VIDEO: ‘Ideja, kuru vērts īstenot!’

Lieliska ideja, kā iespējams uzrunāt cilvēkus. Turklāt ar labestību un humoru. Uzņēmīgi un brīvi domājoši jaunieši ceļo pa pasauli un, izmantojot skaļruni (megafonu), runā par dažādiem ar pašreizējo kārtību saistītiem jautājumiem:

Aicinām atsaukties tulkot gribošu un varošu cilvēku, kurš video iztulkotu latviešu valodā.

Vēl daudz līdzīgi video skatāmi šeit.


Ieteica: Aigars Brūvelis


 • LABA AKCIJA!!!, KA MĒS ARĪ KO TĀDU SPĒTU!

 • Lielisks video! Paldies Aigaram!

  ^^^
  Ļoti ceru, ka tas uzrunās un modinās cilvēkus aktīvākai rīcībai.

 • Tur jau nav ko domāt. Jāizplāno un jālaiž augšā. Kamera ir, megafonu dabūsim. Pasēdēsim dažas dienas izolatorā – tas nekas.

 • Es piedalos! Vajag vairākas kameras. Jāizpēta likumi. Ir padomā daži jauninājumi/uzlabojumi. Pašiem jābūt pozitīvi uzlādētiem līdz maksimumam. Jā, izolatoram jābūt gatavam. Iespējams, ka ilgi meklēto atbildi (kaut daļēju) uz jautājumu, kā varētu izpausties Gandija idejas 21. gadsimtā, mežonīgajā laikmetā un vēl piedevām mežonīgajā Latvijā, iespējams Aigars ir atradis. Atliek tikai nobriest un…

  Varbūt kāds var aiziet uz tuvāko teātri un šo video parādīt arī aktieriem? Noteikti starp māksliniekiem/brīvdomātājiem būs BRĪVcilvēki, kuri nevilcinoties nāktu talkā! Andris G. nāks! Zinu. ;)

 • Nu kaut kas Tāds gan varētu arī tautu uzrunāt, un parādīt, ka ir iespējams uzdrīkstēties, bet kā jau pareizi bija teikts – labāk kādu juristu turēt blakus….. :)

 • Kaut ko tik elegantu vēl nebiju skatījis. SUPER !!!

 • Kāpēc ir jāatdarina internetā redzētais!? Mums taču ar izdomu viss kārtībā! Varam tak kopīgi izdomāt kaut ko pavisam jaunu, kas latviešiem vairāk ietu pie sirds un ko varētu paņemt arī starptautiskie mediji. Diezin vai cilvēki, kuri kliedz ruporā pāris iepriekš atlasītas frāzes, uzrunās biklos letiņus un kaut ko mainīs.
  Viens ierosinājums no manis, lai nedaudz sarežģītu dzīvi un liktu pasvīst tiem atbildīgajiem valstsvīriem, kuri ar saviem lēmumiem ir noveduši valsti līdz kliņķim.
  Internetā vai klātienē savācamies domubiedru grupa aptuveni 40 cilvēku sastāvā. Piem., Ivo, kā TautasForuma lielākais aktīvists iepriekš izvēlas trīs amatpersonas. Kad amapatpersonas izvlētas, tad vienlaicīgi katrs nosūtam trīs vēstules iepriekš izvēlētām amatpersonām. Ja atbildes atnāk, tad ieskanējam tās un publicējam tautas forumā. Un peč tam sūtam jaunas vēstules un tā 3x pēc kārtas :)
  Pamatojoties uz iesnieguma likumu, kura mērķis ir veicināt privātpersonas līdzdalību valsts pārvaldē, atbildei vajadzētu atnākt ne vēlāk kā viena mēneša laikā. Domāu, ka piem. Slakteris diez vai mēneša laikā spētu sagatavot 30 atbildes vēstules :))! 3 mēnešos – 90 vēstules .. :)

 • 1. Kādēļ es jūtu vārdā “atdarināt” nelielu aizspriedumu daļu? Nezin kādēļ milzīgie uzņēmumi drīkst atdarināt vienu un to pašu ekonomisko modeli katrā jaunā teritorijā, kuru tie iekaro – demokrātija, kapitālisms, kredīti, nodarbinātība…?
  ———
  2. Interesants ierosinājums attiecībā uz vēstuļu sūtīšanu. Tomēr vēstules sagatvo, raksta un sūta sekretāri. Pasvīst dabūs viņi. Ideju vērts izmēģināt. Sakarā ar to, ka Ivo ir jāapstrādā jau tā milzīgs informācijas apjoms vienam pašam, varbūt tev ir iespēajs savu ideju sākt īstenot dzīvē?

