publicēta, un kā redzams, ne veltīgi…:-)
  …..
  Pie Ivo teiktā vēl varu pieminēt Edu Liedskalniņu :-)

 • Lūdzu. Stop. Lūk citāts, kas visu izskaidro.
  “Maskavā ir pilnīgi citi honorāri. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc meklēju darbu Krievijā. Man ir jāattīstās, jāpilnveidojas, jāpērk attiecīga informācija, un es to bez naudas nevaru izdarīt.”
  ————-
  Viss, ko rāda Makss šinī gadījumā ir iluzionista triki. VISI. Katrs triks maksā lielu naudu. Es zinu. Vienā pasākumā viens iluzionists atradās savā pārtraukumā vienā telpā ar mani. Es viņam parādīju triku ar sērkociņu un lūdzu, lai ātri parāda kaut ko krutu. Viņš nolika kāršu paku uz grīdas un tām nepieskaroties tās sāka kustēties uz grīdas – pa vienai no augšas griezties un bīdīties nost. Es prasīju, lai iemāca. Viņš atbildēja:”Es samaksāju 5000LVL, lai iemācītos – nevaru tev stāstīt, atvaino.”
  ===============
  Katrs triks maksā naudu. Tādēļ arī Maksam ir vajadzīga nauda – lai iemācītos jaunus trikus. Viņš ir iluzionists – tā ir profesija. Ne velti viņa draugs teica, lai viņš paķer pāris karotes, jo parastās visdrīzāk neder.
  —————-
  5%, ka tās nav ilūzijas.

 • Skeptikiem iesaku izlasit – Моя история un Эффект Геллера. Геллер.У., Плэйфайр Г
  Cerams ka Maksims neizvelesies Indijas fakkiru celu vai Koperfilda. Bet ta jau ir pasa briva izvele, kadiem spekiem kalpot.

 • “Pirmkārt, kaut kas īpašs nav manī, bet gan apkārtējā pasaulē! Tā ir sapratne par to, ka pasaule patiesībā nav tāda, kādu to redzam vai kādu to esam raduši uzlūkot teorētiskās mācībās. Kādā brīdī tu piefiksē, ka domas un vēlēšanās materializējas…”

  http://anton.world.lv/sakarup/main.php3?sub=view&RID=984

  http://rabarbers.blogspot.com/2009/08/deivids-boms.html

 • Kaameer viens domaa par to, kas ir iisteniiba, tikmeer otrs dziivo savu iisteniibu.

 • Nebūtu viņš tās stabules sākumā aukliņās virpinājis, varbūt, noticētu par karotēm. Žēl, visu mūžu sapņoju ieraudzīt brīnumu un atkal nekā. :(

 • Vilnim – aplūkoju tu pirmo saiti – jāsaka ka elementāras lietas pasniegtas ļoti mistiskā veidā (RTU kurss par gaismas spektru).

 • nedaudz mulsina tas, ka šīs spējas ir tik ļoti aprobežotas un iedarbojas tikai uz karotēm vai dakšiņām. ja man būtu tādas spējas, tad viena no jautrākajām lietām ko es darītu būtu sēdēt iepretim veikalam, un no plauktiem ripināt laukā pie sevis konservbundžas ar dārgu rijamo, vai monētas no kases automāta, pulksteņus no vitrīnām utt utml :)

 • Vecmāmiņa pa tēta līniju, būdama dievticīgs cilvēks, centās no manis šo maģijas sajūtu dabūt laukā. Pat iesaistīja sātana izdzīšanas rituālā… Viņai joprojām nepatīk tas, ko es daru. Bet taču visas lietas, ko mums liedz, šķiet vēl pievilcīgākas, vai ne?
  ———————————————
  Maģija, okultisms ir Dieva pretinieka lauciņš. Aizliegts, noslēpumains, šķietami pievilcīgs… Bet tikt vaļā no velna valgiem ir ārkārtīgi grūti.
  KAS palīdz locīt dakšiņas un karotes? Un vispār – kāda jēga to darīt? Lai pārsteigtu un izbrīnītu skatītājus? Tā NAV jēga!
  Cilvēkiem parasti grūti noticēt, ka sātans eksistē, ka tas ir tumšs garīgs spēks (nevis radījums ar āža kāju un ragiem!). Neaptverot ļaunuma lielumu, grūti sagaidīt, ka cilvēks pats no tā vēlētos atbrīvoties.
  Maksa vecmāmiņa, būdama dievbijīga, darīja, ko varēja. Viņa arī tagad noteikti lūdz par savu mazdēlu.
  Dievs katram ir devis kādu dāvanu, ar kuru kalpot līdzcilvēkiem. Tā Kunga spēkā var notikt arī brīnumi.
  Kam kalpo Makss?

