Vēl nav par vēlu. Atjēdzies! Un skaudrie izdzīvošanas padomi no Argentīnas tev nebūs vajadzīgi! (5/5)

Finansiālā drošība un pārvietošanās brīvība: visraksturīgākais izdzīvotāja sapnis.
Tas, kas mani aizved līdz izšķirošajai atlīdzībai par izdzīvošanu – mans gala secinājums saistībā ar izdzīvošanu krīzē? – Nauda.

Jā, nedaudz papīra naudas, zelta, sudraba, bet galvenokārt pāris naudas konti „drošās“ valstīs un naudas ieguldījumi nekustamajā īpašumā.

Mums bija cilvēki, kuri no vidējās klases pārgāja uz nabago. Mums bija cilvēki, kuri piedzīvoja briesmīgas situācijas, un var droši teikt, ka tie, kuri tām izkļuva cauri vieglāk, bija cilvēki ar solīdākiem ienākumiem.

Mūsu sabiedrība sacenšas par naudu. Ne tikai papīra naudu, bet arī par rēķiniem un virtuālo naudu. Tas var novest pie visas pasaules sabrukuma, praktiski pie cilvēces beigām dēļ naudas, kas kļūst par bezjēdzīgu jēdzienu.

Valsts, vai valstis, pat kontinenti var aiziet postā, bremzējoties vietējai naudai, bet otrs gals tikmēr proporcionāli attīstīsies. Es patiešām tam ticu un vēsture arī rāda, ka vienmēr ir zaudētāji un vinnētāji, iekarotāji un iekarotie, līdzsvars, iņ-jaņ vienmēr saglabājas.

Gigantisks meteorīts varētu iznīcināt zemi un mazie zaļie cilvēciņi varētu paverdzināt mūs, jā, taču abi scenāriji ir maz ticami. Es labprātāk sagatavojos tiem, kas ir vairāk iespējami. Un tas ir ļoti iespējams, ka jūsu valsts var aiziet postā dēļ ekonomiska sabrukuma, pilsoņu kara vai dabas katastrofas, jums, iespējams, ir iespēja patverties kaut kur drošībā, zaļākās ganībās.

Skaidrs, ko izdarīja tūkstošiem Argentīniešu, ko izdarīja mana ģimene un ko es darīšu pēc iespējas ātrāk.

Es uzskatu sevi par pasaules pilsoni un man nav problēmu pārcelties, ja tas ir nepieciešams. Es jums ļoti iesaku padomāt par to, jo tas var būt izdzīvošanas jautājums. Lai gan es ticu cietokšņa un patvēruma jēdzienam, es neticu, ka ir iespējams cīnīties pret visu izsalkušo un ārprātīgo tautu.

Ja jūs apsverat ilgtermiņa, pastāvīgu TEOTWAWKI1, apsveriet arī pārcelšanos uz citu valsti, kas ir tālu prom. Un plānojiet – tas nozīmē, naudas esamību kontos, gatavībā esošus dokumentus un pases, gatavību mācīties otro valodu.

Krājiet naudu, ieguldiet to, ceļojiet, gūstiet jaunus draugus un gūstiet zināšanas par citām kultūrām, par to, kā būt elastīgam un pielāgoties tām. Tas ir labākais padoms, ko es varu jums dot, ja kļūst slikti, ja arī jums draud SHTF.

Dažreiz, jūs to vienkārši neņemat vērā. Un tomēr, tas, kas notika šeit, notika pirms tam un notika arī vēl citās vietās. Tas var notikt arī ar jums.

Kāds nav izdzīvotājs tikai tāpēc, ka viņš dzīvo mežā visa gada garumā dienu no dienas, un tam vienmēr pie sāna ir šautene. Tas nav tas, ko es sagaidu no dzīves, un tas nav tas, ar ko es saprotu elastīgu, adaptēties spējīgu cilvēku.

Jūs saņēmāt vairākas pēdējo rīcību idejas, kas varētu noderēt kā fināla atbilde krīzei. Tas nav pareizi. Fināla risinājums ir atstāt valsti vai reģionu. Un tas savukārt prasa dažas sociālās prasmes un ietaupījumus. Paturiet to prātā pirms jūs iztērējat pēdējo pensu. Ir svarīgi, lai jūsu mājā būtu patvērums/signalizācija, vieta, kur noslēpties mazas vai vidējas krīzes gadījumā. Bet, ja tomēr SHTF ir liela mēroga, jums ir jātiek prom.

Noslēgums – cerības paziņojums.
Noslēgumā es vēlos dot cerības paziņojumu jums visiem un atgādināt jums un sev, ka izdzīvošana ir par izdzīvošanu, nevis par dzīvošanas faktu. Tā ir par laimīgas, bagātas dzīves dzīvošanu.

