Vēl nav par vēlu. Atjēdzies! Un skaudrie izdzīvošanas padomi no Argentīnas tev nebūs vajadzīgi! (1/5)

Mans brālis piecas nedēļas atpakaļ apmeklēja Argentīnu. Līdz šim viņš piecus gadus nodzīvoja Spānijā. Pirmās nedēļas laikā viņš saslima ar kaut kādu gripas paveidu, neskatoties uz to, ka klimats te nav nemaz tik auksts. Nav nekāds brīnums, ka viņš saslima, jo Argentīnā ir daudz jaunu vīrusu, kuri nav atrodami pirmajās pasaules valstīs. Nabadzība un bads ir noveduši mūs līdz situācijai, kad, arī ja tu esi nodrošināts ar pārtiku, pajumti un veselības aprūpi, lielākā daļa tādi nav, un tāpēc viņi slimo un izplata slimības visā reģionā.

Es uzsāku veidot šo blogu, jo runāšana, domāšana un ideju ģenerēšana kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, palīdz saredzēt lietas nākam, un palīdz pietiekami ātri tām sagatavoties. Tā es sāku domāt par to, ko es esmu iemācījies pēc visiem šiem gadiem, dzīvojot sagrautā valstī, kas mēģina izķepuroties no ekonomiskā kraha un visa tā, kas to pavada. Es ceru, ka manas idejas un koncepcijas kādu dienu jums palīdzēs gadījumā, ja ekonomiskais krahs iestāsies arī jūsu valstī.

Pilsēta vai lauki?
Kāds reiz man jautāja: „Kā bija tiem, kuri dzīvoja laukos?“ Ja es varētu pateikt, ka laukos ir labi, bet pilsētā – slikti, bet es nevaru. Lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāizanalizē dažas problēmas, jo sevišķi drošība. Protams, tie, kuri dzīvo laukos un kuriem ir kāds zemes pleķītis un dzīvnieki, ir labāk nodrošināti pārtikas ziņā. Nav vajadzīgas milzīgas apstādītas un nosētas platības. Daži augļu koki, daži dzīvnieki (vistas, govis un truši) un mazs dārziņš ir pietiekami, lai būtu vieglāk grūtajos gados.

Pilsētu iedzīvotāji cīnās, kā nu katrs var. Pārtikas cenas ir pieaugušas par 200%-300%. Ja varētu, cilvēki samazinātu izdevumus, lai varētu iegādāties pārtiku. Daži ēda visu, ko varēja, medīja putnus vai ēda ielas suņus un kaķus, citi mira no bada. Ja runa ir par pārtiku, tad pilsētā SHTF (shit hits the fan)1 apstākļos ir daudz sliktāk.

Ar drošību ir vēl sarežģītāk. Aizmirstiet par šaušanu. Atstājiet šo vēlmi „beņķu desantam“ un divpadsmitgadīgiem bērneļiem, kuri tēlo pieaugušos i-netā.

Daži fakti:

 1. Tie, kuri vēlas jums kaut ko izdarīt, nenāk ar virs galvas plīvojošu pirātu karogu.
 2. Viņi sāks šaut uz jums jau no 200 jardu attāluma.
 3. Viņi netuvojas uz skaļiem močiem vai ģērbušies oranžās cietumnieku drēbēs, lai jūs labāk tos varētu atpazīt. Tāpat viņi visi ap kaklu nevalkā ķēdes un viņiem mugurā nav ādas žaketes. Ja katrreiz, kad man kāds saka: „Viņi izskatījās kā NORMĀLI cilvēki, ģērbušies labāk kā mēs.“, es dabūtu dolāru, man būtu pietiekami naudas labam ierocim. Mēdz gadīties arī izņēmumi, tomēr negaidiet, ka viņi ģērbsies, kā rāda filmās.
 4. Vīrietis ar sievu un diviem vai trim bērniem nevar nodrošināt aizsardzību. Mani neuztrauc, vai tu esi Sīls (Seal), SWAT vai Rembo, nekāds sestais prāts tev nepateiks – tas puisis pavērsīs pret tevi ieroci, kad tu, mēģinot salabot ūdens pumpi, uzgriezīsi viņam muguru.

Vislabākā trauksmes sistēma, kāda tik vien var būt fermā, ir suņi. Taču suņus var nogalināt. Kādam manam draugam vienas nakts laikā noindēja visus četrus suņus. Pēc visiem šiem gadiem es esmu iemācījies, ka pat ja cilvēks, kas dzīvo laukos, ir lielākā drošībā, toties viņš ir daudz neaizsargātāks vardarbīgas apzagšanas priekšā. Zagļi zina, ka viņš ir izolēts. Viņi šturmē lauku māju vai fermu un ieņem to uz dažām stundām vai dienām, visu šo laiku fiziski mokot īpašniekus. Esmu to visu dzirdējis: sievietes un bērni tiek izvaroti, cilvēki tiek piesieti pie gultas un mocīti ar elektrību, tiek sisti, dedzināti ar lodlampām. Lielas pilsētas nav daudz drošākas – cilvēku nolaupīšanas, zādzības un slepkavības, lai dabūtu to, kas ir jūsu kabatās vai jums mugurā.

