Biedrības ‘Grupa A’ atklātā vēstule saistībā ar ‘Parex banku’

Ja sliktu cilvēku spēks slēpjas to vienotībā, tad labiem cilvēkiem, lai kļūtu par spēku, jādara tas pats. /Ļevs Tolstojs/


Latvijas Republikā strādājošiem,
par Latvijas valstī notiekošajiem notikumiem
rakstošiem, ziņojošiem un raidošiem medijiem

Biedrības «Grupa A»,
kas iestājas par tiesisku valsti latviskā Latvijā


Atklātā vēstule

Mēs vēršamies pie Jums – mediji, ceturtās varas pārstāvji, ar cerību un ticību, ka vismaz kāds no Jums esat tas žurnālists vai žurnālistu grupa Latvijā, kas ir spējīgi ne tikai faktoloģiski atstāstīt, kas un kad noticis, bet arī sniegt analīzi un vērtējumu notikumiem, nebaidoties meklēt patiesību un to paust.

Ik pa laikam medijos tiek sniegts kāds atstāsts par rosīšanos ap AS «Parex banka», tikai netiek uzdoti jautājumi, un atbildes arī līdz ar to meklētas netiek. Diemžēl.

Galvenais, kas ir jāsaprot – nelikumībā tiesības nerodas.

Pirmie miljoni no valsts kases tika paņemti nelikumīgi (bez Saeimas piekrišanas), t.i., neviens, izņemot Saeimu, nav tiesīgs lemt par valsts budžeta līdzekļu izlietošanu. Un Saeima to dara, pieņemot likumu par valsts budžetu konkrētam gadam, kā arī grozījumus (skatīt Satversmes 64.pantu).

Ja jau pirmās darbības ir nelikumīgas, tad visas nākamās, no iepriekšējām izrietošās, par likumīgām kļūt nevar.

Pagaidām vienīgie, kas ir reaģējuši uz nelikumībām Parex bankas pārņemšanā ir biedrība “Grupa A”.

Tikai vēl aizvien patiesības noskaidrošanai tiesībsargājošās iestādes nedara neko.

Vairāk kā šokējoša ir ziņu portālā DELFI izlasāmā ziņa.

“Finanšu ministrija (FM) gatavo nepieciešamās izmaiņas AS “Parex banka” pārņemšanas līgumā, lai būtu iespējams publiskot bankas pārņemšanas darījumu, informēja ministrijā.

Tuvākajā laikā līguma grozījumus nosūtīs visām iesaistītajām pusēm saskaņošanai un parakstīšanai.
[..]
Jau ziņots, ka valsts “Parex banku” pārņēma pērn 8.novembrī.”

Rodas jautājumi, uz kuriem atbildes ir jārod nekavējoties:

 1. Kas ir “nepieciešamās izmaiņas”?
 2. Kāda ir sākotnējā līguma redakcija? Ja vispār tāda ir?
 3. Ko nozīmē “lai būtu iespējams publiskot” ?
 4. Vai vispār kāds līgums ir bijis? Kā lai zina, ka saskaņots tagad netiek līgums, bet tikai līguma grozījumi?
 5. Vai bankas pārņemšana nenotiek, tāpat kā visas citas saistības valsts sektorā vai komercdarbībā, un nestājas spēkā līdz ar līguma parakstīšanu?
 6. Kad tad īsti ir parakstīts līgums? Finanšu ministrija saka, ka 8.novembrī (pārņemt banku, nozīmē parakstīt līgumu), bet Finanšu un kapitāla tirgus komisija, ka 10.novembrī.
 7. Ja Ivars Godmanis intervijā NRA apgalvo, ka ģenerālprokuratūra ir “bijusi klāt” visu laiku Parex pārņemšanā, tad kā intereses sargājusi? Tautas un valsts?
 8. Vai ar šiem it kā “Līguma grozījumiem” nav iespējama, iespējams, vērienīgākā nozieguma Latvijas vēsturē, slēpšana? Turklāt, pašu tiesībsargājošo iestāžu uzraudzībā?