Sagatavojieties, jo tas ir gudri, nevis tāpēc, ka jūs saredzat SHTF vai ko līdzīgu.

Tikai nemaldiniet sevi, ka SHTF būs jaunas dzīves sākums un ka visas jūsu problēmas pazudīs.

Tas tā nedarbojas. Gluži otrādi, viss kļūs tikai sliktāk, mazās problēmas pārvēršas par lielām, daudz nopietnākām problēmām.

SHTF, lai arī kāda veida krīze tā būtu, tas nav godīgi. Tas būs absolūti negodīgi.

Labi, godīgi cilvēki cietīs badu, bet korumpētie uzņēmumi gūs peļņu. Jūs vēlaties policistu, kurš jūs aizsargātu, bet viņš nāks jūs apcietināt, kad tiks izvirzīta viltus apsūdzība pret jums. Tas ir veids, kā tas darbojas.

Tātad, tie, kuri lūkojas uz TEOTWAWKI, kā uz kaut kā jauna sākumu, labāk domājiet atkal un sakārtojiet savu dzīvi TAGAD!

Ziniet, ka pastāv briesmas un situācijās, kurām jūs nevarat sagatavoties, lai kā arī vēlētos. Bet nekad neaizmirstiet dzīvot dzīvi pēc iespējas pilnīgāk.

Izdzīvotājs nedrīkst būt pesimists, viņam vienmēr ir jābūt pozitīvam, laimīgam un jābauda dzīve vēl vairāk kā citiem, jo viņš saprot, ka katra minūte miera ir unikāla, un nav garantijas, ka tā būs vēl.

Es redzu, ka izdzīvotājam ir jābūt enerģiskam, veselam, arvien zinātkāram, apbruņotam ar labu humora izjūtu. Viņš ir vesels, jo rūpējas par savu ķermeni un ķermenis rūpējas par viņu. Viņš ir zinātkārs, jo uzskata, ka ir svarīgi apgūt jaunas lietas visu laiku un viņš mācās. Viņam ir laba humora izjūta, jo viņš ir pārliecināts par sevi un izturas pret citiem tā, kā viņš vēlas, lai citi izturas pret viņu.

Lūk, tā vajadzētu izturēties. Izdzīvotājs – tas ir 90% garīgas attieksmes. Un pat, ja SHTF mūsu dzīvē neienāk, šī attieksme dara mūsu dzīvi bagātāku un piepildītāku.

Ir lietas dzīvē, ko mēs varam kontrolēt un ko nevaram – izdzīvotājs kontrolē to, ko viņš var un pieņem to, ko nevar.

Tātad, ja jums ir saprāts, vai nu pilnīgi neatkarīga muiža vai vienkārši daži fondi, kādi krājumi, pāris ieroču un izdzīvošanas soma, paceliet zodu nedaudz augstāk, iztaisnojiet muguru, nav svarīgi, vai jūs esat ārsts vai grāmatvedis, šoferis vai santehniķis, esiet lepns – jūs esat no krāsaino cilts.

Jūs, neapšaubāmi, esat labāks cilvēks.


Avots: ferfal.blogspot.com (izdzīvošana Argentīnā)
No angļu valodas tulkoja Anita Polikarpova

TautasForums.lv – pateicībā par ieguldīto darbu raksta sagatavošanā:
Vizītkaršu, zīmogu, bukletu, atklātņu izgatavošana.
E-pasts: aniita.po[AT]gmail.com

 1. Žargons, kas tiek bieži lietots izdzīvotāju vidū un ir cēlies no “It’s The End of the World As We Know It (And I Feel Fine)” – Tas ir pasaules gals, kādu mēs to pazīstam (un es jūtos labi) []

 • Tā kā ar lielu varbūtību jau tuvākajā laikā tuvojas ne tikai Latvijas “sūdi trāpa pa ventilatoru” (SHTF), bet arvien lielākas problēmas arī citās valstīs, tad uzskatu, ka NAV JĀDODAS PROM, jo tā nav tālredzīga taktika. Jāsakārto mūsu pašu valsts – Latvija. Jā, – uz nelielu brīdi, patiešām bezizejas situācijā, var doties, lai nopelnītu kādu latu, lai nebūtu jāzaudē savs dzimtas īpašums, lai varētu palīdzēt saviem ģimenes locekļiem, savai tautai, savai valstij, bet tas viss darāms tikai un vienīgi ar domu – ATGRIEZTIES. Iesaku nekad nenodedzināt tiltus ar savu dzimto zemi, vienmēr paglabāt kaut vai tik naudiņas, lai varētu atgriezties mājās. Kaut vai kājām – kā mūsu vecietēvi atgriezās no kara, bet, kad sāk iestāties globāls SHTF, nāciet mājās! Tas patiesībā jau sāk iestāties…

 • Atgriezties ir jēga, ja mēs būsim saimnieki savā zemē! Bet vai latvieši ir gatavi tādi būt? Mēs jau pat nespējam aizvākt savu mafiozo eliti!

