Vēl nav par vēlu. Atjēdzies! Un skaudrie izdzīvošanas padomi no Argentīnas tev nebūs vajadzīgi! (4/5)

Pārtika. Delikāts jautājums. Katru savādāk, bet tas skar visus. Paturiet prātā, ka, ja iestāsies SHTF, būsiet jūs sagatavojušies vai nē, pārtika vienmēr būs jūsu prātos. Ja jums tās nav, jūs darīsiet visu, lai to dabūtu. Ja jūs esat sagatavojies, jūs uztrauksities par to, lai dabūtu to vēl, nākotnei. Kad jūs redzat, ka pārtikas cenas pieaug par 200%-300% vai redzat, ka tā vienkārši pazūd, jūs sākat apzināties, cik vērtīga priekšrocība pārtika patiesībā ir.

Pēc II Pasaules kara Argentīna praktiski baroja Eiropu un tika saukta par „pasaules klēti“. Liellopu un kviešu pietika gan Argentīnas iedzīvotājiem, gan veselam kontinentam. Kas tad notika? Kāpēc ir tik daudzi, kuriem ir maz pārtikas vai tās nav vispār? Domāju, ka zeme vēl jo projām ir tepat, vai ne tā? Labi, valsts ir tā pati, bet kaut kas ir mainījies. Vairākas lielas, daudznacionālas korporācijas, kā Benetton, iepērk simtiem tūkstošu akru dabas resursu. Es nezinu īsto skaitli, bet es atceros, ka mediji sāka runāt par integritāti, jo valsts suverenitāte bija apdraudēta dēļ masveida zemes izpirkšanas. Jūs varat iedomāties, cik akri tika izpirkti. Mistiskā veidā mediji pēkšņi aizmirsa šo tēmu.

Vēl kāds svarīgs faktors ir tas, ka tagad mūsu jaunajā ekonomikā pārdot Argentīnas pārtiku Argentīnā nav labs bizness. Kāpēc kilogramu gaļas pārdot vietējā tirgū par 17 peso, ja to tagad var pārdot Spānijai par 17 Euro (1 Euro = 3,5 peso)? Tas viss apvienojumā ar augsto bezdarbu, mazām algām, kuras ir nepietiekamas minimāla daudzumu kaloriju iegādei tipiskai ģimenei, un augstajām cenām noveda pie tā, ka valsts lēnām sāka ciest badu.

Atkal es vēlos vērst uzmanību uz brīdi, kad valsts saprata, kas ir noticis. Pēc 2001. gada krīzes viss bija slikti, taču cilvēki Buenosairesā, galvaspilsētā un bagātākajā provincē, nesaprata, cik slikti patiešām ir citās provincēs. Tas bija līdz brīdim, kad skolotāji sāka runāt, ka bērniem ir problēmas ar mācīšanos. Skolotāji ievēroja, ka bērniem ir problēmas ar koncentrēšanos, ka viņi stundās mieg ciet, ka viņiem sagādā grūtības matemātisku vienādojumu atrisināšana.

Vēlāk konstatēja, ka tas ir saistīts ar nepietiekamu pārtiku, bērni nesaņēma minimālo barības vielu daudzumu, kas nepieciešams viņu ķermeņu darbībai. Lūzuma punkts bija, kad žurnāliste intervēja 8 vai 9 gadus jaunu mazu meitenīti. Žurnāliste jautāja, kas viņa vēlas būt, kad izaugs. Raudot, meitene atbildēja, ka viņa nekas negrib būt, ka viņu tas neuztrauc. Žurnāliste jautāja, kāpēc viņa raud. Viņa atbildēja, ka viņa raud, jo viņa ir izsalkusi, ka viņa dienām nav neko ēdusi. Tikai tad es pamanīju, cik „izdilusi“ patiesībā meitene bija.

Redzēt no bada cietušu bērnu ir briesmīgi, līdz šim es to biju redzējis tikai pārraidēs no Āfrikas. Bet kad jūs redzat tādu bērnu un viņš runā jūsu valodā, ar to pašu akcentu, jūsu valstī, tas sit pa nerviem.

Cilvēki runāja par to nedēļām, intervēja pediatrus, kas apstiprināja, ka pēdējo mēnešu laikā drastiski ir pieaugusi bērnu mirstība no bada. Tātad, lai kas arī notiktu, viesuļvētra, ekonomisks sabrukums, zemestrīce vai meteorīta ietriekšanās zemē, pārtika un ūdens ir pirmās nepieciešamības lietas.