 • Vai te nav pretruna – Dievs katram devis kādu dāvanu, bet tiklīdz tiekamies ar ko īsti neizskaidrojamu un neparastu, pieminam tumšos spēkus.
  Kāpēc uzskatīt, ka Maksa minētā vajadzīgā informācija – iluzionistu prasmes un tikai? Vai dejotāja naktsklubā, kas pelna naudu studijām, būtu peļama?
  Laiks rādīs.

 • Es apbrīnoju Maksu, kā iluzionistu. Vēlu viņam veiksmi karjerā.

 • Ja pieņem, ka Maksa spējas ir Dieva dāvana, tad Viņš (Dievs) DRĪKST gaidīt, ka tās netiek šķiestas metāla galda piederumu locīšanai, kaut arī skatītāji sajūsmā un vaļā mutēm brīnās. Tas nebūt nenozīmē, ka arī mani nepriecē iluzionistu roku veiklība! Tikai žēl, ja tas notiek tukšgaitā.
  Ja tomēr par lielu naudiņu pirktā informācija tiek smelta okultisma un maģijas avotos, tad gan “milzīgo spēku” piegādā kāds cits.
  Ļoti žēl…

 • Tas nav triks un jau labi sen, vēl padomju laikos, vietējā periodikā parādījās šādu brīnumbērnu apraksti kopā ar fotoattēliem. Eksistē pat termins “psihometalurģija”. Kalifornijā kopš 1982. gada notiek interesanti eksperimenti, kas sīkāk aprakstīti šeit (angļu val.):
  http://www.metroactive.com/papers/metro/11.27.03/spoonbending-0348.html
  Izklausās tiešām pēc epizodes no “Matricas”, taču vai kāds var pamatoti izskaidrot to, kāpēc rīkstīte cilvēka rokās reaģē uz ūdens āderi pazemē?

 • tāpēc, ka jebkurš augs tiecas uz vietu kur ir vairāk ūdens.

 • Ja tu par panākumiem un spējām sauc viņa spējas piemānīt visu auditoriju un melot par savām metafiziskajām spējām, tad jā, es tik tiešām izturos negatīvi pret šādiem cilvēkiem. Ja tas tiktu pasniegts kā triks, nevis kā augstākas cilvēciskās būtnes spēju iemiesojums, tad es to uztvertu daudz pozitīvāk.

  Bet, jā – spējas muļķot ļaudis es neesmu attīstījis un neko nevaru parādīt labāk kā viņš.

  Iesaku noskatīties šo burvju mākslinieka Derren Brown šovu: http://www.youtube.com/watch?v=ElGynnts7Ps

  Viņš vismaz ir godīgs un saka, ka viss, ko viņš dara, kas tiešām šķiet pārcilvēcīgi un izcili (nevis tie sīkumi, kurus Makss te rāda), ir tikai triki un apmāns. Kā jau viss, ko burvju mākslinieki dara, un lētticīgi ļautiņi to visu ņem par pilnu.

