Vītolu ģimene

Vītolu ģimenes tēvs Jānis un mamma Dace ir rīdzinieki. Viņi muzicējuši vēl pirms ģimenes nodibināšanas. Lai bērnus audzinātu tīrākā vidē, Vītoli pārcēlušies uz dzīvi Madonas rajonā. Tagad Vītolu pieci bērni – Kalvis, Jānis Ausmints, Rasa, Madara un Varis jau ir izauguši, bet visi kopā vēl aizvien turpina muzicēt. Ģimene kopā ir uzstājusies vairākos “Spietos” un daudzos folkloras pasākumos. Vītoli dzied ikdienā kopā ar draugiem, veido kopīgas sadziedāšanās ar citiem dziedātgribētājiem, dzied tautasdziesmas, folkdziesmas un pašu dziesmas (LNT).

* * *

* * *

Vītolu ģimenes lepnums ir dziesma, spēja apburt klausītājus ar īpašu dzīvesziņu un pieci bērni! Madara Irbe (27) ir diplomēta psiholoģe un dzīvo Skotijā. Varis (26) mācās datorzinības Skotijā. Rasa (23) studē Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas nodaļas 4. kursā. Kalvis (20) palīdz vecākiem saimniecībā, meklē laimi dzīvē, spēlē ģitāru un mācās Vecpiebalgas vakarskolā. Jānis Ausmints (15) šogad absolvēja tautskolu «99 balti zirgi», šobrīd mācās Vecpiebalgas vakarskolā, Jaunpiebalgas mūzikas skolā un strādā mājas saimniecībā. Viņa otrais vārds, ko tēvs nosapņojis pirms dēla dzimšanas, tulkojumā no senbaltu valodas nozīmē – zelta doma. Trīs jaunākie bērni ir vecākiem līdzās ģimeņu dziedāšanas svētkos.

Savulaik kaimiņiene noteikusi, ka Vītolu mājās Liezeres pagastā ir kā Dievlejās. Un tā šis apzīmējums „iedzīvojies” ģimenes mammas Daces e-pasta adresē. Redzot viņus uz skatuves, šaubu nav, ka tieši viņiem tāds piestāv vislabāk! Starp citu, Dace Vītola ir izcilā kordiriģenta, profesora Paula Kveldes un aktrises Dinas Kveldes meita.


Vairāk lasiet www.kasjauns.lv


 • Paldies, Maziņais indigo, ka darīji zināmu par šiem gaismas stariņiem!

 • Tiešām prieks. Visu cieņu šai ģimenei!

 • No manis arī Paldies par video! Esmu arī tā paviasam nedaudz arī ar viņiem kopā sadziedājis. Un viņi paši saka apmēram tā, ka nejau viņi dzied dziesmu, bet Dziesma dzied caur viņiem. Tā ir fantastiska sajūta.

 • Es esmu, kā no debesīm nogāzies. Aizspridzināja mani.

 • Rekur arī kāda tautasdziesmiņa Vītolu ģimenes izpildījumā :-)

  http://www.youtube.com/watch?v=DWKlMeeGZQ8

 • Paldies arī no manis! :)
  Patīkami redzēt īstus dārgakmeņus šai pārtaisīto šoumenu valstībā. Mums vēl ir cerība! :)
  Paļaujos, ka tām zālē redzamajām “prominencēm” neizdosies šos dārgakmeņus ievilināt savā komercijas purvā.

 • Tā tie latvieši savus bērnus audzina ,par dziedātājiem ,dancotājiem un modeļiem bet kas ars?

 • Neko labāku – dvēselei nebiju vēl dzirdējis! Apbrīnoju šo ģimeni. Vēlētos iepazīties tuvāk – jo šadi patiesi cilvēki musu zemītē ir dārgums.
  Jānis ir spēka un domas mitriķis – no šāda vīra var daudz mācīties vien paskatoties tam acīs.
  Laimīgs būs tas puisis kuru Rasa izraudzīsies sev par vīru!