Ideālā gadījumā jums jau ir pārtikas plāns un pārtikas krājumi vairākiem gadiem… Jums nav? Tāpat nebija arī man. Mana vīrišķība man bija līdz kaklam, baidoties, ka supermarketi aizvērsies, un es un mana ģimene paliksim bez pārtikas. Ja jūs vēl neesat sašķirojuši savas pārtikas vajadzības, dariet, kā darīju es – sāciet pirkt mazas ekstras katru reizi, kad esat lielveikalā. Zemāk doti punkti ar īpašībām, pēc kurām ir jāizvēlas pārtika jūsu krātuvēm, svarīguma secībā:

  1. Var iztikt bez ledusskapja;
  2. Augsts barības vielu daudzums;
  3. Ilgs uzglabāšanas laiks 1-5 gadi;
  4. Pagatavošanai nav nepieciešams ūdens;
  5. Ir gatavs ēšanai bez gatavošanas.

Augstāk minētajam atbilst konservēta gaļa, konservēts tuncis, konservēti dārzeņi, makaroni, dehidratētas zupas, šokolāde, piena pulveris, marmelāde, zupas, rīsi un pupiņas. Mans iemīļotākais konservētais ēdiens ir tuncis.

Ir jāparūpējas, lai ir pieejami arī svaigi augļi un dārzeņi, citādi jūsu āda sāks ciest.

Veselība un fiziskās spējas
Apmeklējiet ārstu tūlīt. Gādājiet, lai ar jums viss ir labi. Apmeklējiet zobārstu un pārliecinieties, ka jūsu mute ir perfektā stāvoklī. Nekas nav briesmīgāks par zobu sāpēm un, kad nav neviena, kurš varētu parūpēties par tām.

Ja jūs valkājat brilles, sliktie puiši uzskatīs jūs par vājāku. Veci cilvēki un sievietes ir īpaši neaizsargāti. Pēc veciem cilvēkiem, sievietēm un bērniem nāk maza auguma cilvēki, jo mazāka auguma jūs esat, jo vājāks izskatāties un jo lielāka ir iespēja, ka sliktie puiši izvēlēsies tieši jūs. Mazāka iespēja, ka par upuri tiks izvelēts jauns vīrietis ar formīgu ķermeni, platiem pleciem, muskuļotām rokām un ar don’t f*** with me izteiksmi uz sejas.

Parunājiet ar ārstu par visu. Līdzīgi, kā Mazais Princis, nekad nepārstājiet sev uzdot jautājumus. Pieņemiet to par galveno filozofiju un mācieties pa bišķiņam no visa. Esiet zinātkāri. Mehāniķi, ārsti, policisti, jūs vienmēr varat iemācīties kaut ko jaunu no cilvēkiem ar prasmēm.

Strādājot pāris stundas trīs dienas nedēļā, jūs saglabāsit savu fizisko formu. Es strādāju mājās – man ir sols un daži atsvari. Mēģiniet kombinēt aerobiku un svarcelšanu. Ir labi strādāt ar boksa maisu, ja darīsiet visu pareizi, jūs attīstīsit sev jaudīgu sitienu.

Der arī skriešanas celiņš un ritenis. Katrā ziņā, lai arī ko jūs darītu, galvenā ideja ir, lai jums būtu slaids, veselīgs ķermenis, kas savukārt ved pie izturības pieaugšanas un morālas izaugsmes. Sevis uzturēšana formā palīdzēs jūsu ķermenim būt veselam, uzlabos jūsu imunitāti.

Ir lietderīgi prast sniegt pirmo palīdzību. Glabājiet aptieciņu un citas zāles, jo SHTF apstākļos tās var kļūt nepieejamas. Es koncentrējos uz ibuprofenu un antibiotikām priekš pieaugušajiem un bērniem. Atcerieties arī par mājas tīrību, kā pirmo līdzekli pret slimībām. Tas nav viegli, kad pilsēta ir pilna ar mēsliem un tarakāni un žurkas ir visur, bet tas ir izdarāms. Manā apkārtnē nav tik slikti, taču ir vietas, kur cilvēki burtiski guļ un ēd ar žurkām.

Vairāk par drošību: cilvēku nolaupīšana
Vienu dienu cilvēku nolaupīšana par naudu ir kaut kas nedzirdēts un pēc dažiem mēnešiem, pēc ekonomiskā sabrukuma, ikviens tiek nolaupīts. Buenosaireisā ik dienas ziņās ziņo par 3 vai 5, dažreiz par 10 cilvēku nolaupīšanā vienā dienā.

Kāpēc cilvēku nolaupīšana ir tā attīstījusies? Valstī, kurā agrāk tādas lietas vispār nebija iedomājamas?

Tāpēc, ka pēc ekonomikas sabrukuma, valstī ir daudz nabadzīgo cilvēku, kuriem nav naudas ģimeņu pabarošanai. Tas bija galvenais, bet ne vienīgais iemesls. Pēc pirmās sacelšanās un izlaupīšanām, bija pilnīgi skaidrs, ka valdība un policija nekontrolē notiekošo.