 • Atvaino, ka tika aizskarta Tava dvēsele un cēlās godīguma jūtas. Melot nav labi, tas tiesa.
  Pirmkārt, tādu varbūtību pieļauju, ka Maksa demonstrētais priekšnesums ir tikai triks, bet pieļauju arī to, ka viņš ir attīstījis arī tādas spējas, kuras sabiedrībā tiek uzskatītas par ‘neparastām’. Ja tu ko tādu nepieļauj, tad tās ir tavas domas, un kā saka Aigars – “man ar to nav problēmu”.
  Otrkārt, lai šādus trikus izpildītu, jebkurā gadījumā ir jābūt teicami attīstītai smadzeņu darbībai, koncentrēšanās spējām un roku veiklībai.
  Treškārt, ir jābūt ļoti labai argumentācijai, lai ko šādu nosauktu par “idiotisku” (skat., savu pirmo komentāru!).

  Maksam ir tikai 23 gadi, viņš ir dzimis un audzis tikai dažus desmitus kilometru attālumā no mums, un šādu spēju demonstrēšana jebkurā gadījumā ir ievērības cienīga. Tai pat laikā pilnībā pievienojos tiem, kuri minēja, ka cilvēkam jo īpaši ar šādu talantu ir jāmeklē un jāatrod tādas pašrealizācijas iespējas, kas dotu pēc iespējas lielāku labumu sabiedrībai. Vai tā būs, to mēs redzēsim vēlāk..

 • idiotisks -ais; s. -a, -ā;
  1. Tāds (cilvēks), kam ir psihiskās attīstības nepilnīgums vissmagākajā formā.
  2. sar. Muļķīgs, bezjēdzīgs.
  3. Neglīts, bezgaumīgs, nelietojams (par priekšmetiem).

 • Atvaino Ivo, te būs korektais tulkojums.
  “Idiots” > “sava ceļa gājējs” (tulk. no grieķu val.) Tātad, idiotisks -ais; s. -a, -ā;
  1. Tāds cilvēks, kam ir mērķtiecība visstiprākajā formā.
  2. sar.: oriģināls, iedvesmojošs.
  3. Atraktīvs, stilīgs, unikāls (arī par cilvēkiem).

 • sen te ciedru zvani zvana
  pamazām zūd saprašana
  kišmišš liels, pat gandijs drukāts
  nu te makss, kam svarīgs dukāts

  ilgi tautforumu svēru
  nu to redzu ezotēru
  te no mūsu tautas takas
  nav ne miņas, nav ne smakas

  ne te Dainu viedums svinams
  ne par Bībeli kas zināms
  viss vienalga – ka tik putra
  tautas forums… kama sutra…

 • Skarbi. Vissi nav tik pieredzējuši un perfekti, kā tu. Mācāmies. Kļūdas, ja tādas ir, ir daļa no mācīšanās procesa. Pārmest par kļūdām ir tas pats, kas pārmest, ka cilvēks mācās.
  ——————-
  Zemā lidojuma cienītājiem izklaides nolūkos iesaku šito – nekādi triki – tikai zemais lidojums. http://www.youtube.com/watch?v=v204xya6El4&feature=player_embedded#

 • Ināra: Oktobris 21st, 2009 at 10:57 am
  Maģija, okultisms ir Dieva pretinieka lauciņš. Aizliegts, noslēpumains, šķietami pievilcīgs… Bet tikt vaļā no velna valgiem ir ārkārtīgi grūti.
  ???
  Kas ir īsti ir Dieva lauciņš un kurš dievs ir domāts? …diez vai vajadzētu šādās sarunās pīt iekšā Dieva vārdu – saskries daudz un dažādi :)))))

 • Vai zināt, kā cēlies vārds “idiots”? Tā senajā Grieķijā sauca brīvus cilvēkus, kuriem ir tiesības vēlēt, bet kuri šīs tiesības neizmanto – cilvēkus, kuri atzina tikai pašlabumu un noliedza sabiedrības intereses. Tie bija cilvēki, kas atteicās piedalīties sabiedriskajā un politiskajā dzīvē, atteicās no pilsoniskajiem pienākumiem.