 • Iesniedzu IZM vēstuli kā nākas, atbildi saņēmu vismaz ar 2,5 mēnešu termiņa pārkāpumu. Parastas e-pasta vēstules līdz adresātam labākajā gadījumā nemaz nenonāks, sliktākajā – tiks izdzēstas neizlasītas.
  Tiešām jūtams aizspriedums pret it kā “atdarināšanu”. Ideja pati par sevi ir tāda, kas lielā mērā ir improvizācija. Tad mēs varam teikt, ka viss, ko mēs darām – runājam, rakstām komentārus, dziedam utt. ir atdarināšana. Svarīgs ir saturs un arī Latvijas konteksts, bez tam jau rakstīju, ka varam šo visu attīstīt..
  Atgādinu, ka vēl daudzas labas un pilnībā ‘oriģinālas’ idejas atrodas FORUMĀ… Laipni, lūdzam! Tur arī derētu pievienot šo par vēstulēm. Varbūt būs, kam arī šī ideja patiešām patiks.

 • Sižets labs ar savu patiesumu, nekas netiek tēlots, viss noris dabīgi ar tādu naivuma pieskaņu. Tas nav protests pret kaut ko. Drīzāk tā ir saruna ar klausītājiem par tā saucamajām demokrātijas vērtībām. Ja šo grib atkārtot, tas nekad tik labi nesanāks. Profesionālam runātājam tas nav domāts. Pievienojos Artūram tajā ziņā, ka vajag citādāk. Saruna ar cilvēkiem megafonā ir efektīva, bet jāapzinās, ko ar to grib pateikt. Tikai puiciska varas pakaitināšana caur megafonu? Vai tas būtu pareizi?

 • Runājot par šo konkrēto gadījumu, man tiešām grūti iedomāties situāciju, kad pa Rīgas ielām staigātu cilvēki ar megafonu rokā un aicinātu garāmgājējus uz filozofiskām pārdomām. Godīgi pajautājiet paši sev – kāds varētu būt sausais atlikums no tā visa? … vai rezultātā nebūtu izkaltusi rīkle un iespējams administratīvā pārkāpuma protokols par sabiedriskās kārtības/miera traucēšanu?

 • Kas būtu ja būtu domāšana ved uz nekurieni.
  Iedomājies jebko šādā veidā un tu neizdarīsi vairs neko jo viss pilnīgi viss var notikt. Nav garantijas ir tikai iespējas. Pastāv precīzi divi varianti kā rīkoties. Trīsreiz drīksti minēt.

 • 1. Kāds tam, ka tev ir grūti iedomāties kādu konkrētu situāciju, ir sakars ar šo rakstu, ja drīkst jautāt?
  2. Sausais atlikums esmu es pats. Kā to saprast? Es vienkārši nespēšu mierīgi gulēt, ja to vismaz vienu reizi neizdarīšu. Līdz ar to es varēšu mierīgi gulēt – tāds būs sausais atlikums.
  3. Iespējams būs izolators, administratīvais protokols un uzskaite drošības policijā. Un? Ko tu ar to vēlies pateikt? Vai to, ka tādēļ, ka būs protokols, man vai kādam citam tas nav jādara?
  ——–
  Es saprotu ko tu saki. To paskaidrošu zemāk detalizēti.
  ========================
  Ir dažādi cilvēku tipi – ja nemaldos tie iedalās 5-6 kategorijās – aptuveni tas izskatās šādi.
  – paklausīgi likumu izpildītāji, pat ja par to nedraud sods
  – paklausīgi likumu izpildītāji, ja par to draud sods
  – paklausīgi likumu izpildītāji, ja draud pieķeršana
  – likumu pārkāpēji, ja ir droši, ka nepieķers
  – likumu pārkāpēji, ja ir droši, ka no soda var izbēgt
  – likumu pārkāpēji, kam likums ir pie vienas vietas.
  ========================
  Kur tu sevi ierindo savā Brave New World pasaulē?

 • Kādēļ es vispāratbildēju? Tādēļ, ka cilvēki ir dzīvojuši sabiedrībā, kurā vienīgais likums ir sirdsapziņa simtiem tūkstošu, ja ne miljoniem gadu.
  ———
  Likumi, nauda, mediji, izglītība (jeb zombēšana), reliģija, ideoloģijas, nacionalitātes ir domātas, lai kontrolētu cilvēkus. Ideāls vergs ir tāds, kurš klausa likumam pat tad, ja par to nedraud sods.
  =========
  Tu esi labi ģenētiski un sociāli modificēts – jaunā suga.