Tiklīdz plīvurs: noziegums = cietums, ir nokritis un cilvēki ir sapratuši, viņi netiks sodīti par noziegumiem, to var uzskatīt par cilvēces beigu sākumu. Viss – banku laupīšanas, zādzības, cilvēku slepkavības un nolaupīšanas, ir tikai katra morāles vērtību, nervu un apņēmības jautājums un sods tagad ir ārpus vienādojuma.

1) Pirmā veida cilvēku nolaupīšanās cilvēki tiek nolaupīti pa vienam. Labi organizētas bandas, 5 vai 6 cilvēku sastāvā, bruņojušās ar šautenēm, SVG’s un sakaru līdzekļiem, ar vismaz 2 auto bloķē potenciālo upuri, kurš tai brīdī dodas kaut kur kājām, vai arī brauc ar auto.

Upuris tiek nogādāts uz kādu no tālākajiem un nedrošākajiem Buenosairesas rajoniem. Pēc tam bandīti pieprasa absurdi augstu izpirkuma maksu un sākas pārrunas. Upuris slēptuvē tiek turēts, sākot ar dažām dienām un līdz pat vairākām nedēļām. Ja ir pagājis mēnesis un upuris tā arī nav parādījies, tad varat par viņu aizmirst, viņš jau ir miris. Dažreiz upuri neiztur ilgās spīdzināšanas, mirst no sirdskaitēm vai citām veselības problēmām, vai arī bandīti vienkārši nošauj nabaga upuri, baidoties būt noķerti. Taču viņi baidās būt noķerti nevis policijas efektīvās darbības dēļ, bet gan tādēļ, ka kādam no nolaupītājiem upuris ir personīgi pazīstams. Tas var būt jebkurš darbinieks, draugs, kaimiņš vai radinieks, kurš zina, ka X personai ir pieejama nauda. Šādas nolaupīšanas ir ļoti briesmīgas, nolaupītā ģimenei tiek sūtīts video ar nolaupītā spīdzināšanas ainām, tiek sūtīti nogriezti pirksti utt. visāda citāda jaunrade, kas veicina naudas izspiešanu. Tāda veida nolaupīšanās izdzīvo apm. 60-70% nolaupīto.

2) Otrā veida nolaupīšanas – „Ekspress nolaupīšanas“, tās noris ļoti ātri, tiek pieprasīta maza izpirkuma maksa, un, ja viss norit, kā plānots, nolaupītais tiek atbrīvots pēc stundas vai divām. Uz šodienu šis ir populārākais nolaupīšanu veids manā valstī. Upuris tiek izvēlēts nejauši, pēc tā, vai viņš/viņa izskatās viegli ietekmējams, kontrolējams un vai tas izrādīs pretestību.

3) Trešā veida nolaupīšanas nav tik briesmīgas kā iepriekšējās, bet drošībai labāk ir zināt arī par tām. „Virtuālās nolaupīšanas“ pārsteidza mūs visus. Tiklīdz bandīti uzzina, ka kāds cilvēks ir izbraucis no pilsētas un prombūtnes laikā ar viņu nav iespējams sazināties – viņi zvana cilvēka ģimenei un paziņo, ka X persona ir nolaupīta un radiem ir 30-60 minūtes vai nedaudz vairāk, lai samaksātu izpirkuma maksu. Ģimene, nevarēdama sazināties ar „nolaupīto“, notic bandītiem un samaksā naudu.

Vai arī īstu nolaupīšanu gadījumos, ar ģimeni sazinās viltus nolaupītāji un saņem izpirkuma maksu īsto nolaupītāju vietā.

Lai izvairītos no „virtuālām nolaupīšanām“, gudri cilvēki vienmēr zina, kur ir ģimenes locekļi, vai arī pastāvīgi uztur sakarus, vai arī zina, kad ar viņiem varēs sazināties.

Kā jūs varat aizsargāt sevi un savu ģimeni no nolaupītājiem?
1) Nekad nevienam nestāstiet par savas ģimenes ekonomisko stāvokli vai plāniem un dienas grafiku. Īpaši uzmanieties no cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar naudu un narkotikām. Neuzticieties jūsu darbiniekiem. Atcerieties, ka visu laiku kāds no informatoriem atrodas upura tuvumā.
2) Esiet neuzkrītoši. Es zinu cilvēkus, kuriem pietiek naudas nopirkt jebkuru mašīnu, tomēr viņi izvēlas lētā gala mašīnas.
3) Mācieties braukt izmanīgi. Nekad neļaujiet mašīnām bloķēt atkāpšanās ceļus.