Vēršu Jūsu uzmanību, ka tas, ka neviena no tiesībsargājošām iestādēm neizmeklē un nemeklē atbildes vismaz uz uzdotajiem jautājumiem, nenozīmē, ka

 • nav notikusi valsts nozagšana;
 • ka viss ir bijis likumīgi;
 • ka tauta ir iegrūžama parādos (reāli tautai tagad ir pakāpeniski jāizmirst), lai vēl kādi pāris Einari izskolotos (savulaik G-24 kredītus Einars Repše nosauca par “savu skolas naudu”).

Interesanti un ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka Kargina un Krasovicka kungiem valsts nemaksā dividendes, bet gan noguldījuma (depozīta) procentus, kas mēnesī sastāda katram 200 000 Ls!!!

Bankas īpašnieki vienmēr ir tikai akcionāri (savādāk nevar būt), šis statuss abiem kungiem nav mainījies, tikai akciju daudzums.

Par to, kas tie par naudas līdzekļiem, kas ielikti depozītā:

NRA raksta: «Bankas bijušie īpašnieki noliedz bijušā premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) izteikumus, ka “pirms bankas pārņemšanas pie viņa vērsies Kargins, kā nosacījumu tam izvirzot procentu likmju paaugstināšanu par Karginu un Krasovicku ģimeņu “Parex bankā” noguldītajiem aptuveni 36 miljoniem latu“. Patiesībā Kargins esot piedāvājis, un to apliecinot sarakste starp bijušajiem “Parex bankas” akcionāriem un valdību, noteikt depozītu likmes atbilstoši vidējam tā brīža tirgus līmenim, jo tajā brīdī tās bija zemākas nekā vidējās tirgū piemērotās likmes, teikts Kargina un Krasovicka izplatītajā paziņojumā.»

Tātad vienkārši saprotot – Kargins un Krasovickis paši savā bankā paši sev izsniedz kredītu (nav zināms kādam mērķim, bet ir zināms, ka kredīta mērķis nedrīkst būt “naudas līdzekļu noguldīšana depozītā”, to Jums apliecinās jebkura banka visā pasaulē), pēc tam “saņemto – sev izsniegto” naudiņu noliek depozītā paši savā bankā, nosakot paši savus depozīta procentus! Un tad valsts pārņem “grūtībās nonākušo” banku ar visām no tā izrietošajām sekām! Un nu jau par depozīta procentu izmaksu galvai jāsāp Latvijas iedzīvotājiem…

Kur ir godaprāts, kur ir “bez viltus, maldības un spaidiem”, kur paliek “labā ticībā”, kur? Jā, tās ir juridiskas dimensijas, bet ne jau bez juristiem tas viss noticis.

Aiz katra lēmuma stāv konkrētas personas, un uz katra lēmuma ir konkrētu personu paraksti, un tām tad nu ir jāatbild par savām darbībām vai bezdarbību, nolaidību, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu utt., utjp.

N.B. Ja sliktu cilvēku spēks slēpjas to vienotībā, tad labiem cilvēkiem, lai kļūtu par spēku, jādara tas pats. /Ļevs Tolstojs/

Mēs aicinām Jūs un ikkatru Latvijas iedzīvotāju nepalikt vienaldzīgiem!

2009.gada 19.augustā.


Biedrības «Grupa A»
valdes priekšsēdētājs Roberts Milbergs


 • Gribēju tikai atgādināt, ka tieši tagad ir garīgās cīņas laiks. Tas ir redzams. Kurš salūzīs, kurš nē. Materiālais ir līdzeklis noslēguma skaidrībai

 • Nosleedzas skulptoru laiks. Top perfktais vergs.

 • Izrādās, ka tomēr vēl ir cilvēki, kas nevelk līdzi no masu saziņas līdzekļiem iezombēto meldiņu “Mēs visi pie notikušā esam vainīgi”, bet pieprasa tiesāt un sodīt konkrētos vainīgos. Es tam pilnībā pievienojos.
  Diemžēl, visdrīzāk ( kā jau tas ne reizi vien ir bijis) arī šī vēstule izrādīsies saucēja balss tuksnesī. Tā saucamā “inteliģence” turpinās aicināt visus “domāt labas domas”, vienkāršā tauta katrs pie sava virtuves galda turpinās lamāt valdību bet visi kopā turpinās barot šos noziedzīgos parazītus un klusiņām iznīkt.