Rodas jautājums, kurp doties? Betona džungļi ir bīstami. Risinājums ir turēties tālāk no pilsētām, bet grupās mazpilsētu kopienās vai apakšvienībās. Kāds domā, ka kaimiņi „kliedziena“ attālumā ierobežo jūsu privāto dzīvi vai brīvību, bet tā ir cena, kuru nākas maksāt, ja vēlaties, lai jums būtu kāds, kurš vajadzības gadījumā jums palīdzēs. Tie, kuri tic, ka viņiem nekad nebūs vajadzīga palīdzība, jo viņiem ir rokās šautene, pārbauda horizontu katras piecas minūtes… Kļūstiet reiz pieauguši!

Pakalpojumi
Lai arī kādu scenāriju jūs piedzīvojat, pakalpojumi ir tie, kas perspektīvā cietīs visvairāk kvalitātes ziņā vai arī pazudīs visi kopā. Domājiet laicīgi, analizējiet iespējamos SHTF scenārijus un to, kuri pakalpojumi jūsu apgabalā ietekmēsies vairāk. Domājiet par iespējamākajiem scenārijiem, bet domājiet plašāk. Kam ir lielāka varbūtība? Viesuļvētrai? Teroristu uzbrukumam?

Tātad analizējiet pakalpojumu pazušanas sekas. Ja nav elektrības, bet jums ledusskapī ir gaļa – jūs varat to izžāvēt. Domājiet par krājumiem, kurus jums vajadzētu pirms vēl tie jums tiešām ir vajadzīgi. Jums jūsu datorā ir pavārgrāmata ar gaļas pagatavošanas receptēm. Kā jūs to dabūsit no turienes, ja nav elektrības? Printējiet visu, kas jums liekas svarīgs jau savlaicīgi.

Ūdens
Neviens ilgi nevar iztikt bez ūdens. Pilsētas izdzīvotājs var atklāt, ka ūdens ir sliktas kvalitātes, bet viņš to var padarīt par labu, lietojot ūdens filtru vai arī, ka šeit vispār nav pieejams ūdens. Kad tas notiks, lielpilsētā, kurā dzīvo miljoni, ūdens pudelēs pazudīs pāris minūtēs. Manā gadījumā ūdensvada ūdens nav pārāk labs. Es varu redzēt mazas melnas daļiņas un citas lietas, kas atgādina mirušas aļģes. Garša nav tik slikta. Zinu, ka citās valsts daļās situācija ir daudz sliktāka. Godīgi – lielā daļā valsts vispār nav dzeršanai derīga ūdens.

Ja jūs mākat rakt aku, tad dariet to – tas ir svarīgākais jūsu, kā izdzīvotāja, darbs.

Ūdens ir svarīgāks par šaujamieročiem, medicīnu un pat par pārtiku. Glabājiet tik daudz ūdens, cik vien tas ir jūsu spēkos. Lietojiet plastmasas pudeles, piepildiet tukšās limonādes pudeles un noglabājiet vēsā vietā, vislabāk melnos atkritumu maisos, lai aizsargātu no saules gaismas. Pēc kādiem pieciem mēnešiem ūdens iegūs plastmasas piegaršu, tomēr tāds ūdens ir labāks nekā vispār nekāds. Lai arī ar kādu SHTF scenāriju jūs saskarsieties, ūdens ir tas, kas cietīs visos gadījumos. Manā gadījumā ekonomikas sabrukums radīja problēmas ūdens kompānijām, kas samazina apkopi un kvalitāti, lai samazinātu izmaksas un saglabātu savu peļņu par spīti augstajai cenai, kas ir jāmaksā par izejvielām un aprīkojumu, kas lielākoties nāk no ārzemēm. Rezultātā ūdens pēc 2001. gada kraha ir kļuvis 3 reizes dārgāks. Tāpēc ir labi, ja jūsu rīcībā vēl jo projām ir ūdensvada ūdens, ūdens filtrs un pumpis ir kārtībā. Ja ir iespēja, gādājiet, lai jums būtu vismaz viens no trijiem. Rokas pumpis vispār ir ideāls variants. Rēķinieties, ka jums aptuveni ir nepieciešams viens galons (4,54 litri) ūdens vienam cilvēkam vienā dienā. Mēģiniet darīt tā, lai jums vienmēr ir ūdens krājumi 2-4 nedēļām, jo vairāk, jo labāk.

