I.Verners, T.Kuzņecova, A.Brūvelis un citi TautasForums.lv lasītāji/veidotāji: ‘Priekšlikumi Latvijas (un citu valstu) izaugsmei’

Sabiedrībā nemitīgi augošā neapmierinātība var izlauzties jau tuvāko 2–3 mēnešu laikā. Pastāv liels risks, ka tas var notikt destruktīvā veidā. Piedāvājam risinājumu, kā šo milzīgo enerģijas potenciālu novirzīt straujas Latvijas izaugsmes gultnē, nepieļaujot vardarbības uzliesmojumus, kas varētu radīt bēdīgas un neatgriezeniskas sekas latviešu tautai un ikvienam Latvijas iedzīvotājam.


Situācijas kritiskums

Jau 62 tūkstoši palikuši bez ienākumiem (TVNet.lv), kredītņēmēju tūkstošus sasprindzinājumā tur parādu piedzinēji (LAKRA), valsts iestāžu vadības atalgojums nav būtiski samazināts (Delfi.lv), cilvēki, izmisuma dzīti, kā nu vien prot, pieprasa sev pienākošās, mūža laikā nopelnītās tiesības, bet bruņota specvienība viņus „neitralizē” (TautasForums.lv).

Kritiskākie brīži Latviju sagaida, iespējams, jau pēc pāris mēnešiem, kad tiks saņemti pirmie rēķini par apkuri un ar iztikai nepietiekamiem vai vispār bez ienākumiem palikušo iedzīvotāju skaits vēl tikai palielināsies (Diena.lv).


Pie kā vērsties? Vai, uzrunājot valdību un Saeimu, var ietekmēt valstī notiekošo?

Svarīgi ir saprast, ka šobrīd nedz Saeima, nedz valdība, nedz ministrijas, nedz Latvijas Banka, nedz arī citas vietējas institūcijas nenosaka Latvijas attīstības ceļu. To nosaka starptautiskie aizdevēji, Eiropas Savienība un citas starptautiskās organizācijas, kurās Latvija ir dalībvalsts. To publiski gan tieši, gan netieši ir atzinuši dažādi politiķi un amatpersonas. Lūk, daži piemēri, kas šo situāciju ilustrē:

 • Lēmums par Parex bankas glābšanu tika pieņemts ārpus Latvijas: „Eiropas Padome pieņēma lēmumu, kas uzlika par pienākumu visām ES valstu valdībām nepieļaut nevienas sistēmas bankas bankrotu” (I.Godmanis intervijā NRA.lv).
 • Latvijas valdība sarunās ar Starptautisko Valūtas fondu ir apņēmusies turēt „stabilu latu”, „turpināt samazināt izdevumus”, „ieviest jaunus nodokļus” un „celt esošos, ja budžets nepildīsies” (Nekā Personīga, 09.08.30). Daži analītiķi un pat politiķi šo vienošanos ir nodēvējuši par „jauno Molotova-Ribentropa paktu” (J.Kučinskis, A.Lembergs).
 • Tikmēr „Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai” tiek sniegts tikai tad, ja vietējais ražojums neaizstāj importa preces (TautasForums.lv un Nodarbinātības valsts aģentūra).
 • Valdis Dombrovskis un Ilmārs Rimšēvičs atzīst, ka valdība nekontrolē Latvijas Banku (LNT, 900 sekundes).

Tā varētu turpināt vēl un vēl. Taču, ja jau mūsu valdība nekontrolē ne valsts finanses, ne tās valūtu, ne arī ekonomisko vidi un nodokļu politiku1 , tad jautājums ir šāds – kāda jēga ir vērsties ar prasībām pie valdības, ja stratēģiski svarīgāko lēmumu pieņēmēji nedzīvo Latvijā, un valdība pilda tikai parādu piedzinēju un „nemierīgo iedzīvotāju” savaldīšanas funkcijas? Ir skaidri redzams, ka mūsu valdībai nav lēmumu pieņemšanas un rīcības brīvības.

Savukārt par to, vai patiesajiem „situācijas noteicējiem” rūp latviešu un citu tautu likteņi, padomājiet paši. Vai tiešām uzskatāt, ka kāds mūsu vietā rūpēsies par Latvijas iedzīvotāju veselību, izglītību un labklājību?


Vai tauta tiek apzināti un mērķtiecīgi virzīta uz vardarbības uzliesmojumiem?

Ņemot vērā pieaugošo ekonomisko un sociālo spriedzi (skatiet arī dažas dienas pirms 13.janvāra publicēto M.Bērziņa rakstu „Cūku kūts pasakas”, kur, lasot „starp rindām”, var pamanīt, ka autors vērš uzmanību uz iespējamo vardarbības uzliesmojumu) un to, ka Latvijas iekšlietu sistēma ir novājināta (K.Druvaskalns: „Latvija – Drošības situācijas prognoze”), iespējamie secinājumi ir šādi:
- vai nu valsts formālie vadītāji ļoti labi apzinās, kas notiek, tam visam piekrīt un turpina darīt to, ko liek viņu „saimnieki”;
- vai arī šie sabiedrības pārstāvji ir nonākuši neatbilstošā vietā un neapskaužamā situācijā, jo grib, bet nespēj rast risinājumu.

Var jau būt, ka šāda neuzticība mūsu „gudrākajām 100 galvām” ir nepamatota, taču jebkurā gadījumā tagad tām vairāk kā jebkad ir vajadzīga tautas līdzdalība, tās kolektīvais viedums un gudrais padoms.

Pievērsiet uzmanību arī šādam zīmīgam faktam – „Bauskas protesta” laikā vietējie policisti neuzdrošinājās pacelt roku pret saviem ģimenes locekļiem un kaimiņiem. Vai tas būtu tikai Bauskas fenomens, vai varbūt līdzīgas situācijas varētu atkārtoties arī citās Latvijas pilsētās? Alfas, Omegas un Betas, lai arī labi bruņotas un teicami apmācītas, ir mazskaitlīgas. Scenāriji tam, kas notiks, ja, spriedze izlaužas vardarbīgā veidā un vietējie algotņi nespēj tikt galā ar nemieriem, ir dažādi, taču tie visi ir vienlīdz negatīvi.

Pietiek šķiest laiku, runājot par nevēlamajiem notikumu attīstības scenārijiem! Aicinām ikvienu pielikt visas pūles sava – pozitīvā Latvijas scenārija izstrādei un īstenošanai.


Kādēļ sabiedrībā šobrīd valda bezcerība?

Latvijas vietvalžu skaits, kas uztur iedzīvotāju izkalpināšanas sistēmu, salīdzinot ar kopējo Latvijas iedzīvotāju skaitu un daudzajiem tautiešiem, kas dažādu iemeslu dēļ mīt citās valstīs, bet kuriem patiesi rūp Latvija, ir niecīgs. Jā, viņi ir bijuši apsviedīgi un gudri, bet kas liedz tautai likt pretī savu gudrību? Viņi darbojas saskaņoti un allaž ar savām nekrietnībām ir soli priekšā pārējiem, bet kas liedz sabiedrības lielākajai daļai saņemties un būt pārākiem?

Ja kāds domā, ka, nodedzinot kādu villu vai nogriežot kādam galvu, kaut kas būs līdzēts, viņš dziļi maldās, jo sistēma ir stabila un nesatricināma, ja pret to vēršas ar pašas sistēmas ieročiem. Varbūt tieši to kāds vēlas? Lēmumu pieņēmēju rokās ir lieli miera uzturētāju garnizoni – daudz labāk bruņoti nekā Bausku apciemojušā specvienība. Ikviena pretsabiedriska režīma (arī ja tas slēpjas vai pat vairs necenšas slēpties aiz demokrātijas aizsega) lielākais bieds ir patstāvīgi domājoša un teicami informēta sabiedrība, nevis pūlis, kurš, pat ja uz brīdi iegūs teikšanu pār sevi, drīz vien to atkal pazaudēs.

Bezcerības sajūtas pārņem tad, ja nav ideju, kā no sarežģītās situācijas izkļūt, kad nav redzama gaisma tuneļa galā – vīzija un skaidri mērķi, lai soli pa solim virzītos pretī drošai, mierpilnai un mīlestības piepildītai nākotnei. Jā, esošā situācija nav vienkārša – pakalpiņi (vai muļķi) ir iedzinuši Latvijas iedzīvotājus verdzības jūgā, naudas griež nost, darba nav. Bet vai tiešām situācija Latvijai un latviešu tautai ir bezcerīga? Nekādā gadījumā!


Neapjukt, meklējot cēloni

Lai problēmu atrisinātu, jāzina tās cēlonis. To meklējot, ir svarīgi saglabāt skaidru apziņu un neapjukt. Tādēļ īpaši jāuzsver šī seku un cēloņu sakarību virkne – mūsu valsts atrodas ārkārtējā un kritiskā situācijā tāpēc, ka tās vadība jau 20 gadus ir viena liela kritiska situācija, taču vadība ir tāda, kādu to ievēl tauta2 . Tātad, ja reiz viss tā salaists dēlī, tad arī ar pašu sabiedrību kaut kas nav kārtībā!

Valsts ir sabiedrības pašorganizācijas un savstarpējās sadarbības forma, ko īsteno konkrētā teritorijā dzīvojoša iedzīvotāju kopa. To vieno gadu simtu un tūkstošu gaitā veidojusies pasaules uztvere – arī valoda, tradīcijas, kopīgas saimniekošanas prasmes, vienota izpratne par skaisto un vērtīgo. Valstīm mēdz būt dažādi to veidošanās pamati3 .

Valsti var salīdzināt ar lielu kooperatīvu, kuram ir kopīgi resursi, koordinatori, priekšrocības un trūkumi attiecībā pret citiem kooperatīviem, ar kuriem nav nekāda pamata nesadarboties. Ar skumjām jāsecina, ka mūsējais ir gaužām novārdzis un ir uz iznīkšanas robežas. Mūsu kopīgie resursi – gan dabas dotie, gan iedzīvotāju radītie – ir iztirgoti, precīzāk sakot – Latvija ir izzagta. Nenoliedzami vainojami ir „kooperatīva” vadītāji, bet piekritīsiet, ka arī lielais iedzīvotāju vairums pēdējos 20 gadus nav licies ne zinis par savu valsti! Cik no jums ir domājuši par to, lai kārtība, kādā izvēlamies savus gaišākos prātus un kādā dzīvojam, būtu pēc iespējas taisnīgāka un vērsta uz izaugsmi? Ar piedalīšanos „vēlēšanās” ir par maz, jo jūs piedalāties spēlē, kuras noteikumus nemaz nevērtējat!

Tas nebūt nenozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji paši vien visā ir vainojami, un nu tik šaustīsim sevi, ka esam pagalam neizdevušies. Ir būtiski apzināties, ka Latvija un tās iedzīvotāji ir brīnišķīga šīs planētas daļa, un ka gan Latvijas, gan arī citu valstu problēmu sakne ir vispārēja sabiedrības degradācija, kuras rezultātā cilvēks nespēj atšķirt saprātīgo no nesaprātīgā, neprot atbilstoši novērtēt cēloņus un sekas, līdz ar to nespēj veidot labklājībā un draudzībā dzīvojošu, garīgi bagātu un materiāli nodrošinātu sabiedrību, kurā katrs cilvēks visa mūža garumā pilnveido sevi, prot sadarboties, dzīvo, pamatojoties uz tikumiskām vērtībām, vienotībā ar dabu, uzlabojot savu, savu tuvinieku un visas sabiedrības dzīvi.


Kad cilvēki atgūs spēju paši veidot savu dzīvi?

Ļoti vienkārši! Sabiedrība atgūs pārliecību par sevi un redzēs jēgu dzīvei un mūsu kopīgajai valstij, kad būsim:

1) formulējuši skaidru vīziju par sabiedrību un Cilvēkiem, kas to veidos. Kad būs atbildēts uz jautājumu – kādā sabiedrībā mēs vēlamies dzīvot?

2) noskaidrojuši tos tikumus, kuri jāizkopj katram sabiedrības pārstāvim. Kad būsim vienojušies par to, ko uzskatām par vērtīgu, ko par nevērtīgu. Tas būs pamats, uz kā veidojama mūsu sadarbība, lai varētu virzīties tuvāk pašu formulētajai vīzijai.

3) nosprauduši konkrētus mērķus – gan īstermiņa (nedēļa, mēnesis, gads), gan ilgtermiņa (25, 50 gadi – būs izaugušas 2 paaudzes, un uz priekšu). Tiem jābūt savstarpēji saskaņotiem, viegli saprotamiem, reāli sasniedzamiem. Norādāmi kritēriji, pēc kuriem nosakāms, ka mērķis ir sasniegts.

4) uzsākuši kopīgu darbu pie rīcības plāna izstrādes un īstenošanas. Jau šobrīd daudzi cilvēki mostas aktīvai rīcībai, un daudziem no mums sirdī ir „plāns” un skaidrība par to, kas darāms, tādēļ runa nav par plānu tradicionālajā izpratnē, bet gan par saskaņotu un maksimāli efektīvu sadarbību. Tas būs dinamiski un nepārtraukti uzlabojams, atvērts, iedzīvotāju izstrādāts plāns, kurā katram būs iespējams atrast savu vietu, ja vien viņš to vēlēsies. Rīcības plānam piedāvājam šādus virzienus:

 • vērtīgas informācijas izplatīšana sabiedrībā (t.sk. izglītības sistēmas jautājumi4 un saziņa ar citām tautām), kas rosina izprast līdz šim pieļauto kļūdu cēloņus un meklēt risinājumus, kas uzlabos situāciju visās cilvēka dzīves nozarēs.
 • sadarbība un jauni risinājumi. Konkurences domāšana ir balstīta uz līdzcilvēku izmantošanu un agri vai vēlu noved pie līdzīgām sekām, kādas izraisa ļaundabīgie audzēji, proti – bojāejas. Sadarbība ir efektīvākais veids, kā sasniegt rezultātu. Tehnoloģiskie sasniegumi, lai gan līdz šim cilvēkus padarījuši slinkākus un pat atkarīgus no dažādiem izstrādājumiem, turklāt, sakaru un citas tehnoloģijas paver plašas iespējas pūļa kontrolēšanai, ja zinātniskie sasniegumi tiek pielietoti saprātīgi un labu mērķu sasniegšanai, tie uzlabo cilvēku dzīvi.
 • priekšlikumi kopīgo jautājumu risināšanai. Ja visus jautājumus vienlīdz efektīvi varētu atrisināt, katram darbojoties pašam par sevi, tad kopīgo jautājumu nebūtu un arī valstu pastāvēšanai nebūtu pamatojuma. Tomēr vēl tuvākajā nākotnē bez valstīm un mūsu Latvijas – neiztiksim. Kopīgo jautājumu risināšana kādam ir jākoordinē, tādēļ vieni no pirmajiem jautājumiem, uz kuriem jārod atbildes – kā nodrošināt pēc iespējas kompetentākas, godprātīgākas un nesavtīgākas valsts pārvaldes izraudzīšanu, kā arī – kā nodrošināt iespējas sabiedrībai līdzdarboties valsts un novadu politikas veidošanā jeb kopīgo jautājumu risināšanā katru dienu – ne tikai vēlēšanu dienā.

5) kad būs skaidri redzams, ka Latvijas uzplaukumu neviens nespēj apdraudēt.

Pats par sevi saprotams, ka garīgi bagāta, domātspējīga un lemtspējīga sabiedrība pratīs atjaunot Satversmes 2. pantā ierakstīto. Ja šobrīd to neprotam, nav pamata krist izmisumā, vienkārši ceļš līdz tam vēl ejams. Vēlreiz jānorāda, ka „varas atgūšana” nedrīkst būt pašmērķis, pretējā gadījumā tautas brīvības zaudēšana ir neizbēgama.


Kurš izstrādās un īstenos šo plānu?

Mēs paši – tu, es, mēs visi kopā! Vai kāds cits to darīs mūsu vietā? Ir jāatrod un jāpulcē garīgi bagātākie un intelektuāli attīstītākie prāti – gan Latvijā dzīvojošie, gan svešatnē mītošie, kuri koordinētu šī plāna izstrādi un īstenošanu. Mums katram jāapzina savā paziņu lokā esošie cilvēki, kuri izprot, ka tā, kā šobrīd attīstās mūsu valsts, ilgi turpināt ir nesaprātīgi, un kuri ir gatavi dot savu ieguldījumu, neko neprasot pretī. Viedi prāti ir starp visu profesiju pārstāvjiem – zinātniekiem, filozofiem, skolotājiem, zemniekiem, valsts pārvaldes institūcijās strādājošajiem..

Lai nodrošinātu iztiku sev un savai ģimenei, esam spiesti veltīt daudz laika darbam, tādēļ visbiežāk mums neatliek laika pārdomām par valsti – par kopīgajiem jautājumiem, kuru risināšanu līdz šim esam uzticējuši labi organizētajiem, pret lielāko iedzīvotāju daļu noziedzīgajiem grupējumiem. Lai darbos iesaistīties varētu patiešām visi, kuriem ir, ko dot, varam apsvērt pasludināt divu nedēļu ilgu ārkārtas situāciju valstī (kāda tā patiesībā ir jau sen), kad tauta sakoncentrē visus spēkus un lemj par savu nākotni. Ar to nav jāsaprot vispārējs streiks, bet gan īpašs „kooperatīva” darbības režīms, kurā vajadzības gadījumā aizvietojam viens otru pienākumu pildīšanā, kurā kopīgas lietas labā esam atsaucīgāki kā jebkad agrāk, un saprotošāki, ja kāds kaut ko nepaveic laikā u.tml. Darba vietās un mācību iestādēs pēc vadību ierosinājuma varētu ieplānot laiku vīzijas formulēšanai un dažādu priekšlikumu izstrādei.


Ar ko sākt?

Jāatbild uz diviem tehniskas dabas jautājumiem:

1) kā pulcēt viedus cilvēkus un kā rīcības plāna izstrādē un īstenošanā iesaistīt pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu?

Apzinot un informējot cilvēkus. Cilvēku apzināšana un informēšana notiek šādi: piemēram, es zvanu, sūtu e-pasta vēstuli, sazinos pa Skype vai eju ciemos pie saviem draugiem un paziņām, par kuru nodomu tīrību esmu pārliecināts, kā arī zinu, ka viņš vai viņa ir gatavs darboties sabiedrības (reizē arī savā) labā, un izklāstu ideju par pašreizējā „ļaunā murga” nevardarbīgu pārtraukšanu. Piemēram, ja Pēteris šo domu atbalsta, viņš dara to pašu. Vismaz vīzijas izstrādes procesā noteikti jāieklausās arī bērnu viedokļos, jo viņu apziņas dažkārt nav aizslāņotas tik lielā mērā kā pieaugušajiem.

2) kā organizēt saskaņotu darbu?

Tikšanos klātienē nevar aizstāt nekas, tādēļ atsevišķām darba grupām ir jātiekas klātienē, tomēr lielu daļu jautājumu var atrisināt, ņemot talkā mūsdienu tehnoloģiju iespējas. Internets ir pieejams gan Latvijā, gan Īrijā, kā arī tas ir pieejams katrā novada bibliotēkā – bez maksas. Pietiek, ja vienam cilvēkam no domubiedru grupas ir piekļuve internetam, lai svarīgākās ziņas nodotu pārējiem. Tā kā kavēties nevaram atļauties, sākotnējai lietošanai piedāvājam TautasForums.lv forumuhttp://www.tautasforums.lv/forums.

Organizatorisko jautājumu risināšanai, t.sk. foruma darbības nodrošināšanai, tās dalībnieki paši izveido koordinatoru darba grupu, kuras vieni no uzdevumiem būs publiska Foruma kārtības noteikumu izstrādes organizēšana, interneta balsošanu un aptauju organizēšana, darbu pārraudzība saskaņā ar pašu foruma dalībnieku noteikto kārtību utt.


Kādēļ, lai šāds plāns nodrošinātu teicamu rezultātu?

Līdz šim ir izstrādāti lielāki un mazāki attīstības plāni, bet vairumam no tiem neseko pati svarīgākā – īstenošanas fāze. Ja nekas nenotiek pēc plāna, tad kam tāds plāns ir derīgs? Jāizvērtē kļūdas. Kādā no posmiem noteikti tādas ir pieļautas. Kaut kas nav ņemts vērā. Varbūt plāns netika izstrādāts no tīras sirds? Varbūt cilvēki, kas to izstrādāja, darīja to atalgojuma dēļ, nevis aiz nesavtīgas vēlmes uzlabot sabiedrības dzīvi? Varbūt neizdevās iesaistīt pietiekoši lielu sabiedrības daļu un iedzīvotāji līdzšinējos plānus neuzskata par „saviem”? Varbūt darbu varēja koordinēt atklātāk?

Ar pašreizējo situāciju ir neapmierināti daudzi. Cilvēki netic ne partijām, ne politiķiem. Jauni Jāņi Čakstes, Kārļi Baloži un Kārļi Ulmaņi kā nenāk, tā nenāk. Un nenāks ar. Pašiem vien būs jāķepurojas un jātiek galā ar savām problēmām! Kam tad jūs ticēsiet, ja ne sev un plānam, kuru izstrādājuši nevis partokrātiskās sistēmas ielikteņi, bet mēs paši, to visu koordinējot pašu izraudzītiem cilvēkiem no mūsu vidus?

Ja pirms aptuveni gada vēl šaubījāmies, vai Latvijā kāds maz ir palicis, kurš ir apveltīts ar tādām īpašībām kā godaprāts un nesavtība, tad šobrīd par to nav ne mazāko šaubu. Kopš aktīvi piedalāmies interneta vietnes www.TautasForums.lv veidošanā, skaidri redzam, ka šādi cilvēki ir kuplā skaitā.

Aprakstītā rīcības plāna svarīgākās sadaļas un tuvākajā laikā veicamie uzdevumi ir noformulējami mēneša laikā (līdz 2009.gada oktobra vidum).

„Nevis slinkojot un pūstot” un „pie prāta gaismas kļūstot”, tad arī „Dievs svētīs Latviju!”

Kam nav sliktu nodomu, tam nav ko slēpt, tādēļ arī komentārus pie šī raksta aicinām ievietot ar savu vārdu un uzvārdu.


