E.Liedskalniņš: Fragments no A.Stavro grāmatas ‘Koraļļu pils’

Visas grāmatas, no kurām cilvēkus mācīja divdesmit piecus gadus atpakaļ, tagad ir nepareizas, un tās, kuras ir labas tagad, būs nepareizas atkal pēc divdesmit pieciem gadiem, skaitot no šitā brīža. Tātad, ja viņas būs nepareizas tajā laikā, viņas ir nepareizas arī tagad, un cilvēks, kurš ir mācīts no nepareizām grāmatām, nav mācīts, viņš ir muļķots.

Visas grāmatas, kas ir uzrakstītas, ir nepareizas, jo, kurš nav mācīts, nevar uzrakstīt pareizu grāmatu un, kurš ir mācīts, patiesībā nav mācīts, viņš ir muļķots, un tas, kurš ir muļķots, nevar uzrakstīt pareizu grāmatu.

Muļķošana sākās, kad mūsu sensenie priekšteči sāka mācīt viņu pēcnācējus. Jūs saprotat, viņi nekā nezināja, bet viņi nodeva savu nekā nezināšanu nākamajām paaudzēm, un tas gāja tik nevainīgi, ka neviens to pat nepamanīja. Tas ir iemesls, kādēļ mēs neesam izglītoti. Tagad es jums pateikšu, kas izglītība ir pēc manas saprašanas. Izglītota persona ir tā, kuras prāts ir slīpēts.

Mūsu fiziskās un garīgās izturēšanas pamati tiek ielikti, kad mēs esam bērnībā, tādēļ atbildība par mūsu kļūdām gulstas uz mūsu mātēm un tēviem, bet galvenām kārtām uz mūsu mātēm. Šodien es pats būtu labāks, nekā esmu, ja mana māte un tēvs būtu zinājuši, kā mani audzināt, un šitas pats ir taisnība gandrīz jebkuram citam.

Sevi cienoši ražotāji ilgi necietīs šitādu netaisnību. Tā nav ražotāja vaina, ka kāds ir tik vārgulīgs, ka nespēj nodrošināt viņa paša dzīvi. Ražotājam viņa dzīve ir tikpat mīļa kā vārguļu un sliņķu dzīve viņiem. Visi cilvēki ir neatkarīgi, tāpēc, jūs redzat, katram būs rūpēties par sevi un, kas nevar, tiem ir jāiznīkst, un, jo drīzāk viņi iznīks, jo labāk.

Iekams es runāju kaut ko par valdību, nodibināsim pamatu mūsu spriedumiem. Visām mūsu idejām ir jārada labi un ilglaicīgi rezultāti, tad viss tas, kas ir labs tagad, būtu bijis labs pagātnē, un tas būs labs nākotnē, un tas būs labs jebkuros apstākļos, tāpēc katra ideja, kas nepārklāj visu šito plašo pamatu, nav laba.

Jums stāsta, ka valdība ir tāpēc, lai aizsargātu “dzīvību” un īpašumu, bet patiesībā viņa ir tāpēc, lai aizsargātu “īpašumu” un dzīvību. Neviens negrib jūsu dzīvību, bet ikviens grib jūsu īpašumu. Starptautiskajos darījumos, kad armija iekaro zemi, viņi negrib cilvēkus, viņi grib fizisko īpašumu, un šitā pat dara zagļi un bandīti. Viņi grib jūsu naudu un īpašumu, un, ja jūs atdodat to miermīlīgi, tad viņi nedara jums ļaunu.

Lai būtu ilgstoša, valdībai ir jābūt uztaisītai tādā pašā veidā kā Augstākais spēks valstī – “viņas armija”. Valdības ir cēlušās un kritušas, bet armija vienmēr paliek. Jūs zināt, armijā nav vienlīdzības, un šitā pat nevar būt vienlīdzības valstī, ja jūs neesat vienlīdzīgi ražotāji, jūs nevarat būt vienlīdzīgi patērētāji.

Tā ir dabiska tieksme visam dzīvam lietām, ne par ko neuztraukties. Jūs paskatieties uz jebkuru dzīvu lietu, kuru gribat, un jūs redzēsiet, tikko viņas ir pieēdušās, viņas apgulsies un ne par ko neuztrauksies. Fiziskais komforts, ērtība ir vienīgā lieta šajā pasaulē, kas apmierina. To nekas nevar pārspēt un tas ir reālais pamats visām mūsu darbībām.

Tagad es jums pateikšu, kas izglītība ir pēc manas saprašanas. Izglītota persona ir tā, kuras prāts ir slīpēts. Mēs piedzimstam kā dzīvnieki, mēs paliekam un nomirstam kā tādi pasi, ja mēs nekļūstam slīpēti. Bet ne visi prāti pieņem slīpēšanu. Daži ir pārāk rupji, lai viņu pieņemtu.