 • Man šai sakarā ir priekšlikums par cik pats jau kopš pagājuša gada esmu sekojis līdzi šiem procesiem. Grupa A jau decembra beigās tiesībsargājošajām struktūrām uzrakstīja iesniegumus par “Parex” pārņemšanas izmeklēšanu. Šeit atradu: http://grupaa.777hp.com/AktuaaliparParexunValstsbudzhetu.php ka orgāni tā arī sakarīgu atbildi nav snieguši, tikai atrakstījušies. Atrakstīsies arī turpmāk. Vai nevajadzētu uzrakstīt orgāniem diezgan ultimatīvu, ar draudiem pilnu vēstuli, kas notiks(piemēram – lielo šoseju blokāde), ja tūlīt netiks uzsākta atklāta izmeklēšana. Jo “Parexā” ieliktais miljards ir pensionāriem, skolotājiem, ārstiem, māmiņām, policistiem, zemniekiem, ugunsdzēsējiem un mums visiem atņemtā nauda. Ar tādiem draudiem izprovocēt varturus uz asu reakciju, piemēram – vēstules parakstītāju apcietināšanu, tiesāšanu. Uz tā pamata pārējā tauta sāktu ceļu blokādi, kā rezultāta valdība būs spiesta kustēties. Esmu ar mieru šadu vēstuli atklāti parakstīt.
  Zinu, ka šo portālu lasa arī tie, kuriem to nevajadzētu darīt, bet šo informāciju izsūtu daudziem saviem domubiedriem visā Latvijā, lai par šo ideju zinaq maksimāli daudz cilvēku.

 • Video pamācība par automaģistrāļu bloķēšanu pieejama šeit – http://www.tautasforums.lv/?p=1201

 • Un tas ir pareizi un labi, jo pasaule ir bezgala taisnīga un katrs saņem to kas viņam pienākas.

 • Vai tad es vērtēju vai labi vai slikti? Es cenšos atradināties no darbības, kas saucas “vērtēšana”, atkarības.
  ============
  Es pat teiktu, ka Latviešu tauta izmirst ar cieņu, bez naida, bez asinīm, bez agresijas – vēl viena skulptūra (tautu mērogā) ir pabeigšanas fāzē.

 • loti daudzi runā par Parex bankas lietu un versijas ir dažādas. mediji, protams tautai saka to ko tiem liek. laiku pa laikam kāds kaut ko uzrok, tad parunā, bet vainīgo kā vienmēr nav, visi gali ūdenī. Esmu saticis cilvēkus, kuri saka, ka šajā lietā “līguma parakstītāji” pēc tam esot stiepuši naudu koferos, esot liecinieki. Tādēļ ir saprotams, ka tie kuri pieņēma lēmumus, ļoti iespējams, saņēma savu kumosu (koferīti ar pāris(10tiem) milijonu) un tagad dara visu lai aizmēztu pēdas.
  Ja šāds noziegums ir noticis pašā valsts valdības augšgalā, tad kurš var šos sodīt. viņi pat var piemērot likumdošanu savām vajadzībām.
  Šajā valstī ir tāds absurds – ja nozog kasti šņabja veikalā, piespriež 5 gadi cietumā. Ja nozog miljonus un pat zina kurš, tad sodīts neviens netiek.
  Cik ilgi mēs to pacietīsim?

 • Tautas pārstāvju vara nav tautas vara, tad, kad to sapratīs ikviens, nevis tikai tie daži desmiti (simti) cilvēku kuri uzdrošinās savu degunu iebāst šei, un vēl līdzīgās vietās pasaulē, tad arī lietu kārtību varēs mainīt.
  Konkrēti par Parex, zinu arī cilvēkus kuri ir pilnīgi pārliecināti, ka viss ir noticis tik vien labi un krienti cik vien labi to varēja izdarīt mūsu valsts labā.

 • RX un Klusais rīkojamies, ne tikai runājam! Rakstām augšā pieprasījumu izmeklēt “Parex” lietu atklāti no A līdz Z. Būsiet gatavi šādu pieprasījumu parakstīt?

