Vai tu zini, kā ražo pārtiku?

3 min un 44 sekundes ilgs ieskats industriālās pārtikas ražošanā. VIDEO uzņemts ar slēpto kameru. Brīdinām: ja esat cilvēks ar maigu dabu un īpaši saasinātu uztveri, palūdziet, lai šo video Jūsu vietā noskatās kāds cits.

* * *

* * *

Iesūtīja Aigars


 • Tam pretim varu minēt kādas Latvijā esošas vistu lielfermas pieredzi pēc iestāšanās ES.
  Vistu kaušana vienkārši pārgriežot rīkli, neesot humāna, bijis jāiekārto konveijers, kur vistas vispirms apdullina ar elktrību ( tās pakārtas ar kājām gaisā ar galvu iemērc ūdenī un tur saņem elktrisko triecienu)un tikai tad griež rīkli. Tas iekārtots. Bet vistām pēc apdullināšanas ar elektrību kakla muskuļi tā saraujas, ka pārgriezt tos bijis ļoti grūti un vistas pēc īsa brīža tāpat no tās slīcināšanas un elektrošoka atguvušās un spirinājušās, bet nu kaut kā to visu piecietuši un turpinājuši to kaušanu pēc ES standartiem. Tad ieradusies nākamā komisija un konstatējusi, ka kautuves griezti ir par 30 cm zemāki, nekā to paredz ES standarti. Pārbūvēt kautuvi vairs “nebijis pa kabatai” un tādēļ bijusi vien jāpārtrauc tā kaušana. Tagad vistas “utilizē” firma, bet iedzīvotāji veikalos pērk no ārzemēm ievesto saldēto vistas gaļu. Starp citu “utilizēšanas” procesā gan nekāda humānisma nēesot – galvas uz bluķīša ar cirvi nost un sasviež mašīnā. Viss!
  Vienīgā atšķirība, ka agrāk no vistu realizācijas fermai tika peļņa un iedzīvotājiem gaļa, bet tagad par “utilizēšanu” firmai ir jāmaksā un no tā rodas zaudējumi, kurus iespējams segt tikai paceļot olu cenu.

 • ES normas vecajās ES neviens nepilda burts burtā – tas visiem zināms – to dara tikai Latvijā.

 • Par dokumentārfilmu, kas atspoguļo pasaules globalizācijas biznesu, ne tikai ar ēdienu.

  .

  We Feed The World – 1/10
  http://www.youtube.com/watch?v=aLwxDWgY8JU
  We Feed The World – 4/10
  http://www.youtube.com/watch?v=AdT1dLN8hoY

 • We Feed the world esmu redzéjis – ljoti laba

 • paldies, tikko noskatījos, tiešām vērtīga filma.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.