Auto vadīšana SHTF apstākļos
Noziedzība tieši ietekmē jūsu braukšanas stilu pēc ekonomikas sabrukuma. Detaļu cena un pieejamība ietekmē to, ar ko jūs braucat. Plus vēl jāņem vērā servisa kvalitātes izmaiņas pēc SHTF – ceļi vairs nebūs tādi, kādi bija.

Pirmajās pasaules valstīs cilvēki uztur kārtībā ielas un ceļus. Tiklīdz ceļi vairs netiek uzturēti pēc dažiem mēnešiem tie sāk izskatīties kā sabombardēti. Lietus un temperatūru svārstības iznīcina ietves ļoti ātri.

Šobrīd Buenosairesā ir ceļi ar bedrēm smagās mašīnas lielumā. Bija gadījumi, kad automašīnas vienkārši krita iekšā šajos krāteros.

Skaidrs, ka ar zemām mašīnām te nav ko darīt, tāpēc ir jāgādā 4×4 SUV. Taču tas nenozīmē, ka steidzami ir jāgādā liels 4×4. Derēs arī mazs Suzuki 4×4, kaut gan Jeep Wrangler tomēr būtu labāks. Lai arī kā, paturiet prātā, ka jūsu transportlīdzeklim ir jābūt kompromisam starp ātrumu, vieglu manevrētspēju un 4×4 piedziņu.

Ok, jūs esat dabūjis 4×4 auto. Ko tagad? Vai tas ir viss? Īstenībā nē. Izvēloties pareizo mašīnu, jūs iegūstat instrumentu, kurš jums tagad ir jāapgūst, un tas nav tas pats, ko jūs mācījāties, lai iegūtu autovadītāja tiesības, īstenībā, tas ir pavisam kaut kas pretējs. Es varu nolasīt jūsu domas: „Ej gulēt! Jūs tur esat galīgi „izkūpējuši“. Tam nav nozīmes.“ Ļaujiet man paskaidrot.

Aizveriet acis. Ieskaties sevī. Atrodiet sevī mazo korekto autovadītāju, kurš piedzima dienā, kad jūs sākāt mācīties vadīt auto. Jūs viņu redzat? Grābiet viņu ciet, pirms viņš nav aizlaidies. Sitiet, žņaudziet viņu, nogaliniet sevī šo mazo PC autovadītāju. Es savējo nogalināju pāris gadus atpakaļ. Es divus gadus karoju ar sevi, lai vadītu auto kā tagad, reaģējot nedomājot. Es vairs neraustos un neuztraucos, kad kāds auto tuvojas; turpinu braukt it kā nekas nebūtu noticis. Suns izskrien mašīnas priekšā, es nepakustos ne par collu, bumba atsitas pret vējstiklu, atkal nekas. Es nogalināju sevī mazo PC puisi, kurš teica: „Uzmanies! Tu tūlīt uztrieksies kaut kam virsū! Griez stūri!“ Tagadējos apstākļos tamlīdzīga reakcija var jūs nogalināt.

Jums ir jābūt gataviem, ka cilvēki metīs virsū jūsu mašīnai dažādus priekšmetus, stāsies priekšā mašīnai, lai apturētu un aplaupītu jūs. Nekad neapstājieties, lai kas arī notiktu. Sevišķi naktī vai agri no rīta. Dažreiz gan satiksme ir tik liela, ka jums ir jāapstājas. Tomēr šajā gadījumā labāk samaziniet ātrumu un brauciet lēnāk līdz luksoforā nomainās gaisma vai priekšā stāvošās mašīnas sāk kustību. Braucot vienmēr saglabājiet distanci, lai vajadzības gadījumā jums būtu atkāpšanās ceļš.

Naktī Buenosairesā neviens neapstājas pie sarkanās gaismas. Pilsētā ir vietas, kur neviens neapstājas arī dienā.


Avots: ferfal.blogspot.com (izdzīvošana Argentīnā)
No angļu valodas tulkoja Anita Polikarpova

TautasForums.lv – pateicībā par ieguldīto darbu raksta sagatavošanā:
Vizītkaršu, zīmogu, bukletu, atklātņu izgatavošana.
E-pasts: aniita.po[AT]gmail.com


  • ir iznakusi flma Bezcennij dollar 2 . arii Latvija piemineeta . gan ar vaardiem ” v Vengrie i v Latvie dela esho huzhe ” filma ir uzmanibas veerta . tiek paradiits , kas tieshi izraisija krizi Krievijaa un KAS TIEK DARIITS , lai to partrauktu , pirms saakas badi un valsts apversumi .
    visiem iesaku .

    arii “Revoluciju nepokazhet po tv” ( par valsts apversuma meghinajumu Venecueelaa )

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.