Elektrība
Elektrība vienmēr ir bijusi problēma manā valstī, arī pirms 2001. gada krīzes. Reāla problēma rodas, kad jūs esat spiesti pavadīt vairāk nekā tikai dažas stundas bez gaismas. Ir gadījies, kad puse valsts trīs dienas paliek bez elektrības. Buenosairesa bija viens liels tumšs kaps. Cilvēki tika iesprostoti liftos, pārtika bojājās, slimnīcas ar saviem rezerves ģeneratoriem nostrādāja tikai nedaudzas stundas. Bez elektrības dienas kļūst īsākas. Es lasu sveču gaismā un kabatas baterijas gaismā, taču pēc kāda laika sāk sāpēt galva. Jūs varat mazliet pastrādāt mājas tuvumā, bet tikai tik ilgi, kamēr nav nepieciešami elektriskie instrumenti. Pazūdot gaismai, pieaug noziedzība, tāpēc, kad vien jums ir jāiet kaut kur tumsā, ņemiet līdzi vienā rokā kabatas bateriju un pistoli otrā.

Dzīvošana pilsētā bez gaismas ar laiku kļūst nomācoša. Daļu nakšu es pavadīju vienatnē klausoties radio, ēdot konservus un tīrot manu ieroci LED galvas lampas gaismā. Tad es apprecējos, man piedzima dēls un es atskārtu, ka, kad tev blakus ir mīļotie cilvēki, tad viss nav nemaz tik slikti – ģimene sniedz morālo atbalstu.

Runājot par kabatas baterijām, gādājiet, lai jums ir divi vai trīs LED galvas lukturīši. Tie nav dārgi, bet ir zelta vērtē. Ir nepieciešama jaudīga kabatas baterija, kaut kas līdzīgs Maglite vai vēl labāk SureFire, sevišķi, kad jums ir jāpārbauda jūsu īpašums. Ikdienišķām lietām, kā ēdienu gatavošana, iešana uz tualeti vai darbojoties pa māju, LED galvas lampas ir neaizvietojamas. Ir labi, ja ir pārlādējamās baterijas. Gādājiet, lai jums ir liels daudzums kvalitatīvu rezerves bateriju. Man ir 12 Samsung NM 2500Mh AA un 8 AAA 800Mh galvas lukturiem. Es izmantoju D šūnu plastmasas adapteri, lai varētu izmantot AA baterijas manam 3 D šūnu Maglite. Izrādās, ka tas strādā diezgan labi, pat labāk kā es sākumā domāju.

Katram gadījumam esmu paglabājis 2 līdz 3 pakas Duracell bateriju. Tās ir domātas 2012. gadam, tādējādi es varu aizmirst par viņām, kamēr tās man nav vajadzīgas.

Tā kā pārlādējamās baterijas ar laiku zaudē savu jaudu, turiet blakus arī parastās baterijas un ik brīdi pārbaudiet pārlādējamās baterijas.

Vēl jums obligāti ir jābūt:

 1. Ģeneratoram. Pagātnē es daudz reizes pārvedu pārtiku no mana ledusskapja uz manu vecāku māju. Slikti, tagad es to nevaru atļauties.
 2. Bateriju lādētājam, kas var uzlādēt gan no saules gaismas, gan ar mazu kurbuli. Tādas ierīces te nav pieejamas. Redzēju, ka ASV tās ir relatīvi lētas. Dabūjiet sev vienu, divas tādas. Esmu pārliecināts, ka tās būs pietiekami jaudīgas, lai uzlādētu baterijas LED lukturiem.

Gāze
Gāzes kvalitāte pasliktinājās, kā arī tās daudzums ir samazinājies. Mēģiniet dabūt elektrisko krāsni. Ja pēkšņi nav ne elektrības, ne gāzes, jūs varat izlīdzēties ar tūristu krāsniņām, ja jums ir labi gāzes balonu krājumi. Vēl labi var noderēt iekārtas, kas darbojas ar šķidro kurināmo, ja tās var izmantot dažādus kurināmā veidus.

Vēl jūs varat uzkrāt ierobežotu daudzumu saspiestas gāzes, bet arī tā agri vai vēlu beidzas un nav garantijas, ka jūs to varēsit dabūt vēl. Jebkurā gadījumā vairāk kā divas nedēļas pilsētā bez gāzes un gaismas, tās ir nāves lamatas, tāpēc tieciet prom no šejienes, kamēr vēl nav par vēlu.


Avots: ferfal.blogspot.com (izdzīvošana Argentīnā)
No angļu valodas tulkoja Anita Polikarpova

TautasForums.lv – pateicībā par ieguldīto darbu raksta sagatavošanā:
Vizītkaršu, zīmogu, bukletu, atklātņu izgatavošana.
E-pasts: aniita.po[AT]gmail.com

 1. Shit hits the fan (SHTF) – žargons angļu valodā – haosa apstākļi, nestabila un nekontrolējama situācija, krīzes kulminācija u.tml. Burtisks tulkojums – “kad sūdi trāpa pa ventilatoru”. Argentīnas gadījumā tas ir laika periods sākot ar 1999.gadu, kad sākās ekonomiskas grūtības, kuru kulminācija bija 2001.gada nogalē, kad Argentīna ekonomiski sabruka . Papildus skaidrojums – http://www.urbandictionary.com []

 • Sveiki!
  Skarb un paties,un pats drausmīgakais ta var notik ar rietum pasaules valstīs,kurs aizvien vairāk iedzīvotāj ir atkarīg no valsts, un dzīvo multikilturālās utopijās par kaut kād vienlīdzīb,vienād iespēj,vienād gal iznākum utml…. Tā ka muk būs tikai dažas vietās un pat tur dos priekšrok jaunak sievietēm un nav garantijs ka būs kas daudz labāk!
  Gatavojies sliktākam,ceri uz labāko- tieši šādā kartība:)
  Tikai mans doms,teorijs,ir vel cit variant kā varēt,kā nevarēt būt,bija,būs…..