 • Mārtiņš Lutrers Kings teica: “Jēzus man deva vēsti, bet Gandijs – metodi [Jēzus vēsts īstenošanai]“.
  Gandijs par Jēzu: “Man patīk Kristus, bet man nepatīk jūsu kristieši. Jūsu kristieši tik maz līdzinās Kristum.”
  Gandijs par Rietumiem: “Ko es domāju par Rietumu civilizāciju? – Es domāju, tā varētu būt ļoti laba ideja.”
  Gandijs par Dievu: “Dievam nav reliģijas.”
  Ja kāda no tūkstošām cilvēku tradīcijās vai teologu dogmās balstītajām baznīcām vai mārketinga stratēģijās balstītajām sektām pasludina savas ekskluzīvās monopoltiesības uz Dievu, tad kurā no tām ir pats Dievs?

 • Svētā Terēze teica:
  “Ir tikai viens Dievs, un Viņš ir Dievs priekš visiem. Tāpēc svarīgi, lai Dieva priekšā mēs katru turētu vienlīdz vērtīgu. Vienmēr esmu teikusi, ka hinduistam mums jāpalīdz kļūt par labāku hinduistu, musulmanim – par labāku musulmani un katolim – par labāku katoli. Mūsu darbam jākļūst par paraugu visiem cilvēkiem. Mēs apvienojam 475 dvēseles – starp mums ir 30 katoļu ģimenes, bet pārējie ir hinduisti, musulmaņi, sikhi – visdažādākās reliģijas. Taču viņi visi nāk uz mūsu lūgšanām.
  ——————————————————
  Vēl vairākas Terēzes atziņas lasiet šeit:
  http://www.tautasforums.lv/?p=1371

 • Pie tam kristietība arī ir ezotērika. Ar ko tai būtu jāizpelnās lielāka mana (vai jebkura cita cilvēka) uzmanība nekā pārējās ezotērijas?
  ————
  Patiesība ir tāda (lūdzu nedusmoties). Reliģijas, ideoloģijas, nacionalismi… tie visi frakcionē pasauli un līdz ar to rada konfliktus. Tas ir FAKTS.

 • Pie tam – es esmu dievs, jo es varu pieredzēt tikai sevi. Es nevaru pieredzēt kāda cita pieredzi – nedz cilvēka, nedz dieva.
  ————
  Agrāk cilvēki neizskaidrojamas lietas piedēvēja dievam vai dieviem. Visas reliģijas ir balstītas uz mitoloģijas.
  ————
  Pie tam kristietības dievs ir rasists (izredzētā tauta) un slepkava (Sodoma um Gomora). Tas būtu ok, ja vien viņš nesludinātu, ka viņš ir Mīlestība un nemācītu, ka ir jāpiedod.
  ————
  Piedevām dievs kristietībā ir šausmīgi patmīlīgs – viņš liek cilvēkam mīlēt viņu. Ja jau viņš ir tik visvarens, kādēļ viņam vajadzīga cilvēka mīlestība?
  ————
  Izskatās drīzāk pēc sātana, kurš barojas no tā, ka viņu pielūdz un mīl.
  =============
  Viss augstāk minētais ir neapšaubāma patiesība.
  Visi turpmākie man veltītie personīgie apvainojumi (ja tādi būs) ir apsveicami.
  ————
  To kādēļ, es atklāšu pēc tam, kad tos izlasīšu.

 • Maizes šķēle no vesela kukuļa joprojām ir maize. Tamdēļ. Es esmu daļa no Radības, kas nozīmē, ka es esmu radība.

 • Tiešām, Aigar, – diemžēl kristietībā izveidojusies tāda grūti aptverama un pretrunīga putra. Starp pirmajiem kristiešiem (kad vēl nebija noformēta valsts atbalstīta baznīca) bija spēcīgs novirziens (nosaukumu acumirklī nevaru atcerēties), kas sludināja, ka Vecajā derībā attēlotais dievs ir cits dievs – godkārīgs, ļauns, atriebīgs, tirānisks, nežēlīgs, tāds, kas nogalina tautas un bērnus, bet Jaunajā derībā – cits – Mīlestības Dievs. Katoļu baznīca šo novirzienu pasludināja par ķecerīgu un apkaroja.
  Starp citu, tajos evaņģēlijos, kas apraksta Jēzus dzīvi, pats Jēzus nekad sevi nesauc par Dievu. Viņš saka, ka atnācis kalpot, nevis būt apkalpotam vai pielūgtam. Kad viņu apustulis Pēteris aicina kļūt par jūdu mesiju, Jēzus viņam piekodina tādas runas neizplatīt un saka: “Atkāpies, sātan, aiz manis”. Vēlāk kristīgā baznīca to, ko Jēzus uzskatīja par sātana kārdinājumu, pārņēma par savas teoloģijas pamatu.

