LABA lūdz Mūrnieci paskaidrot ar LPA slēgšanu saistītus jautājumus

Latvijas apvienoto biedru arodbiedrību ( turpmāk – LABA) šodien Ieskšlietu ministrei Lindai Mūrniecei ir nosūtījusi vēstuli, kurā lūdz sniegt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas Policijas akadēmijas slēgšanu.

LABA rīcībā esošā informācija liecina, ka ministrijas izvirzītais arguments Policijas akadēmijas likvidēšanai – milzīgās parādsaistības – nav apstiprinājies. Nav apstiprinājusies arī informācija, ka lielākā daļa LPA beidzēju nestrādā Iekšlietu ministrijas sistēmā, tādejādi radot zaudējumus budžetam.

LABA uzskata, ka līdz šim ministre ir konsekventi izvairījusies no atklātas diskusijas par LPA slēgšanu gan ar akadēmijas mācībspēkiem un studējošo pārstāvjiem, kā arī ar policijas sabiedriskajām un profesionālajām organizācijām un citām NVO. Tā kā LPA slēgšana aizskar ne vien policistu tiesības iegūt kvalificētu profesionālo izglītību, bet ir vērtējama arī kā potenciāls visas sabiedrības drošības apdraudējums, vēstulē tiek lūgts sniegt atbildes uz jautājumiem par to, kāda mācību iestāde veidos studiju programmas policijas administratīvās, kriminālās un operatīvās darbības jomā, kura Latvijas augstskola veiks zinātniskos pētījumus policijas operatīvās darbības, kriminālistikas un administratīvās darbības jomās, cik izmaksās LPA slēgšana, cik izmaksās LPA realizēto studiju programmu akreditācija Latvijas Universitātē, kurās valstīs vai mācību iestādēs tiks gatavoti speciālisti policijas administratīvās, kriminālās un operatīvās darbības jomā un kādas būs šo speciālistu izmaksas. Tāpat arodbiedrība lūdz ministri paskaidrot, kā paredzēts turpmāk nodarbināt 180 akadēmijas darbiniekus, no kuriem pedagoga darbu veic 71 persona (25 zinātņu doktori, 6 profesori, 8 asociētie profesori, 23 docenti, 35 lektori). Tāpat LABA lūdz paskaidrot, kas no 2010. gada gatavos speciālistus Drošības policijas, Kriminālpolicijas, Finanšu policijas, Militārās policijas, KNAB, SAB, Militārās pretizlūkošanas dienestiem, kā arī kā pēc slēgšanas tiks izmantota LPA materiālā bāze, ēkas un zeme.

Pilns vēstules teksts lasāms LABA mājas lapā www.arodbiedriba.lv .
Papildu informācija pa tālruni 27005001.


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.