 • Te labs materiāls par burbuļiem angliski. Nekustamo īpašumu burbulis ir tikai sākums. Burbuļu burbulis ir šī banku glābšana. Vislabākā izeja ir vispārēja parādu norakstīšana.
  Skat. http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14680

 • Piekrītu, ka arī mums ir jādomā par rakstā pausto, taču mūsu mentalitāte ir mazliet citādāka un viss varētu izskatīties nedaudz savādāk nekā Argentīnā, kur tomērt ir Latinos piegājiens dzīvei. Paldies raksta sarūpētājai, jo tas varētu pamudināt ātrākai rīcībai savas valsts glābšanā. Dīvaini, ka nekur neuzpeld informācija par pārējo Baltijas valstu patieso stāvokli un mēģinājumiem saliedēties ideju meklēšānā vai arī tā ir neaizsniedzama utopija, ka Baltieši varētu ilgtermiņā ieņemt vienotu poziciju? Kā arī nejūt vēlmi iesaistīt diskusijā par Latvijas nākotni krieviski runājošos.
  Vai kāds var ieteikt labu krieviski runājošo forumu, kur būtu iespējams izvietot saiti uz TF? Domājošie krievi saprot latviešu valodu un varētu piedalīties diskusijās.

 • Daini, tieši par to šodien domāju. Kā vien tik tālu tiekam, tā jāorganizē vērtīgāko rakstu tulkošana krievu un angļu valodās. Raksti jāizplata medijos, blogos, forumos utt. Ir maz informācijas par citām valstīm, bet tā, kas ir manā rīcībā, liek domāt, ka ātrāk vai lēnāk, bet cilvēki mostas Lietuvā, Ukrainā, Krievijā un daudzviet citur.

 • Ar rakstu tulkošanu krievu un angļu valodās es varētu vajadzības gadījumā palīdzēt.

 • No Vācijas diezin vai kas parādīsies, bet ar krievu valodu tikšu galā.

 • Sekoju tam blogam lídzi jau vairákus ménešus.
  ———————————————
  ASV savu uzdevumu ir izpildījusi. No 2008. gada ASV pamazām pārvērtīsies gruvešos.

 • Par līdzīgām lietām, bet bez Latinos temperamenta, stāsta arī Jurijs Orlovs. Viņa garāku interviju mp3 formātā var nopumpēt šeit:
  http://www.kpfa.org/archive/id/52976
  Viņa svaigu lekciju Dublinā (video) var redzēt un nopumpēt no šīs lapas:
  http://cluborlov.blogspot.com/

 • Atvainojos, Orlova vārds ir Dmitrijs.

 • Krivu valodā ir tāda grāmata “Morodieris”, autoru neatceros, bet būs laba instrukcija izdīvošanai pilsētā.
  Tālāk no bloga ko kopš 1999 gada ved HiEnd audio shēmtehniku specs
  (I cannot see anything arresting California’s decline and, like several million other people, I do not want to be last one to leave the Golden-IOU state, as he gets stuck with the state’s unpaid electric bill. Yes, we will miss the great weather, the gorgeous vistas, delicious ethnic food, and friends, but most of the features that made California a great place to live—good schools, low-crime, and middle-class suburban bliss—died long ago, alas. “The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money,” said Margaret the Great—and she was right. Now if only the state of California could just print its own money… Wait a minute, that’s what its IOUs are… Unfortunately, California leads the nation even as she runs straight towards the cliff’s edge and I would prefer to be closer to the end of the line than the front.)

 • protams, kriize nemaz nav saakusies, viss saaksies mazliet mazliet veelaak… buus reaals bads, un maz ir taadu kas to pagaidaam saprot.

  Shis naakoshais laiks Latvijai noteikti paliidzees tikt valjaa ne tikai no saviem pilsonjiem bet arii no krieviski runaajoshiem civilokupantiem, es ljoti ceru ka tie aizbrauks redzeedami kaadi suudi iestaajushies un cik nelielas ir vinju perspektiivas shajaa valstii. Taapat ceru ka izbraukushie Latvieshi saskaarushies ar tuvojoshos pasaules finansu sisteemas un rietumu valstu pilnīgu ekonomiku sabrukumu, atgrieziisies maajaas.