Ivo Verners, Tatjana Kuzņecova, Aigars Brūvelis
un citi TautasForums.lv lasītāji/veidotāji

 1. Un, kā zināms, tieši nauda ir galvenais instruments, ar kura palīdzību Latvijas kontrolētāji panāk sev vēlamo notikumu attīstību. Naudas ietekmēšanas spēja balstās uz burkāna (aizdevumi, subsīdijas, naudas saņemšanas iespējas nākotnē) un pātagas (soda sankcijas) metodi. Piemēram, ar starptautisko aizdevumu naudu tiek pirkta iespēja izvirzīt Latvijai kaitīgas prasības. Savukārt kā ēsmu izmantojot nemaz ne tik vēlamo eiro ieviešanu, tiek paralizēta Latvijas valūtas politika. Visdažādāko ES prasību nepildīšanas gadījumā tiek draudēts ar soda sankcijām []
 2. Iedzīvotāji paši nosaka kārtību, pēc kuras tie izvēlas godprātīgākos un spējīgākos pārstāvjus no sava vidus un saskaņā ar šo kārtību rīko „vēlēšanas”. []
 3. Dažas valstis tika veidotas vardarbīgi un/vai ar viltu – tātad, ne dabiskas attīstības ceļā. Piemēram, Amerikas Savienotajām Valstīm ir savs – īpašais ceļš. []
 4. Izglītības sistēma ir vienota daudzpakāpju zināšanu ieguves un izplatīšanas sistēma, tādēļ vistiešākā mērā saistīta ar informācijas izplatīšanu. []

 • Paldies ka man nav aizliegts, bet vienkārši jāsaprot, ka tomēr ne.
  Jo ir skaidri norādīts ka tas ko teikšu ir/būs ļauni domāts, ka es esmu ļauns cilvēks, … un tml..
  Nu ko katrs domā “pēc sava ģīmja un līdzības”, pēc savas izpratnes. Man nešķiet ka vēlme gūt publicitāti, gūt to ir labākais (ja vien nav vēlme izrauties šodienas politikā). Manuprāt arī laba ideja, doma, teorija nav atkarīga no tā kāds cilvēks to radījis. Cita lieta, ka idejas realizēšanā visbiežāk tomēr ir vajadzīga AUTORA vadība, izņemot tos gadījumus, ja ideja tiek izteikta ar MATEMĀTISKU PRECIZITĀTI.
  Es nevēlos publicitāti sev, man (vismaz pagaidām) pēc tā nav nekādas vajadzības… Ar kaut kādu normālu priekšlikumu šinī sakarībā mani neviens nav uzrunājis.
  Tāpēc piedodiet ka nepiedalīšos, jo izteikt ‘ĻAUNUS’ priekšlikumus man nešķiet piedienīgi.

 • :) ak, visvaldivi, kāds tas būs neatsverams zaudējums!
  Tu tā aizrunājies, it kā līdz šim to vien būtu darījis, kā sūtījis labus priekšlikumus. Nabaga aizvainotais visvaldisvi, kuru visi tā pārprata un noniecināja, bet kuram taču nekāda publicitāte nemaz nav vajadzīga…
  cik viņš cēls un nesavtīgs…
  un kā mēs tikai tagad sapratīsim, kādu milzīgu vērtību esam pelnīti un uz visiem laikiem zaudējuši…

 • Ļoti iedvesmojošs rakts – vienkārša petiesība un risinājums, kas izved no morālās un garīgās krīzes. Vajadzētu padomāt, kā mazās “darbojošās šūnas” savu vēstījumu nes lielākai tautas masai. Šeit ar tautas forumu vien nepietiks, jo diezgan maz tautas masas apmeklē šo saitu. Doma vienkārša – likt aidomāties, ka varbūt katrs cilvēks spēj un var darīt lietas un darbus ne tikai sevis dēļ.

 • Slava Visvaldim (no vārdiem visu valda) – ar uzvaras zīmi galā!
  Viņš vienīgais var izglābt neglābjamo, un sev par to neko neprasīt!
  Pēc viņa skumst visi Saeimas, valdības, ģenerālprokuratūras un pārējie krēsli, un avīžu pirmās lappuses, bet viņam to nevajag. Viņš to veic tāpat – savos bēniņos… pastalās salstošām kājām… bez algas… neviena nepazīts, nesaprasts un nemīlēts…
  ar karstu sirdi vien…

 • Manuprāt, lai kaut kas pozitīvs sāktu veidoties vispirms ir nepieciešams daudz maz konkrēts plāns nevis ideja par plāna sastādīšanu. Sākotnējais plāns (sabiedrības organizācijas koncepcija un sociālekonomiskās attīstības (glābšanās no sabrukuma) plāns) var arī būt uzmetuma, skices kvalitātē, taču , ja tāda nav, tad vismaz man nav ierosmes pieslēgties cilvēkiem, kuri spēj tikai pateikt, ka mums kaut ko vajag darīt.
  Nu nebūs tā, ka pēkšņi mainīsies visa pasaules kārtība un tautas masas masveidā kļūs intelektuāli un organizatoriski aktīvas. (Aktīvie cilvēki ir maksimums 20% jebkurā sabiedŗībā, pārējie vai nu paliek malā vai šiem pievienojas) Cilvēki, domāju, šobrīd ir gatavi pieslēgties labai un efektīvai organizācijai ar pārliecinošu darbības plānu un uzticību rosinošiem vadītājiem, taču iedomāties, ka tāda organizācija radīsies “no apakšas” ir bezizmēra naivums.
  Vienīgais veids, kā kaut ko izveidot – idejas iniciatoram (-iem) sagatavot maksimāli izvērstu projekta aprakstu (koncepcija, programma, metodes,,,), ar tā palīdzību uzrunāt “spējīgos prātus” (pēc iespējas vairāk sabiedŗībā atpazīstamus, kā piemēram Ivars Brīvers, Ivars Kalviņš, Andris Špats, Vestards Šimkus, utt.) un censties sasaukt attiecīgās organizācijas dibināšanas konferenci, kurā: 1) tiktu pilnveidotas dokumentu skices un pieņemts turpmāk papildināms darba variants; 2) izveidotas darba grupas, kurām tiktu uzstādīti konkrēti uzdevumi; 3) izveidota organizatoriskā struktūra darbības vadīšanai, plānošanai un koordinēšanai. ————- Jā, gluži pareizi, tā būtu zināmā izpausmē šur tur piesauktā Tautas Padome vai kaut kas tuvu tai. Saprotams, ja tajā iekļūtu elementi, kas darbu sāktu ar to, ka pasludinātu sevi par vienīgi leģitīmo valsts varu, tad ar to arī viss pasākums būtu beigts un pagalam. Lai izvairītos no tāda pavērsiena vajadzētu jau no paša sākuma dokumentos ierakstīt, ka TP (vai kā nu tā sauktos) ir pilsoniska Latvijas iedzīvotaju pašorganizācijas forma, kas izmantos Satversmē paredzētās pilsoņu tiesības valsts politiskās un ekonomiskās dzīves iekārtošanai, atbilstoši savai izpratnei (kas izklāstīta organizācijas dokumentos) par vispārcilvēciskām vērtībām un ilgtspējīgai latviešu tautas attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem.
  Savukārt, lai izvairītos no citiem konfliktējošiem momentiem ir vajadzīga tā pati koncepcija un programma. Citādi var sanākt, ka tikko izveidotā organizācija pēkšņi sašķeļās, jo vienai daļai konsekventi nav pieņemamas otras daļas uzskati par, piemēram, valsts lomu ekonomikā. (valstij ir jāpelna pašai nauda versus valsts un pašvaldību uzdevums nav uzņēmējdarbības veikšana). Tas pats attiecās uz nacionālo jautājumu. Ja nenodefinēsim, ka nākotnes valsti redzam kā latviešu valsti, tad ieradīsies biedri, kas ar latviešiem komunicē “čego”, “čego”, “govoriķe po russki” manierē un atkal šķelšanās un neveiksme garantēta.

 • Ai, nu ko tu te tagad gražojies? :) Ja ir ko teikt, klāj tik vaļā!:)

 • Šoreiz Valteram gandrīz piekrītu, par niansēm šoreiz neieteikšos. Tas, ka kaut kas jādara, zina visi. Taču kādam konkrēti jāuzņemas iniciatīva un atbildība, jāpaceļ karogs, jāparāda virziens.

 • Ja mūsu valsts, kā nejēgas vadīta mašīna, ir iebraukta vis dziļākā grāvī, tad nav jēgas būvēt citu mašīnu, bet uz ceļa. Vispirms jādabū nost no stūres tas nejēga, kas to izdarīja, tad jācenšas tāpate mašīna dabūt ārā no grāvja uz ceļa, tad jāsēdina pie stūres cilvēks, kas prot viņu vadīt. Ir ļoti apsveicami veidot entuziastu grupu no visnotaļ zinošiem un godīgiem, ekonomiku saprotošiem cilvēkiem, kas izstrādātu konkrētus priekšlikumus, kas būtu jādara, lai vispirms kaut cik atjaunotos ražošana, kat cik palielinātu ieņēmumus nevis tikai visu sašaurināt un likvidēt. Šeit būtu jāiet pāri visām partiju interesēm un ambīcijām. Ir jāizstrādā valsti visaptveroša ekonomikas reforma. Varu piedāvāt konkrētu priekšlikumu lauksaimnieciskās ražošanas vadības, plānošanas un nodokļu iekasēšanas reformām. Novēlu Jums labu veiksmi.

 • Pilnīgi piekrītu Jānim. Manuprāt ir jālikvidē partiju sistēma, tā nestrādā un neredzu tai arī iespēju laboties. Valdība jānodod uzņēmēju organizācijas, arodbiedrību, citu nevalstisko organizāciju rokās. Saema tik liela nav vajadzīga, maksimums 60 cilvēki pietiek un arī tajā jādeleģē profesionāļi no iepriekš nosauktajām organizācijām.

 • Šo rakstu ir jāpārpublicē visur, kur vien iespējams un jāseko līdzi komentāriem un atsuksmēm!
  Gribu arī komentētājus aicināt atturēties no personīgu rēķinu kārtošanas šajā informatīvajā telpā. Šobrīd visai Latvijai ir ļoti nepieciešama domājošu cilvēku atsaucība un iesaistīšanās valsts attīstības un pārvaldes pilnveidošanā.

 • Varbūt pateikšu kaut ko stulbu, bet tomēr.
  Manuprāt, visādu priekšlikumu jau pietiek. Un vēl var piegāzt veselu kaudzi, kuri tāpat kaut kur pazudīs un aizmirsīsies.
  Kas vajadzīgs, ir cilvēki, kuri būtu gatavi veltīt savu laiku un darbu, lai šos priekšlikumus un citus apkopotu jēdzīgos dokumentos, programmās, uzsaukumos, skrejlapās utt.
  Un vēl vajadzīgi cilvēki ar organizatora spējām, kas mērķtiecīgi sameklē nepieciešamos kadrus, rīko pasākumus, organizē drukas darbus un akcijas, meklē finanšu atbalstītājus utt.
  Nevar taču gaidīt, lai pāris jau tā pāslogotu aktīvistu visu to padarītu. Nepieciešami brīvprātīgie!

 • Proti, jāizsludina brīvprātīgo mobilizācija, jāaicina cilvēki palīgā. Nepieciešami daudzi klusa, bet vajadzīga darba pacietīgi darītāji, jāveido pastāvīgs operatīvais štābs. citādi tā lieta stāv uz vietas, kamēr notikumi iet garām savu ceļu.
  Piemēram, pie Tukuma fabrikas vārtiem stāv 200 patvaļas upuru un nezina, ko darīt. Un neviens pie viņiem neaizbrauc. Kur tad radīsies kustība, ja mēs paši neizejam uz vietām, un nepasākām, ka tas, kas notiek, mums nav vienalga! Ka ir izeja! Visiem kopā!

 • “Šī” tomēr ir politiska aktivitāte un, ja mēs vēlamies ietekmēt politiskos procesus un darbības valstī, tad to likumīgi var izdarīt tikai pakļaujoties noteiktai kārtībai. Šāds process atgādina “partijas’ veidošanos, publicitāti, vēlētāju balsu aģitāciju, ar mērķi iegūt ietekmi Saeimā un valdībā.
  Tas, manuprāt būtu vienīgais, īstais ceļš, kā visu vērst par labu – izveidot tādu cilvēku “partiju” kuras mērķis ir Tautas un Valsts interese nevis kāda ekonomiskā grupējuma savtīgas intereses.
  Baidos tikai, ka šadus cēlus mērķus apdraud tā pati ekonomiskā ieinteresētība, jo, lai gūtu panākumus ir nepieciešams finansējums un ja ir finansētāji, tad ir jāpārstāv arī šo finansētāju intereses.
  Tomēr domāju un ceru, ka Tauta ir gatava izvirzīt un uzticēties tādiem cilvēkiem, kuru mērķi ir tik cēli kā šajā rakstā deklamēti. Un ,iespējams, būtu pat gatava dalīties ar līdzekļiem šādu mērķu labā. Vismaz es būtu gatavs piedalīties!

 • RX, šķiet, tu par politisko procesu uzskati tikai to, kas notiek tur, “augšā”, kur tiek noteikta arī Tevis minētā kārtība.
  Taču tā vis gluži nav. Tur noteiktā kārtība var darboties tikai tad, ja nosacītās apakšas tām aktīvi vai pasīvi pakļaujas. Bez apakšām augšas nav nekas.
  Tas nozīmē, ka arī mēs (Tu, es un pārējie) esam politiskā procesa neatņemama daļa. Tātad pārmaiņas var iniciēt gan no augšas, gan no apakšas. Tā kā augšas vairs nav brīvas (jau pakļāvušās ārējam diktātam, atdevušas savu suvereno varu) un pašas, acīmredzot, nav gatavas kaut ko būtiski mainīt, tad laikam nav citas izejas, kā pārmaiņas sākt no apakšas.

 • “Kas vajadzīgs, ir cilvēki, kuri būtu gatavi veltīt savu laiku un darbu, lai šos priekšlikumus un citus apkopotu jēdzīgos dokumentos, programmās, uzsaukumos, skrejlapās utt.”
  ^^^
  Tas jau izklausās konkrētāk. Tieši konkrētība ir tik būtiska, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk varošu un darboties spējīgu cilvēku.
  ^^^
  Es esmu gatava veltīt laiku un darbu, lai priekšlikumus apkopotu. Man tikai nav skaidrs, ar ko domāti vārdi “jēdzīgi dokumenti”? Jebkurā gadījumā vēlos dod savu, kaut nelielu, ieguldījumu sabiedrības labā. Ar ko sākt?

 • Jānim K. Piekrītu, ka jāsāk pārmaiņas no “apakšas”. Kā arī piekrītu, ka tas jādara organizēti un vadoties pēc izstrādāta plāna un metodikas. Ļoti ceru, ka šīm diskusijām un atziņām būs vienots raksturs un tās ļaus mobilizēties intelektuālam spēkam, kas pārvērtīs vārdus darbos. Sekosim līdzi šai virzībai un neļausim skeptiķiem noslāpēt šos nesavtīgos centienus vērst situāciju Latvijā par labu. Atbalstīsim vērtīgas idejas un iniciatīvas, no kurām varētu veidoties pamats stratēģijai, kura virzīta uz Valsts atgūšanu. Ceru, ka šajā procesā izkristalizēsies arī personības, kuras varētu veikt arī reālas darbības mērķu īstenošanai.

 • :) jēdzīgi ir tādi, kas ir skaidri un loģiski (secīgi) sakārtoti, lai tie būtu ieinteresētam cilvēkam saprotami, ļaudīm parādami, publicējami, ērti izmantojami. Lai tajos būtu izkristalizēts galvenais, bez liekvārdības un ūdens. Tātad piemērots lietošanai jeb lietišķs.
  Paļaujos, ka kāds no moderatoriem Solvitu Ieviņu ir pamanījis un viņu uzrunās. Sveicu pirmo brīvprātīgo! :)

 • Jā, varbūt Tautas Forumā vajadzētu iemontēt tādu vietu (nezinu, kā to datoristi sauc), kurā ar saviem datiem, piedāvājumiem un vēlmēm varētu pieteikties brīvprātīgie palīgi, lai no tā mēs netaisītu publisku diskusiju, kas ne katram ir patīkama?

 • Un kā šie varošie, darba spējīgie cilvēki tiks pie darīšanas?
  Kā tiks panākts, lai tiktu nomainīta vēlēšanu sistēma?
  Ko mēs darīsim, kad SVF u.c. pateiks – nu tā mīļie, ja jūs šitā, t.i. mūsu norādes nepildīsiet, tad naudu mēs jums nedosim un vēl ekonomiskās sankcijas ieviesīsim?
  Kā ar energo resursiem?
  Vai kādam ir skaidrs plāns B ko darīt, ja tiks notiektas no ES puses ekonomiskās sankcijas? Vai kādam ir vīzija, kā sadarbotiea ar Krieviju, jo cirtas iespējas nebūs – nafta, gāze u.c. resursi, un kā par šiem resursiem norēķināsimies?
  Vai kādam ir reālas vīzijas kā atjaunot sagrauto rūpniecību un kur to realizēt?

 • Plāns nav īstenojams viena iemesla dēļ tas ir naivs jo bez nopietnas organizācijas ar alternatīvām sakaru sistēmām un stipri dublētas vadības varu gāzt nav iespējams. Pašorganizēta tauta ir vitāli atkarīga no komunikācijām un pastāvēs tikai tik ilgi, kamēr būs brīvi pieejami sakari un nekontrolēta informācijas apmaiņa. Mobilie un elektroniskie sakari nav mūžīgi, bet atkarīgi no tiem kas kontrolē infrastruktūru. Tādēļ proponētā ārkārtas stāvokļa gadījumā, virtuālie sakari izbeigsies visi un uzreiz kā arī stipri tiks ierobežoti fiziskie kontakti, kas ļaus varai savus opozicionārus izolēt un neitralizēt pa vienam.

 • Es to visu rakstu tāpēc, lai saprastu, vai kāds reāli sajēdz par ko ir runa, vai tas ir līdzīgi kā ar buldozera pirmsvēlēšanu programmu. Skaidrs jau ir KO, bet KĀ?
  Un vēl – kā tad piesaistīt cilvēkus kas jau ir kredītu verdzībā, vai kādam ir skaidrs, ko darīt viņiem, lai nekalpotu sistēmai, bet nepaliktu arī bez pajumtes, bet ar parādu saistībām?

 • Idejas labas – gan par ideju krāšanu, brīvprātīgajiem u.c., bet kādēļ nevaram pilnvērtīgi izmantot tās iespējas, kas JAU ir pieejamas TautasForumā – http://www.tautasforums.lv/forums/ (vēl pagaidām nav baneram, lai varētu nokļūt tur no lapas)
  - jo problēma ir tur, ka visu laiku mēs gaidām, ka kāds kādu ganīs un organizēs. Vai nevaram radīt platformu, kur varam PAŠORGANIZĒTIES – publicēt idejas, atrast domubiedrus un RĪKOTIES?
  .. Es saprotu, ka varbūt šis konkrētais risinājums nav ideāls.. Meklējam labāku! Arī par TID (www.panks.lv), PLIGG u.c. ir domāts… Varam arī apdomāt par slēgtām darba vidēm, bet vai tā atkal nebūs norobežošanās un kaut kāda aizklāta būšana, kas cilvēkus atgrūdīs?
  … Par ideju krāšanu… tā jau arī ir galvenā T.F. lapas un arī FORUMA doma..

 • Guncha arī minēja ļoti nopietnu argumentu. Man jau ir liegta iespēja komentēt dažos LV interneta portālos, jo tika rakstītas nepatīkamas lietas. Nē, uz vardarbību, vai ko līdzīgu netika aicināts, rupjības arī nebija, vienkārši, no sākuma cenzēja, pēc tam izbanoja ;)

 • Daudzi sajēdz.. un pie tam gana labi sajēdz.. un rīkojas. Bet ir jāsaprot, ar ko sākt, situācijā, kad nav gandrīz nekā. Šobrīd daudzi cilvēki stāv malā, šausminās, histērijā bļauj – “nekas nenotiek!”, bet paši tai pat laikā ir kā paralizēti un nedara NEKO.. Sāciet ar mazumiņu! Idejas ir vesela jūra. Sāc ar šī raksta pārsūtīšanu, vai savu ideju/risinājumu izklāstīšanu. Problēmas uzskaitīt mēs protam ļoti labi. Pulcējam cilvēkus, DOMĀJAM un DARĀM.. nevis gaidām no citiem.

 • Paldies! :)
  Pieļauju, ka ir pietiekami daudz tādu cilvēku, kuri ir gatavi darboties, bet iespējams viņiem tik tiešām nav ērtas publiskas diskusijs. Tam var būt savi objektīvi un subjektīvi iemesli. ;)

 • Viens var uzņemties kaut vai apkopot priekšlikumus saistībā ar Vēlēšanām. T.F. lapas labajā pusē ir iespējams ērti atlasīt attiecīgos rakstus – http://www.tautasforums.lv/?cat=223.
  Tam, kurš šo darbiņu uzņemas, vēlams to darīt zināmu, publicējot ideju http://www.tautasforums.lv/forums/, lai kāds nedarītu tieši to pašu. Tad varam attiecīgi to noformēt un viens maziņš, bet ļoti būtisks ‘lielā plāna’ darbiņš paveikts!

 • :) gunča, ja gribi gāzt varu, man (nezinu kā citiem)ar Tevi nav pa ceļam.
  Jā, un nevajadzētu pārlieku spekulēt ar jēdzienu “pašorganizēšanās”. Tas ir labs orientieris katram, kas to gatavs darīt, un tie jau dara. Bet vispār katra lieta, pat mazākā, ir organizējama. Nu nevar tā vienkārši visiem cilvēkiem pateikt: “aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko.” Cilvēki tādu teicēju nosvilps. Varbūt kāds tiešām kaut kur aizies un kaut ko atnesīs, bet tas būs izņēmums, kas lielākā mērogā neko nemainīs. Tā nebūs kustība ar konkrētu virzienu.

 • 71.pants. Genocīds
  Par genocīdu, tas ir, par tīšu darbību nolūkā pilnīgi vai daļēji iznīcināt kādu nacionālu, etnisku, rases, sociālu, noteiktas kopīgas pārliecības vai ticības cilvēku grupu kā tādu, šādas grupas locekļus nogalinot, nodarot viņiem dzīvībai vai veselībai bīstamus miesas bojājumus vai novedot viņus līdz psihiskai saslimšanai, tīši radot viņiem tādus dzīves apstākļus, kas pilnīgi vai daļēji šos cilvēkus fiziski iznīcina, lietojot līdzekļus, kuru mērķis ir novērst bērnu dzimšanu šādā grupā, vai nododot bērnus piespiedu kārtā no vienas cilvēku grupas otrā, –
  soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divdesmit gadiem.

