Krishnamurti – par naudu un nāvi (ar subtitriem latviešu valodā)

Jiddu Krishnamurti, domātājs no Indijas, atstāsta gadījumu no savas dzīves. Tulkoja un pievienoja subtitrus Aigars Brūvelis.

* * *


 • Šī video subtitru tapšanā jāpateicas arī akuukim un attiecīgajai informācijai http://www.tautasforums.lv/forums, jo, pateicoties tam, es un Aigars uzzinājām par šādu iespēju – pievienot tulkojumu. Turpinām dalīties ar pieredzi un sadarboties konkrētu darbu veikšanā! Dzīve sastāv no konkrētiem maziem darbiņiem. Un no tā, ka mēs analizēsim viena otra analīzes analīzi, nevienam labāk nepaliks. Darbs ir jāorganizē mērķtiecīgi un skaidri strukturizēti.. Ja kaut kas nav tā, lūdzu – konkrēti priekšlikumi un darbojamies!

 • A cik tas ir nopietni? Faktu!
  Kur man ir pārliecība, ka netiks izstrādāts kāds joks?

 • Diemžēl tevis rakstīto neizdodas lāgā sasaistīt nedz ar manu komentāru, nedz Krišnamurti sacīto. Joki mazi:
  * visi mirsim, ar garantiju
  * arī bez rīcības neiztiksim.. Par šo joki vēl mazāki.

 • Ja manu analīzi analizē, un, ja to dara par velti, tad man PALIEK LABĀK.
  Ja to dara ne nepatiesi, naidīgi, … tad analizētājs pats sevi izrāda, lai gan ne vienmēr to tā uztver.
  Ja lamājas, … arī sevi parāda.
  Mēdz rīkoties negodīgi, izrāda it kā īstu ieinteresētību, bet patiesībā ir naidīgi noskaņoti… jā
  tas ir sliktākais variants, jo to bieži neierauga…, neatšifrē (vismaz uzreiz ne).
  Bet tā neanalizējot analīzi MĒS ZAUDĒSIM VISI. Ja dēļ tā parādās kašķi, haoss….., tad tā ir – parādam sevi.
  Bet, ja visi esam slimīgi aizvainoti un tml., tad jau vienalga nekas prātīgs nevar sanākt.

 • Man šodien izšķīlās viena doma: katram ir sava varžacs, proti, sāpīgā vieta. Kurš saka, ka viņam nav- tam jau ir divas.
  Un ja nu reiz tā ir,tad nedaudz fantāzijas katram palīdzēs tikt galā ar netīšiem kašķiem. Proti, ja kāds apvainojas, tad var galvot, ka viņam sāp samītā varžacs. Vai pašam tādas izjūtas patīk? Nē. Nu, tad būsim tiktāl korekti, ka nedarīsim otram to, kas pašam nepatīk. Pavisam korekti jau nevaram būt, jo īsti nav pamanāms, kur tā varžacs slēpjas. Bet, ja tas noskaidrojas, tad dancot pa sāpīgo vietu, cerībā, ka sarunu biedrs vienreiz vairs to varžaci nejutīs, ir nelāga rīcība.
  Slimīga aizvainotība parādās tad, kad cilvēkam ādas it kā nemaz nav un tad visi ir ienaidnieki. Bet nu tad atvaino- ar diegiem nav aršana.
  Labi, tagad skatīšos video.

 • Noskatījos.Nu- “Skopais bruņinieks”A.S.Puškins. Nomira, skaitot naudu.Laika distance- ap 200 gadu. Un cilvēks neko nav iemācījies.
  Varbūt tāpēc, ka katrai paaudzei jāsāk viss no gala un tikai jaunajā PSRS Benders neko nevarēja iesākt ar miljonu. Tikko gribētu iesākt- tā tiesa droša. Ak, bet tas taču totalitāri!
  Filmā “Labais gads” arī ir epizode, kur Rasels Krovs atnāk pie sava darba devēja atlūgties,un tas viņam rāda seifu ar zagtu gleznu baigā vērtībā.
  Laikam saņemšos un uzdrukāšu tos gabaliņus no V.Frankla, kuri šķita aktuāli.

 • labs video :)

 • Labas domas. Ir tā. Viss, kas mūs kaitina citos ir kaut, kas ir mūsos pašos (apzināti vai neapzināti).
  ——-
  Piemēram. Ja man kaitina, ka kāds ir uzmanības centrā, tad tas nozīmē, ka man patīk būt uzmanības centrā.
  ——-
  Analoģija darbojas visur, ja kaitinošais ir cilvēka īpašība.

 • Vai te gadījumā nav kļūda,-ka viss beidzas, beidzas jau tikai fiziskais…”dzīves grāmatā” taču doma ka mūsos ir VISA INFORMĀCIJA, TĀTAD kaut kas taču paliek un turpinās…?

 • Tu palaidi garaam vienu svariigu lietu – K runā par cilvēka pieķeršanos savam ķermenim, lietām apkārt, īpašumiem, naudai… – kuras NAV isepējams aiznest aiz ķermeņa nāves robežām – tas ir netakratīgi no tā vai ir pēcNāves infromācijas turpināšanās vai nē.
  ===========

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.