  Sho gruuto parmainju laiku gaidu jau sen, tapec esmu paspeejis mazliet sagatavoties. Viena no aktuaalaakajaam probleemaam buus mediciinas pilniiga nepieejamiiba. Shajaa sakaraa gribu noraadiit uz vienkaarshu liidzekli dazhaadu infekcijas slimiibu aarsteeshanaa, ieskaitot visas augshmineetaas gripas utt. Visas patogeenu izraisiitas slimiibas, kuru inkubaacija noris asiniis ljoti viegli uzveikt ar visparastaako elektriibu. Nepiecieshams vienkaarshs pulsējošs liidzstraavas 4Hz gjenerators 30V ar ljoti mazu straavas stiprumu mainīgu polaritaati. Ar shaadu verkji jau vairāk kā 5 gadus turpinu paarsteigt “neticīgos”. Iedarbiiba ir nekaveejosha, taapeec no tiem kas izmeegjina shaubiigo vairs nav. Ieriici var nopirkt kanadaa un vaacijas ebay, es nopirku vaacu inzheniera razhotu gjeneratoru. Nepeerkat tikai H.Clark izstraadaataas ieriices – zapper, taas ir efektiivas tikai pret aadas iekaisumiem un citiem siikumiem, virusus, bakteerijas un citus paraziitus ar to izniicinaat neizdosies, neteereejiet lieki naudu.

  Ginekoloģiskās kaites skar mūsu mīļās dāmas, ļoti dārgs un nepieejams ārsts drīz būs ginekologs, taču arī šeit vairāk ka 90% gadījumos ir iespējams vienkāršs risinājums mājas apstākļos – OZONS.

  iekš Ebay var nopirkt lētus ķīniešu ozona ģeneratorus, kuriem nepieciešams pieslēgt skābekļa balonu ieejā, tādā veidā ozona ģeneratora izejā dabūsim tīru ozona un skābekļa maisījumu, ko droši varam izmantot ginekoloģijā. Ozons “izstaigā” gan urīnceļus, gan dzemdi, gan olvadus, tādā veidā neatstājot infekcijām ne mazāko iespēju izdzīvot. Rezultātā ozons nonāk asinīs un oksidē toksīnus, kuri līdz ar to ļoti drīz tiek izvadīti.

  Redzes ārstēšanā izmantojam Beits metodi, kuru viņš noskatījās no ziemaļamerikas indiāņiem. Vairāk par šo metodi varam uzzinaat no internetā pieejamās profesora Ždanova lekcijas. Tie kas ir paspējuši sakropļot savas acis ar Lasik lāzeri, to cilvēku man patiešām ir ļoti žēl, tiem atgūt normālu redzi vairs nekad neizdosies, un trennējot acis situācija tikai pasliktināsies.

 • Jurci, lai vairotu ticīgo skaitu, Tu varētu sīkāk pastāstīt, kas ar to pulsējošo līdzstrāvas ģeneratoru konkrēti jādara? Kur to pieslēgt, kā izmantot utt.?

 • Sveiks Jurci, kā sauc to generatoru? Nevaru ebay atrast!

 • Atradu šādu http://www.scadaresearch.com/ RSG-2 izskatās labs!

 • http://www.youtube.com/watch?v=m3gm1hLoIe4

  Liek elektrodus virs divaam arteerijaam un taas elektrozeejot asiniis veidojas issavienojums, bakteerijaaam iestaajas “elektriskais kreesls” un taas nobeidzas, bet viirusi, kas atshkjiriibaa no balteerijaam nav “dziivas buutnes”, tiem tiek mainiits olbaltumvielu apvalka laadinsh liidz ar to shuunu receptori tos vairs iekshaa shuunaa nelaizh jo neatpaziist olbaltumvielu.

  Gjeneratoru procipaa var viegli katrs pats uztaisiit, tikai jaajeedz drusku no lodeeshanas, internetaa ir pieejama arii vienkaarsha sheema, materiaalu par sho teemu ir ljoti daudz.

 • Jā scada aparāts ir ļoti labs, tikai nevajag to modeli kuraa ir H.Clark gjenerators, tas ir fufelis, esmu meegjinaajis. Jaaskataas tas, kam B.Beck gjenerators ir iekshaa. Sudraba jonu gjeneratoru arii var paskatiities, jo sudrabs ir labs antibakteriaalais liidzeklis, tagad berniem dzimstot to rutiini aciis smidzina, lai izniicinaatu iespeejamo sifilisa patogeenu kas vareetu naakt liidzi no maates un radiit bernam aklumu.

 • sheit kanaadieshu razhojums:
  http://www.sotainstruments.com/products_silver_pulser.asp

  viņš ir labs ar to ka var piesleegt ārējo barošanu, nav visu laiku nauda jāmet ārā uz kronām.

  Mana tjošča man vairs neatdod vācijā pirkto modeli, tāpēc pats skatos uz vēl vienu, vai nu scada vai šo.

  Ja kādam inbterese par vācieti, tad viņš izskatās šāds:
  http://cgi.ebay.de/Blutzapper-Beck-Zapper-nach-Dr-Beck-NEU_W0QQitemZ120457420277QQcmdZViewItemQQptZNahrungserg%C3%A4nzungen_Wellness?hash=item1c0bd25df5&_trksid=p3286.c0.m14

  jebkurā gadījumā, vācieti tik ļoti neiesaku, jo viņam nav iespējama ārējā barošana.