 • Ir jomas kur man ir pieredze, kura var būt noderīga, bet tā kā man vairs nav 18, tad vispirms jānovērtē ar ko ir darīšana :) Un neērti jautājumi tiek uzdoti ne jau tāpēc, lai ”noliktu” ideju kā tādu :D
  ja esiet nopietni darītāji, tad viena no lietām ko iesaku ir atrast spēcīgu juristu kas papētītu cik vispār tiesiskas ir ar starptautiskajiem aizdevējiem noslēgtās vienošanās, un bīdīt to uz satversmes tiesu.
  – atvainojiet, es šajā jomā nevarēšu palīdzēt, jo nav kompitences jurispundencē, bet ir lietas, kur mana pieredze var būt nodrīga :)

 • Es saprotu Jūsu nepacietību. Visiem interesē tā noslēdzošā fāze – “KĀ ATGŪSIM VARU”. Par šo pat vairākkārt ir uzsvērts arī rakstā. Variantu ir vesela jūra, kā to izdarīt, ja tikai masveidā tauta pamostas no hipnotiskā stāvokļa. Daži no iespējamiem scenārijiem (bet visiem vajadzīga tautas atjēgšanās un vienotība):
  1) cilvēki masveidā nesadarbojas ar valdošo kliķi. Pirmais, ko pieprasa – būtiski mainīt vēlēšanu kārtību Latvijā, tad tautas kustība leģitīmā veidā nokļūst pie varas;
  2) sarežģītāks variants, bet nav izslēdzams – “Satversmes sapulce”. Var tikt sasaukta gadījumā, ja esošā vara turpina iecirsties…
  3) ļoti maz iespējams variants – K.Ulmaņa variants (šo neatbalstu, bet ir spēki, kas uz šo bīda.. Tajā ir ļooti lieli riski)

  Ar guļošu sabiedrību nekas nesanāks… Tā kā jāsāk ar modināšanu..

 • Ivo, tieši tā, tukšā vietā, savulaik dzima Latvijas valsts. Lielākā cilvēku daļa vēl ilgu laiku pat nezināja, ka tā jau dzimusi. :)

 • Ir jomas kur man ir pieredze, kura var būt noderīga, bet tā kā man vairs nav 18, tad vispirms jānovērtē ar ko ir darīšana :) Un neērti jautājumi tiek uzdoti ne jau tāpēc, lai ”noliktu” ideju kā tādu :D
  ja esiet nopietni darītāji, tad viena no lietām ko iesaku ir atrast spēcīgu juristu kas papētītu cik vispār tiesiskas ir ar starptautiskajiem aizdevējiem noslēgtās vienošanās, un bīdīt to uz satversmes tiesu.
  – atvainojiet, es šajā jomā nevarēšu palīdzēt, jo nav kompitences jurispundencē, bet ir lietas, kur mana pieredze var būt nodeerīga :)

 • Jānis Kučinskis – tieši tā, tā dzima tukšā vietā, bet mums ir sliktāk, mums ir izpostīta vieta un kredītsaistības… Ar to atšķiras 90 gadu krīze no šodienas. Toreiz tik viegli cilvēku no mājas nevarēja izlikt, toreiz bija nabadzība, ziemā nebija apkures utt., bet cilvēki nebija iedzīti papildus slazdā.
  Ivo Verners – es arī esmu par nevardarbīgo pretošanos kā par reālāko ceļu. Tomēr mums jāapzinās, ka arī nevardarbīgā petošanās izsauks ļoti reālas sekas cilvēkiem kas to piekops…

 • Andra, es nedomāju 1990. gadu, bet gan 1918. gadu, kad Latvija vēl vairāk izpostīta bija. lai kurinātu, Rīga tad pirka malku no spekulantiem, vai kaut kur lasīja visu, kas deg.
  Ivo, tiklīdz sāksies reāla darbība, brīvprātīgo skaits augs kā sēnes pēc lietus.
  Tev pašam noderētu daži brīvprātīgie, kas uz maiņām Tevi atbrīvotu no sēdēšanas pie tā sasodītā datora. Lai Tu vari kaut cik atjēgties, reizēm atpūsties, bet galvenais – padomāt un uz visu paraudzīties ar stratēģisku skatienu.

 • Jānis Kučinskis – bet es runāju par 90-jiem, kas vēl svaigā atmiņā. 1918 – tad visu Eiropu bija izpostījis karš un tas nav salīdzināms.
  Toties tagad katram paziņu lokā ir ekonomiskie bēgļi kas devušies vergot uz to pašu Īriju ne jau laimi un baiso piķi meklēt, bet, lai varētu nomaksāt kredītu par dzīvokli, lai ģimene nepaliktu uz ielas un ar parāda saistībām. Nemaz nerunāsim par speciālistiem kas dodas uz ārzemēm strādāt uz palikšanu.
  Arī tad ir jāņem vērā, ka tagad ir ekonomiskais karš.

 • Cilveki alkst redzet bagatos, likumigos zagljus sezham aiz restem un vinju ipashumus nacionalizetus valstiska limeni, ka tada maza valstinjaa kaa Latvija dazhas personas ir iedzivojushaas milzigos miljonos neko nerazhojot,shi profesija, mani draugi, ir “politiki”, kas razho sev likumus un naudu. Lai tadu sistemu iznicinatu, ir janocert galva, kad galva bus nocirsta, rumpis sabrauks un sapus no iekshpuses un valstij kljus labak, jo pagaidam shie politiki ir uzpirkti paraziti un nekas vairak! Es neaicinu nevienu uz revoluciju, tachu ir vajadziga Revolucija domashana un darbos. Es personigi nevelos vairs dot no sevis kaut ko shai mazajai karalistei. Jo shi sistema un tas strukturalais veidojums pieder dazham personam ar apshaubamu reputaciju!

 • “Varbūt cilvēki, kas to izstrādāja, darīja to atalgojuma dēļ, nevis aiz nesavtīgas vēlmes uzlabot sabiedrības dzīvi?”

  Kamēr vien būs nauda visi plāni tiks izgāzti.

  Kas tad sagrāva mūsu tik saliedēto sabiedrību kad bija jācīnās par neatkarību? Kas tad ir tā visa mūsu problēma šodien? Par ko tad runā visos mēdijos šodien?

  Nauda.

 • Paldies visiem par atsaucību.
  ———-
  1. Iveo, slēgtās vides rada konfliktus, neuzticību, dalīšanos… – tas, lai uzreiz ir skaidrs. Slēpt nav ko.
  2. Andra – es arī esmu bloķēts. Es lietoju TOR sistēmu, lai ieliktu komentārus tik un tāļ
  3. Genocīds – geno – cīds = gēnu nogriešana. Tādu gēnu, kas nav labvēlīgi vadoņiem – tā ir ģenētiskā inžinierija jeb selekcija. Tiek selekcionēts perfektais vergs.
  4. Andra – uz Satversmes tiesu varētu iet ļoti daudz liumu. Piemēram, Satversmē rakstīts, ka visiem ir tiesības uz privātīpašumu, kā arī piespiedu darbs ir aizliegts. Iedomājies, ja es dzīvoju pašpietiekami un naudau nelieotju, kā es varu samaksāt zemes un dzīvojamās platības nodokli? Ja es nemaksāju nodokli, tad man atņem zemi, ja es maksāju, tad man ir jāiet piespiedu darbā, lai varētu samaksāt nodokli.
  —–
  Par 90-ajiem. Tautas Fronti dibināja politbirojs. Faktiski padomju Latvijas Lielie Zēni palika pie stūres arī atjaunotajā Latvijā, kā arī tur ir vēl tagad. Čekas maisi joprojām ir ciet. Tas viss ir maznozīmīgi – tas tā atgādinājums.
  5. Jurģis Gaigals – par naudu var nopirkt visu – tā mēdz sacīt. Nezinu vai tā ir vai nav – izaicinam šo pieņēmumu!

 • ja gribat piedalīties, lūdzu – http://www.tautasforums.lv\forums – izlasiet, izvērtējiet, komentējiet, ievietojiem savas idejas un piedalieties :) (neņemiet vērā ka forums pagaidām tāds kusns, tur vienkārši pagaidām apgrozās pārāk maz cilvēku)
  -
  piekrītu jurģim Gaigalim – kamēr ir nauda, tikmēr nebūs labi. http://www.tautasforums.lv/?p=168
  vēl es piekrītu, ka šī valsts vadība nekam neder. (jo domā tikai savtīgi, lai sakrāptu naudu, vai arī vienkārši ir uzpirkti)
  vēl es piekrītu, ka sākot kaut ko pārāk aktīvi darīt, brīvprātīgie paši uzradīsies.
  vēl es piekrītu, ka sākot kaut ko pārāk aktīvi darīt, augša pretosies, un pacik jau esam ieslīguši lielā atkarībā no ES, gāzes, naftas un daudz kā cita, mums varētu (!) būt vēl sliktāk. (jo augša kontrolē naudu, un kam ir nauda, tam ir vara…)
  -
  kā jau jūs jūtat, es neuzkrītoši velku uz visa ļaunuma sakni – naudu. jo tā arī ir! vismaz tādā formā, kādā tā ir šajos laikos.
  manuprāt, gāžot valdību, veidojot daudz efektīvāku saimniecību utt, bet neizmainot sakni – naudu, jūs tikai velciet laiku. kamēr būs nauda kā tāda, tev VAJADZĒS to nopenīt, lai paēstu, bet lai to nopelnītu, tev VAJAG darbu, bet lai būtu darbs (labs darbs), tev VAJAG to stulbo diplomu, bet ja tev nepaveicas dabūt to diplomu, tev tikuntā VAJADZĒS darbu (šoreiz jau nepatīkams). un, kas cilvēkam tiek uzspiests, tas viņam nepatīk. loģiski. tad kā mēs varam būt laimīga sabiedrība, ja pastāv tik daudz “VAJAG”? (šī ir tikai viena no daudzajām “naudas sistēmas” sekām)
  -
  es ar to nedomāju, ka viss šite runātais ir galīgs fufels, es tikai gribēju pateikt – malači! labi ka sāciet domāt un pamostaties! … bet griezieties pie saknes! ja sakni neizravēsi, nezāle ataugs. es jūs pilnīgi atbalstu sabiedrības informēšanas un izglītošanas jomās un tur arī piedalīšos.
  jā, būs daudz jo daudz komentāri, kāpēc nauda tomēr ir vajadzīga, un, pat ja tās nebūs, ko tad? es te nevaru visu paskaidrot, nu.. iesaku sākt domāt sistēmas līmenī (nevis valsts vai pilsētas, vai vēlsliktāk – personas(egoisti)) un noskatīties Zeitgeist! abus. ja tavuprāt tur trūkst pamatojumu, izlasi arī zeitgeist PDF (~80lpp). Tur ir paskaidrots :)

 • un tāpēc lai savus resursus – darbu iegāztu atkal nosacītas valsts atjaunošanā, tā ir mīcīšanās uz vietas. Nav laika, nav tāda piesnaudiena.

  Pamatnosacījumi, kuri būtu globāli jāreorganizē

  1. Nauda jeb ekvivalents
  2. Enerģija
  3. Sociums, bez slāņojuma
  protams uzskatāmi. Jūs varat turpināt

  PS.Es ļoti atvainojos, man ļoti auksts lai atsegtos. Vēl ne. Man nav sliktu nodomu.

 • viss ir vienkārši:
  1) jāpanāk neatkarība no jebkuras sev nevēlamas vadības, tas nozīmē jākļūst neatkarīgiem: dzīvības procesu izpratnē, psiholoģiski (vēsturiskā bagāža, aizspriedumi, nolemtība, bezspēcības sajūta)

  2) nonākot šādā, kaut vai relatīvas, neatkarības fāzē ir iespējams radīt ko jaunu, un nevardarbīgā veidā “diktēt” savus noteikumus esošajai kārtībai. tie kas nesadarbojas, tie jau tā pa īstam nav vajadzīgi, tobiš “sadarbība pret konkurenci” ir drīzāk tāda dabīga atlase. Un ar “tie jau tā pa īstam nav vajadzīgi” es vairāk saprotu, ka manipulator un manipulējamie prāti var nodarīt vairāk ļaunuma nekā labuma.

  3) ļoti svarīga ir informatīvā neatkarība un informācijas “tīrība”. bieži vien informācija tiek izrauta no konteksta, kā saduļķots dīķis tiek iemesta sakarsušajos prātos “pārdzeltenā” veidā(smieklīgākais piemērs ir JEBKURAS patreizējās valdības zākāšana). savukārt, loģiski strukturēta un visaptveroši pasniegta informācija ir mazliet neuztverama normālam cilvēkam. Ir jābūt balansam starp informācijas tīrību un uztveramību, te ir kur TFam augt. Šīs lietas atšķirt spēj tikai brīvs prāts, kuram nevajag “nodiktētu, sagatavotu plānu, ko darīt”

  Piemērs dzidrībai:
  Neatkarība enerģētiskā patreiz nav lielā mērā iespējama, bet kāda darba grupa varētu izpētīt iespējas, kā cilvēku mājokļus padarīt energoefektīvākus, tādejādi mazinot atkarību no energo monopolistiem, tarifiem u.t.t.

  Manuprāt, TF virziens ir korekts, vajag veidot domu biedru grupas, kas spēj DARBOTIES savā jomā (piemēram, zemnieku pārtika pa taisno, māju siltināšana no materiāliem, kas NAV jāpērk “Depo” u.c.), UN SADARBOTIES savstarpēji veidojot tādu kā kopīgas idejas tīklu.

  Daudzi komentāri ir nevis PRO aktīvi, bet pasīvi, kas norāda uz vadības nepieciešamību. Pasaki man ko darīt? Kā palīdzēt? Tas ir dabīgi patreizējai situācijai, raksturīgi nebrīviem prātiem. Ir jāsāk ar sevis atbrīvošanu galvā: kas ir mani talanti?

  Mans aptuvenais rīcības plāns:
  1) TFam sasegmentēt NEATKARĪBAS atgūšanas plānu pa jomām jeb nākotnes darba grupām
  2) katram brīvprātīgajam pašam izskatīt savu talantu kopu un PIETEIKTIES TFā ar
  a) talantu
  b) pieejamo aptuveno laiku, jo šī lieta diezvai nesīs pārtikšanas līdzekļus vismaz sākumposmā.
  3) noteikti vajag atsevišķu cilvēku vai vairākus, kas spētu to APKOPOT un APTVERT, tas ir veikt menedžmenta funkciju, atbilstoši uzstādītajām jomām 1ajā punktā.
  patiesībā šis punkts ir pats svarīgākais, jo te parādās varas pazīmes, un te bez pilnīgas savstarpējās uzticēšanās neiztikt + nākotnē tai vietai vajadzētu būt ievēlējamai reizinot to ar kompetenci :)

  Pa lielam sanāk neliels valstiņas modelis :)

 • Ir zināms cīņas likums: Nekad tieši nepretoties pretenieka kustībai, bet to turpināt sev vēleamā virzienā. Pieļauju divus scenārijus. Vai varēsim sagaidīt nākošās vēlēšanas vai nē.Ja tiešām sagaidam vēlēšanas, tad ir aktīvi jāiesaistās izskaidrošanas darbā un nepieļaut, ka atkal cilvēki balso par vecajām kampēju partijām. Jāizvirza savi cilvēki un attiecīgi jāorganizējās. Ticamākais ir, ka vēlēšanas nesagaidīsim. Tad jābūt gataviem cilvēkiem, kas pārņemtu nemieru vadību. Manuprāt tādā gadījumā varētu kritiskā brīdī izskaidrot un lūgt Prezidentu atlaist Saeimu. Tas izmisumā novestiem cilvēkiem būtu kolosāls gandarījums. Tūlīt cilvēku priekšā uzdot populāram vai kaut cik zināmam cilvēkam sastādīt pagaidu valdību. Tūliņ ir jāpaziņo, ka uzņemamies visas iepriekšējās valdības saistības, bet pārskatīsim ceļu pa kādu iet lai to izpildītu. Tā ir vispār zināma prakse un pieredze vēsturē.

 • ja veido tīklu (pieņemsim kādā nozarē), kas turpina daboties visai produktīvi, pēc iespējams apejot pašreizējās valsts iesaisti šādas sfēras (pieņēmums) darbībā, tad ignorēt to nevajadzētu. Līdz absurdam tieši novedot līdzšinējo valsts mērķdarbību (iespējams tās nav, nav iniciatora) šeit veidotos tā kā divas valstis, iekš vienas.Tā es to saprotu?

 • tajā pašā Zeitgeistā bija runa par enerģētiku. izrādās, ka mēs bez nekādām problēmām varam nodrošināt visu pasauli izmantojot TIKAI atjaunojamo enerģijas iegūšanas veidus – vēja, saules, jūras straumes, viļņu. bet šeit atkal parādās naudas faktors:
  1) neviens nesacels daudz ģeneratoru un saules bateriju, jo no tā var gūt daudz mazāku pelņu (vai pat mīnusā, laigan sabiedrībai tas būtu neizmērojams pluss) nekā no naftas vai gāzes dedzināšas.
  2) NEKAD naudas sistēmā nekas netiks saražots pietiekami – jo tad zudīs iespēja to pārdot. naudas sistēmā viss notiek tieši pretēji, iztrūkums tiek radīts mākslīgi, jo tad tava ražotā prece nepietiks visiem, līdz ar to celsies tās vērtība, jo tā ir “reta”. Es ļoti ceru, ka nepienāks tā diena, kad ūdens arī tiks padarīts par kaut ko “retu” un uz tā kāds sāks pelnīt.
  3) neviens nekad nedomās par apkārtējās vides saudzēšanu, jo tas nav izdevīgi.

 • Liekas runāts ir daudz un sliktākais, ka izskatās pēc dziestoša ugunskura. Tūlīt izdzisīs, bet rīt atkal no jauna varēsim runāt un runāt. Nekas no tā nemainīsies. Tāpēc aicinu pašorganizēties kustībā, kuras sākotnējie un nepārdomātie uzdevumi var būt:
  - Tiesiskums
  - Sociālais taisnīgums
  - Satversmes ievērošana
  - Sava valstiskuma stiprināšana, patstāvība lēmumu pieņemšanā
  - Partiju mafiju likvidācija
  Ja tādi jautājumi tiktu atrisināti, mēs dzīvotu pavisam citā valstī.
  Cik noprotu Valters Grīviņš varētu piestrādāt pie programmas, Andra solījās sniegt kādu atbalstu, ceru arī citi būtu ar mieru sanākt kopā šo sestdien vai svētdien parunāt un padomāt, ko darīt.
  Visbeidzot, Vernera kungs , vai tas būtu liels apgrūtinājums, ja Jūs, kā šīs idejas aizsācējs,varētu noorganizēt ar e-pastu palīdzību satikšanos?

 • Interesanti kā jūs kustēsieties kad izslēgs internetu?

 • Atbildot:

  1) ne jau nauda, bet resursi ir noteicošais. Bija laiki un cilvēki cēla sev mājas, gāžot dižus kokus … tikai piemēra pēc. Ja mēs gribam veidot jaunu pasauli, tad jau spēka pietiks. Ne jau nu nauda būs noteicošais.

  2)nekā jauna, zināma lieta. Es tikai nesaprotu, kas tā ir par hipnozi, kuri cilvēki izjūt no naudas, paši sevi dzenot postā?
  Vai ekvivalentā nav iedarbināta kāda neredzama spēka process? :)) to es tā. Bet visai savādi?

  3)nedomās tik ilgi kamēr tā (vide) nesāks “saprātīgo” žņaugt.

 • “1) ne jau nauda, bet resursi ir noteicošais.”
  Tieši tā. es pilnīgi piekrītu. Bet, stulbi, ka pastāv šī naudas sistēma ar visām izrietošajām sekām. ja tiksim galā ar to, ļoti daudz tiks atrisināts, turklāt, visas pasaules mērogā.
  -
  “Ja mēs gribam veidot jaunu pasauli, tad jau spēka pietiks. Ne jau nu nauda būs noteicošais.”
  tieši tā. tāpēc cilvēki ir jāizglīto, jāstāsta, ka “var arī savādāk”..
  -
  “Es tikai nesaprotu, kas tā ir par hipnozi, kuri cilvēki izjūt no naudas, paši sevi dzenot postā?”
  noskaties Zeitgeist :)
  es teiktu, ka domājot savā personīgajā rāmī viņi izdomā, ka vajag daudz naudas, lai būtu bagāts un kruts utt. Skolās nemāca domāt, tur tikai māca formulas. visa sistēma ir tendēta uz personīgo labumu, tāpēc nav brīnums, ka par sabiedrību neviens nedomā. tāpēc nav brīnums, ka vislabāk nav nopelnīt darbos, kur maksimāli uzvārās uz citu rēķina. nav brīnums, ka viss tirgus ir balstīts uz konkurenci, kur visvieglāk var nopelnīt apčakarējot citus. un tas tiek uzskatīts par kaut ko normālu, pašsaprotamu un vēl māca skolās. turpināt ir ko ilgi jo dikti. secinājumi nav daudzsološi.

 • Te jau pirms manis mineja ka resursi ir noteicosais…. Es gribetu precizēt, tā ir energija kas mūs padara par vergiem, vairāk nekā puse naudas ko mēs nopelnam mēs samaksājam Krievijai un Amerikai, jo tā ir monopolizējusi visu pasaules naftas tirgu. Ar vinju gādību tiek ražotas preces kas patērē naftas produktus un gāzi, īsāk sakot ja mēs varetu būt neatkarīgi no šiem apstākļiem mums tāds SVF nebūtu vajadzīgs. Vajag tikai iemacities pareizi izmantot brīvo energiju !

 • Atceros vienu stāstu no vētras laika. Norauti elektrības vadi un pusaudzis dīc vecākiem, ka grib pie datora. Tēvs ar smadzenēm puikam uztaisīja statīvu uz vannas, kur uzlikt velosipēdu, puika minās un ražoja elektrību, kamēr pietika datora darbināšanai. Pēc tam vēl BB brokastis apsprieda, ko varētu saražot ierēdņi pie saviem galdiem, minot pedāļus un mājsaimnieces pie plīts ar tādām pašām metodēm.
  Te ir mana nika izcelsme. Vienmēr paņemu atmiņai kaut ko no redzētā.
  Grupa “Laiks tautai” uztaisīja sākuma dokumentus, bet liela daļa interesentu saka- slinkums izlasīt, vai nevar pateikt vienkāŗšāk? Cietiem vārdiem- ja grib, tad atrod vārdus un dokumentus, ja negrib, nepalīdzēs arī sarkans karogs pie katras mājas. Bet tikdaudz, kā aprunāties ar saviem paziņām un draugiem, tomēr var katrs.

 • Ave,
  Zinu ka nēsu vēlams,bet šeit daž pēdējie komentāros bija par enerģiju, lūdzams niecīgs blogs angļ valoda,kur ir jaunākās un kaut cik alternatīvs enerģijs ja ne rītdienai,tad vēlākam posmam,http://alfin2300.blogspot.com/ caur šo var atrat ar cit official un netik officialus saitus.
  Netraucēš Jūs un neatņems Jums enerģija:)
  A.B.Piesardzību,apdomu un būt uzmanīgam ko vēlies,jo vari un saņemsi.

  Laimīgu ceļu,jo man tikai pa pusei ir ar Jums, čau;)

 • Induli, labprāt, Jūs savestu kopā. Piedāvāju 2 variantus:
  1) lai mani kāds pēc tam neiesūdz tiesā par personu datu nesankcionētu izplatīšanu, lūgšu tos, cilvēkus, kuri ir ar mieru tikties ar Induli, atsūtīt ziņu, norādot savu e-pasta adresi (to pašu, ko norādījāt rakstot komentāru) – http://www.tautasforums.lv/?page_id=394. Ceru, ka piekritīsit, ka ar e-pasta adresēm un tikšanos klātienē der būt piesardzīgiem..
  2) pat ļoti cenšos savest kopā cilvēkus, kuriem ir idejas un kuri vēlas un arī var darboties konkrētu jautājumu risināšanā, bet kur tad ir Jūsu idejas ( http://www.tautasforums.lv/forums ) un diskusijas?

