Biruta J.: ‘Tautas forumam’

Piektdien, 21.08. arī Jēkabpilī notika pasākums veltīts Baltijas ceļa 20.gadadienai, kas sākās ar foto izstādes atklāšanu bibliotēkā un noslēdzās ar J.Podnieka dokumentālās filmas noskatīšanos un dalībnieku atmiņām par šo laiku. Atceros, ka no Jēkabpils šajā akcijā devās ap 500 dalībnieku. Diemžēl sarīkojumā piedalījās kādi 30 šī notikuma dalībnieki…

Vilšanās, neapmierinātība ar pašreizējo stāvokli, sarūgtinājums. Ko darīt? Pasākuma organizatore žurnāliste Māra Grīnberga paziņo, ka tiek dibināta Latviešu biedrība, kuras mērķis būtu Latvijas nacionālo interešu aizsargāšana. Tiekot strādāts pie Statūtiem un tuvākajā laikā notikšot dibināšanas sapulce…

Lūk, kāds noskaņojums pie mums valda. Cik ilgi var cerēt, vilties un atkal cerēt? Kautkas ir jādara, bet ar ko sākt?

Iepazīstoties ar Tautas Foruma mērķiem un uzdevumiem saskatu tajos iespēju sabiedrības atveseļošanai un atdzimšanai jaunai dzīvei. Citu ceļu neredzu. Forums var kļūt par magnētu, kurš saistīs sadarbībai sirdsgudrus cilvēkus, kuri gatavi ziedot sevi, savas zināšanas vispārējam labumam. Galvenā vērība jāpievērš jaunās paaudzes audzināšanai, sākot ar ģimeni. Te es saredzu arī vecākās paaudzes darba lauciņu. Savos mazbērnos varam iesēt kādu graudiņu dzīves ziņas, kas neskatoties uz visiem nelabvēlīgajiem faktoriem, agrāk vai vēlāk ļaus saprast un domāt par dzīves jēgu un savu sūtību.

Nepieciešams izvērst diskusiju par LABO un ĻAUNO. Morāli ētisko Normu kā iekšējā likuma saistošo spēku, pienākuma un tiesību attiecībām. Vai mums nebūtu jāatzīst, ka tieši morāli ētiskās normas, ir nepieciešamas nevis tikai mūsdienu sabiedrības normālai funkcionēšanai, bet gan ir tās eksistences stūrakmens? Šajā diskusijā būtu ļoti vēlams iesaistīt Artūru Šneideru, Paulu Stelpu (www.philos.lv) – cilvēkus, kuru gara darbi var kalpot par pamatu citas, garīgi bagātas sabiedrības tapšanai.


Biruta J.


 • Tas, kas tev ir ļauns, kādam citam ir labs.
  ———-
  Notiek masveida cilvēku zombēšana caur izglītību, izklaidi un medijiem, kā arī totālā cilvēku kontrole iedzenot bezpalīdzībā un bezcerībā caur tiesu sistēmu, saucamo demokrātiju un naudas sistēmu.
  —————–
  Neapstrīdams fakts ir – Cilvēki ir vergi, kuri apmaiņā pret verdzību iegūst “brīvību”.

 • Es varu iedomāties, cik sarūgtināta ir Biruta, lasot Aigara komentāru…

 • Ja to saproti, ka dziivo bailju verdziibaa, tad kljuusti briivs. Sabiedriiba esi tu – lai kljuutu bagaata sabiedriiba tad, kas ir jaadara man un tev?

 • Labs un ļauns tiešām ir visai relatīvi jēdzieni. Ja lielāka cilvēka grupa vēlas lietot šos terminus, pirms tam ir nepieciešama diskusija, lai saskaņotu konsekventu šo vārdu lietojumu turpmāk.
  Personīgi uzskatu, ka diskusijā par morāles ētiskajām vērtībām iespējams iztikt arī bez šiem jēdzieniem. Tā vietā var lietot derīgs / nederīgs, attīstošs / degradējošs utt.

 • Andrim G. To jau izdarīja Amerikas pragmātiķi un tāpēc esam kur esam.

 • lurike, kā tu to vari pierādīt? Jā, protams, ideja nav jauna, bet tas jau nenozīmē, ka pēc tās arī šobrīd dzīvojam. Jēdzieni ļauns un labs ir tik izplatīti, ka nevar būt pat runas, ka šobrīd darbojas attiecīgo Amerikas pragmatiķu paveiktais.