 • Medicīna ir tāds pats bizness, kā automobīļu ražotāji. Ja atoražotājiem vajag, lai auto daudz plīstu, un tu mainītu visu laiku detaļas, tad medicīnai ideālā gadījumā visi iedzīvotāji ir slimi un lieto zāles visa mūža garumā.
  ——————–
  Medicina. Medi – Cine.
  Medi – dziedina tavu ķermeni.

  Cine – Kinesis – kustība
  Cine – cinema – TV, kino, Holivuda – medicīna, kas dziedina tavas smadzenes:D:D

 • Pajautāju Gūgles tantei par šitiem sviestiem. Aptuveni tikpat liels murgs, kā homeopātija. Es labāk laikus parūpēšos par zāļu krājumiem mājās. Fakts, ka ģimenes ārsti, piemēram, iesaka antibiotikas “Augmentin” pa 12 latiem iepakojumā, neraugoties uz to, ka PILNĪGS analogs tām ir “Amoxycillin” pa 2,60 latiem iepakojumā. :) Bet šitie “pričudas” vienkārši nevar darboties, jo ir pretrunā ar fiziku. Saprotams, ka tiem arī nav neviena zinātniska pētījuma un, neraugoties uz to “vienkāršo” uzbūvi, neviens nopietns zinātnieks pie tādu aparātu izpētes pat neķeras (pat studenti to nedara). Tas tāpēc, ka šo “aparātu” būtība ir tāda pati, kā homeopātijai – KRĀPŠANA.

 • nazis, ar 10 sekundēm aparāta tev uz rokas pietiktu lai tu domātu savadāk, BET mans nolūks nav tevi pārliecināt man vienalga ar ko tu ārstējies, šī info ir dzirdošām ausīm. Pie tam kā izpaužas krāpšana?, ja tev iedod gatavu shēmu un tu pats salodē ģeneratoru mājās, izdevumi = tuvi 0 nullei… !? Kur ir krāpšana, kur ir varka ?

  Runājot par zinātniskiem eksperimentiem, te tu atkal maldies, tika veikti ļoti apjomīgi pētījumi un klīniskie testi, kuru rezultātā izgudrotaji(dr. Kaali, un dr. Schwolsky) nāca klajā ar veselu virkni jauku patentu, viens no kuriem ir šis:

  http://www.toolsforhealing.com/CD/Articles/K/KaaliPatent-FullVersion.html

 • nazi, sheit ljoti liidziigi gjeneratorinji pieejami, tikai mazliet atshkjiras frekvence, straavas stiprums un spriegums, tos izmanto kraniālai elektrostimulācijai. Starp citu ļoti silti iesaku, ja mokies ar bezmiegu vai depresiju, sheit vēl viens līdzīgs: http://www.bezmiegs.com

  Šie aparāti tiek izmantoti gan gailjezeraa gan stradinjos, laikam ārsti – fizioterapeiti ir pilnīgi “LOHI” un nedraudzējas ar veselo saprātu, spriežot pēc taviem tekstiem.

 • jurci, vai šis te aparāts neder? Starp citu tepat Latvijā dabūjams.
  Adrese:http://www.sai.lv/index_files/OrgonZaps.html

 • Piekrītu, ka vienkārši shēmas iedošana nav krāpšana. Tikpat labi var iedot shēmu eglīšu virtenei, piemēram. Krāpšana ir solījumi ārstēt kaut ko, ko patiesībā šie aparāti neārstē. Starp citu, infraskaņas (ļoti zemu frekvenču) signāli izraisa miegainību – tas nav nekāds noslēpums. Tomēr no tā secināt, ka šie paši signāli (un nav svarīgi, ka tur frekvence par pāris Hz atšķiras – infraskaņa paliek infraskaņa) “killo” baktērijas un PAT vīrusus (kas vispār nav īsti uzskatāmas par dzīvām būtnēm – tie ir pa vidam starp dzīvām un nedzīvām) – tur gan vajag spriestspējas. Piedod, jurci, bet Tavi apgalvojumi ir pilnīgs ad hominem un atsauce uz autoritāti. Ja līdzīgus aparātus izmanto kaut kas tur (autoritatīvs), tad šie aparāti noteikti ir labi. Ja kodolenerģiju var izmantot labiem nolūkiem (elektrības ražošanai), tad jau arī atombumba nevar būt slikta, ne?
  Secinājums – norādītie “bezmiega ārstēšanas” aparāti var arī darboties, tomēr ar “elektrisko krēslu” killot baktērijas – smieklīgi.
  Protams, ja nevēlies aplūkot šo visu informāciju no zinātniska viedokļa, meklējot loģiskas kļūdas tajā – aber uz veselību. Nevēlos ar Tevi strīdēties. Ja vēlies padiskutēt par šo tēmu – uzraksti man e-pastu – alvils [punkts] berzins [pie] latvietis [punkts] com. Šis raksts nav īstā vieta, kur diskutēt par t.s. “alternatīvo” medicīnu. Es Tev varētu sniegt daudz un dažādus argumentus, lai ierosinātu Tavu loģisko spriestspēju – bet ne šeit. Tā nebija šī raksta tēma.