  Induli, ko tu saki par to, ka tu izvēlies vienu tēmu, piemēram, “Partiju mafiju likvidācija” (būtu gana labi sākumam, vai ne) un es tev nosūtu jau pietiekoši plašu informāciju ar visām kontaktpersonām, kuras jau līdz šim par šo jautājumu ir nopietni domājušas. Respektīvi, Tu uzņemies šīs darba grupas veidošanu un tālāku darbu koordinēšanu.. Varam arī publicēt kādu īsāku paziņojumu, kurā aicinām cilvēkus, kam interesē šādi jautājumi, atsaukties… Vēlreiz atgādinu, ka FORUMĀ šim jautājumam ir izveidota atsevišķa sadaļa, kur darbu jau sen var veikt pilnā sparā:
  “Kā nodrošināt pēc iespējas kompetentākas, godprātīgākas un nesavtīgākas valsts pārvaldes ievēlēšanu?”

 • labs blogs. paldies :)

 • Paldies, visiem komentāru autoriem par diskusijām un arī vairākām vērtīgām domām, bet Jūs varētu man un mums visiem palīdzēt tikt skaidrībā, kādēļ šīs labās idejas Jūs publicējat tieši šeit – KOMENTĀRU SLEJĀ, kas ir nepārskatāma, nestrukturizēta utt., NEVIS FORUMĀ?

  Vai varat dalīties pārdomās, atbildot uz rakstā uzdotajiem jautājumiem (cik saprotu piedāvātās atbildes ir neapmierinošas):
  1) kā pulcēt viedus cilvēkus un kā rīcības plāna izstrādē un īstenošanā (konkrētu darbu veikšanā) iesaistīt pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu?
  2) kā organizēt saskaņotu darbu?

 • Jau panesās fantastika un vēlmju domāšana. Dažas nesaistītas tēzes, varbūt arī dažkārt atbildei.
  - Jebkura politiska darbība, un Tautas forums un proponētā pašorganizācija neapšaubāmi ir politiska darbība, ir vērsta uz varas pārņemšanu, jautājums leģitīmu vai nē, vardarbīgu vai nē.
  - Latvijas valsts nedzima tukšā vietā. Pirms tam bija cits projekts – Baltijas hercogiste, kuras infrastruktūru (Landesvērs) pārnēma Pagaidu valdība. Pati valsts proklamēšana 18. novembrī nav viennozīmīga par ko liecina fakts ka Lielbritānija 11. novembrī de fakto atzina Latvijas valsti, kuras tad it kā vēl nebija. Bet lai nu kā nebūtu valsts mums ir.
  - Par Satversmes aizsardzību. Īstenībā bardaks ar valsts varu ir iestrādāts Satversmē kā BIOS mikroprocesorā. Ka Veimāras republikas parauga konstitūcija nedarbojas divreiz pierādījās 30 tajos, un redzams arī tagad. Šis ir visneefektīvākais valsts pārvaldes modelis, kurā labums vairāk vai mazāk tiek sadalīts starp visiem politiskajiem spēkiem, ne tikai pozīcija bet arī opozīcija dabū gabalu no kopējā pīrāga. Situāciju mainīt bija iespējams divreiz pirmoreiz Ulmanim iepatikās nekontrolēta vara, otreiz 90. traucēja tautiskā nostaļgija.
  - Vai kāds ir iedomājies ka krīzes apstākļos tautas izdzīvošanai lieki var kļūt ne tikai atsevišķi cilvēki bet pat atsevišķas sociālās grupas un profesijas, kuru ienākumu avots ir valsts vara un tās izdotie likumi. Būvinženieri, arhitekti, pilsētplānotāji, notāri, mērnieki, grāmatveži nerunājot nemaz par visādiem PR speciālistiem, reklāmistiem, menedžeriem, konsultantiem utt. utt., kuru nepieciešamību lielā mērā nenosaka objektīva vajadzība, bet gan valsts reglamentējums ka šo vai to lietu var darīt tikai tas un šis.
  - Bija laiki un cilvēki cēla sev mājas, gāžot dižus kokus, sodien tajos kokos sēž Grīnpīsis

 • Paldies par lielisko rakstu, tas nāk tieši laikā. Ir tāda dīvaina nojausma, ka drīz kaut kas notiks, būs kaut kādas pārmaiņas, kaut kas iekustēsies, varētu būt, ka sāks darboties kāds “ļoti liels mehānisms”…, tādēļ šobrīd ir ārkārtīgi svarīgi koncentrēties uz pozitīvām emocijām, domām un darbiem, lai svaru kausi nosverās par labu visam cēlajam un labajam… Klusībā ceru, ka šis mehānisms, būs mūsu- Latvijas iedzīvotāju vienotība, kopīga, saskaņota, mērķtiecīga un pārdomāta rīcība mūsu valsts un tās funkciju atjaunošanā..

  Lūk vēlviena iedvesmas pilna dziesmiņa Vītolu ģimenes izpildījumā, kas mudina rīkoties visiem kopā mūsu izvirzīto mērķu sasniegšanai- tāda kā Himna īstajā laikā un vietā… Milzīgs paldies šai ģimenei!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=8sf3XqVr_94

 • to lurike.
  Ubags no tribīne.lv sīčiem darbina datoru ar pedāļiem. Ja gribi daoru, tad minies un uzlādē bateriju.
  ——-
  TIEM, KAS RUNĀ PAR VARAS GĀŠANĀM, PARTIJU VEIDOŠANĀM, CILVĒKU IZVIRZĪŠANU….
  Atgādinu – brīvība tev nav iespējama, kamēr tu pakļaujies autoritātēm, vadītājiem, līderu aicinājumiem.

 • Ļaunums nav partijas pašas par sevi, ļaunums ir politiskā sistēma kurā šīs partijas darbojas. Šī sistēma izveidojusies tā, ka jebkuras partijas interesēs ir darboties tikai pret, jo lai iegūtu varu, kas ir jebkuras politikas mērķis, jāpanāk ka citiem nekas neizdodas. Satversmē noteiktais oponentiem dod pārāk lielus resusrsus austāk minētā mērķa sasniegšanai un viņi ir veiksmīgi graušanā, bet celšanā skat iepriekš. Tas ir iemesls kāpēc Latvijā neizdodas realizēt nekādu politiku ne pareizu ne nepareizu, un kāpēc partijas vairs arī necenšas to darīt.

 • man liekas tāpēc, ka šeit tomēr ir vairāk cilvēku nekā forumā, plus tieši sajā komentāru slejā manīju daudz jaunu cilvēku.
  1.) es, piemēram, dzīvoju kā dzīvodams, bet attiecīgās situācijās ieminos par šo tēmu (katru reizi, protams, no cita skatu punkta, kas atbilstošāks) un tad, atkarībā kā reaģē otrs cilvēks, redzu, vai ir vērts ar viņu runāt vai nē. darot to pārāk atklāti, manuprāt, tā vairāk tiks asociēta ar savu ideju uzbāšanos nevis informēšanu.
  2.) interneta vidē – sakārtots un advancēts forums ar dažiem vienkāršiem bet ļoti noderīgiem pamatnosacījumiem. šis pats forums ir tīri labs, tikai vajag krietni lielāku dzīvību tajā :)

 • pareizi, pati politikas sistēma ir galīgi garām. tas liek aizdomāties, kā tāda nejēdzība vispār radās…

 • Par varas gāšanu un poltiku.
  Varu gāzt nav iespējams, jo Satversmē ir rakstīts, ka vara pieder tautai.
  ————
  Ko tas nozīmē. Tas nozīmē, ka tai sava vara ir nevis jāatgūst, bet gan jārealizē.
  ———–
  Izlasi vēlreiz, ko es tikko uzrakstīju, lai saprastu, ka tiekšanās pēc saucamās varas patiesībā ir tiekšanās pēc kontroles. Tiekšanās pēc kontroles ir jebkura politiska aktivitāte. Protams, ka līdz ar kontroli nāk vara, kas ir iluziori atņemta tiem, kam tā paredzēta Satversmē – tautai.
  ============
  Atkārtoju vēreiz – augstākā vara pieder tautai un tā to drīkst realizēt pēc saviem ieskatiem.
  P.S. Tu esi tauta.

 • to Juris Andersons.
  Labas domas – kaut kāds svaigs skatījums.
  —————
  Par enerģētiku. Dzudzdzīvokļu mājas ir šausmīgi bezcerīgs gadījums, ja siltums tiek piegādāts centralizēti. Ja ēka (ēkas) patērēs mazāk enerģijas, tad tiks celti tarifi, lai to kompenētu. Tas var radīt smagas sekas tie, kas aizņēmušies naudu, lai energoefektivizētu ēkas, jo būs jāmaksā gan par kredītu, gan tādi paši rēķini.
  —————-
  Kādi ir iespējamie risinājumi? Ēku energoefektizēšana iet kopā ar vietēja mēroga siltuma ražotnes ieviešanu.
  =============
  Par PRO AKTĪVISMU – tas, ka tas norāda uz vadības nepieciešamību nenozīmē, ka vadība ir labākais risinājums.
  =============
  Nozīmīga ideja, manuprāt, par neatkarības plāna segmentēšanu pa jomām. Tas atļaus cilvēkiem identificēties ar savu jomu un kļūt aktīvi.

 • Paldies! Interesanta lieta. Ceru, ka spēšu būt noderīgs, bet būšu priecīgs – ja patiesi kaut kas sāks kustēties.

 • Protams es esmu tauta! Bet Satversmē bez Pirmās nodaļas 2. punkta ir vēl 8 nodaļas, kur sešas nodaļas nosaka veidu kā Tauta realizē Satversmes Pirmās nodaļas 2. punkta tiesības. Lūk šīs veids arī nedarbojas un nekad nav darbojies. Mainīt šo stāvokli no sistēmas iekšienes ir neiespējami sistēmas iekšējās loģijkas dēļ, kuru iestrādāja “Satversmes tēvi”, kuri arī tālajos 20-tajos veikmīgi jau talkoja pie kopus katla, bet mēģinājumi ko mainīt ārpus šīs sitēmas ir nekonstitucionāli. Ko darīt?

 • Starp citu, ziņās izskanēja, ka uz Saulkrastu apvedceļa viens cilvēks jau nesagaidīja Valsts satversmes 93. pantā rakstīto, acīmredzot ne velti “Satversmes tēvi” 8. nodaļu neiekļāva. Ko nevar celt to nevar nest.

 • Mjāā. Ko darīt?

 • Tātad ir tikai divi ceļi vai nu samierināties, un ja iespējams gūt baudu, vai arī iet ārpus Satversmes pamatojoties uz citām universālākām tiesībām, kam gan juridisks spēks ir tikai tad ja tā pielietotāji ir veiksmīgi.

 • Vēl kādi varianti?

 • Ja nav, tad es piedāvāju jums atkal nelielu ieskatu Sistēmiskajā Domāšanas pasaulē.
  ——————–
  Turpinājums Sistēmiskā Domāšana (2. daļa)
  ——————
  Lai gūtu daļēju sapratni par to, kas ir Sistēmiskā Domāšana, lūk citāts no grāmatas „Sistēmu neveiksmes: Kādēļ valdībām ir jāmācās domāt savādāk.”:
  ——————–
  „Viens no maniem kolēģiem rosināja izbeigt šo satīru (valdību nekompetenci) piemērojot Sistēmu Praksi noteiktā jomā. Lai arī priekšlikums izklausījās vilinošs ar to, ka tas radītu iespēju iesaistītajām pusēm redzēt Sistēmiskuma pielietojumu, kā arī to, ka būtu iespējams veikt uzdevumu, kas saucas „pārmaiņas”. Tomēr, lai es varētu to izdarīt pārliecinoši, man būtu nepieciešamas padziļinātas zināšanas konkrētajā jomā. Kā arī, iespējamais rezultāts būtu kaut kāds risinājums, kurš, patiesībā, ir lieks. Risinājuma vietā būtu nepieciešams radīt mācīšanās sistēmu.
  ———————-
  Viena no lielākajām grūtībām, ar ko sākotnēji saskaras Sistēmu Praktizētāji, ir tas, ka procesa laikā viņu domāšana ir ievirzījusies gultnē, kas saucas „es zinu risinājumu!”. Radītais risinājums ir šķērslis, tam, lai turpinātu mācību procesu. Sistēmu Praktizēšana ir saistīta ar jaunu skatījumu, jaunu piejeu, jaunu procesu un citu jaunumu radīšanu, tomēr ir ļoti nozīmīgi, lai tie rastos mācīšanās procesa rezultātā, kurā ir iesaistīti pēc iespējas vairāk konkrētajā jomā skarto cilvēku. Vienīgi izmantojot mācīšanās procesā visu iesaistīto cilvēku dažādos skatījumus un vērtības ir iespējams efektīvi tikt galā ar problēmu kompleksumu, dažādībām uzskatos un tendenci tiekties pēc dažādām lietām.”
  ————————
  Vēl viens neliels citāts:
  ————————
  „Ideālā gadījumā, kad visi ir vienojušies par to, KAS ir prioritātes un virzieni, var izmantot Sistēmisko Pieeju. Iesaistot pilnīgi visas ieinteresētās puses, tiek noteikta „dienas kārtība” jeb rīcības plāns. Galvenie iemsli, kādēļ Rīcības Plāna izstrādē ir izmantojama Sistēmisās domāšanas pieeja, ir dēļ tā, ka tā nodrošina:
  - metodoloģiju, kuras mērķis ir radīt uzlabojumus jomās, kuras rūp sabiedrībai.
  - tas tiek darīts aktivizējot iesaistītos civēkus mācību procesā, kas ideālā gadījumā ir patstāvīgs un nekad nebeidzas.
  - mācīšanās notiek atkārtojot sekojošu ciklu – izmantojot sistēmu konceptus tiek pārdomāta un apsvērta reālā pasaule. Tam seko darbi reālā pasaulē, kam atkal seko pārdomas un apsvēršana process izmantojot Sistēmu Konceptus.”
  ==============
  Es ceru, ka būs iespēja publicēt Sistēmiskās Domāšanas pamatus, kā nelielus rakstus.

 • Tas ir labi un iespējams pat darbojas, bet attiecībā uz esošās politiskās sistēmas dalībniekiem, lai šo sistēmu varētu pielietot vispirms nepieciešams tas pats kas alkoholisma ārstēšanā ar anonīmo alkoholiķu metodi, viņiem visiem gan pozīcijai gan opozīcijai jātzīst šī problēma. Bet viņiem nav laika, ir spiediens no starptautiskām institūcijām, nāk vēlēšanas kurās vismaz jāpaliek uz borta, lai piedalītos pīrāga dalīšanā kaut no galda nokritušo drusku līmenī, vai kurā ir cerība beidzot revanšēties un sākt griezt kārtīgus riecienus utt. utt.

 • Vēl neviena sistēma nav mainīta no iekšienes, bez pietiekami spēcīgas ārējas iedarbības. Kā kaut kad iepriekš tika teikts varētu organizēt pilsonisko nepakļaušanos, bet problēma ir tā ka Latvijas iedzīvotāji, atšķirībā no 90-tajiem, lai cik tas nebūtu dīvaini, nav pašpietiekami. Viņi ir atkarīgi no kredītiem, no komforta, no importētas pārtikas kur viņiem nepieder nekas un ietekmēt nevar neko. Otrkārt nevar prasīt no cilvēka, pat ja viņš iekšēji apzinās ka bez viņa profesijas var iztikt, lai jaunajā sistēmā viņš sevi un savus kolēģus svītrotu ārā. Rezultātā veidosies jauna birokrātija un nevajadzīgas lietas, kuru uzspiedīs jau jaunā sistēma. Pēdējo manuprāt pat principā nav iespējams novērst.

 • Daudzējādā ziņā piekrītu Jurim Andersonam.
  ^^^^
  Pamatā katram jāsāk ar sevis atbrīvošanu (no dažādām atkarībām – alkohola lietošanas, smēķēšanas, tv skatīšanās, negatīvām domām, bailēm, sevis žēlošanas utt. utjp.), izglītošanu, pilnveidošanu (fiziskā ķermeņa uzturēšana, domas trenēšana un attīstīšana). Tas ir regulārs un mērķtiecīgs darbs ar sevi. Tad arī radīsies sapratne par to, kas ir mani talanti/spējas/prasmes, kas es esmu ko un kā es varu dot sev un citiem. Skaidrs prāts, atvērta sirds un dziļa gudrība. Visa pamatā ir tīrs nodoms.
  ^^^
  TF-ā ir pietiekami plaša un daudzpusīga informācija, bet ieteikums TF – visus rakstus/publikācijas sagrupēt vienkāršās sadaļās un apakšsadaļās, lai jebkuram TF apmeklētājam ir viegli orientēties tēmās un ātri atrast sev nepieciešamo (viss ģeniālais ir vienkāršs). Piemēram, sadaļas:
  • Cilvēks (apakšsadaļas – pārtika, drošība, veselība, mājoklis),
  • Ģimene,
  • Bērni,
  • Sadarbība (Sadaļa, kurā cilvēki var izteikt savu vajadzību un savukārt tie, kas vēlas un var, izsaka savus priekšlikumus vai sniedz reālu palīdzību. Te var būt arī saite uz LETS sistēmu. Tāpat šeit varētu ievietot informāciju par to, ko vajadzētu paveikt tieši TF ietvaros un pie katra darbiņa tad arī būtu iespējams pieteikties ikvienam TF apmeklētājam.),
  • Izglītība,
  • Kultūra,
  • Vēsture,
  • Sabiedrība,
  • Politika (vēlēšanas),
  • Vide,
  • Bioloģija,
  • Enerģija un resursi,
  • Pasaule,
  • Zinātne un tehnoloģijas,
  • Iedvesmai (video par Vītolu ģimeni utml.).
  Sadaļas vēlams izvietot pēc tēmu nozīmīguma vai var arī pēc alfabēta. Iepriekš minētais ir gan tāds ļoti ātrs un virspusējs skatījums, kuru nepieciešams vēl pārskatīt un papildināt. Skaidrs ir viens – TF informācija ir, bet tā nav viegli un ātri uztverama (diemžēl). Varbūt man tas tikai tā izskatās, bet runāšana riņķī apkārt norāda uz to, ka nepieciešams kaut ko mainīt/uzlabot/pilnveidot.

 • Gunča, pilsoniskā nepakļaušanās tā arī izpaudīsies, ka pašcieņu atgūstošie cilvēki virzīsies pašpietiekamības, neatkarības un brīvības virzienā. Jau nākamajā gadā par pilsoņa (zemnieka, mazdārznieka, piedārznieka, nomnieka, brīvprātīgo) pienākumu jāizsludina maksimāli iespējamā sēja, no kuras nāks “brīvības raža” un ieviesto produktu boikots. jaunai birokrātijai nav jāļauj pārāk iesakņoties un izvirst.

 • Laboju kļūdu: neviest ieviesto, bet ievesto (importētos) produktu boikots.
  Otrkārt, jāpanāk decentralizācija, t.i., katrā apdzīvotā vietā savi nelieli veikali, savas pienotavas, savas maizes ceptuves, savi ražošanas un apgādes kooperatīvi. Nost ar lielveikalu monstriem un monopolu!
  Pilnīgi piekrītu Solvitai Ieviņai Par TF sakārtošanu, lai tas katram jaunpienācējam būtu viegli pārskatāms, un visu, kas viņu interesē, var viegli atrast. Tagad viss ir hronoloģiski sabērts vienā “zarnā”. Tos “tagus” (angliskojums) ne katrs pamana vai prot lietot. Materiālu daudz, bet nezini, ko meklēt, jo nezini, kas ir atrodams.
  Ivo, uz to otru forumu neiet tāpēc, ka tur nav pleca izjūtas. Te viens komentētājs iedvesmo (vienā vai otrā virzienā) citus, viena ideja rada citas vai papildinošas idejas citos.

 • Protams, decentralizācija attiecināma arī uz slimnīcām, skolām, komunāliem uzņēmumiem, citiem pašvaldības uzņēmumiem. Vara jāatdod cilvēkiem. Varai jābūt tur, kur cilvēki dzīvo. Lai viņi paši var kārtot savu un savu komūnu dzīvi. Rīgai pašvaldības deleģē tikai vispārējas valstiskas funkcijas. Arī nodokļi tiek vākti pašvaldībās, un tikai daļa no ievāktajiem nodokļiem tiek atskaitīta novadiem un visbeidzot Rīgai. latvijai jākļūst par bāku, no kuras varēs mācīties citas valstis.
  Protams, tas viss iespējams, ja Latvija izstājas arī no ES un NATO. lai sadarbotos, draudzētos un tirgotos ar ES, nav jābūt ES dalībvalstij. Latvijai jāizvāc savi okupācijas spēki no Afganistānas, Irākas un citām vietām, jāatvainojas šīm tautām. Latvija var dod pasaulei iedvesmu, atsakoties no bruņotajiem spēkiem. Protams, tā liela tēma, kas jāizklāsta un jāiztirzā.

 • Nelielie veikali, pienotavas, maizes ceptuves? Ja tas sāks apdraudēt Varu tās rīcībā ir pietiekami daudz instrumentu lai tas nenotiktu. Neizpildāmas sanitārās normas, būvniecības processi ar ašpadsmit vides un būvinspekcijām. Kaut kas tāds būtu iespējams tikai iesaistot daļu varas struktūru – pašvaldības, kam tas viss jākontrolē un kas tam visam var uzšķaudīt, uzņemot sākotnējo valsts varas triecienu uz sevi, bet pēc teritoriālās reformas tas ir praktiski neiespējami jo politiskā vara vairumā novadu ir tikpat sašķelta, tādēļ darbotiesnespējīga, kā valstī.

 • Lai viņi paši var kārtot savu un savu komūnu dzīvi.

  Konkrētai pašvaldībai lai daudzzīvokļu mājās izveidotu dzīvokļu apsaimniekošanas biedrību, kas savā kontrolē pārņemtu arī savu katlu māju nācās smagi strādāt ar cilvēkiem četru gadu garumā. Pamatarguments manam mūžam pietiks.

 • Daudzi cilvēki tagad domā un vaicā: ko darīt.
  Tāpēc papildinu Solvitu Ieviņu. TF jābūt izdalītai sadaļai “ko katrs var darīt, lai pārvarētu krīzi, atgūtu savu brīvību un veicinātu labas pārmaiņas” (nu kaut kas uz to pusi). Mums jau ir konceptuāli raksti, kur šādi ieteikumi ir. Tikai tagad tie ir paslēpti vienā “zarnā” un ne jaunpienācējam, ne citiem vienkārši neiekrīt acīs. Varētu arī tos konkrētos ieteikumus izrakstīt atsevišķā dokumentā pa punktiem un nozarēm, ar atsauci, kas viss raksts lasāms šeit (un hipersaite).