 • …administratīvā pārkāpuma protokols par sabiedriskās kārtības/miera traucēšanu?…

  Nobijies tu. Cerams ka tā. Varbūt iekustinās tavu domāšanu? Par kārtības traucēšanu. Jāiet uz pagrabu pasmieties.

 • Ko mees ar sho visu gribam panaakt, kaads ir meerkjis?

 • Tiem cilvēkiem tur tanī video ir talants, kāds nav kuram katram, bet kuru katram ir vērts trenēt. Vēl viņiem nav baiļu vai ir drosme (Osho bija laba smalkā filozofija par šo tēmu, arī Gandijam). Jā, un vēl viņiem ir labestība.
  Tā ir tā fantastiskā spēja apgriezt ar kājām gaisā citu agresiju, pataisīt to jocīgu, bet ne izsmiet.
  Man jau ļoti patīk šī pieeja un ideja, bet es labi apzinos, ka man vēl līdz tam jāaug. Es to pamazām mēģinu ar zināmāku publiku, bet, lai izietu šitā uz ielas, es labi apzinos, ka neesmu tam gatavs.

 • Pirmkārt, ja ir vēlme ko tādu taisīt, tad ir jāizpēta likumi un iespējamie sodi par kārtības/miera traucēšanu, jo Latvijā visi poliči būs laimīgi kādam uzlikt sodu, bet who cares. Pasēdēt pāris dienas izolatorā.. ;D

 • HEI! DARAM UN SAVAACAMIES,DODAT ZINJU KUR KAD,ES BUUSHU!

 • Anrij, iesūti savu epastu uz http://www.tautasforums.lv/?page_id=394, lai pareizajā brīdī TF var tevi sameklēt :)

  Labs video, pilnīgi atbalstu! Latvijā arī tādus runātājus vajadzētu. Atbalstu, bet, diemžēl, es neesmu tāds runātājs.. pagaidām :)

 • šis gan ir labs video. Tajā attēloti daži cilvēki, kuri apzinās savu spēku, kā arī to, ka viņu rīcībai būs sekas. Viņi mērķtiecīgi iet uz sevis un savu līdzpilsoņu atbrīvošanu.
  No viņiem var un vajag mācīties.

 • Noskatijos video – tiri labs. domaju, ka, lai kaut ko tadu veiksmigi palaistu dzivaja, ir nopietni japagatavojas un jabut nelielam talantam cilvekus izklaidet… tapat jabut blakus savejiem, kas vero situaciju un ir ka atbalstitaji… drosi vien lieta aizietu, ja runas papilidnatu ar skanas, video vai kadiem citiem efektiem…

 • ^^^

  arījaupāris dienas ievēroju action

  _EVERYTHING IS OK 4 (Corporate Requiem)_

  nezkāda būs mūsu poliču reakcija un zem kāda panta bāzīs aktīvistus!?)
  (biku jāpadomā.. – pneimatiskais āmurs arī traucē, cik skaļi alias kādos decibelos drīkst runāt, kliegt neko neparkāpjot, kas īsti ir mītiņs?, vai megafonu drīkst konfiscēt?, poličiem arī ir humora izjūta viņus neaiztiekot, kādas pavēles/likumi nāks no poļitrukiem?, jāpadomā, jāpačeko ko domās/teiks tauta, nedaudz žēl ka vasara pārg”ajusi rudenī, abet saulainas dienas pietiks arī ziemā, UN vispār Megafonisti var pievienoties dajebkura tipa nīkulīgajiem mītiņiem/demonstrācijām/streikiem, hau)

  mans toreiz domāt -
  vajadzīgs ‘pasaules valdnieka’ psihol.tips
  ar labu(daudz labāku) humora izjūtu, labestību!:)

  ideja patiesi laba.
  nekā jau daudz nevajag,
  - domubiedru grupa ar līderi,
  - brīvs laiks tusinjiem,
  - ļoti labs Garastāvoklis,
  - vēlami laba laika apstākļi,
  - megafoni, kameras,
  - kāds plakātiņš nenosaucams
  kā mītiņa sastāvdaļa,
  - ..

  iesākt varētu ar Liepāju, Ventspili..
  Daugavpilī krievu valodā.. spēju pat iedomāties
  kādu grupu no harizmātiskām draudzēm jau šogad Rīgas sirdī,
  cjau,
  veiksmīgu dienu!

  ^^^

 • Variants par ‘pievienošanos’ noteikti izvērtējams. Vairāki cilvēki jau ir atsaukušies. Vēl sagaidām atbildes no dažiem brīvdomātājiem, dibinām darba grupu, lai noskaidrotu “k.dk” un citus jautājumus. Noteikti jāiekļauj Latvijas iedzīvotājiem svarīgie-raksturīgie elementi, kas nav video.