 • Normund, tu uzdevi labus jautājumus, bet es uzdošu vēl dažus:
  - kas liedz latviešiem būt saimniekiem Latvijā?
  - kādēļ nespējam aizvākt mafiozo eliti? Vai mēs esam idioti, ka neprotam salikt galvas kopā un izdomāt, kā to izdarīt?

 • kā tu saproti – mūsu zeme?
  vai tāda pastāv un kāda tā ir populisma ietvaros?

 • Sveiki!
  Pagatnes rēgam,aizej un pajautā Izraēlietim,Saud Arābietim,Nigērietim,Angolietim,Brazīlietim,Indietim,Vjetnamietim utt… kas ir viņu zeme!
  kā tu saproti- Jūsu māja,dzīvoklis,apģerbs ,siev,vīrs un bērni vai tād pastāv,nē nepastām, komonismā nepastāv, gullible goy;)
  P.S. Kubā tev laipni gaida.

 • Pirmajā “Dziedošo ģimeņu” vakarā atnāca Vītoli no Madonas rajona. Visi bija sēdus un mēmi. Kāpēc? Tāpēc, ka jau sen aizmirsuši, ka tādi mēs spējam būt.
  Paši sevi apgādājam, paši sevi audzinām, paši saceram dziesmas un protam tās nodziedāt.

 • vai pats izdomāji?

  par gaidīšanu un gaidām.
  Nav svarīgu – kur? bet kad?

 • Vārdus “mūsu zeme” es gan nerakstīju. Minēju “dzimtā zeme” un “mūsu valsts”. Ja Tu jautā par “mūsu zemi”, tad ar to es saprastu šo planētu, ko tad rakstītu ar lielo burtu.

  Ar “dzimto zemi” saprotu to vietu (apkaimi, teritoriju), kur dvēseles saites ar Zemi ir visspēcīgākās. Ja cilvēki un tauta nav degradējušies tad šo saikni jo spilgti izjūt gan atsevišķi indivīdi, gan visa kopiena un tauta.

  Ar “Mūsu valsti” domāju Latviju – šajā (Latvijas) teritorijā dzīvojošās iedzīvotāju kopas pašorganizācijas-sadarbības formu, kas ir plaši izplatīta arī citur pasaulē.

 • … tā jau var aiziet līdz dzimtam krēslam, dzimtais stundai utt, bet vai šādas sapratnes, izjūtas nerodas uz nervu pamata?
  Kaut ko par patriotisma propogandu, šājā sakarā, gribējās dzirdēt

 • laikaberns,
  Patriotisms ir propaganda – tas ir domāts, lai sadalītu cilvēkus un vieglāk varētu tos vadīt vēlamajā virzienā.
  —–
  Piemēram. Šobrīd Irāna ASV mēdijos tiek attēlota, kā kaut kādu mežoņu valsts, kas grib atombumbu uzmest uz ASV par katru cenu. Kad Amerikānim parādi Irānas fotogrāfijas ar pilsētu, veiklaiem, cilvēkiem smaidīgiem parkos sēžam pie struklakām, spēlējot vijoles, dejojot… Amerikāņi ir šokā pamatīgā.
  —–
  Ivo,
  piekrītu par plaši izplatīto formu visā pasaulē, tomēr saukt to par pašorganizācijas-sadarbības formu ir nekorekti, jo labi zini, ka Valstis ir domātas, lai sadlītu cilvēkus fragmentārās grupās, un, lai kontrolētu vai nogalinātu konkrētā teritorijā dzīvojošus cvilvēkus.

 • Sveiki!
  Ja būs Jūs jāpbēdina es spēju domāt,un netikai vis nolikt vai atzīt.
  Gribētos dzirdēt kaut ko par intternacionalismu,jo redz pats neko nespējs,lag izprast,novērot,secināt.
  Es domāju,varētu būt…..
  Laikam pārs vilk ait barā paradājušās,kas iet ka ait,bļau kā ait un meiģin citām aitām ieskaidrot ka ir tād pat ait ka parējās aitas;)

  Civilizācijs,cilveks,dzivniek pasauls vēstur var katrs traktēt kā vēls,bet pateicoties šam ļaunumam,dažādībai ,kas ir iespējams tautām ar valstīm,grupu,robežām mēs esam tur kur esam,Ja Jums nepatīk varat iznīcināt visus cits kas savādāk domā,darbojs,vai ar iet dzīvot Jūs pasaulīt,kur nav nekād robēz ,un viss pieder katram,bet nekas nepieder nevienam.
  Kas notikt ja dzivniek,sākt šad “gvelzt” un darīt,nekas jo viņiem nav laik ,viņ strādā,ēd vairojs un neizmirst kā antiņ Latvieš un Eiropieš,dab atgādīn ik pa laik Homo Sapienam ka ir robež kur parkāpjot Jūs tiekat iznīcināt,no iekšiens,daudz dzīvot spējīg aizvietos Jūsu un tikai Jūsu sapņus un darbus,un turpinās viss šo izrād.