 • Gunča, vai Tu esi šīs varas advokāts? Iesaku domāt, “kā mēs to un to varam panākt”, nevis – “kāpēc tas nav iespējams”.
  Iespējams ir gandrīz viss! Mēs un gandrīz visi taču vēlamies pārveidot šo sistēmu! Tā vairs neapmierina gandrīz nevienu! Arī t.s. elite tikai aiz inerces un bailēm pie tās maniakāli turās un grimst aizvien lielākā regulēšanā.
  Starp citu, tas, ko es tagad rakstu, bija cilvēku mērķis arī 1990. gadu sākumā. tikai pamazām visu to vīziju apraka un aizmirsa.

 • Protams, tas viss iespējams, ja Latvija izstājas arī no ES un NATO.

  Mūsu draugi Venecuēla, Irāna Ziemeļkoreja un citi frīki. Lai draudzētos protams tur nav jābūt, bet ja tu kādu pasūti erotiskā kājāmgājēja ceļojumā, un izstāšanās automātiski ir šāds gājiens, ar viņu diez vai gribēs draudzēties.

 • Starp citu, tas, ko es tagad rakstu, bija cilvēku mērķis arī 1990. gadu sākumā. tikai pamazām visu to vīziju apraka un aizmirsa.
  Apraks arī tagad, tāda cilvēka daba. Labāk bagāts un vesels, nekā nabags un slims. Lai ko mainītu nedrīkst paļauties vēlmju domāšanai, bet apzināties draudus un uz tiem būt gataviem.

 • Un vispār lai vieksmīgi pārņemtu varu jābūt ciniskiem bezprincipu cilvēkiem ar harismu, kuri uztver valdošo noskaņu un piemērojas, tai pamazām novirzot kustību savu mērķu realizācijai ar vieniem runājot tā un ar citiem savādāk. Respektīvi tipiskiem politiķiem, kuru Latvijā trūkst katastrofāli.

 • Gunča, vai Tu esi šīs varas advokāts?
  -
  Varbūt es esmu esošās sistēmas pietiekami autonoma sastāvdaļa, kura labi apzinās ka pie tautas izdzīvošanas stratēģijas viss ko es māku un zinu, ko es godīgi esmu darījis tādā veidā lai no rīta bez šķebināšanas varētu skatīties uz sevi spogulī, visa mana pieredze un profesionālās iemaņas nebūs vajadzīgas, bet citu neko profesionālā līmenī, darīt nemāku.

 • Piekrītu, Gunča, ka jāredz arī šķēršļi. Taču šķēršļu dēļ nav jāatsakās no sava sapņa vai mērķa. Nevajag uz šķēršļiem pārāk ieciklēties, citādi redzēsi tikai šķēršļus. Īsti nezinu par Ziemeļkoreju (tur tiešām kaut kāds vadonisms), taču Venecuēlu un Irānu gan negribētu saukt par frīkiem. Papēti šo tēmu, nepaļaujies vien uz globālo mēdiju tiražētajiem apgalvojumiem.
  Ja runā par nabadzību, Tu esi visu pārpratis. Tieši tagad mūs visi izsūc un ir padarījuši ne vien par nabagiem, bet arī par parādu vergiem. Aiz dažu pilsoņu ārējās turības slēpjas nesamaksājami parādi, simti tūkstoši ir izmiruši un simti tūkstoši ir izbraukuši no Latvijas. lai mēs patiesi varētu dzīvot saprātīgā, pašu celtā turībā, mums no šās globālās izspiešanas un spekulāciju sistēmas jāizraujas.

 • Gunča – kam tev šis parazītvārds – “profesionālā līmenī”? Padomā, kas aiz tā slēpjas?
  Katru lietu, ko esi izvēlējies darīt, var taču apgūt. Nu varbūt sākumā drusku neveiksies, bet caur kļūdām (kas patiesībā ir tikai pieredze, mācību materiāls), Tu nonāksi pie labas prasmes savā arodā vai nodarbē.
  Nepieņem tās etiķetes, kuras Tev citi vai pats esi sev uzlīmējis. Katrs cilvēks spēj mainīties, augt, pilnveidoties. Tāpēc Tavai pesimistiskai noskaņai nav nekāda pamata.

 • Venecuēla veido sociālismu balstoties uz naftu, Irānu kontrolē klerikāļi. Tātad tomēr ideoliģizēts režīms, tad es uz Īriju sēnes lasīt, varbūt par supervizoru kļūšu.

 • Latvijas tautas darbības mērķi un uzdevumi 2009/10:

  1. Veidot Nacionālo Pamattiesību Fondu krīzes perioda pārvarēšanai un Latvijas tautas katra indivīda iztikas, veselības aizsardzības un izglītības minimumu garantēšanai.

  2. Reorganizēt Latvijas banku struktūru, nodrošināt, lai bankas un Latvijas naudas sistēma darbotos Latvijas tautas labā.

  3. Izstrādāt iekšējā tirgus reformu programmu, paredzot iekšējā tirgus atjaunošanu, aizsardzību, un tā stabilu darbību. Nodrošināt Latviju ar vietējiem lauksaimniecības produktiem un veidot daudzgadīgas rezerves neražas un epidēmiju periodiem.

  4. Aktīvi atbalstīt visu Latvijā dzīvojošo tautību cilvēktiesības un labklājību. Izveidot etnisko grupu komisijas, kas veicina šo grupu interešu aizstāvību, atsevišķajā Latvijas Tautību Palātā.

  5. Izmainīt Latvijas pakārtoto pozīciju globālajā ģeopolitiskajā ekonomikas struktūrā – Latvijas depopulācijas un ekonomiskās krīzes galveno cēloni – piedāvājot pasaulei pārorientēties uz tautu līdztiesīgu ekonomisko sistēmu.

  6. Pārveidot vēlēšanu sistēmu – noteikt tiešas, ne-anonīmas vēlēšanas, kurās visus datus katrs vēlētājs un citi ieinteresētie var pārbaudīt un tādējādi izskaust datu falsifikācijas iespējas. Panākt, ka tauta reāli gūst tiesības kontrolēt parlamenta un valdības darbību, pie vajadzíbas atsaucot Saeimu vai atsevišķus deputātus, piedaloties likumdošanā ar referendumiem.

  7. Pārskatīt Latvijas saistības ar Eiropas Savienibu un organizēt Latvijas tautas nobalsošanu attiecibaa uz Lisabonas Līgumu.

  8. Aizliegt visas slepenās organizācijas un citas organizācijas, kas nav lojālas un darbojas pret Latvijas valsti, un izveidot komisiju, lai apzinātu šo organizāciju darbības sekas Latvijā, Eiropā un globāli. Šo, kā arī citas nelikumīgās darbības kriminalizēt ar nosacījumu – garantējot labklājību pret izsmeļošu, atklātu informāciju.

  9. Izveidot stabilu Genocída/Democīda Apzināšanas Organizāciju – informācijas ieguvei par Latvijas izputināšanu un democīdu veicinošām struktūrām. Informatoriem sniegt anonimitāti un garantēt labklājību, kā arī Latvijas tautas pateicību par atklātību.

  10. Izveidot emigrējušo latviešu Latvijā repatriācijas programmu un izstrādāt tautsaimniecības programmu, kas sniegtu latviešiem prieksrocíbas savā zemē. Latvieši ir trešā mazākā nācija pasaulē (aiz islandiešiem un igauņiem), kam it kā pieder sava valsts. Latvieši ir viena no pēdējām senbaltu tautām un ir uz iznīcības sliekshnja.

  11. Garantēt Latvijas tautas un teritorijas tiesisko, militāro un vides aizsardzību. Vides aizsardzību no ģenētiski manipulētiem produktiem, ķīmiskiem piesārņotājiem, atomatkritumiem un tamliidzigiem iekļaut Aizsardzības Ministrijas un Robežu Apsardzes atbildībā.

  12. Médiju nacionalizácija un tautiska párvalde.

  13. Augstskolu nacionalizácija un tautiska párvalde.

 • Ivo Verners >> Solvitai, andrai u.c.: Septembris 22nd, 2009 at 4:51 pm
  Viens var uzņemties kaut vai apkopot priekšlikumus saistībā ar Vēlēšanām. T.F. lapas labajā pusē ir iespējams ērti atlasīt attiecīgos rakstus – http://www.tautasforums.lv/?cat=223.
  Tam, kurš šo darbiņu uzņemas, vēlams to darīt zināmu, publicējot ideju http://www.tautasforums.lv/forums/, lai kāds nedarītu tieši to pašu. Tad varam attiecīgi to noformēt un viens maziņš, bet ļoti būtisks ‘lielā plāna’ darbiņš paveikts!

  ^^^^^^
  Tas mazis darbiņš izskatās pietiekami apjomīgs. Ja priekšlikumu apkopošana saistībā ar vēlēšanām joprojām ir spēkā un aktuāla, tad esmu ar mieru šo “mazo darbiņu” veikt. Nevaru gan apsolīt to ātri izdarīt, bet centīšos. :)
  ^^^^^^
  http://www.tautasforums.lv/forums/ nav pietiekami ērts un vienkāršs…. Viss ģeniālais ir vienkāršs vai otrādāk. :)

 • Gunča, ja tas ir viss, ko Tu vari pateikt par Venecuēlu un Irānu, tad labāk atzīsti savu neziņu un pastudē. Un nedomā, ka tautas brīvībai un demokrātijai ir tikai viens attīstības ceļš, ko diktējis kāds Bušs vai viņam līdzīgie.
  :) supervizors latviski ir vagars – dzimtcilvēku uzraugs, izdzinējs un izspiedējs svešu kungu interesēs.
  Mēģini izrauties no šās gadsimtiem potētās latviskās nolemtības – šā kalpības gara. Palasi varbūt Uldi Ģērmani par šo tēmu.
  Protams, dari, kā vēlies, negribu Tev neko uzspiest, taču neziņa un ignorance cilvēku negrezno.

 • Draugi, mēģināsim attīrīties no sekojošā raksturojumā uzskaitītajām sliktākajām iezīmēm!
  “Kalpības gars latviešos ieaudzināts gadsimtu gaitā. Tas ir viens no lielākajiem mūsu tautas lāstiem un nelaimju cēloņiem. Kalpības gars mums licis iesaistīties un izšķiest savus spēkus visās pasaules afērās, lai cik svešas un kaitīgas mums tās būtu. Kalpību tipisks latvietis neuzskata par kaunu, bet drīzāk par izdzīvošanas prasmi. Lai cik tas būtu kroplīgi, tipisks latvietis par kaunu uzskata kalpošanu savai tautai vai valstij. Tāpēc mums arī nav tādas valsts, par kuru varētu lepoties. Ar kalpošanas garu izskaidrojama arī latviešu nevēlēšanās iesaistīties politikā, jo tā taču ir “kungu lieta”. Bet, ja kāda tauta “nenodarbojas ar politiku”, tad to viņu vietā un uz viņu rēķina dara citi. Aizrāvies ar kalpošanas reliģiju svešiem kungiem, latvietis ir noniecinājis pat Dievu. Viņš “nav tāds muļķis”, lai kalpotu Dievam, jo algu viņš taču saņem no sava ārzemju kunga. Trāpīgi šo latviešu dabu aprakstījis Uldis Ģērmanis:
  “Bet skaudrā praktiskās dzīves īstenība ir likusi viņam attīstīt arī citas maņas un prasmes, jo ir jāprot dzīvot, izdzīvot, izkulties caur visādiem spaidiem un grūtumiem (“kas māk, tam arī nāk”). Pašam ar visu jātiek galā. No citiem nekādu palīdzību nav ko gaidīt. Un apstākļu spiests, izveidojas visnotaļ materiālistiski ievirzīts praktiska aprēķinātāja tips. Mēs redzam viņu dažādu laikmetu maiņās ar cepuri rokā, ar līku muguru, ar sieciņu padusē, bet ar blēdīgu smīnu ūsās. Viņš ir izdarīgs, izturīgs, centīgs (nereti pārcentīgs), visādās sīkās blēdībās izmanīgs (dažkārt arī zaglīgs), bez solidaritātes un lojalitātes pret saviem kārtas brāļiem, jo “katrs rauj, cik var un kur var”. Viņš ir gatavs aprunāt, apsūdzēt, nodot citus, ja pašam kas atlec, bet bieži vien arī, ja nekas neatlec – tā sakot, aiz paraduma. Tās ir apspiesta, izmantota cilvēka īpašības, kas cenšas izdzīvot un tikt labākā robā šai bēdu pasaulē. Šī latviešu tautas maitāšana ir vislielākais noziegums, ko mums nodarījušas svešās varas no senākiem līdz visjaunākajiem laikiem. Ojārs Jēgers par to trāpīgi skandē (par latviešu visnedažādo kalpošanu):
  Par šķēpnesi, par vēstnesi,
  Par bruņu kalpa kalpu,
  Par lauksargu, par mežsargu,
  Par muižas staļļa puisi,
  Par krāsnkuri, par rijkuri,
  Par kunga kambarsulaini,
  Par piķieri, par šķilteri,
  Par naktssargu, par vārtsargu,
  Par pussargu, par aizsargu,
  Par visu karu kalpu…

  Mazāk izturīgie atkal slīcināja savu bezcerīgo dzīvi alus krūzēs un brandvīna kannās – “šķidrajā maizē”. Apspiestības laikos latviešu tautā izplatījās žūpības posts.”

 • Viens no mērķiem ir panākt, lai cilvēki nebūtu ar fragmentāru pasaules uztveri, tādēļ galvenais uzsvars tiek likts uz tādiem zināšanu avotiem, kas sekmē to, lai mēs pasauli uztvertu kā VIENOTU VESELUMU, tādēļ pati (šajā ziņā) vērtīgākā informācija ir izvietota sadaļā:

  TAVAI IZAUGSMEI
  o Video un audio (47)
  o Publikācijas (47)
  o Grāmatas (14)
  o E-grāmatas (18)
  o Citi zināšanu avoti (5)
  o Datorprogrammas u.c. (6)
  * Piemērots SKOLĒNIEM (22)
  * IDEJAS un RISINĀJUMI (28)
  * LABAIS! MOSTIES! (7)

 • Tai pat laikā informācija tiek sakārtota pa tēmām:
  * Ārpolitika (14)
  * Bērnu un ģimenes lietas (13)
  * Būvn. un nek. īpašumi (4)
  * Dabas res. un lauksaimn. (19)
  * Finanses un ekonomika (85)
  * Iekšlietu politika (13)
  * Industrija un pakalpojumi (5)
  * Informācijas tehnoloģijas (7)
  * Izglītība un zinātne (50)
  * Kultūra (7)
  * Mediji (17)
  * Nodarbinātības un sociālā politika (17)
  * Pilsoniskā sab. un demokrātija (68)
  * Politika un politiķi (14)
  * Reģionālā politika (6)
  * Tiesības un tieslietas (6)
  * Transports un sakari (1)
  * Valsts aizsardzība (6)
  * Valsts pārvalde (48)
  * Vēlēšanu sistēma (14)
  * Vērtības, pasaules uztvere (72)
  * Veselības aprūpe (14)
  * Vides politika (12)

 • Piekrītu, ka informācijas sakārtošanu un izvadi lapā ir iespējams (un vajag) uzlabot. Tamdēļ aicinu:
  1) izklāstīt savus konkrētos priekšlikumus FORUMĀ – http://www.tautasforums.lv/forums sadaļā “Kādi ir tavi priekšlikumi INTERNETA VIETNES TautasForums.lv uzlabošanai?”
  2) izstrādāt patiešām detalizētu projektu, jo citādi var gadīties, ka priekšlikumi ir atrauti no reālajām iespējām
  3) veidot darba grupu, kura vajadzības gadījumā tiekas klātienē, iepazīstina viens otru ar PILNU informāciju, jo šobrīd nojaušu, ka ne visiem ir zināma visa mājās lapas struktūra un iekārtošanas nianses.

 • Par atsevišķām tēmām paredzēts nākotnē veidot atsevišķas LIELĀS sadaļas, kāda jau top par AUDZINĀŠANU/SKOLOŠANU (skat. “Cilvēka audzināšana”).

 • Lieliski mērķi, lai nebeigtos ar 13, valstij vajag kaut ko vienojošu, protams, vienlaicīgi neliedzot personas brīvību :
  “Izstrādāt tautu un valsti vienojošu attīstības programmu, balstītu uz valsts un tautas kopīgām interesēm”.
  Ar to domāju, nevis materiālās izaugsmes vērtības, bet idejisku valstisku nākotnes radzējumu. Cilvēks – valsts.

 • mégjinåaju límét mérkjus Forumá, bet nesanáca, gan jau dríz strádás

 • Ivo, bet ar to ir jārēķinās, ka cilvēki, it sevišķi jaunpienācēji (un tie mums ļoti vajadzīgi) var neizprast pārāk neskaidru vai sarežģītu struktūru.
  Es pat teiktu kā tai Merfija likumā: ja ir iespējams kaut ko neizprast, tad noteikti neizpratīs.
  Re, Tautas forumā ir ļoti dažādi materiāli. Te nesen izcēlās skarbs strīds, kāpēc Gandija materiālā un Megrē materiālā demokrātija attēlota pilnīgi pretēji? Bet tik tiešām šie materiāli, kuriem ir pilnīgi cits mērķis, pilnīgi cits žanrs un zemteksts, ir sabāzti hronoloģiski vienā garā “zeķē”.
  Vismaz jāsadala pēc aktualitātēm, jāizdala tos, kas ir konceptuāli un par to, kas attiecas uz TF pamatmērķi.
  Protams, nepieciešami arī vispārizglītojoši un interešu materiāli, un pat kādi pavisam eksotiski materiāli kā Zeitgeist vai fantāzijas par brīvu enerģiju vai Megrē fantāzijas. Taču tie nav vienādas nozīmības materiāli, tāpēc tie nav jāber vienā zeķē.
  Es neesmu mājas lapu speciālists, lai gan primitīvas esmu taisījis. Tāpēc es nespēju dot konkrētu projektu. mans vienīgais ierosinājums ir izveidot atsevišķu sadaļu “ko katrs jau tagad var darīt, lai pārvarētu krīzi, atgūtu savu brīvību un veicinātu labas pārmaiņas” vai tamlīdzīgi

 • Es varu izveidot jebkādas sadaļas, bet kurš veidos saturu? Tad, kad ir izveidota iespēja katram veidot saturu, tad ir klusums. Tas pats attiecas par konkrētiem priekšlikumiem. Šeit vienā jūklī mēs esam gatavi norādīt uz ļoti daudzām problēmām/nepilnībām un runāt vispārīgi.., bet kad nonākam līdz konkrētām idejām, tad nekā…

  Vai tiešām nav pēdējais laiks pāriet no vārdiem pie darbiem?

 • Uz vēlēšanām neliekat nekādas cerības. Tā ir tukša loze.
  Ir jāvēl tikai tāpēc lai saglabātu mūsu valodu un demokrātiju – lai varam internetā izteikties. Vairāk nav ko cerēt. Ir jārīkojas pašiem un vienīgais uz ko var paļauties ir uz sevi un saviem darbiem.
  Jūs nekad neesat vēlējuši par D-tiltu, Jūs nekad neesat vēlējuši lai Baķku ieliek Kuģniecībā par 10 000 LVL algu, Jūs nekad neesat vēlējuši LB algu 10 000 apjomā, Jūs nekad neesat vēlējuši par citiem lēmumiem. Jūs vēlat par kaut kādiem apstraktiem brendiem – Tautas partija, Zaļie zemnieki, utt. bet tam nav nekāda sakara ar reālajiem darbiem un lēmumiem. Jūs par tiem nevēlat. Tāpēc aizmirstiet ka kaut ko varēsit šādi ietekmēt lai mainītu virzienu.

 • Ivo Verners,
  ir jāpaiet noteiktam laikam kurā mēs apmainamies ar viedokļiem, (brainstorm) un tad piekrītot vai noraidot viedokli mēs varam iziet uz kaut kādiem kopsaucējiem un tad arī uz to bāzes definēt kaut kādu mērķus un reālus darbus.

  Pagaidām apmaināmies viedokļiem, tik ilgi cik tas būs nepieciešams.

 • AAAAUUUUUUU!!!

  svarígi diskutéjami mérkji ko sheit ierakstiju pilnígi nozuda shajá “zekjé” nepamaníti !!!!

  AAAAUUUUU!!!!

 • Tieši par to es runāju – šādai diskusiju formai ir gaužām maza vērtība. Aicinu domāt, kā labāk organizēt debates, lai tās tiktu orientētas uz REZULTĀTU – uz RĪCĪBU. Vienu variantu piedāvāju. Ja tas neder, tad vismaz šis rīks http://www.tautasforums.lv/forums varētu kalpot tam, lai mēs tur diskutētu par patiešām piemērotas platformas (darba organizēšanas formāta) izstrādi un ieviešanu.

  Tavi priekšlikumi ir ļoti vērtīgi, bet kāds ir tavs KONKRĒTAIS priekšlikums:
  a) koncepcijas dokumenta izstrāde
  b) kāda atsevišķa jautājuma apspriešana ar nolūku īstenot vienu vai vairākus konkrētus projektus?
  … nav īsti skaidrs par ko diskutēt? Varu pateikt, ka kopumā piekrītu.. un? Tālāk? Man arī ir vairāki priekšlikumi? Vai man tos izsviest šeit pat, kur neviens tos vairs neatradīs? Nē! Ir jāseko konkrētām darba grupām un RĪCĪBAI!