 • Žuli, Tevis atrastais aparāts gan ir pilnīga krāpšana. Būs jāziņo attiecīgām iestādēm (PTAC) par to lapu. Tam kantorim draud slēgšana par krāpšanos.

 • Žuli, nē tas ir H.Clark, es to klasificētu kā tuvu šarlatānismam. Bet ja ir interese to pamēģināt, tad vari to salodēt 5 minūtēs un izmaksā tas apmēram 2 Ls. Kautkur webā bija shēma pameklē googlee. shēmā bija 2-3 elementi.

 • nazis, man ljoti tevis zheel, turpini ārstēties ar antibiotikām, bet neliedz citiem neslimot. Pateicoties šim aparātam es ar gripu neesmu slimojis jau 4 gadus, pirms tam katru gadu! Mana sieva agraak netika valjaa no miezha graudiem, tagad vispaar vairs nav maniiti, tas pats ar gripu un mūžīgajām iesnām. Tjošča izārstēja smagu galvas iekaisumu, kas radās no strutojoša zoba, mocījās veselu nedēļu, parastos apstākļos zobu rautu ārā, bet mēs 2 dienu laikā pilnībā iznīcinājām iekaisumu, un tjošča vēl zobu salaboja un nezaudēja. Galvas iekaisums bija tik pamatīgs, ka ģim ārsts gribēja saukt ātros, es pierunāju tjošču pamēģināt aparātiņu…
  Tagad šim aparātam mājās pie tjoščas ir dievišķam rīkam līdzīgs statuss, pie ārstiem neviens vairs nav gājis.

  nazi, es saprotu ka tev gribas pastriideeties, bet mani interesee patiesiiba, taapeec neredzu jeegu diskusiju turpinaat, tie kas gribees pashi uztaisiis un pameegjinaas.

 • Laba ievadlekcija par to kā lieto šo ģeneratoru. Vada dr. Eliaser Ben Joseph

  http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=3451198977216830251&hl=en

 • Cik saprotu, tad viirusi netiek ielaisti shunaas, nevis uzlikti uz elektriskaa kreesla.

 • Es gan joprojām nespēju saprast 2 lietas:
  1) kā elektrība (pie kam ļoti maza) var nelaist vīrusus šūnās (lūdzu atsauces uz ZINĀTNISKU pētījumu rezultātiem!!!)
  2) jurci, lūdzu bez personīgiem uzbraucieniem un tipiskas politikāņu metodes – “ja gribi, dari to un šito, bet netraucē citiem!”. Tieši to pašu varētu novēlēt Tev. Ja gribi, turpini vien mērkaķoties ar savu “pričudu”, bet nespamo citiem savus “atklājumus”. Starp citu, aizdomas izraisa jau fakts, ka konstruktīvi ļoti līdzīgas ierīces viena esot OK, bet otra – šarlatānisms. Par otro piekrītu, bet par pirmo nē. Arī pirmā ir šarlatānisms. :)

  Veiksmīgu dienu. Es šajā “diskusijā” vairs nepiedalos.

 • Aigars Bruvelis, nee, viirusus shuunaas iekshaa nelaizh pashas shuunas, jo elektrizeejot vīrusa olbaltumvielu “meeteliiti”, taa molekulas ljoti ciesh un tiek sachakareetas(elektroni haotiski izraustiiti) un viruss shuunas receptorus vairs nespeej “apmaaniit”.

 • nazi kāpēc tev liekas, ka homeopātija(cik saprotu šo vārdu, tad tas ietver dažādu dabas vielu un pārsvarā augu izmantošanu ārstēšanā) ir murgs (protams, mūsdienās arī tā ir komercializēta un ir viltojumi, un nekvalitatīvi augi)? Kā tev liekas, ar ko ārstējās mūsu seņči?

 • Kaspar,
  Lūk, šeit tu maldies. Homeopāti paši uzsveŗ, ka viņu “zālēm” nav nekāda sakara ar t.s. tautas medicīnu (tējiņām). Tā vietā tiek pielietoti vienkārši fantastiski atšķaidījumi. Tie, kas skolā mācījušies ķīmiju, zina tādu Avogadro skaitli – saskaņā ar to vidējā homeopātijas “zāļu” iepakojumā nav NEVIENAS molekulas aktīvās vielas, jo vidēji šie “šķaidījumi” ir lielāki par 6,02 * 10^23.
  Lai labāk saprastu, kas tad ir tā “homeopātija”, izlasi šo: http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy. Īpaši šo: http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy#Research_on_medical_effectiveness un http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy#Preparation_of_remedies
  Tad arī sapratīsi, kāpēc es to uzskatu par šarlatānismu.