  Tas ka Jūs pasaulē viss i ļaun un tikia vēl slikt un karo cit ar cit,bet ne visiim ir Jums līdzīgs redzējums .
  Komonist tak ar to sak ka valsts,visveid iedalijum ir slikt un tap it kā “labāks” pasauls varda radīsim vien etnos(tautu),valsts,valod utt……

  Jakobīņi,Bolševiki ar sauc sev pa laik bērniem,lūdz uzmanīg lasiet šeit ierakstīto Jūs nekād nevar zinat ,vin patiesos nodoms,bērn ar maz ar kompet un smaid un labiem vārdiem daž lab onkulīš ievilin sava gultiņā…..
  Neklausiet,ne man,ne kād cit šai forum tikai Jūs mānīgo prāt un sird,jo nekā labak laikam ka nav,pagaidām un ko Jums balstīties,seciniet,novērojiet Jūs,ja būs daudz kā nepareiz.
  Lūdz uzmanieties šai laikos kas,naks tuvākajos gados i no mans i no citiem,bet neieejiet galējībā, ir būtns kas doma,vēls rīkoties dzīvot kā Jūs,nebaidieties veidot ar viņiem valsti, Aigars sak ka slikt es Martiņš ka lab,ka viens ta otrs kļūds,ka viens t aotram ir sav patiesīb:)

  Ticiet un uzticaties jo lab darb rad labs darbs pārsvarā,100% perfekt diez vai Homo sapienam ir lemts,lai vis būt!

 • interesanti gan, cilvēks piedzimst un kāda viņam zeme pūrā no tā paša dieva? Iekarotā vai apsēstā? Paskaidrosiet, ka no senčiem, kuri tāpat ir bijuši zīdaiņi.Un kā ar lielo migrāciju no Āfrikas vai tā arī nepastāvēja? Dzirdēju,ka latvieši ir no indoeiropiešu saimes.Tātad turpinam meklēt avotus.

 • kas tev par rakstīšan probļēmu?
  Pamēģini patupst, ļoti noder

 • Patērē. Sēdi klusu. Nomirsti.

 • Sveiki!
  Aigaram,
  “Patērē. Sēdi klusu. Nomirsti.”
  Par ko Tu ta satraucies!? :)Es zin savs iespējs un kurš šeit Tev ir iecels pa vienīgo kam taisnīb,kas zin patiesīb utt….. es nesmu Tu un paldies D(abai)ievam ka nēsmu!
  P.S. Un ne Tev būs man pavēlēt,ko darīt,ko runāt ko domāt.

  laikabērns,
  “Un kā ar lielo migrāciju no Āfrikas vai tā arī nepastāvēja”
  Pastāvēja gan no gan iekš āfrikas,takā pastāv aizvien lielāk iespēj ka Homo Sapiens Spien ir attīstijies Eirāzija un ir bijušas daudzas migrācijas pa zem un vis esam krustojumi.
  Tikai daļej esam indo-eiropieš ģenētiski,bet tradīcijās, jā galveno kārt!

  Nesekojat un neticat akl visiem,kas skaist rakst,vai apvaino un uzbrīk Jums,liel iespej ka vin baids no kaut kā ja pārak asi reaģe!

 • Tas bija teikumus par to, kā Lielie Zēni redz mūs (tevi, mani, visus) – aitu baru. Patērē. Sēdi klusu. Nomirsti.

 • ….first a male god called ‘Wisdom’ or ‘Father’ and then a female goddess called ‘Knowledge’ or ‘Mother’….

  Technoloģijs nepaglābs lielako daļ būtņu(cilvēku) no iekšejiem deimoniem. (Ja protams neiznīcin tos gēns,kur itkā atbildīg par “ļaunumu” lai kas tas būtu.

  Diez vai viņiem jau ir tād resurs,iespēj,pagaidām…. kas zin. Vismaz TV3 varēt būt ka atbalst viņus un “Neka personīga”.

  Latvijā varēt bez Argentīns scenārijs draudēt Balkānu un 2008 gad vasars Kaukāzu konflikts.’

  Personam vaig rast jau tagad iespēj sev pabarot,paēst un pajumt rast,ja viņ to spēj,VP ir talak nākotne,ja nenotiks kāds “misēkls” globāls!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.