 • Jā, Ivo, laika un nogatavošanās (nobriešanas ) faktors ir svarīgs. Taču jāņem vērā, ka cilvēki ir dažādos izpratnes un gatavības līmeņos. Dažiem vēl viss jāpārdomā, bet citi jau gatavi rīkoties tagad. Tad nu mazākais, ko varam darīt, ir šos gatavos cilvēkus iesaistīt jau tagad. vismaz neatstumt viņus, neatstāt bez atbildes.
  Esmu TF komentāros redzējis, kā kāds saka: jā, jūs skaisti runājat, bet tā ir tikai runāšana. Ko darīt man? Esmu gatavs darīt. Un šis cilvēks tiek atstāts bez atbildes, mūsos viļās un vairs šeit nenāk. Pamatoti mūs uzskata par tukšiem muldētājiem.
  Nevajag klausīties tos dažus pesimistiski vai ciniski noskaņotos fatālistus, kuri apgalvo, ka cilvēki negrib pārmaiņas. Cilvēki grib pārmaiņas. Bet viņi tiešām nav aizdomājušies, ko darīt, jo līdz šim ir paļāvušies uz to smadzeņu skalošanu un citām manipulācijām. Pieraduši domāt stereotipos.
  Es saprotu, ka Aigars iebildīs, ka nekādi vadītāji nav vajadzīgi, lai visi pašorganizējas. Taču Aigaram jārēķinās, ka ne visi savu domāšanu un izpratni un brīvības izjūtu ir attīstījuši līdz tam līmenim, kāds ir Aigaram. Taču muļķīgi būtu šos citādi labu gribošos cilvēkus noniecināt vai atgrūst. Tas saucās elitārisms, un tā ir tuvredzīga gara slimība. Daudziem cilvēkiem tomēr ir nepieciešams tas ārējais impulss, iedvesma un vadība, lai viņi orientētos un pareizi rīkotos.
  Tāpēc, ka jau teicu, TF tomēr ir nepieciešama tā brīvprātīgo mobilizācijas poga, un TF tomēr ir nepieciešama sadaļa “Ko katrs savā vietā var darīt jau tagad”.
  Mēs varam izdarīt to pašu, ko citos nolūkos 1988. gadā izdarīja kompartija, t.i., organizēt tautas kustību. Cilvēki grib pārmaiņas, arī mēs gribam pārmaiņas. Td nu mazākais, ko varam darīt, ir šos cilvēkus iesaistīt vai vismaz neatgrūst un neatstāt bez atbildes. Un tiešām nepieciešama komanda, tādi cilvēki kā Ieviņa, kas to visu gatavo un organizē.
  Vēl gribēju piebilst, ka mūsu mērķi nav sasniedzami tikai ar racionālā prāta argumentiem. lai cilvēki to paveiktu, nepieciešams garīgs pacēlums un iedvesma. Un šai ziņā es nezinu nekā labāka par Gandija idejām. Tāpēc aicinu pie tām vēlreiz atgriezties un turpināt publikācijas. Ja kāds zina ko labāku vai pats spēj izstrādāt mācību, tad ir laipni lūgts to darīt!

 • Jāni, nu tad parādi PIEMĒRU un savu priekšlikumu publicē, tur, kur nebūs juku jukām sajauktas citas tēmas, lai mēs patiešām nonāktu līdz “pogai”. No tā, ko tu uzrakstīji, neko daudz nevar saprast :(

  Publikācijas nekur neizpaliks.. Tuvākajās dienās.. Tāda sajūta, ka interneta iespējas tiekties izmantot patiešām jēgpilni mums liedz kaut kāda psiholoģiska barjera. Par katru jautājumu nevaru atļauties braukt uz Jūrmalu, Liepāju vai Jēkabpili – ne laika, ne naudas ziņā..

 • Solvita Ieviņa > Ivo: Septembris 23rd, 2009 at 9:25 am
  ———
  Paldies par vēlēšanu jaut.!, bet par FORUMU – lūdzu konkrētus priekšlikumus.
  Kādi ir Jūsu priekšlikumi, lai panāktu, ka cilvēki kritizējot tur pat blakus norādītu savus priekšlikumus?

 • Lai motivētu cilvēkus domāt uz rīcību vajag divus lauciņus obligātos: Komentārs (kāds jau ir) un Rīcība (kas tad arī ir autora piedāvājums)

  :) triviāli bet varbūt nostrādā

 • Ivo, tāpēc atkārtoju, ka Tev nepieciešama vesela brīvprātīgo palīgu komanda. Tev vispār nav jāsēž pie tā sasodītā datora un nav sevi jāpakļauj tām visām haotiskajām ego straumēm, kas katru cilvēku var novest līdz psihiskam un emocionālam sabrukumam. Tāpēc jābūt komandai, kas to maiņās darīs. Tā sēdēšana un permanentā spriedze Tev neļauj daudz ko redzēt, ko Tu redzētu no cita attāluma un citā prāta stāvoklī.
  Es jau esmu publicējis simtām ideju, kas ir rakstā “Ko sēsim, to pļausim”, Gandija materiālos un citos. Tikai tās idejas veiksmīgi guļ tajā zarnā un neviens tās neredz.
  Un lūdzu nesaki, ka katram vienkāršam cilvēkam, kas grib kaut ko darīt un grib kādu vadību vai padomu, tagad jāmēģina apgūt tas forumu forums un jāmācās vēl arī tur orientēties. Viss jātaisa maksimāli vienkāršs (var teikt arī ģeniāls) un vienā vietā. nevajag saraustīt un sarežģīt.
  Un tad nu tā komanda, kas, cerams, būs, tos visus haotiski sabērtos priekšlikumus un idejas izanalizēs, apkopos sakārtos un pasniegs cilvēkiem ērtā un draudzīgā formā.
  Citādi te tiešām tikai tukša muldēšana un ego (nevis prāta) vētras. Nevienu par to negribu apvainot vai vainot, tikai konstatēju.

 • Starp citu, Ivo un citi, – tieši kas no manis teiktā nebija saprotams? Esmu gatavs katru neskaidrību izskaidrot saprotamāk.

 • Paldies par rakstu. Es domāju ka katrs godīgs sabiedrības loceklis domā tieši to, kas šajā rakstā atpoguļots. Tikai parāk maz cilvēku tic tām iespējām, ka liktenis atrodas viņu pašu rokās. Krīze, kas piemeklējusi globālo pasauli un mūsu valsti ir morāles trūkums varas elitei. Domāju ka mums jānosaka proritātes, lai izvairītos no vēl bēdīgākām sekām – pazaudēt savu valstiskumu. Mūsu prioritātēm jābūt ģimenei, kas veido valsts pamatšūnu un tas nozīmē, ka jāpalīdz vārgākajiem – bērniem un veciem cilvēkiem, pārējie tiks galā. Mums vajadzīga izglītota tauta, kas nodrošinās mūsu visu nākotni. Pasargāsim savus bērnus, lai viņi iegūtu labu izglītību. Pašreizējā vara dara visu, lai iznīcinātu pamatšūnu – ģimenes.
  Esmu politikā no 1989. gada, pidalījos daudzpartiju sistēmas veidošānā, atjaunoju LSDSP partiju, kas bija alternatīva komunistiem, bet no tā nekas nesanāca, jo sabiedrība pieņēma komunistu – neoliberāļu ieteikumus. Redzu tikai vienu iespēju – tautai jāiekļaujas politiskā kustībā, demokrātiskā ceļā caur vēlēšanām jātbrīvojas no liberāļu politiskā murga, kas 20 gadus kropļoja Latviju.

 • Cilvēki ir gan līdzīgi, gan arī ļoti dažādi. Viņos dominē dažādas dotības, kuras viņi īsteno ar prieku un sajūsmu, kuras viņiem labi padodas. Piemēram, es esmu ideologs. Man patīk redzēt visu kopumā un stratēģiski, ir zināms priekšstats arī par lietu organizēšanu un kārtību, taču es nevaru būt izcils organizators. Un arī organizatori dalās: vieniem patīk vadīt sapulces (es tās vispār neciešu), citiem padodas vākt naudu vai ziedojumus(mums tas ir aktuāli un būs vēl aktuālāk), citi spēj saorganizēt cilvēkus kopējam darba, citi spēj komandas darbu labi pārraudzīt, iedvesmot komandu, ieviest vēlamās korekcijas, salikt akcentus utt. Citiem padodas garš un šķietami monotons darbs ar papīriem un dokumentiem. Cits ļoti vēlas uzrunāt citus un ir labs orators. Cits vienkārši grib piedalīties un gatavs šai ziņā citu vadībā iet tālu ceļu, ir uzticams mērķim utt.
  Tad nu līdera māksla ir cilvēkos šīs dotības ieraudzīt un stimulēt, un katram atrast vispiemērotāko vietu kopējā projektā.

 • Mēs visi cilvēki esam radīti Dieva tēlā un līdzībā, bet tai pat laikā esam unikāli ar to, ka neesam visi vienādi. Katram dotas lielas dāvanas un iespējas, kuaras varam izmantot kopējā mērķa saniegšanā.
  Kas mums traucē virzīties vienā virzienā? Visupirms esam iekšēji sadalīti pēc etniskā principa. Un tā ir realitāte. Latvietis zaglis, bet mūsējai, citas tautības zaglis slikts, jo nepieder mūsu etnosam. Vai mums godīgiem valsts iedzīvotājiem būtu kopīgas vērtības, kas kalpotu, lai nosargātu savuas mājas – Latviju. Jo tikai atbalstot viens otru mēs varam izkļūt no recesijas stāvokļa. Taisnība katram cilvēkam, bet vai katra personīgā taisnība veido patiesību?
  Latvijai bijuši arī grūtāki laiki, bet vienmēr grūtības pārvarējām. Kas šodien notiek ar mums? Kas šodien traucē vienoties visiem kopā pārvarēt grūtības? Ja mēs tikai dzīvosim sliktā vēsturiskās atmiņās savā sirdsprātā, neredzu mums nākotnes kā Latvijas neatkarīgai valstij.
  Tauta izmirst un stiprākie pamet šo zemi ar sāpēm sirdī. Vieta tukša nepaliks un to aipildīs tautas ar citām reliģiskām vērtībām un uzskatiem. To ka šāds laiks pietuvojies rāda steigā pieņemtasi Saeimā likums par dzīvnieku nogalināšanu pēc reliģiskā rituāla. Tam ļoti mazs procents gaļas eksportam uz citā valstīm. Nevajag pašiem sevi mānīt! Tie kuri šeit iebrauks ir vienoti visupirms reliģijā un ģimenēs. Viņiem būs nākotne, bet mums….?
  Uzskatu ka mums jāizlīgst visupirms ar tiem, kas Latviju dažādu vēsturisko netaisnību dēļ to apdzīvo vairāk kā pusgadsimtu. Mums kas sevi uzskata par latviešiem jāpiedod neprasot, lai kāds mums prasa piedošanu. Tas dos iespēju nosargāt savu valsti. Lai Dievs mums visiem stāv klāt un pasargā!

 • Paldies, Egīl. Piekrītu Tavai izlīgšanas idejai. Tas pats jādara arī t.s. baltajiem un sarkanajiem latviešiem. Tie konfrontācijā organizētie 16. marta un 9. maija demonstrējumi mūs tikai ārda un vājina, un patiesībā ir muļķīga konfrontācija starp divām kolaboracionisma tradīcijām. Starp citu, ja raksti arī par sociāldemokrātiju, vai Tu neesi Baldzēnu Egīls?

 • 1. Veidot Nacionālo Pamattiesību Fondu krīzes perioda pārvarēšanai un Latvijas tautas katra indivīda iztikas, veselības aizsardzības un izglītības minimumu garantēšanai.
  -
  Nauda no kurienes? Iespējams punkts2
  -
  2. Reorganizēt Latvijas banku struktūru, nodrošināt, lai bankas un Latvijas naudas sistēma darbotos Latvijas tautas labā.
  -
  Nacionalizējam OK, nākošajā dienā neviena banka nestrādā un nauda tajā nav. Vienīgā iespēja veidot tādas alternatīvas kredītiestādes kā krājaizdevu sabiedrības bet šaubos vai Zeitgeists ļaus tām elpot
  -
  3. Izstrādāt iekšējā tirgus reformu programmu, paredzot iekšējā tirgus atjaunošanu, aizsardzību, un tā stabilu darbību. Nodrošināt Latviju ar vietējiem lauksaimniecības produktiem un veidot daudzgadīgas rezerves neražas un epidēmiju periodiem.
  -
  OK, labi un nepieciešami pasākumi, bet neiespējami bez zināmas piespiešanas, rezultātā var izvirst par “prodrazvjostku”
  -
  4. Aktīvi atbalstīt visu Latvijā dzīvojošo tautību cilvēktiesības un labklājību. Izveidot etnisko grupu komisijas, kas veicina šo grupu interešu aizstāvību, atsevišķajā Latvijas Tautību Palātā.
  -
  Šinī lauciņā jau strādā “krievvalodīgie”, viņi šo situāciju papildus visam izjūt kā titulnācijas vainu, un daļēji viņiem taisnība šeit nu Ģermaņa vārdiem runājot Latvietis bija vientiesīgs.
  -
  5. Izmainīt Latvijas pakārtoto pozīciju globālajā ģeopolitiskajā ekonomikas struktūrā – Latvijas depopulācijas un ekonomiskās krīzes galveno cēloni – piedāvājot pasaulei pārorientēties uz tautu līdztiesīgu ekonomisko sistēmu.
  -
  Nosacīt lai lietus līst tikai pa nakti bet saule spīd pa dienu, un cīsiņi aug kokos. Ja Latvija ko varēs ietekmēt tad ar viņu rēķināsies ja ne tad ne. Niķīga bērna vārtīšanos pa grīdu GRIBUUUUU!!!! apkaro ar dakteri bērziņu
  -
  6. Pārveidot vēlēšanu sistēmu – noteikt tiešas, ne-anonīmas vēlēšanas, kurās visus datus katrs vēlētājs un citi ieinteresētie var pārbaudīt un tādējādi izskaust datu falsifikācijas iespējas. Panākt, ka tauta reāli gūst tiesības kontrolēt parlamenta un valdības darbību, pie vajadzíbas atsaucot Saeimu vai atsevišķus deputātus, piedaloties likumdošanā ar referendumiem.
  -
  Politiskās sistēmas maiņa – apvērsums vai konstitucionālas pārmaiņas? Par problēmām runāju augstāk. Atslēgas moments valsts pārvaldes efektivitātes ņodrošināšanai.
  -
  7. Pārskatīt Latvijas saistības ar Eiropas Savienibu un organizēt Latvijas tautas nobalsošanu attiecibaa uz Lisabonas Līgumu.
  -
  Jaunās, efektīvās valsts pārvaldes sistēmas uzdevums, iespējams neizpildāms
  -
  8. Aizliegt visas slepenās organizācijas un citas organizācijas, kas nav lojālas un darbojas pret Latvijas valsti, un izveidot komisiju, lai apzinātu šo organizāciju darbības sekas Latvijā, Eiropā un globāli. Šo, kā arī citas nelikumīgās darbības kriminalizēt ar nosacījumu – garantējot labklājību pret izsmeļošu, atklātu informāciju.
  -
  Kas būs tiesneši? Kas izvērtēs tiesnešu lojalitāti un tiesnešu vērtētāju lojalitāti? Kādi ir lojalitātes kritēriji? Kas tos noteiks, revolucionārā pārliecība?
  -
  9. Izveidot stabilu Genocída/Democīda Apzināšanas Organizāciju – informācijas ieguvei par Latvijas izputināšanu un democīdu veicinošām struktūrām. Informatoriem sniegt anonimitāti un garantēt labklājību, kā arī Latvijas tautas pateicību par atklātību.
  -
  Ak nabaga sēdieņu tauta, kā viņai gauži iet!
  -
  10. Izveidot emigrējušo latviešu Latvijā repatriācijas programmu un izstrādāt tautsaimniecības programmu, kas sniegtu latviešiem prieksrocíbas savā zemē. Latvieši ir trešā mazākā nācija pasaulē (aiz islandiešiem un igauņiem), kam it kā pieder sava valsts. Latvieši ir viena no pēdējām senbaltu tautām un ir uz iznīcības sliekshnja.
  -
  Dod labāku darbu un apstākļus, ja ne liec mierā. Globālā mērogā latviešu liktenis pasauli interesē tikpat cik vidusmēra latvieti bušmeņu liktenis. Iespēja mums bija divdesmit gadi, šis kapitāls zem tāda karoga ir neglābjami iztērēts, paturot mērķi prātā jārīkojas gudri, nevis naivi, kā līdz šim.
  -
  11. Garantēt Latvijas tautas un teritorijas tiesisko, militāro un vides aizsardzību. Vides aizsardzību no ģenētiski manipulētiem produktiem, ķīmiskiem piesārņotājiem, atomatkritumiem un tamliidzigiem iekļaut Aizsardzības Ministrijas un Robežu Apsardzes atbildībā.
  -
  Lai kaut ko ilgstoši aizstāvētu Latvijai objektīvi nepietiek resursu. Vajadzīgi sabiedrotie, bet sabiedrotajiem mēs neesam vajadzīgi, pareizāk sakot esam vajadzīgi atkarīgi un viņu mērķus pildoši, tāpēc pirmais ko NATO izdarīja Zemessardzi no paramilitāras struktūras pārvērta par regulāro armiju. Jebkura vara baidās no bruņotas tautas, tāpēc cenšas to atbruņot. Latvijā tas veiksmīgi ir noticis.
  -
  12. Médiju nacionalizácija un tautiska párvalde.
  -
  Melosim pareizi
  -
  13. Augstskolu nacionalizácija un tautiska párvalde.
  _
  Latviešiem skaitlis Pī nosakāms 4! Un sagatavojami maģistri preivīšu aušanā. Reāla augstskolu autonomija, prognozētai tautsaimniecībai atbilstošs speciālistu pasūtījums, nosakot patiesus nevis sadomātus izglītības standartus nodrošinot tam vajadzīgos resursus.

 • Atbalstu un arī labprāt piedalītos kopējā darbā. Nav īpaši daudz brīvā laika, bet varu atlicināt kādu rīta stundu, lai veltītu to derīgam mērķim.

 • Jā, es te gan iepriekš kritizēju Tautas forumu, taču patiess prieks, ka šoreiz visas diskusijas (118 komentāri!) tiešām ir par virsrakstā likto tēmu. Manuprāt, tā ir pirmā reize, kad tas izdevies un tā jau ir laba pazīme! :)
  Prieks arī par to, ka vairāki komentētāji jau piedāvājuši savu praktisko līdzdalību darbā. Tas nozīmē, ka pamazām mūsu aktivitātes pārceļas no virtuālās interneta vides uz tiešo realitāti! Bravo!:)
  Protams, ar noteikumu, ka brīvprātīgo palīgu pieteikšanās tiešām tiks pieņemta ar visu no tā izrietošo.

 • Jāni, neesmu Egils Baldzēns. Esmu Egils Rutkovskis, kas tika 2008. gadā ievēlēts par Soiciāldemokrātiskās savienības tagad sociāldemokrātiskās partijas – SDP priekšsēdētāju. Egils pameta sociāldemokrātisko ideoloģiju un meklēja laimi citur, pie varas esošajās partijās.. Tā bija viņa izvēle. Es pats kādu laiku gribēju atturēties no politikas, bet sapratu, ka bez tās nevar. Varbūt kļūdijos, bet nekļūdas tie, kas neko nedara. Es politikā nemeklēju pašlabumu, bet caur politiku redzu mūsu tautas iespējas. Mūs nav daudz, bet mūsu partijā ir cilvēki, kas nebarojas no “oligarhu” dāvanām. Mūsu partijas oligarhi var būt tikai tauta. Un tā patiesi ir bagāta, jo uztur 700 “nabagus”. Mūsu pensionāri un noasacīti mazturīgie nopērk banku PAREX. Bagāta tauta spēs iziet no jebkurām problēmām, tikai viņai jāapzinās cik patiesi bagāta viņa ir.

 • :) jā, nu no tās Parex pirkšanas varējām tomēr atturēties, jo kāda no tās izēstās čaumalas jēga? Mums ir bezgala daudz vietu, kur iespējami labāki ieguldījumi. Mums nav jāsedz spekulantu parādi.
  Ja esi Rutkovskis, arī tādā gadījumā esam tikušies. Sveicu Forumā! :)

 • OK, brīvajos brīžos ķeršos klāt pie vēlēšanu priekšlikumu apkopošanas TF publicētajos rakstos un komentāros! Došu ziņu, kad būšu tos pilnībā apkopojusi.
  ^^^^^
  Jurģis Gaigls devis lielisku atbildi uz jautājumu par cilvēku motivāciju sniegt arī risinājumu. Es viņam pievienojos.
  ^^^^^
  Priekšlikumus par FORUMU vēl apdomāšu… :)

 • “AAAAUUUUUUU!!!

  svarígi diskutéjami mérkji ko sheit ierakstiju pilnígi nozuda shajá “zekjé” nepamaníti !!!!

  AAAAUUUUU!!!!’”
  —————–
  Ja arī idejas ieliksi sakārtotas pa plauktiņiem(forumā) nevis zeķē, tās paliks nepamanītas.. Lai pamanītu ir jābūt spējai redzēt un saprast, ka tieši tās ir nozīmīgas. Bet ja to neredz, tad sanāk tā kā pašreiz ir..
  Un redzēt un saprast var tikai tad ja ir zināšanas. Tāpēc aicinu visiem – vispirms sākt ar sevis pilnveidošanu uzņemot ziņas, kas manuprāt pamudinātu tieši uz rīcību.
  ————————-
  Apkopoju no šeit izveidotās sadaļas- Tavai izaugsmei
  uz rīcību pamudinošas ziņas:

  E- grāmatas

  Gundars Valdmanis: “Starp dzirnakmeņiem”

  Ernests Brastiņš: “Mūsu dievestības tūkstošgadīgā apkarošana”

  Grāmatas:
  Sans Laits: “Apziņas vīrusi”

  Vladimirs Megre: grāmatu sērija “Skanošie Krievijas ciedri”

  VIDEO un audio:

  K.P.Petrovs: “Cilvēces pārvaldīšanas noslēpumi”

  “Zeitgeist II”

  Kurš nogalināja elektromobili?

  “Indigo bērnu evolūcija” (Indigo-Evolution)

  ——————–
  Man ir līdzīgi kā Jānis Kučinskis uzrakstīja un Ditta.
  Idejas salieku šeit bet nav kas viņas uztver jo nav cilvēkiem zināšanu un sapratnes – cik tas ir svarīgi.

  Tāpēc aicinu par TF atbildīgajam, izveidot sadaļas daudz strukturizētāk.
  Katrai tēmai piemērot atbilstošas ziņas. Piem., tiem, kam rūp ekonomika un vēlas ko mainīt šo jomu, būtu iespēja iepazīties ar faktiem, konkrētā sadaļā – iegūtu informatīvus ieročus cīņai iepazīstoties ar video, un citiem ziņu avotiem lai izplatītu sabiedrībā utt.
  ————–
  Katra joma, kas saistīta ar cilvēka dzīvi ir nesakārtota un tāpēc ir jāizvēlas kurā jomā vai vairākās, cilvēks grib strādāt – izplatīt ziņas, rakstīt iesniegumus, rīkot piketus utt. Jo nevar visas sagrābt un apmuļļāt.
  Zinu, ka ir spēcīga domubiedru grupa ks cīnās pret kaitīgiem ĢMO, kas jau sasnieguši labus rezultātus – piem. šodien uzstājās radio..

