Pensionāri – viedākā un vislabāk organizētā sabiedrības daļa

11.septembrī Jēkabpilī notiek forums-diskusija par “Vecākās paaudzes lomu un vietu mūsdienu sabiedrībā”, kurā vēlamies runāt par vērtībām, visu labo, ko vecākā paaudze sevī vēl glabā, var nodot un nodod nākošajām paaudzēm.

Jēkabpils pensionāru biedrības “Sasaiste” priekšsēdētāja Biruta Jemeļjanova: „Jēkabpils pensionāru apvienība “Sasaiste” darbojas kopš 1992. gada. Organizācijas galvenais mērķis – veicināt vecākās paaudzes dzīves kvalitāti. Šai nolūkā realizēti daudzi projektiņi. Forums-diskusija par “Vecākās paaudzes lomu un vietu mūsdienu sabiedrībā” ir iecerēts ar nolūku neļaut šajā laikā noplakt uguntiņai, pie kuras varam paši sasildīties un ļaut to darīt arī citiem. Esam uzaicinājuši arī Labklājības ministrijas speciālistu.”

Jāpiezīmē, ka straujo pārmaiņu dēļ mūsu valstī, darbu bijuši spiesti atstāt vairāki pensijas vecuma skolotāji. Atšķirībā no kolēģiem, kuri jaunajā mācību gadā ir noslogoti ar tiešo pienākumu pildīšanu skolā, pensionētajiem skolotājiem ir vairāk laika, līdz ar to arī iespēju iesaistīties dažādās sabiedriskajās aktivitātēs. „Daži no viņiem būs arī mūsu forumā un ceru, ka nodibināsies sadarbība,” saka Biruta.

Kontaktinformācija uzziņām:
Jēkabpils pensionāru biedrība “Sasaiste”
Biruta Jemeļjanova, T. 29213698, e-pasts: sasaiste[AT]inbox.lv


* * *

Cēsu pilsētas pensionāru biedrība „Cēsu pensionāri”, projekta „Pasniegsim roku” ietvaros aktīvi iesaistās kopējās aktivitātēs un rīko pasākumus sociālās labklājības celšanai, dodoties sēņot un rīkojot mantu placi. Ieceru īstenošanai Cēsu pensionāri ieguva 375 latu līdzfinansējumu.

Cēsu pensionāru koordinatore Stefānija Goļikova informē, ka biedrība 9. un 23.septembrī organizē drēbju, mantu, dārzeņu, augļu, puķu un stādu apmaiņu vai dāvināšanu „Kas vienam lieks, citam noder”. Mantu placis darbosies katra mēneša otrajā un ceturtajā trešdienā no plkst.11.00 Gaujas ielā 56, Oktobra ielā 11 un Bebru ielā 7.

Šajā vasarā pensionāru biedrība jau devusies ekskursijās, bet septembrī „Cēsu pensionāri” dosies kopējos sēņošanas pasākumos un oktobrī organizēs lekciju par veselības tēmu. Savukārt novembrī Cēsu pensionāri dosies pieredzes apmaiņas braucienā pie Vaives pensionāriem. Decembrī organizēs kopēju Ziemassvētku pasākumu.

Cēsu pilsētas biedrība „Cēsu pensionāri” ir sabiedriska organizācija, kuras sastāvā ir ap 290 biedru, kas brīvprātīgi iesaistās kopējās aktivitātēs, dodas ekskursijās un aktīvi pavada laiku.

Biedrības „Cēsu pensionāri” biedri ir tie, kas pirmie piesakās uz pašvaldības rīkotajām talkām un akcijām, kā arī ar pašu iniciatīvu uzkopj Cēsis.

Projektu konkursā ar pašvaldības līdzfinansējumu tika atbalstītas sešas nevalstiskās organizācijas.

Izmantota Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciālistes Ievas Karlsbergas sagatavotā informācija
www.cesis.lv


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.