 • sveicināts, Ivo Verners,

  šeit būs kaspara dimitera domu vietne -

  http://blogs.krustaskola.lv

  .

 • Iesaku labāk šādu akciju!
  Internetā izsludinam dienu kurā visi gribētāji iet un noliek puķes ar melnu lentīti gan pie Saeimas gan Ministru kabineta tādā veidā izrādot savu pārliecību, ka Latvijas valdība nav rīcībspējīga jo tai ko darīt diktē ārzemju donori. Puķes varētu likt visas dienas laikā viens no otra neatkarīgi. Atkarībā no ticības un pārliecības izpildot puķu nolikšanas rituālu. Pantu par puķu nolikšanu domāju, ka piesiet nevarēs. Vajadzētu tikai izvēlēties kādu gana zīmīgu datumu – 13.novembri kas ir piekdiena vai 9.11. (9.novembri)- tas tā lai SVF pārstāvjiem būtu skaidrs ka viņi ir pielīdzināmi teroristiem.

 • Žēl, ka Pingvīnus.info ņēma un laikam piebeidza. DVI tur sāka brukt virsū adminam un tagad vairs nekā. Šie jau bija sākuši iet līdzīgu ceļu (tiesa gan viņiem kaut kā nereti vilka arī uz ne tik miermīlīgām idejām). Tā bija laba sadarbība – M.Zanders + Pingvini.info. Ko tādu derēja atjaunot, plus vēl paceļot jaunā kvalitātē. Ar to domāju, ka pirms tam jāpastudē Gandija idejas, ja kaut ko patiešām gribam panākt mūsu visu labā. Bez sava rupora medijos viss notiek lēnām…

 • no kaspara lapas
  jau dzirdu megafonā vārdus:

  … Viss taču ir lieliski. Viss, ko runājuši un runā valstsvīri, ir taisnība. Viss bija labi un ir tikai labāk. Vadošie mēdiji runā tikai taisnību. Tajos strādā bezkompromisu profesionāļi, kas visu zina par mums labāk un nesavtīgi dalās ar viņiem vien zināmo patiesību. Arī reklāmas runā taisnību un godīgi aicina visus patērēt, patērēt, patērēt… Sistēma, kurā dzīvojam, ir tikai brīnišķīga un katrā savā lēmumā novēl un rada mums visiem vairāk un vairāk labā. Mums sistēmai totāli jāpakļaujas, jātic. Arī ar to saistītajām kampaņām un sistēmas lobētajam biznesam, kura pakalpojumi mums padevīgi jāpatērē. Jo tas mums visiem nāks tikai par labu. Arī ikviens valsts vadītājs katrā savā publiskajā tekstā ir absolūti patiess, godīgs, paužot patiesību, kas mūsu dzīvi padara labāku un labāku. Viss, ko saka prezidents, ir pareizi. Viss, ko saka finansu ministrs, ir taisnība. Viss, ko saka visi politiķi, lai arī reizēm pilnīgi pretējas lietas, ir absolūti fakti, un taisnība. Mūsu pienākums ir to visu sevī sintezēt un lietot kā mūsu laimei visnepieciešamākos vitamīnus.

  ^^^

 • nātres, dadžus, latvāņus var likt pavasara/vasaras/rudens sezonā. puķes, ko te runājat, tūlīt nosals pēdējās gladiolas, asteres, dālijas, ..
  tērēt naudu puķēm pie poļitruku mājām ir neadekvāts neprāts!”) un vēl pirkt melnas lentes ap 0.50Ls metrā, ko Jūs! varbūt akcijās noderētu sieviešu melnās zeķbikses. tad savlaicīgi jāaicina sieviešu portālos tās uzkrāt!:)
  ^^^

 • p.s. pielaboju Mari ideju. nātru/dadžu/žagaru kompozīcija akurāti tiek pārsieta ar sieviņas/sievasmātes/mammas/.. ieplīsušajām zeķbiksēm.
  ^^^

 • Paldies, Kaspar. Noteikti izmantošu, modificēšu un izrunāšu šo un citas lietas skaļi. Būs jautri.

 • taaa – Man ir megafons, patiesiiba un veeleeshanaas piedaliities

 • baigā steigā rakstīts tulkotais teksts, tur būrti aizbēguši.

 • Tas nieks, Tīna!
  Labāk pasaki, cik Wati būtu mums piemēroti – http://www.discomania.lv/8220 Žēl ka klāt nav decibeli. Kaut kur likumos jābūt atrunātiem decibeliem..