 • Tur skaidri ir rakstīts, ka ES izmeklē tikai to, kas attiecas uz 2009. gada 11. maija restrukturizācijas plānu, turklāt ES interesē vai tiešām valsts ir darījusi visu lai “Parex” glābtu, vai nav izdarīts par maz. ES neinteresē, ka pirmā nauda no budžeta tika ieskaitīta nelikumīgi, apejot Satversmi un ES arī neintersē, ka Latvijas iedzīvotāji palikuši bez sociālām garantijām. Tur jau tas āķis.

 • Kam var prasīt par Parex ? Vai tiem kas šo projektu realizēja ? Un kāda atbilde mūs sagaidā ?
  “Elite” reaģē tikai tad, kad viņai ir fiziski draudi ! Piem. traktori Rīgā.

 • Domāju, ka nav pārtulkots. Man ir visa valsts kredīta atmaksas grafiki, kādas summas katru mēnesi un gadu ir jāatmaksā.
  Prasība jāsūta visām Saeimas frakcijām. Viņi skaitās tautas priekšstāvji un viņiem ir jāseko līdzi gan valdības darbībai, gan bezdarbībai. Mēs viņiem maksājam algas un mēs pieprasām, ne lūdzam kaut ko izskatīt. Mēs pavēlam. Ja neklausīs, tad atstāsim sev tiesības izmantot citus ietekmes līdzekļus.

 • Tā! Ko darām? Vai kādam ir plāns? Kā mēs varam atgūt to miljonus kas varētu būt nozagti mūsu valstij? Pensionāri, skolotāji, mediķi un citi tos ļoti gaida.

 • Plāns ir sekojošs.
  1. Jārīko referendumds par āŗkārtas vēlēšānām.
  2. Jāievēl neuzpērkami un Latvijas nācijai lojāli cilvēki.
  3. Par cik nav iespējam, ka tādi ir, dzīvojam tālāk un sākam domāt par reālākām problēmām – kā radīt visiem cilvēkiem pieeju pārtikai, pajumtei, transportam, siltumam, apģērbam un elektrībai. Kā to visu izdarīt bez valdības, latvenergo, Latviajas gāzes un citu zagļu līdzdarbošanās.

 • Aigar! Beidz dzīt muļķi! Mēs nevaram paveikt valstiskus uzdevumus, neizmantojot valsts mēroga resursus un infrastruktūru. Vienīgi reālais tavu uzstādījumu piepildījums – atgriezties pirmatnējās kopienas iekārtā ar tai atbilstošiem “pajumtes”, “transporta” u.c. dzīves vajadzību risinājumiem.

 • Tad tomēr jāiet politikā, vai ne?

 • Es nekad arī neko citu neesmu piedāvājis. Saprotamu iemeslu pēc mani tomēr māc zināma skepse par mūsu spējām pašorganizēties un panākt savu interešu aizstāvību, taču cita izeja laukā no oligarhu-kompradoru režīma strupceļa, kas nesaistītos ar vispārēju sabrukumu, pilsoņu karu un visām no tā izrietošajām sekām nav. Pie tam “iešana politikā” var izpausties visvisādi, arī ar Jāņa proponētajām nevardarbīgām masveida protestu formām.

 • Valter,
  lai cīnītos, ir jāvar nodrošināt gan uzbrukums, gan aizsardzība. Piekrītu, ka politikā ir jāiet. Tomēr, tai pat laikā ir jādomā par pašaorganizāciju, pretējā gadījumā lielas tautas masas ir ļoti ievainojamas –> tātad – ar tām ir viegli manipulēt. Izsakoties boksa terminos, ja iešana politikā ir uzbrukums, tad pašorganizācija saimnieciskā ziņa ir aizsardzība. Uzbrukums bez aizsardzības ir tikpat nepārliecinošs, kā aizsardzība bez uzbrukuma.

 • Pareizi, k99! Visādas pašpalīdzības, kooperācijas, utml. ir ļoti vajadzīgas. Sociālā solidaritāte un zemākā līmeņa sadarbība vietējo jautājumu risināšanā dos labumu jebkurā gadījumā. Tomēr, ja nespēsim savākties valstiskai politiskai darbībai, tad pamatlietas (sociālais taisnīgums, pašnodrošinoša un ilgtspējīga, uz ražošanu balstīta ekonomika) neatrisināsim, bet gādīgos tautas aprūpētājus turpinās spēlēt Ļaunais laiks, pisoniskā savienība, Štokijs citā kulītē, TBC u.c. Līkcepures draugi.