 • Papildus: tā kā homeopātija ar tās “metodēm” pastāv kopš 1796.gada, tad mūsu senči (bez “ņ”, starp citu!) noteikti to neizmantoja, lai ārstētos. Savukārt ar tām tējiņām un saknītēm ir tā – kāpēc mocīties ar tējiņām (piemēram, svīšanai aveņu tēja), ja var iedzert aspirīna tableti un efekts būs 100% tāds pats? :) Nu labi, varbūt aspirīns nav tas labākais piemērs, tomēr ceru, ka saprati. :)

 • Kaut vai tāpēc ka ajūrvēda piemēram izšķir trīs ārstēšanās veidus – sattva radža un tamass, radža vai sattva būs dzert aveņu tēju, tamass aspirīnu. Sattva ir bez nevēlamas blakus iedarbības tamass ar nevēlamu iedarbību. Tā ir rakstīts vēdās un vēdas ir neapstrīdama gadu tūkstošos pārbaudīta patiesība.

 • Kāpēc tā ir neapstrīdama patiesība? :) Kas tev liek tā domāt?
  Starp citu, pat pirms 200 gadiem aspirīna nebija – kur nu vēl pirms tūkstošiem? Un kāda būtu aspirīna nevēlamā iedarbība? Proti, ja arī tāda ir, tad kā tā atšķiras no aveņu tējas vai vītola zara (kas arī satur aspirīnu, ja kas!) iedarbības?

 • tas bug-zapper, jeb vīrusu/mikrobu elektrošokētājs – tas ir kārtējais sapnis par haļavu.
  - Haļava ir gulēt pie teļuka, dzert alu, grauzt čipšus, šokolādi utml, nekustēties lieki, pārvietoties ar personisko auto utml, bet fizisko diskomfortu, kas dabiski pēc šāda dzīvesveida seko – nosaukt par baktēriju un vīrusu izraisītu, un strēbt zāles, vitamīnus, zapoties ar to verķi – tas viss ir vienkārši.

  NE-haļava, jeb grūta=efektīga lieta, būtu vienkārši veselīgs dzīvesveids – daudz fiziskas slodzes, labs uzturs – nevis tā draza ko mums tirgo veikalos, lielā mērā pašdisciplīna un inžu nelietošana. tad kad šos elementāros veselības priekšnosacījumus kāds būs izpildījis, un vienalga prasīsties pēz zapošanās – tad varēs apspriest tā verķa lietdrību….

 • Palabošu, Tevi, Alvil! Vītola zars nesatur aspirīnu, bet salicilskābi, kas savukārt nosaukta pēc vītola latīniskā nosaukuma – salix. Turklāl aspirīns (firmas Bayern reģistrēta preču zīme), nav tīra salicilskābe, bet tās esteris, acetilsalicilskābe. Vēl jāņem vērā tāda nianse, ka dabas vielas cilvēka organisms nereti spēj uzņemt daudz efektīvāk nekā sintezētus preperātus. Tas notiek tāpēc, ka iedarbojas nevis viena atsevišķa izdalīta viela, bet viss augā esošo vielu kopums.

 • Ja jau publika sākusi pievērsties veselīgam uzturam, vajadzētu iepazīties ar viena no mūsu ievērojamākajiem makrobiotiķiem – dr. Lācīša domām un pārdomām:
  http://nimda.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=5337
  Dažas idejas šķiet gluži nepieņemamas, taču rūpīgāk padomājot – ko tad mēs varam zaudēt?

 • Valter,
  Paldies par labojumu – tas noteikti noderēs manu zināšanu papildināšanai!
  Aspirīna gadījums ir ļoti vienkāršs – tomēr ir arī nopietnāki gadījumi, piemēram, ar antibiotikām. Arī tās mūsu senčiem nebija, un daudzi pēc samērā maziem ievainojumiem dabūja asins saindēšanos un atstiepās. Mana galvenā doma ir par to, ka nedrīkst noliegt mūsdienu zinātnes sasniegumus. Nevar salīdzināt mūsu senču vidējo dzīves ilgumu (tā ap 30-40 gadi) un mūsu, kā arī viņu dzīves kvalitāti ar mūsu.

 • Manuprāt, svarīgi ir līdzsvarot t.s. zaļā dzīvesveida un modernās zinātnes pieejas, izmantojot labāko no abiem.

 • Lai nu būtu, kā tu saki par to atšķirību starp homeopātiju un tautas medicīnu (laikam sanāk, ka bieži šos jauc kopā). Tomēr arī tai milzīgajai atšķaidīšanai, ko lieto homeopātijā, var rast izskaidrojumu, ja vien esi skatījies šeit pat TautasForumā ievietoto filmu par ūdeni.

 • Kaspar,

  To murgu? Piedod, bet otru šitādu sviestu neesmu redzējis… Lai gan par to varam diskutēt atsevišķi.
  Starp citu, ja homeopātija spētu iedarboties, tad taču noteikti būtu klīniskie pētījumi, kur tas pierādītos, ne? Nez kāpēc tādu nav…

 • Un jā: Valteram +++. :)
  Tas būtu tas, kā jārīkojas, nevis jāmurgo par homeopātiju.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.