 • “Degradācija” jau sākusies. Viņiem būs grūti tālāk, jo noteikumi spiedīs pielāgoties. Līdz šim viņi nav pielāgojušies ne ārēji, ne iekšēji. Šmaukties arī nemēģinās. Toties citiem tas iet no rokas. Es turu īkšķi, lai apstākļi ļauj viņiem izturēt, nenododot sevi un principus.

 • Paldies! ;)

 • Brīnišķīgi un ļoti aizkustinoši.Paldies!

 • Paldies par tik debešķīgu izpildījumu, lai Dieviņš jūs sargā un dzīvē viss izdodas.

 • Katra svētdiena tadag man ir gaidāmi svētki, jo ļoti gaidu Vītolu uzstāšanos. Gaidu, ko vēl var nodziedāt? Katra nākošā uzstāšanās viņiem ir arvien spēcīgāka. Paldies.
  Ka tik publika saprastu vēstījumu, ko Vītoli grib pateikt. Lai izdodas!

 • Paldies par brīnumjaukām sajūtām, kuras pārņem klausoties jūsu muzikālajā izpildījumā. Mirdzums, kas nāk no jauniešu puses un arī no vecākiem ir debešķīgs un viegluma piepildīts.
  Klausījos dziesmu (Our last summer), kuru izpilda Colin Firth Pierce Brosnan Stellan Skarsgard Amanda Seyfried and Meryl Streep un man šķita, ka šī dziesma Vītolu ģimenei piestāvētu, ļautu sajūtās aizlidot.

 • Katru svētdienu kamols kaklā, asaras acīs…Laimes un izbrīna sajūta! Paldies Vītolu ģimenei! Tauta ar Jums var lepoties!!!

 • Man ljoti gribetos Vitolu gimeni pieteikt “Latvijas lepnumam” par to, ka vinji ir spejushi saglabat latvisko dziveszinu sava dzive, ieaudzinat bernos un nest ari parejai tautai. Paldies viniem par to! Vini ir garaa stipri un dveselee jutigi. Un vel – vini patiesi ir GIMENE!
  Piedodiet, bet man datora nav garumzimju…

 • Asaras no prieka un visu laiku smieties gribas, un smejos.
  Brīnišķīgi!

 • Paldies šiem vecākiem, kuri varēja saglabāt savā ģimenē mīlestību, tādu, kādai tai jābūt!!tas ir paraugs, mums jaunajiem!!!LIELS Jums paldies!!!

 • Jautājums- kā jūs vērtējat tos latviešus, kas Vītolu ģimeni uzskata par iedomīgu? Man par lielu pārsteigumu vairāki šādi vērtējumi ir parādījušies šova komentāros.

 • Cilvēkus, kuri tā izsakās, vērtēju negatīvi. Iemesli šādai attieksmei var būt ļoti dažāda. Pats esmu ticies ar meitu Rasu – viena no jaukākajām meitenēm, ar kuru man nācies tikties. Un pavisam neliela saskarsme bijusi ar tēvu Jāni. Par pārējiem nevaru spriest. Cenšos izvairīties no to cilvēku vērtēšanas, ar kuriem neesmu ticies – ieskatījies acīs. Tēvs Jānis cilvēkiem varētu šķist paass (esmu dzirdējis paužam viņa viedokli saistībā ar izglītības jautājumiem), bet tas ir saprotams, jo viņam ir ļoti patstāvīga un konkrēta dzīves uztvere. Tā nekādā gadījumā nav iedomība.

 • Es mācos nevērtēt, jo tam (ko es kā vērtēju) nav nekāda nozīme. Vēl vairāk – tas traucē gan man gan citiem. Izvairos klausīties, kad kāds citus vērtē. Ja galīgi nevaru izvairīties, tad norādu, lai beidz vērtēt. Tātad – beidziet vērtēt, jo mani tas neintersē, ko jūs domājat par citiem. Angliski saka – GET LIFE.

 • Nu man liekas dīvaini,ka Vītoli teica,ka ziedos naudu, bet patiesībā,to nedarija..Tad jau nevaidzēja tautu mānīt.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.