 • Ģeniāli- rīt varam tikties klātienē pie pāris tekstu apspriešanas un varbūt vēl kādu sacerēšanas. Katrs paņem līdzi to, kas viņam svarīgs un citiem arī.

 • TF saak pulcinaat politiskos aktiivistus, kas gatvai boksa macham. Kad buusiet izdaudziijushies pa speelju laukumu, dodiet zinju, kaa veicaas.

 • lurike, kas paredzēts rītvakar, jeb pareizāk sakot jau šovakar? Labprāt piedalos, bet šodien pa dienu ir darbs.

 • vai pa vaļas brīdi, nevarat dot pavisam īsu atzinumu par tik veciem laikiem, kā 17. gada revolūcija Krievijā un iznākumu?
  Kāpēc tas bija tāds?

 • Alba, pareizais jautājums – īstajā laikā. Lūk, atbilde (puslīdz der visām līdz šim mums zināmajām revolūcijām, t.sk. 1917.g.Krievijā), citāts:
  - Lielā franču revolūcija, aicinot uz vispārēju brīvību, vienlīdzību un brālību, izvērsa teroru pret monarhiju un tās atbalstītājiem: likums „vienāds visiem” tūlīt pat ieguva papildinājumu, izņēmuma kārtā „dažiem”. Nežēlība, palaista brīvībā pavērsās pret pašiem „atbrīvotājiem”: revolūcija iznīcināja savus vadoņus un drīz vien pārtapa par militāru diktatūru, bet vēl pēc tam par Napoleona impēriju, kura bija ne mazāk asinskāra par revolūciju. …..
  Cilvēces kultūras slānis, tāpat kā augsnes auglīgais slānis, aug lēni, bet sagraut to ir ļoti viegli. Tas visvairāk kļūst redzams karu, bet īpaši, revolūciju laikā, kad nedaudzu gadu laikā tiek pārrauta dzīvā saikne starp paaudzēm (iet bojā cilvēki), gan tiek iznīcinātas materiālās vērtības, radītas ilgā laika posmā.
  Citāta beigas

 • Revolūcijas izmanto elite, kā politisku un finansiālu izrēķināšanos. Ja nevar savādāk, tad izmanto tautu – to sakurina un saorganizē esošās varas gāšanai. Padzīto BandītKaraļu vietu pēc tam ieņem revolūciju organizētāji.
  ———-
  Vienīgais, kas mainās ir tautu valdnieki – tauta paliek vergi, kā vienmēr.
  ———–
  Tam, ko es saku, nav nozīmes, jo vergiem ir jādomā par maizi un izklaidēm – Rīgas svētkiem, Baltijas skrējienu un “jā-apdeito” skatoties TV.

 • Es ieteiktu, bez liekām pūlēm un milzīgiem izdevumiem iespējamu risināmu:
  Katra mēneša 10.datumā Rīgā uz protesta mītiņu ierodas skolotāji, 17.datumā mediķi, 23.datumā pensionāri utt., reizi četros mēnešos uz galvenajām šosejām zemnieki rīko akcijas ar smago tehniku; grautiņu mīļotājiem blakus kino pilsētiņai Cinevillai ierīkot speciālu Vecrīgas butaforiju un arī noteikt pasākuma norises laiku.

 • Paldies!

 • Reinim – pārāk daudziem bija darbs, bērni un vēl viss kaut kas cits. Tagad nezinu, apspriežami teksti ir sakrājušies un tiek diskutēti jau internetā . Pašai bail, ka nevar pateikt neko konkrētu tā, lai nebūtu jau 10x dzirdēts.
  Albai – stāsts no Pēterburgas – kad Ziemas pils ieņemta, nākamā dienā nestrādā ne tramvaji, ne veikali, nemaz nerunājot par rūpnīcām. Aģitatori iet pa mājām un prasa vīriem:kas par lietu, kāpēc neesat darbā? Tie pretī- vai tad vēl būs jāstrādā? Mēs taču tagad esam saimnieki.
  Šitas patiks Aigaram…

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.