  —–
  Tā ka uzziniet katrs savu jomu(- as) kurā vēlaties cīnīties un rakstiet man vai kādam citam, jo materiālu ir uzkrāts daudz, varēšu padalīties ar tiem.
  ————-
  Interesentiem – E-pasts – trexa7@inbox.lv

 • PAREX pirka “nabagi”, bet maksāt nācās mums. Piekrītu, ka nevajadzēja maksāt, bet to mums uzspieda cita vara.
  Valdība veidojot budžetu runā tikai par izdevumu apcirpšanu, tas ir normāli, bet neviena vārda par pelnīšanu, un tas jau slikti. Nevar veidot budžetu tikai no nodokļiem, kurus 20 gadu laikā valsts nemācēja iekasētt pilnā apjomā. “Treknajos “gados”nodokļi tika iekašeti aptuveni 45% apjomā. Tad pietika, bet kāpēc ne vismaz 80% apjomā? Valstij nāktos iesaistīties vairāk ekonomikā radot ražošanu un veidojot darba vietas. Bet kā redzam Eiropa to arī neatļauj. Vai tad valsts nevarētu veidot savus uzņēmumus vai uzņēmumus ar jaukto kapitālu paturot kontrolpaketi? Valstij taču būtu iespējas kaut vai uz krīzes laiku pārņemt alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības monopolu. Tas dotu labu ieņēmuma daļu valsts budžetā. Valstij būtu pašai jāiesaistās ražošanas sfēras atjaunošanā. Drīkstētu ievest tikai to, kas pie mums neaug vai ko paši nespējam saražot. Protams es apzinājos, ka šī valdība – neoliberāļi kaut ko tādu neuzsāks. Lai to darītu jābūt gribai, bet viņai tādas nav un to arī nepieļaus ES. Eiropa apmierināta, ka esam izveidojušies kā neo feodāla valstiņa. Atkālti runājot visas valstis, kuras pievienojās ES par tādām kļuvušas.
  Mēs tagad te runājam un nolaižam tvaiku, bet realitāte ir tāda kāda tā ir. Tautai būs izvēle dota uz vēlēšanām, ja būs, kas vēl. Mums jāsaprot visiem, ka valsts varai visupirms ir pienākumi savu iedzīvotāju priekšā. Un nevajag politiķiem runāt par politiskām atbildībām, kas nekad nav bijušas. Kādam jāuzņemas pateikt, ka ir visupirms pienākumi un tie jādefinē. Un tad mēs kā tauta atbildēsim vai esam pieņēmuši šos valsts varas pienākumus.

 • Tomēr jāsāk ar pašiem sevi, jo suverenā vara balstās tautā. Nevajag gaidīt, līdz “tautai būs izvēle dota”. Tā dotā nebūs nekāda reālā izvēle (kā tas bija arī līdz šim). Mēs paši varam katrā laikā izvēlēties. Mums nav jāsadarbojas ar citos laukos aizklīdušām varas struktūrām, kas mūsu vārdā darbojas pret mūsu un valsts interesēm. Šīs struktūras bez tautas nav nekas. To politika darbojas vien tad, kad tauta pasīvi vai aktīvi, apzināti vai neapzināti, tai pakļaujās. Varas struktūru iespējas ir tieši atkarīgas no mūsu sadarbošanās vai nesadarbošanās.
  Egil, Tu droši vien jau to zini, taču, ja nē, mazliet zemāk forumā ir Gandija domas par šo tēmu.

 • Jāni Kučinski.
  Ļoti daudz un ļoti labi komentāri.
  Es atkārtošos:
  1. Draudzētos un tirgotos ar ES, nav jābūt ES dalībvalstij.
  – piemēeram Norvēģija, Šveice un Islande (to gan grib ar varu pievienot)
  2. Latvijai jāizvāc savi okupācijas spēki no Afganistānas, Irākas un citām vietām, jāatvainojas šīm tautām.
  – Daži apgalvos, ka tas ir nepieciešams, doršības labad. Es uzskatu, ka šāda agresivitāte apdraud drošību un to pazemina, jo esam ieguvuši nevis draugus un ienaidniekus. Ar atvainošanos būs par mazu, lai remdētu rūgtumu un sāpes, ko Latvieši okupējot svešas zemītes globālistu spēlītēs, radīja savas mantkārības dēļ (jo armijā ir algotņi)
  3. Latvija var dod pasaulei iedvesmu, atsakoties no bruņotajiem spēkiem. Protams, tā liela tēma, kas jāizklāsta un jāiztirzā.
  – pinīgi bezjēdzīga resursu tērēšana, jo Latviju var iznīcināt garām ejot – nejauši uzkāpjot. Tehnoloģijas ir tik tālu attīstījušās kopš II PK, ka armijas turēšana Latijā ir sasmīdinājusi ne vienu vien cilvēku.
  ===============
  4. EIRO un Lisabonas līgums – tā ir attiekšanās no Latvijas neatkarības pilnā apmērā.
  ===============
  Mediji pūš miglu acīs ar nevērīgām ziņām un mākslotu sašutumu, tomēr klusē par to, ka Latviju kontrolē nodevēji, kas Latvijas neatkarību ienīst.
  Ja nav Lata, neatkarības no ES un ir citu valstu okupēšana, Latvijas Bankas īpašnieki Briselē un milzu kredītu nasta, tad Latvija ir čuššss.
  ==================
  100% ka Latviju ir apciemojuši arī ekonomiskie slepkavas, līdzīgi, kā Dienvidamerikas valstis, lai piedāvātu aizņemties naudu. Ja naudu valsts neaizņemas, tad līdriem lidmašīnas nenosēžas…
  ——
  Tā kā par ētiku politiķu vidū ir nekorekti, jo viņi visi ir iebaidīti.

 • Idejas un konkrētus priekšlikumus, lūdzu, lūdzu uz http://www.tautasforums.lv/forums.

 • Ar tām idejām arī nav tik vienkārši. Ir idejas, kuras var īstenot organizācija, ir idejas, kuras der katram cilvēkam ikdienas dzīvē, vai arī krīzes periodā.
  Idejas var apkopot pa punktiem, tēmām, nozarēm, idejas var iestrādāt organizāciju programmās, rīcības plānos, stratēģijās, vīzijās.
  Taču dažas idejas ir tikai kā norādes vai atgādinājumi. Piemēram, ideja sākt nevardarbīgu pretestību vai pilsonisku nepakļaušanos. Taču tas daudziem neko neizsaka. Vispirms ir jāzina, kas tas ir, un jāsagatavo sevi idejas īstenošanai. Acīmredzot, viņiem jāpalasa Gandijs, Toro, jāapgūst mūsu pašu atmodas gadu pieredze.
  Ir cilvēki, kuri negrib līst politikā, bet labprāt darbotos tīri saimnieciski (turklāt šai procesā atbalstot arī mūs). Nu viņiem var ieteikt veidot formālu vai neformālu kooperāciju konkrētās jomās. Taču arī tā ir tikai norāde. Tad nu šādiem cilvēkiem ir iespēja uzzināt vairāk par kooperāciju, tai teorētiski sagatavoties. Un par laimi es esmu uzrakstījis pat veselu grāmatu par kooperāciju, ko var nopumpēt tepat Tautas Forumā.
  Tas viss jāņem vērā, veidojot Tautas Foruma struktūru.
  Tātad jābūt ideju uzskaitījumiem, programmām vai rīcības plāniem, manifestiem ar galvenā mērķa izcelšanu utt. Un veselai bibliotēkai (lasāma, audio, video), kurā interesenti varētu sevi izglītot. Vai vismaz norādēm, kur un kā viņi savu izglītošanos var ātri un lēti veikt.
  Nu, protams, nav jāaizmirst ideja par īstas avīzes izdošanu. Tātad kādam jādomā, kur ņemt finanses iesākšanai, no kurienes piesaistīt rakstošus žurnālistus un analītiķus, kas varētu uzņemties redaktora pienākumus, kā veikt izplatīšanu utt.

 • Lielas domas. Intresanti palasīt.
  ————————–
  Latvijas tautas darbības mērķi un uzdevumi 2009/10:
  ——
  1. Veidot Nacionālo Pamattiesību Fondu krīzes perioda pārvarēšanai un Latvijas tautas katra indivīda iztikas, veselības aizsardzības un izglītības minimumu garantēšanai.
  —————-
  Kas to darīs – tu esi atvēzēusies. Ja tu varētu noorganizēt kaut vai šito pirmo punktu – tu būtu ģēnijs.
  ==================
  2. Reorganizēt Latvijas banku struktūru, nodrošināt, lai bankas un Latvijas naudas sistēma darbotos Latvijas tautas labā.
  ———-
  Kas to darīs – politiķi ir uzpirkti, to konsultanti ir baņķieri, kā arī tie ir iespējams iebiedēti. Koncentrēties vajag uz reālām lietām – izdarāmām. V
  ===================
  3. Izstrādāt iekšējā tirgus reformu programmu, paredzot iekšējā tirgus atjaunošanu, aizsardzību, un tā stabilu darbību. Nodrošināt Latviju ar vietējiem lauksaimniecības produktiem un veidot daudzgadīgas rezerves neražas un epidēmiju periodiem.
  ——————–
  Laba ideja. Kas to darīs? Kas dzīvo laukos – tu zini? Esi bijusi? Tie ir pilni ar večukiem. Jauniešu laukos nav. Viss. Otra kategorija ir piebriedušie pusbagātnieki ar lieliem īpašumiem, kas sēž uz subsīdijām, mežu izciršanām un galiem pašvaldībās.
  ======================
  4. Aktīvi atbalstīt visu Latvijā dzīvojošo tautību cilvēktiesības un labklājību. Izveidot etnisko grupu komisijas, kas veicina šo grupu interešu aizstāvību, atsevišķajā Latvijas Tautību Palātā.
  ——————-
  Laba ideja. Kas to darīs? Tu? Ja tu to izdarīsi – apsveicu – tu esi ģēnijs. Vai visi tam piekrīt?
  ======================
  5. Izmainīt Latvijas pakārtoto pozīciju globālajā ģeopolitiskajā ekonomikas struktūrā – Latvijas depopulācijas un ekonomiskās krīzes galveno cēloni – piedāvājot pasaulei pārorientēties uz tautu līdztiesīgu ekonomisko sistēmu.
  ———————-
  Jā, protams. Bet kā to izdarīt. Kas to darīs?
  ==============
  6. Pārveidot vēlēšanu sistēmu – noteikt tiešas, ne-anonīmas vēlēšanas, kurās visus datus katrs vēlētājs un citi ieinteresētie var pārbaudīt un tādējādi izskaust datu falsifikācijas iespējas. Panākt, ka tauta reāli gūst tiesības kontrolēt parlamenta un valdības darbību, pie vajadzíbas atsaucot Saeimu vai atsevišķus deputātus, piedaloties likumdošanā ar referendumiem.
  —————
  Var tā un vēl savādāk. Var būt tā, ka ir birokrātija, bet nav saeima – ir tieš demokrātija izmantojot elektronisko vidi.
  ===================
  7. Pārskatīt Latvijas saistības ar Eiropas Savienibu un organizēt Latvijas tautas nobalsošanu attiecibaa uz Lisabonas Līgumu.
  ————
  Protmas.
  ======================
  8. Aizliegt visas slepenās organizācijas un citas organizācijas, kas nav lojālas un darbojas pret Latvijas valsti, un izveidot komisiju, lai apzinātu šo organizāciju darbības sekas Latvijā, Eiropā un globāli. Šo, kā arī citas nelikumīgās darbības kriminalizēt ar nosacījumu – garantējot labklājību pret izsmeļošu, atklātu informāciju.
  —————-
  Ar aizliegšanu jēdziens brīvība izbeidzas.
  ================
  9. Izveidot stabilu Genocída/Democīda Apzināšanas Organizāciju – informācijas ieguvei par Latvijas izputināšanu un democīdu veicinošām struktūrām. Informatoriem sniegt anonimitāti un garantēt labklājību, kā arī Latvijas tautas pateicību par atklātību.
  ——————
  Organizācijas sadala sabiedrību – palūko cik tās jau ir.
  Genocīds – gēnu ciršana – tulkojumā. Tā ir gēnu inžinierija – izdzīvo stiprākais:D Tas ir joks.
  ================
  10. Izveidot emigrējušo latviešu Latvijā repatriācijas programmu un izstrādāt tautsaimniecības programmu, kas sniegtu latviešiem prieksrocíbas savā zemē. Latvieši ir trešā mazākā nācija pasaulē (aiz islandiešiem un igauņiem), kam it kā pieder sava valsts. Latvieši ir viena no pēdējām senbaltu tautām un ir uz iznīcības sliekshnja.
  ——————
  Tas ir fakts.
  ====================
  11. Garantēt Latvijas tautas un teritorijas tiesisko, militāro un vides aizsardzību. Vides aizsardzību no ģenētiski manipulētiem produktiem, ķīmiskiem piesārņotājiem, atomatkritumiem un tamliidzigiem iekļaut Aizsardzības Ministrijas un Robežu Apsardzes atbildībā.
  ————————
  Tādas lietas nav iespēms garantēt.
  ===================
  12. Médiju nacionalizácija un tautiska párvalde.
  ——-
  Iespējams.
  ===================
  13. Augstskolu nacionalizácija un tautiska párvalde.
  ——–
  Iespējams.

 • Nu bet, kādēļ arī šo ideju – par avīzi, nenoformulēt daudz maz pienācīgi un nepublicēt tur, kur to varēs atrast. Tev ir lieliska pieredze, tu varētu jau pietiekoši precīzi sagatavot jautājumus, par kuriem jādomā.. Lūk, teicams rīcības idejas piemērs, ko atliek tikai noformulēt, attīstīt, vākt domubiedrus un uz priekšu!

 • Es jau sacīju, ka tie oligarhi, kas atbalsta politiskās partijas nebūt nav oligarhi, bet nabagi pret lielāko oligarhu – tautu. Ja mēs spētu kaut vai vienu latu pārskaitīt nacionālā fondā katru mēnesi, tad mēs redzētu cik liels sabiedrības locekļu skaits atbalsta ideju par Tautas avīzes izdošanu, savu radio un TV. Tautas fonds spētu pirms vēlēšanām nosponsorēt tādu politisku spēku, kas pārrstāv lielākās daļas sabiedrības intereses. Tautai jālobē savas intereses tikai un vienīgais tādā veidā. Mēs nevarēsim uzvarēt ļaunumu, ja paši nebarosim savu bērnu, kuru šodien iespējams radam. Oligarhi nevarēs nopirkt politiķus, jo viņi nekad nespēs apspēlēt tautu. Ziedojot tikai vienu latu mēnesī mēs taču nekļūsim nabagi, bet spēsim uzvarēt demokrātiskās vēlēšanās. Par velti šodien neviens neko nedod. Kas maksā, tas pasūta mūziku. Mūziku jāpasūta ir tautai. Iespējams šobrīd fantazēju, bet ja godīgo cilvēku valstī ir vairāk par negodīgiem, tad tikai tā mēs varam uzvarēt. Mēs tikai nedrīkstam pielaist pie rīcības pie varas esošos politiķus, arī tos, kas piedalījās Latvijas izlaupīšanā visus šos 20 gadus!

 • es jau stundu lasu to, kas te sarakstīts kopš vakar vakara. neizlasīju pat pusi no visa sarakstītā, jo neko vairāk, kā
  “kaut kas jādara”
  “bet ko tad es varu darīt?”
  “tā nav, īstenībā ir šitā”
  “tas forums nav parocīgs”
  utt.
  es jūtu, ka no tā visa nav nekāda jēga, viss pazūd “vienā garā zeķē”
  piekrītu ka:
  “ejiet un publicējiet savas idejas pārskatāmajā forumā!”
  -
  p.s. ja nepatīk forums, tad uztaisi labāku ;) ja nemāki ar datoriem, izstāsti struktūru ;) nevis saki ka forums nav labs. kāds ir kautko darījis, nevis tikai runājis, bet tu tā…
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • :) nekas neliedz arī to pārskatāmo forumu līdz garas zeķes izmēriem izstiept. Pārskatāms tas ir, kamēr tukšs.
  No haosa var kaut ko uztaisīt vai tajā atrast, bet pat nevainojami un ideāli sakārtoti un formāli nevainojami ieraksti var tikt nolemti iegulšanai plauktā un aizmirstībai.
  Tas, protams, tāds joks.
  Tomēr Tev iesaku tos komentārus izlasīt līdz galam, vismaz pacietību trenējot. Varbūt tomēr atradīsi kādu vērtīgu ierosmi. Varbūt kaut kas nogulsnēsies, no kā dzims kaut kas pilnīgi jauns.
  Lai veicas! :)

 • piekrītu.
  -
  vai tu esi gatavs uztaisīt kaut ko labāku? ja nē, tad forums ir mums pašlaik labākā pieejamā vide..
  -
  labi, izlasīšu, bet nepavisam tāpēc ka “vismaz pacietību trenējot”, bet gan “Varbūt tomēr atradīsi kādu vērtīgu ierosmi”.

 • Tautai ir vajdzīgs līderis. Diemžēl, ja šajā situācijā kads kaut ko grib panākt demokrātiskā veidā, viņam nāksies vilties.
  =============

  Vienīgo izeju redzu ja visi šeit esošie aktīvisti atradīs līderi, kuram jau ir idejas par to, kā visu organizēt un kādu ekonomisko politiku īstenot. Tuyrklāt, šim līderim būtu jāpiedāvā arī tāds risinājums jeb mehānisms, kurš nodrošinātu visu aktīvo prātu iesaistīšanos un izaugsmi gan lietās kuras viņi nezin, gan savu priekšlikumu piedāvāšanā.Un viņš būtu spējīgs to visu uzklausīt un izvērtēt utt. Bet galīgos lēmumus pieņemtu viņš viens, un visiem tas būtu jārespektē, vienlaicīgi veicinot labāku priekšlikumu izstrādi vai noraidīto pilnveidošanu līdz pārliecinošai pakāpei, ja ir tikusi noraidīta kāda laba ideja, vismaz pēc autora domām
  =========
  Tātad, mans priekšlikums ir – meklējiet līderi, kuram nodrošināt rīcības brīvību, ar to domājot ideoloģijas izstrādi un demokrātijas jeb ideju kustības mehānismus un vispārējo sabiedrības izglītošanas darbu ekon un demokrāt jautājumos. Ja vajag, palīdziet viņam nodrošināt tādu vidi, kurā viņš varētu strādāt tikai šim darbam. Un pēc noteikta termiņa viņam būtu jānāk klajā ar visu savu priekšlikumu tautas priekšā, jāpārliecina tā un jāaktivizē.
  ====
  Ja paliekat pie esošās demokrātijas, tad šitajā pašā putrā būsiet/-sim arī pēc 10 gadiem. Vēsture atkārtojas… Ir lietas, kuras ir viegli paredzēt, ar ko tās beigsies.

 • Es tiešām nevaru. Ja lasīsi tālāk, tur būs arī manas pat ļoti pozitīvās atsauksmes par T Forumu. Mums tiešām nekā labāka par to, vismaz pagaidām, nav. Par to arī pateiksimies tiem, kas šo forumu pašaizliedzīgi veidoja un turpina uzturēt!

 • Juri, ja tas līderis vēl jāmeklē, tad kas tas par līderi?
  Ja jau kaut kur būtu līderis, mēs jau to būtu sajutuši. Tā ka nekas cits neatliek, kā vien pašiem kļūt par līderiem. Un to var panākt tikai ilgstošā darbībā. Līderi nedzimst, par līderiem top!

 • skaidrs, tad rīt toč izlasīšu līdz galam. laikam tiešām esmu kaut ko vērtīgu palaidis garām…. jā, piekrītu!

 • par līderiem daži klusē..KA TĀDI JAU SEN IR..Un sen jau idealoģija ir izveidota, bet klusums , ka tāda ir, jo domā ka cilvēki tam nav gatavi, bail, laikam , ka nesapratīs.

  Tas ka neredz līderus , nenozīmē ka tādu nav. Kas meklē, tas atrod.
  Es arī pirms laika nezināju, bet tagad zinu.
  Ir cilvēki kuri ir gudri – piedāvā sabiedrības modeli, kas ir daudz labāks un cilvēki šīs idejas iedvesmoti nevis seko līderim, bet īsteno dzīvē šīs idejas. Un pati dzīve pierāda ka tās ir laimi nesošas. DZīve nevis vārdi.

  Kāpēc šo cilvēku idejas netiek publicētas?

  Piem. šo cilvēku, kas no krīzes zina ceļu kā iziet – http://www.anastasija.ru

  Miljoniem un pat miljardiem cilvēku ir sākuši dzīvot laimīgi, veidot veselīgu visi, visās pasaules malās šo ideju iedvesmoti, sākuši radīt, nevis gaidīt no valsts.

  Anastasijas sapnis ir pārvērst planētu Zeme ziedošos dārzos, palīdzēt atjaunot cilvēkiem saikni ar dabu, Dievu, kļūt garīgi un fiziski veseliem, patiesi laimīgiem.

  Tas viss jau ir , tikai to neredz vai nevēlas redzēt.
  Un vēl racionalitāte, kas ir šajos darbos nav salīdzināma pagaidām ne ar vienu darbu ko es zinu..

  Arī reiz sen Aldis Drēģeris rakstīja,, ka šīnī grāmatā izteiktās domas ir kā pērles stikla kalnā…
  Pirms kaut ko izteikt iesaku iepazīties ..

 • Līderis cilvēku nepadara brīvu, ja nu vienīgi katrs ir sev līderis.
  Līderis ir viegli kompromitējams, ja nu vienīgi katrs ir sev līderis.
  -=——————–
  Nozīmīgi.
  Cilvēki ir ieprogramēti caur reliģiju (kristus, martreija…), filmām (supermens, neo, betmans…) un hiererhisko sistēmu gaidīt līderi, glābēju, vadītāju, kas rādīs ceļu un visus izglābs.
  =============
  Lūdzu. Lūdzu.
  =============
  Cilvēks nebūs brīvs tikmēr, kamēr cilvēkam būs autoritātes.

 • Es esmu iepazinies ar idejām un konceptiem.
  —–
  Es daļēji piekrītu tam, kas rakstīts, tomēr to modeli var un drīkst uzlabot.
  —–
  Viena lieta, kas netiek pilnībā izmantota ir tehnoloģiskais potenciāls.
  Otra lieta ir sistēmiska informācijas izplatīšana un apziņas pacelšana attiecībā uz to, ko piedāvā Anastasijas autori.

 • Mēs diskutējam par līderiem. Meklējam vadoni vai Mesiju, kas mūs izvedīs saulītē. Dievs teicaa, ka radījis cilvēku pēc sava tēla un līdzības. Tas nozīmē, ka cilvēks ir radoša būtne, ikviens būs līderis savā jomā. Visupirms mums būtu jāvienojas par to mums viens otram jāpalīdz izrāpties no šī purva. Mums jāsaprot, ka no kaut kā nāksies atteikties. Šobrīd katrs cīnās par savām tiesībām zem saules, bet neviens nerunā par saviem pienākumiem pret sevi, ģimeni un sabiedrību. Kāda jēga teātriem runāt cik no budžeta viņiem pienākās, ja sabiedrības lielākā daļa nevar atļauties nopirkt biļetes un aiziet uz teātri. Vai mums nebūtu laiks runāt, ka katram sabiedrības loceklim pēc visām nomaksām, kas nepieciešamas dzīvības uzturēšanai jāpaliek pāri brīvie līdzekļi apmēram kaut vai 50% apmērā no brīviem līdzekļiem, kas paliek pāri vecās Eiropas iedzīvotājiem. Nebūs neviens līderis, kas pateiktu, ka rīt ap pusdienas laiku mēs dzīvosim labklājībā. Būs vajadzīgi 10 gadi, lai mēs nostātos uz kājām.