Kas ir dzīvība? Minerālu dzīvība ir saturēt kopa minerālu vielu. Augu dzīvība ir saturēt kopā augu vielu un augt lielākiem. Dzīvnieku dzīvība ir saturēt kopā dzīvnieku vielu jeb miesu, augt lielākiem un dot kustību muskuļiem. Dzīvības pamats ir Ziemeļu un Dienvidu polu magnēti. Šie magnēti ir neiznīcināmi.

Lai būtu patiess, katra cilvēka domai būtu jātiek balstītai uz dabiskiem faktiem, jo patiešām, tikai Māte Daba var pateikt, kas ir patiess un kas nav patiess, un kādā veidā lietām ir jānotiek. Mana patiesības definīcija ir tāda, ka patiess ir jebkas, kas dabā pastāv bez mākslīgas iejaukšanās, un viss pārējais ir nepatiess.

Miljoni cilvēku visā pasaulē ir muļķoti, ieskaitot mani, ar nepareiziem zīmējumiem ģeogrāfijas grāmatās, rādot, kā Zemes gadskārtējais ceļš apkārt Saulei taisa vasaru un ziemu. Patiesībā šitie zīmējumi ir nepareizi. Man laimējās, es uztaisīju akmens teleskopu un akmens saulespulksteni, un viņi izārstēja manu muļķību. Tagad es zinu patieso ceļu, kuram seko Zeme. Zinātniekiem ir jāatnāk uz Akmens vārtiem, lloumstedā, Floridā, un labi jāapskatās uz jauno zīmējumu, teleskopu un saulespulksteni, un tad jānovērtē, kā šitie varētu ietekmēt zinātni.

Pirms sava pētnieciskā darba veikšanas es nekā nezināju par elektrību. Es zināju tikai, ka neviens nezina, kas ir elektrība. Tāpēc es izdomāju noskaidrot, kāda iemesla pēc neviens to nezina. Es nospriedu, ja jau elektrība ir radīta un tiek lietota jau vairāk nekā simt gadu, bet viņas radītāji paši nezina, kas viņa ir, tad tur kaut kas nav kārtībā. Es atradu, ka pētnieki bija muļķoti ar nepareizām rokasgrāmatām un ar vienpusīgiem instrumentiem.

Katrs materiālas dzīves laiks iziet cauri diviem laikiem, rašanās un iznīkšanas laikam, bet pati dzīvība ir neiznīcināma, dzīvībai nav sākuma un nav gala. Saule dzīvo iznīkšanas laikā un Zeme dzīvo rašanās laikā. Uz Saules pastāv tikai minerālu dzīvība, bet uz Zemes pastāv minerālu, augu un dzīvnieku dzīvība. Kad kāda dzīvības forma iet cauri iznīkšanas laikam, tad dzīvība atstāj vielu un aiziet kaut kur citur.

Es esmu redzējis kinofilmu zvaigznes, publiskus dziedātājus un citus ar tik plati atvērtam mutēm, ka jūs varētu domāt, ka personai trūkst smalkuma, bet ja viņi būtu zinājuši, cik slikti šitas izskatās, tad viņi būtu gan iemācījušies to nedarīt. Nav šaubu, viņi ir praktizējušies spoguļa priekšā, bet spogulis neparāda tik milzīgu atveri, jo, kamēr viņi skatās spogulī, viņi apvaldās, un tā arī neuzzina, kā tas izskatās, kad viņi pasi sevi neredz.

Mēs vienmēr tiecamies pēc pilnības. Mēs katrs esam tikai viena puse no pilna veseluma, vīrietis ir lielākā un stiprākā puse un sieviete ir otra. Lai būtu pilnīgs, ir jābūt diviem, bet, kur ir divi. tur nav vietas trešajam, tāpēc trešā partija tiek atstāta, lai ietu kaut kur citur ar sūrām sajūtām.
(Edvards Liedskalniņš)

Piezīme: Andris Stavro “Koraļļu pils” – Edvards Liedskalniņš dzīves stāsts un neatminētais noslēpums. AS”Lauku Avīze”,2005.g.

Grāmatā ir publicēti Edvarda Liedskalniņa Kopotie raksti: Grāmata katrā mājā. Magnētiskā strāva. Minerālu, augu un dzīvnieku dzīvība.
Magnētiskais pamats (sludinājums “Miami Daily News”). Magnētiskā strāva (sludinājums “Miami Dailv News”).

Pārpublicēts no www.e-misterija.lv


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.