 • Apsolos izlasīt un ievērot TautasForums.lv kārtības noteikumus – http://www.tautasforums.lv/?page_id=702

 • Marka evaņģēlijā tā epizode aprakstīta tā (Kristus tulkojumā nozīmē Mesija):
  27 Un Jēzus un Viņa mācekļi izgāja uz Filipa Cēzarejas ciemiem un vaicāja Saviem mācekļiem ceļā, tiem sacīdams: “Ko ļaudis saka Mani esam?”
  28 Bet tie Viņam atbildēja, sacīdami: Tu esot Jānis Kristītājs; un citi: tu esot Ēlija; vēl citi: viens no praviešiem.
  Mk. 6:14-15; Lk. 9:7-8
  29 Un Viņš tiem sacīja: “Bet jūs, ko jūs sakāt Mani esam?” Bet Pēteris, atbildēdams uz to, sacīja: “Tu esi Kristus.”
  Jņ. 6:68-69
  30 Un Viņš tiem stipri piekodināja, lai nevienam par Viņu neko nesaka.
  31 Un Viņš sāka tos mācīt, ka Cilvēka Dēlam daudz būs ciest un vecaju un augsto priesteru, un rakstu mācītāju atmestam tapt, un tapt nokautam un pēc trim dienām augšāmcelties.
  32 Un Viņš runāja šo vārdu pilnīgi atklāti. Un Pēteris, Viņu savrup vedis, iesāka Viņu apsaukt.
  33 Bet Viņš, atgriezdamies un Savus mācekļus uzlūkodams, apsauca Pēteri, sacīdams: “Atkāpies no Manis, sātan! Jo tu nedomā pēc Dieva, bet pēc cilvēku prāta.”
  34 Un, pieaicinājis ļaudis līdz ar Saviem mācekļiem, Viņš uz tiem sacīja: “Kas Man grib nākt pakaļ, tas lai aizliedz pats sevi, lai ņem savu krustu un lai staigā Man pakaļ.
  Mt. 10:38; Lk. 14:27
  35 Jo, kas savu dzīvību grib glābt, tas to zaudēs; un, kas savu dzīvību zaudē Manis un evaņģēlija dēļ, tas to izglābs.
  Mt. 10:39; Lk. 17:33; Jņ. 12:25
  36 Jo ko tas cilvēkam palīdz, ka viņš iemanto visu pasauli un zaudē savu dvēseli?
  37 Jeb ko cilvēks var dot par savas dvēseles atpirkšanu?
  38 Jo, kas Manis un Manu vārdu dēļ kaunas šai laulību pārkāpējā un grēcīgā ciltī, tā paša dēļ arī Cilvēka Dēls kaunēsies, kad Viņš nāks ar svētiem eņģeļiem Sava Tēva godībā.”

 • Kur ir ezotērika šeit?
  Kur ir politiskas ievirzes TF?
  Vai var pamatot, savādāk izklausās, kā apsaukāšanās?
  ————–
  Kas ir politika?
  Nākotnes demokrātijā (vara tautai) katrs cilvēks savā ziņā būš politiķis, jo piedalīsies problēmu atklāšanā, risinājumu izstrādē un ieviešanā. Tādā veidā cilvēks uzņemsies atbildību par sastrādātu. Nevarēs vainot politiķus par neveiksmēm. Jutīsies kā daļa no sabiedrības, piederīgs sabiedrībai.

 • Cilvēka Dēls (nevis dieva) – kRIStus (IRS, bRISele, polaRIS, ISRael…)
  ===========
  Marijas dēls bija ģenētiskās inžinierijas auglis, jo savādāk nevar izskaidrot viņas nevainību. Viņa tika mākslīgi apaugļotu ar jaunāko ĢM cilvēka versiju.