 • Ameriká koncepti par labo un ļauno tiek lietots bezjēgā vairāk, kā jebkur citur pasaulē.
  – teroristi ir slikti – tie ir jāapkaro
  – māte Zeme ir laba – tā ir jāglābj
  – vakcīnas ir labas – sabiedrības drošības labad tām jābūt obligātām
  – Meksikāņi ir slikti – tie atņem darba vietas un palielina noziedzību
  – Ēbreji ir labi – par holokaustu nedrīkst diskutēt
  ==========
  Ar ļaunā un labā konceptiem tiek vadīta visa pasule. Racionāla analīze un saprāts bieži vien ir aizliegts ar likumu.

 • Ne tēma.
  vai ir portālā kāda vieta karstām saitēm ? Kā šī:
  http://www.pandemicfluonline.com/?p=960#more-960

 • Nē nav, un diez vai arī vajag tracināt cilvēkus ar sensacionālām ziņām (turklāt ne vienmēr latviešu valodā.. ja vēl varētu pārtulkot ziņu “īsumā”, tad vēl varētu domāt)? Ko tas dos, ja mēs kā uzvilktas stīgas nepārtraukti lasīsim “spraigākos notikumus” un pašiem nebūs laika pārdomām? Bez tam pārbaudīt informācijas patiesumu ne vienmēr ir iespējams. Minēšu kaut vai Gruzijas piemēru.. Lai varētu kaut ko sakarīgu pateikt par šo militāro konfliktu, ar “karsto saiti” būtu sen par maz (uz kurieni vestu šī saite un ko tā vēstītu?), tādēļ, ja nav iespējams tikt pie patiesības, tad piesārņot informatīvo telpu un savu prātu pa lieko, manuprāt, nav vajadzīgs. Tā pat jau mēs dzīvojam informatīvajā mēslainē un cenšamies radīt kaut nelielu glābšanas saliņu ;)

 • Un vēl par “karstajām saitēm”.. Ar tām ir jāuzmanās, jo “karsta strēbšana” parasti nav tā labākā doma. Gandrīz vai ar visiem “karstajiem notikumiem” ir tā, ka paiet laiks un tad tu tikai apjēdz, ka tas, kas pirmajā momentā šķitā tā (un tu jau par to paspēji pārdzīvot, izdusmoties, nosodīt utt.), beigās izrādās bija pavisam savādāk. To var attiecināt uz teju vai visiem “lielajiem notikumiem” (dvīņu torņi, kari, krīzes utt.), tādēļ šajā ziņā labāk ieturēt lēnprātīgā un apdomīgā pozīciju :).

 • Es Tev piekrītu par to, ka “kastie” notikumi bieži vien ir māns un tautas tracināšana, vai drīzāk paralizēšana ar bailēm. Bet joprojam ir tik daudz naivo, un pamodināt dažus no viņiem var sitot ar āmuru pa galvu, kā to dara Aigars. Kastrās saites var nosaukt arī ‘pārdomām’ vai ‘interesanti’ .

 • Cilveeki parasti ‘KAUT KO DARA’.
  Un noteikti ir vismaz divas atshkjiriigas (un katrai vareetu buut sava vieta) nostaadnes.
  Pirmaa. Kustinaat kaajinjas kaa vardei piena kubulinjaa (labaakajaa gadiijuma, jo mees jaunezinaam vai tas ir piens, vai varbuut benziins, un ne tikai saujaa).
  Otraa. Visu labi izpeetiit, apsveert, izdomaat, izprojekteet… (sliktaakajaa gadiijumaa mees neenjema veeraa visus “iesaistiitos”, visas vajadziibas UN taadeejaadi rodas braakjis, vai vispaar taa arii nekjermies klaat UN NEKO NEDARAM.
  KAUT KO DAROT mees esam te kur esam.
  Diemzheel SITUAACIJA NAV LABVEELIIGA
  MUMS VISIEM (un ne jau tkai Latvijaa).
  Es iesaku tomeer
  meegjinaat aptvert VISUS “IESAISTIITOS” un DOMAAT…

 • UN protams mekleet sabiedrotos.
  Sabiedrotos lai KO dariitu…

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.