 • tas pa Ls 16.00 varētu būt gana labs – nedārgs. tādus kā pa
  Ls 264.00 izmanto pretterorisma/pretķīlnieku vienības.
  …………………
  kautkāds TM-25 (30-405-08) maksā 64 Ls ar 25W, 115 dB.
  146Ls megafons no tās sērijas – 45W, 124 dB.
  piedāvāju atrast k;ādu draugdraugadraugu polici lai iedod pamēģināt tīri praktiski. var iečekot kādu mītiņu un palūgt lai iedod pamēģināt un tad jau sapratīs kas vajadzīgs. veiksmi!

 • un, protams, bodniekiem viss j;aparāda, jāpastāsta.

 • tehniskie decibeli nav tik būtiski. galvenais cena un daudzmaz sakarīga akustiskā kvalitāte. decibelus var pieregulēt ar savu izejošo tembru. par likumdošanu nezinu
  abet 115 dB(lidostas skrejceļu fons:) rīgas centrā labāk nevajag!!!:)

 • ^^^
  goglee ieraksti – ‘pārdod megafonu’. izrādās tiem megafoniem var vilkties līdzi visādi nevajadzīgi pribambasi, tāpēc jo lētāks jo praktiskāks konkrētajam mērķim. tā, apm, visu labu, Ivo Verners!
  ^^^

 • atgriezos. ar padomu. skaties plašāk uz dzīvi. panjem megafona īpašnieku aiz rokas, apkamp!:)), un aicini uz tusinju. galugalākā vārdā tas notiek. kam tas vajadzīgs.
  atBilde. Mums visiem. cjau.

 • “Vai esat kādreiz redzējuši putnu,kuru varētu uzskatīt par dumju?Vai esat sastapis dzīvnieku,kuru varētu nodēvēt par glupu?Nē,tādas lietas notiek tikai ar cilvēku.Ja gribat izpostīt kādu saprātu,pirmais,kas jāizdara,ir jārada bailes.Radiet elli un piespiediet ļaudis bīties.”/OSHO/

 • .
  holivuda arī risina bailes tēmu.

  http://www.intv.ru

  Апокалипсис

  Год: 2006
  Описание:
  1519 год, полуостров Юкатан. В глухой деревушке посреди джунглей живет себе небольшая община индейцев майя: охотится, растит детей, кушает яйца тапира. Мудрый вождь Каменное Небо (Моррис Голова Желтой Птицы) готовит смену — своего старшего сына Лапу Ягуара (профессиональный танцор пау-вау Руди Молодая Кровь — дебют в кинематографе). Но тут на деревню нападает отряд майянского спецназа, задача которого — доставка новых жертв богу-солнцу в мегаполис Чичен-Ицу. С самой вершины пирамиды Кукулькана недопринесенному по техническим причинам в жертву Лапе Ягуара придется бегом вернуться в родную деревню, чтобы спасти от гибели беременную жену и маленького сына.

  mels gibsons
  .

 • to Aigars Brūvelis.

  “Aigars Bruvelis to Dainis Ozols: Oktobris 6th, 2009 at 10:11 am
  Tur jau nav ko domāt. Jāizplāno un jālaiž augšā. Kamera ir, megafonu dabūsim. Pasēdēsim dažas dienas izolatorā – tas nekas.”

  “Aigars Bruvelis: Oktobris 9th, 2009 at 2:18 am
  Paldies, Kaspar. Noteikti izmantošu, modificēšu un izrunāšu šo un citas lietas skaļi. Būs jautri.”

  Aigar, cik tālu esat ticis ar šīs Jūsu iniciētās idejas realizēšanu? Ceru, ka Jūs neesiet tāds pats populists kā lielākā daļa Latvijas politiķu!? Ja esat nobijies, kas varētu būt arī tīri cilvēcīgi, tad aicinu Jūs turpmāk izvairīties no tādiem apgvalojumiem, ka nu iesiet un darīsiet .. jo patiesībā jau neviens Jūs aiz mēles neraustīja. Bet, ja tomēr nēsat nobijies un pierādīsiet, ka Jūsu vārdi nav tik tukša muldēšana, tad tai dienā, kad skaļi megafonā teiksiet “.. … Viss taču ir lieliski. Viss, ko runājuši un runā valstsvīri, ir taisnība. Viss bija labi un ir tikai labāk…” pieiešu klāt un aiz cieņas paspiedīšu Jums roku.

  Ivo Verneram milzīgs paldies par šo iedvesmojošo lapu!

 • Mieru, tikai mieru. Viss būs.

 • Ideja super!
  Es par! :))

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.