 • Tiem, kam ir ilūzijas par to, kā interesēs strādāa farmācijas uzņēmumi, un kā zāles, kas var izārstēt tiek bloķētas tirgum skaties šeit
  http://www.youtube.com/watch?v=OpRkIW5u3bM

 • Aigar, šokējoš video!

  Guncha, var ļoti labi redzēt, ka tu nemaz neesi sapratis Zeitgeist būtību.

  Jāni, paldies, te tiešām bij tā vērts palasīt. :)

  visi, jums ir tik daudz foršu ideju! labais, malači.. tikai noformulējot bik kārtīgāk un smalkāk pastāstiet un ielieciet forumā! tur tas nepazudīs “vienā garā zeķē”. Vienalga, pat ja tas pagaidām nav realizējam, ielieciet, varbūt diskusijās atklājas, ka tomēr ir :) šajā garajā zeķē nevar izrunāties kārtīgi par katru tēmu.

 • ?
  jūtos bezvainīgs un pagodināts

 • Pilnīgi piekrītu Egilam. Tās teorijas, ko mēs te apceram- kurš un kādā veidā ir vergs, traucē apzināties, ka katram ir jākalpo apzināti, citādi nekas nekustēsies. Un mūs ir iegāzuši tieši tie , kas atteicās no pienākuma kalpot kam citam kā tikai sev (Aigar, uzmanies!)Mani terminoloģija netraucē, ja es izvēlos ideju un attiecīgi līderi , kuru par tādu uzskatu.

 • Esmu par Anastasiju dzirdējis jau sen, un pat iesāku lasīt kādas viņas grāmatas. Diezgan ātri sapratu, ka cilvēks, kurš piedāvā dzīvot mežā bet valsts ekon modeli piedāvā kā pilnīgu nodokļu atcelšanu, kas izraisīšot nedzirdētu uzplaukumu Krievijā un tūristi batgriem vien gāzīšoties tur iekšā un krieviem vispār nekas vairs nebūs jādara kā vien jābauda dzīve, neko piedāvāt nespēs. Pārsteidz, ka ir cilvēki, kuri tam vēl tic. Piedodiet, neas vairāk par maniem uzskatiem par Anastasiju.
  ======
  Aigar!
  Cilvēki ir ārkārtīgi dažādi, un lielākajai daļai vienmēr būs vajadzīgs līderis, un viņi nemaz negribēs būt vadītāji un līderi. Ja vien būs apmierināti ar dzīvi, ja viņu vienk vajadzības būs nodrošinātas, un tukšs veders neizraisīs agresivitāti…
  =
  Tapēc runas par to, ka katrs pats sev līderis, uzskatu par aplamām un pat dezorientējošām, kad cilvēki atkal domā tikai katrs pats par sevi un neskatās vairs reāli uz lietām, kjuras ir iespējamas, un kuras nē.
  =
  Piedodiet, rīt uz darbu ļoti agri. Nav laika iztirzājumam.

 • Ārprāts! Juri, ko tu tur raksti? Tieši Anastasija saka ka mežos dzīvot nevajag, viņa aicina savākt tur kur esi piemēslojis..(pilsētas utt.) Es tev grāmatas lappaspusi varu norādīt kur tas rakstīts. Laikam neesi aizlasījies tik tālu ..
  Bet ar šādu savu nezinīša pozīciju tu diskriditē ideju. Labu ideju.
  Kurā vietā kāds grāmatā piedāvā nodokļa atcelšanu?
  Tur par to vispār manuprāt nekas nav minēts. Atrodi Juri man citātus un pierādi. Citādi liekas ka esi spējīgs vien uz viedokli nevis faktiem. Un skumji, ka cilvēki uz šitādiem nezinošiem cilvēkiem kas grib izlikties lielie zinīši uzķeras.
  Pirms akli ticat pārbaudat..
  Ja kaut kas no tevis minētā būtu patiesība, tad diez vai grāmatu ievietotu sadaļā Tavai izaugsmei un daudzi cilvēki no dažādām pasaules valstīm īstenotu piedāvāto dzīves modeli.

  Ja kāds gribēs, pats atradīs pierādījumus manis rakstītajiem vārdiem.

 • Ūh, dienas gaitā izlasīju visus komentus. Acis gan raibas. Burtiņi pamazi, nav atstarpes, delfos tā lietā iet vieglāk. Galvenais secinājums – vispār sapulcējusies tāda kompānija, kurai būtu ļoti interesanti vienu sestdienas pēcpusdienu pavadīt kopā sparīgās diskusijās. Tad radīšanas process tālāk veiktos daudz raitāk. Ivo grūtāko – savedināšanas darbu – ir paveicis, tagad jātaisa viens formums. Ne? Ko sakāt? Kaut kur jau tāda ideja ta kā pazibēja…

 • Forums ir.
  http://www.tautasforums.lv/forums
  ======
  Jurim Bogdanovam par liideriem.
  Tikmeer kameer katrs nekljuus sev liideris un gaidiis, kad kaads cits vinju vadiis, raadiis celju, iesaistiis un uzmundrinaas, tikmeer shos gaidiitaajus VIENMEER vienmeer vienmeer kaads savtiigi izmantos.
  ——
  Vai saproti kaadeelj liideris vai dazji liideri NAV risinaajums?
  ========
  Lurike pareizi teica par autoritaateem vienaa komentaaraa. Mees dziivojam sabidriibaa, kuraa autoritaates, vadonji un liideri NJEM jeb izsuuc no zemaakstaavoshajiem sociaalajaa hierarhijaa. Shaadaa kontekstaa vadonji, liideri un autoritaates, kas tiek cieniitas ir visu cilveeku cieshanu simptoms (nevis ceelonis).
  —–
  Ir sabiedriibas un ir arii atsevishkji indiviidi, kuri hierarhijas struktuuru veido shaadi – lai arii atrdoas augstaak pieredzes, sapratnes, zinaashanu un apzinjas zinjaa, tie dalaas jeb dod shos savu bagaatiibu tiek, kam taas veel nav. Shaadaa konetekstaa shis cilveeks var tik cieniits un uzskatiits par liideri un autoritaati.
  ==========
  Ir jaasaprot, ka muusdienu monetaarajaa deficiita sisteemaa doshana, nesavtiiba, daliishanaas un NEizmantoshana ir ljoti slikti atalgota. Labi atalgots ir negodiigums, kraapnieciiba, izmantoshana, manipuleeshana, savtiigums, sliipeetums, uzvareeshana, pakljaushana…
  ———–
  Liidz ar to ir jaabuut ljoti piesardziigam, kad aicini speeciigus liderus raadiit celju aaraa no tumsas un purva.

 • Visupirms jābūt labai komandai, kas gatava kopā doties pretim nospraustam mērķim. Komandai jābūt tik saliedētai – vienam veselam, kas arī ir patiesais līderis. Pati komanda noteiks, kas ir harizmas pilns cilvēks, kam viņi būtu gatavi sekot. Ja komanda būs tam gatava, tad arī sabiedrība būs gatava iekāpt šajā “sapņu kuģī.”
  To ka mēs esam ar daudz ko neapmierināti, kā attīstas valsts mēs konstatējām. Ko ieteiksiet darīt tālāk? Mēs gribam jaunu kuģi, jaunu komandu, tas labi, bet kurp gribam doties? Ar to vien laikam nepietiek, ka konstatējam esošo rezultātu bezpienākumu saimniekošanā. Mēs daudz runājam par sekām, piedāvāju parunāt par cēloņiem, kuri noveduši mūs pie šādā rezultāta.

 • JR, kādu interneta pārlūkprogrammu tu izmanto? Ar manējo varu palielināt burtu izmēru..
  Par tikšanos klātienē..
  Manuprāt, efektīvāk ir darboties darba grupiņās, kas risina konkrētus jautājumus. Tiem tad arī būtu lietderīgi tikties klātienē. Piem., šobrīd Solvita (šajā pat komentāru slejā aktīvi komentēja) veido darba grupu saistībā ar VĒLĒŠANU SISTĒMAS JAUTĀJUMIEM. Kuri arī var un vēlas iesaistīties darbos, sūtiet ziņu uz T.F. un nodošu Solvitai..

 • Piekritu Aigaram par līderiem.
  Egil, komanda pati par sevi ir tas labākais, nevis tās līderis. komandai, manuprāt, jābūt tādai, kur visi ciena viens otru un necenšas kādu izmantot, lai gūtu virsroku savā viedoklī. Komandās, kur lielākā daļa klusi gaida, ko pateikts priekšā līderis, nav nekādas objektivitātes. Katram jāizsaka savs viedoklis, jo mēs esam ļoti dažādi ar dažādiem skatu punktiem un dažādu pieredzi. Komandā, kur visi diskutē kā vienlīdzīgi cilvēki, kur visi arī māk uzklausīt un izvērtēt, kur visi māk domāt, kur neviens nebaidās arī sākt kaut ko darīt, tur ir spēks! .. manuprāt :)

 • Izmantoju Mozillu.
  Nu skaidrs, ir jau labi kārtīgi izdiskutēt netā un tad gan jau labie ļaudis satiksies, kad būs īstais laiks.

 • Mes bijām vienoti pirms 20 gadiem vēloties atbrīvoties no vienas partijas diktāta, vienoti atgūt savu valstisko neatkarību, bet to pazaudējām. Kāpēc? Gribējām būt brīvi kaut ar pastalām kājās. Brīvību mums uzdāvināja un arī pastalas dabūjām. Evaņģēlijā teikts, ka to ko lūgsim, to arī dabūsim. Kāpēc nelūdzām kopīgi laka kurpes? Mazticīgi bijām. Lai sasniegtu mērķi tam ļoti jātic. Personīgi ticu, ka dzīvosim labklājības valstī. Eiropa tāda kāda tā šodien vairs nepastāvēs. Finansu piramīda sabruka 11. septembrī. Eiropa – “Romas impērija” sākusi ļodzīties. Tās dienas arī ir skaitītas.

 • Šodien atkal rādīju skolēniem “13. kareivi” Tur ir 13 vairāk vai mazāk līdzvērtīgi spēkavīri karotāji, bet viens starp viņiem ir tas, ko uzskata par autoritāti un viņam ir šķīrējtiesneša tiesības domstarpībās. Nav nekādi manāms, ka šie vīri akli kādam sekotu. Jo tā ir sabiedrība, kur par cilvēku spriež pēc darbiem.
  Mums ļoti bieži jāuzticas vārdiem, kuri drīz pēc izteikšanas tiek nodoti, bet no darbiem esam tik tālu, ka nav saredzams, kurš ko un kā izdarījis.

 • Lurike, ļoti labs piemērs. Ideāli vienkārši pateici ļoti lielu problēmu.

 • Nav nevienam jāuzticas, jātic… – kamēr aitas uzticēsies, cerēs, ticēs un gaidīs, tikmē viņas vienmēr kāds baros ar zāli un cirps.

 • Jātic ir sev un mērķim, kuru gribi sasniegt. Bez ticības neko nevar darīt. Jāuzticas tiem ar kuriem esi kopā. Ticība var būt Dievam, kas mūs nepieviļ. Mēs pieviļam Viņu. Etalons ir nemainīgs. Ja apvainojamies tad tikai paši uz sevi un savu mazticību.

 • Gribu redzēt rakstu ar nosaukumu „Latvijas nacionālā ideja”. Redzu tikai rakstus par to, kā izkļūt no krīzes. Par izkļūšanu no krīzes var rakstīt un rakstīt, jēgas nekādas nebūs vienalga. Ja nav idejas uz kuras pamata var apvienot visu tautu, tas viss būs tikai tukša runāšana.

  >>Lurikei
  “13. kareivis” rādīt skolēniem – laba doma!

 • Iesaku apsvērt ideju par Tautas Foruma interneta radio izveidi (Ziņas, sludinājumi, izglītojoši raksti, diskusijas, gaiša mūzika), tā mēs varētu skaidrot savas idejas tam tautas lokam, kam lielu tekstu blāķu lasīšana dažādu iemeslu dēļ ir apgrūtinoša.
  Varu piedāvāt savu palīdzību drukātu materiālu maketēšanā, interneta banneru izveidē, programmēšanā (html,css).

  Vēlu visiem laimi.

 • Brūveļa kungs, Jums ir divas fantastiskas īpašības.
  Pirmā ir apbrīnojamā spēja “nolīdzināt lidz ar zemi” jebkuras idejas, kuras neietilpst Jūsu personigo vērtību matricā. Jāsaka, ka ar metodes oriģinalitāti gan Jūs neizceļaties. Piemēram, Jūsu komentārs Dittas priekšlikumu paketei. Protams, var diskutēt, vai visi priekšlikumi ir objektīvi un realizējami. Jūsu pretjautājumi un apgalvojumi ir vienkārši fantastiski demagoģiski. Piemēram: “Ja tu varētu noorganizēt kaut vai šito pirmo punktu – tu būtu ģēnijs.” vai “Laba ideja. Kas to darīs? Tu? Ja tu to izdarīsi – apsveicu – tu esi ģēnijs.”. Šis absolūti demagoģiskais jautājums – “Kas to darīs?” – ka zelta stīga vijas cauri visam Jūsu komentāram. Jūs lieliski zināt, ka ne Ditta, ne arī kāds cits šobrīd var atbildēt uz šo jautājumu. Jūs lieliski zināt arī to, ka ne jau uz šo jautājumu ir jārod atbilde. Patiesībā Ditta ir mēģinājusi sastādīt sarakstu “KAS IR JāDARA”. Nākamais loģiskais solis būtu diskusija un izpratnes veidošana. Jūs, iespējams, jautāsiet – izpratni par ko un priekš kam? Atbilde ir gaužām vienkārša. Šis saraksts dotu izpratni par to, kas Latvijas sabiedrībai šķiet būtisks. Kādas viņuprāt, ir problēmas un kā tās būtu risināmas. Protams, tas nav plāns. Tas nav pat projekts. Taču tas ir materiāls diskusijām. Jo tās ir to cilvēku idejas, kurus Jūs un Jūsu domubiedri aicināt piedalīties.
  Otrā. Vienlaikus ar līderu un autoritāšu noliegšanu – ” Līderis cilvēku nepadara brīvu …”, “Cilvēks nebūs brīvs tikmēr, kamēr cilvēkam būs autoritātes” – Jūs voluntāri piešķirat sev tiesības vērtēt, kā mēru izmantojot tikai un vienīgi savu individuālo vērtību sistēmu. Patiesībā tas nozīmē, ka šajā mirklī Jūs pasludināt sevi par vienīgo autoritāti.
  Par līderu un autoritāšu noliegšanu. Esmu pārliecināts, ka tas ir strupceļš. Vai ārsts, pie kura Jūs ierodaties vizītē, Jums ir autoritāte? Vai studentam pasniedzējs ir autoritāte? Vai studenti, kuri brīvprātīgi uzņemas sabiedriskās dzīves organizēšanu savās augstskolās, ir līderi? Vai Ivo Verners, šī Foruma aktīvists, ir uzskatāms par līderi? Un Jūs pats? Arī Jūs esat līderis, aktīvi piedaloties šīs publikācijas sagatavošanā. Un, lai kā Jums to negribētos atzīt, daudziem cilvēkiem Jūs jau esat autoritāte. Gluži tāpat, ka Jums ir autoritātes tie, kuru ietekmē Jūs esat izveidojis savu uzskatu sistēmu. Tajā skaita arī par līderiem un autoritātēm.

 • tv24 ir aicinājis neformālās grupas izmantot savu ētera laiku videoblogiem.

 • Nekas nav bīstamāks par ārkārtas stāvokli vai ārkārtas situāciju. Pirms tiek operēts ar šādiem jēdzieniem, nepieciešams saprast un apzināties visas sekas, ko rada ārkārtas stāvokļa ieviešana:

  1) Komandanta stunda, kad visi pārvietojas tikai atļautajā laikā un maršrutā.
  2) tiek apturētas visas pilsoniskās tiesības un cilvēktiesības. Nav brīvas preses, nav vārda brīvības. Ārkārtas stāvokļa laikā arī šis portāls tiks slēgts.
  3) Ir tikai oficiālais viedoklis.
  4) Ir apturēta Satversmes un tiesu instanču darbība.
  5) Ārkārtas tiesības veikt jebkuras darbības pilnvarotajiem dienestiem, t.i. armija, policija utt.
  6) Tā kā nav likuma, darbojas nevis tiesas, bet lauka tribunāls un kara tribunāls.
  7) Nav spēka, kas pārtrauktu ārkārtas stāvokli.

  Vai tiešām ir vēlme to panākt? Visas rakstā minētās darbības var tikt izdarītas kā tautas pašorganizēšanās. Bet ārkārtas stāvoklis ir vistiešākais ceļš uz diktatūru.

  Ja tiek runāts par ārkārtas stāvokli, tad neaizmirstiet pateikt arī ēnas puses.

 • Vai tad tālāk par šiem vārdiem tekstā nelasījāt?

  “Ar to nav jāsaprot vispārējs streiks, bet gan īpašs „kooperatīva” darbības režīms, kurā vajadzības gadījumā aizvietojam viens otru pienākumu pildīšanā, kurā kopīgas lietas labā esam atsaucīgāki kā jebkad agrāk, un saprotošāki, ja kāds kaut ko nepaveic laikā u.tml. Darba vietās un mācību iestādēs pēc vadību ierosinājuma varētu ieplānot laiku vīzijas formulēšanai un dažādu priekšlikumu izstrādei.”

  Var saukt to, protams, kā labpatīk… No tā, kādā vārdā dēvēsi sūdu, smaka nemainīsies..

 • Vai nabagu advokāts būtu kādas huntas ieliktenis un grasās veikt valsts apvērsumu ar ārkārtas stāvokļa palīdzību un citādi domājošajiem jau būtu rezervēti čekas pagrabi? Ja nē,tad advokātam jābūt kādam piemēram par ārkārtas stāvokli tautas protestu apspiešanai kādā demokrātiskā valstī. Ar interesi palasītu.

 • Lasīju arī tālāk. Sauciet to kā gribat, bet tas nav ārkārtas stāvoklis. Šim terminam ir pilnīgi cits saturs un tiesiskās sekas. Un nevajag nodarboties ar demagoģiju saucot sūdu par ziedu. Sūds ir sūds un zieds ir zieds, tieši tāpat kā kooperatīva režīms un ārkārtas stāvoklis.

  Ārkārtas stāvoklis pēc definīcijas paredz šauru cilvēku grupu, kurai ir absolūtā vara un kura kontrolē visu. Lai arī kā Jūs to nosauktu – par militāru huntu, partijas politbiroju vai jebko citu. Demokrātiskā valstī ārkārtas stāvoklis principā netiek sludināts. Cita lieta, ka Latvija nav demokrātiska valsts ‘rietumu’ tiesību sistēmas izpratnē, bet gan partokrātisku ielikteņu sistēma. Vai Jūs tiešām domājiet, ka “100 gudrie” vai “Vaira LaimesLācis” piepeši mainīsies un sāks graut sistēmu, kuru paši savām rokām izveidojuši? Ārkārtas stāvoklis tikai pastiprinās jau tā negodīgo un viņiem arī to tikai vajag. Vēsture pazīst šos ārkārtas stāvokļus jau no Jūlija Cēzara un Perikla laikiem. Tas nekad nebeidzās tā, kā bija sākotnēji iedomāts. Kas Jums liek domāt, ka šī reize būs izņēmums?

  Jūsu vīzija par ārkārtas stāvokli un “nosūtīšanu darbos” ir utopiska, jo sistēma jau uztur un reproducē pati sevi. Vadītājs ieliek sev vajadzīgos cilvēkus sev vajadzīgajās vietās. Kas Jums liek domāt, ka tagad piepeši vienā brīdī viss mainīsies un visi sāks domāt par valsti? Un divās nedēļās piepeši viss mainīsies un būs šis glābšanas rezultāts? Tas tā vienkārši nenotiks un nevajag mānīt pašiem sevi.

  Mums jau ir kustības, sākot no Latvijas sildītājiem, Vislatvijas sakopšanas talkām utt. Ir ļoti daudz cilvēku, kuri var un grib iesaistīties Latvijas glābšanā. Ejiet un dariet, organizējiet, bet nevajag operēt ar jēdzieniem, par kuriem pašiem nav nekādas sajēgas.

  Idejas ir lieliskas un atbalstāmas, tomēr vispirms ir jāmaina domāšana tiem, kas ies un darīs un darošie/varošie jāapkopo. Bet tas jādara brīvprātīgi, nevis ar jebkādu piespiedu spēku.

 • 1) nedz es nedz citi T.F. aktīvisti tevi nespiež. Ja spiežam, tad interesanti kā tas notiek? Vismaz es apsolos tevi turpmāk nespiest.
  2) kādi ir tavi priekšlikumi jēdziena “ārkārtas stāvoklis” aizvietošanai (šķiet, ka šis jautājums tevi uztrauc visvairāk, lai gan tavus priekšlikumus tā arī neatradu)?
  3) kādi ir Tavi konkrētie rīcības priekšlikumi un ko pats labu dari sabiedrības labā? Varbūt sadarbojoties varam darīt labāk?

  Pateicos par jēdziena izskaidrošanu, un piekrītu, ka vienmēr ir jālieto visatbilstošākie vārdi un to salikumi.

 • Ieteikums valsts situācijas nostabilizēšanai:
  1. Likvidēt bezjēdzīgās vides lieguma zonas, kuras sastāda kopā ap 20 % Latvijā izmantojamās zemes (stapcitu šis zemes kurās ir liegumi, lielākoties ir ekonomiski visvērtīgākās un izdevīgākās, kā arī liegumi tajās tika izveidoti, tikai tāpēc ka atrastas viena vai divas retas sugas), protams jāsaglabā visi dabas rezervāti kuros jau sen ir liels skaits retu sugu.
  2. Ieviest Ekonomiskās zonas nevis Rīgā bet gan rajonu centros, kur būtu ļoti zemi nodokļi uzņēmumiem. Ieteicams šādu zonu saglabāt kādus 10 gadus, lai uzņēmums šeit iesakņojas un vēlāk pēc attiecīgā termiņa nodoklis tiek palielināts pakāpeniski uz vecajām likmēm.
  3. Jebkura likvidēšana vai samazināšana, ko valsts veic ar kopīgo saukli “krīzes dēļ” ir nopietni jāpieskata, lai šis sauklis nebūtu attaisnojums valsts vel lielākai apzagšanai.(piemēram jāpaskatās, kas notiek ar likvidēto īpašumu pēc tā likvidēšanas)

 • Es tiešām “piesējos” tikai jēdzienam, jo pārējais ir pareizs un atbalstāms. Ja vēlaties priekšlikumus, tad Jūsu pašu minētais kooperatīva režīms vai Latvijas glābšanas režīms ir gana labs.

  Es jau daru un iesaistos, bet nebļaustīšos ar to, kas ir vai nav izdarīts un kurš kuram blakus stāvējis.

  Ja ir interese, variet sazināties uz e-mail. Tas ir pieejams lapas administratoram.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.