 • Arī par Marijas nevainību Bībelē ir pretrunīga informācija. Katrs evaņģēlijs Jēzus dzimšanu un tālākās ģimenes gaitas (arī izcelsmi) attēlo savādāk. Vienā evaņģēlijā Jēzus dzima kūtī (stallī), to sagaidīja gani. Citā evaņģēlijā – dzima cilvēku miteklī, sagaidīja Austrumu ķēniņi (gudrie) ar bagātīgām dāvanām. Tātad tie divi dažādi stāsti. No citām vietām Bībelē saprotams, ka Jēzum bija vairāki brāļi, tai skaitā dvīņubrālis Toms.
  Jūdi izcelsmi nosaka pa tēva līniju. Un evaņģēlijos Jēzus izcelsme (pēctecība no Dāvida) attēlota caur Jāzepu – Jēzus tēvu. Tātad – tur nekā par Svēto garu nav. Svētā Trīsvienība Bībelē vispār nav minēta – tas ir vēlāks teologu izgudrojums.
  Skaidrs, ka Bībelē ir vēlāki labojumi, pierakstījumi un papildinājumi, neprecīzi tulkojumi no grieķu valodas. Un jāprot izšķirt, kur ir vēsturiski fakti, bet kur ir teoloģiski uzslāņojumi.
  Jēzus runāja aramiešu dialektā. Ir izpētīts, ka tā laika aramiešu dialektā ar “Cilvēka dēlu” domāts pazemīgs izteiciens par sevi, cieņa pret vecākiem. Otrkārt, ar “Cilvēka dēlu” uzsvēra cilvēcisko izcelsmi un dabu, pretstatā dzīvnieciskai dabai.

 • Christ is the English term for the Greek Χριστός (Khristós) meaning “the anointed”.[1] It is a translation of the Hebrew מָשִׁיחַ (Māšîaḥ). The term “Christ” was a title rather than a proper name. In the four gospels in the New Testament, the word “Christ” is nearly always preceded by the definite article (“the Christ”).[2] For centuries the Jews had referred to their expected Deliverer as “the Anointed.”[3] The term “Christ” carries much of its original Jewish meaning of “Messiah”—”one [who is] anointed” or appointed by God with a unique and special purpose (mission) on Earth.[4] It was later in the first century that the title gradually became a proper name, and the expression “Jesus Christ” or “Christ Jesus” became only one designation.[3] Jesus is a central figure in Western civilization.
  Wikipedia

 • O, jā.. tagad vēl ķeramies klāt jordan maxwell stila bībeles ķidāšanai.. Tā tik TF vēl trūka.

  Ivo – argumentācija man ir.. un to var redzēt, piemēram, tajā linkā, kurš pievienots manam 1.komentāram.
  Un par idiotisku es maksu nekur nesaucu. Šo publikāciju, ar tās ievadu un saturu es nosaucu par idiotisku.. Neredzu, kur tu savu interpretāciju izlobīji, jo es tak savā minētajā komentārā ‘dižo’ burvju mākslinieku pat nepieminu.. Kaut kā tāda atzīšanu par izcilu, vērtīgu un citiem cilvēkiem mācāmu manā skatījumā nav nekas gudrs un vērtīgs. Ir lapas, kurās šādi burvju mākslinieki ir jātur augstā godā.. Lapā, kuras mērķis ir “domāt un lemt spējīgi” utt. cilvēki, šī publikācija manā skatījumā neiederas.

 • Un kā bībeles ķidāšana jebkādā stilā ir pretrunā ar domāšanu un lemt spēšanu? Ja drīkst jautāt pavisam klusā balsī?

 • lūk arī jēga Maksa karotītēm. Ko tik nevar apcerēt!

 • šajā brīdī Jēzus varētu teikt – idioti, idioti, idioti!!!

 • Piekrītu Inārai ..
  Noskatoties video es secināju ka Maksa darbības aicina uz bezjēdzīgu rīcību – locīt karotes..
  Vai Dievs kaut ko tādu sagaida no cilvēka?

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.