I.Verners: ‘Latvijā krīzes vēl nav’

Nekas neliecina, ka valstī būtu krīze, jo ārkārtas situācijās cilvēki mēdz arī atbilstoši rīkoties, bet pie mums viss notiek ‘pa vecam’ – politiķi neatlaidīgi turpina dzīt valsti postā, rūpējoties par diezin kā interesēm, tikai ne par Latvijas iedzīvotājiem, mediji turpina apdullināt savējos ar apmaksātu drazu, bet nerosina izprast, analizēt, domāt, rīkoties, bet ‘parastie iedzīvotāji’ turpina snaust. Tie, kuri izmantojuši iespējas piesūkties, sūc, kamēr vien var – līdz pēdējam…

Ja tā turpinām, vecākiem un slimākiem cilvēkiem bezspēcībā nāksies sagaidīt nāves stundu katram savā miteklī, daļa, kas varēs – aizbrauks, pārējie, kā apmāti turpinās kulties līdz spēku izsīkumam.

Nekas neliecina, ka politiķiem būtu plāns, kā atdot parādus, un zināšanas, kā Latviju vest pretī uzplaukumam. Un man neinteresē, vai viņus šantažē, iebiedē, uzpērk vai gluži vienkārši prāts par īsu. Vai politiķi ir darījuši visu iespējamo, lai jautājumu risināšanā iesaistītu sabiedrību? Nekas neliecina, ka mediju darboņi un tie, kam vēl ir pieejami kādi līdzekļi, apzinātos situācijas nopietnību un visiem spēkiem līdzdarbotos mūsu valsts atjaunošanā, atveseļošanā, atgūšanā..

Šobrīd izskatās, ka lielākā sabiedrības daļa patiešām grib sagaidīt krīzi. Daži turpina laizīt pagātnes brūces, daži uzskata, ka visu zina un saprot, daļa gaida, kad kāds pateiks kaut ko priekšā, izdarīs, sakārtos, paveiks brīnumu… Daļa domā, ka tieši viņa problēma ir pati svarīgākā, kamēr kopīgos jautājumus nav kas risina, līdz ar to visi – katrs par sevi un visi kopā laižamies dibenā. Vai tas patiešām ir tas, ko vēlies?

Latviju turpinās iekarot un plosīt zviedri, krievi, vācieši un citi „starptautiskie partneri”, kamēr paši iedzīvotāji nezinās, kādu tad mēs vēlamies redzēt mūsu Latviju. Karš pēc 2. pasaules kara nav mitējies ne dienu – ir mainījusies un uzlabojusies taktika, līdzekļi. Vai nav pienācis laiks atzīt, ka galīgā Latvijas sakāve pēdējo gadu desmitu ilgušajā ideoloģiskajā un ekonomiskajā karā nav tālu, ja patiešām nemostamies? Vai nav pienācis laiks atzīt, ka pēdējie ~18 gadi ne tuvu nav bijuši „brīvības gadi”, bet postoši un sabiedrību dezorientējoši verdzības gadi? Kādu Jūs vēlaties nākotni? Vai vēlaties vergot svešatnē, vai saimniekot savā zemē? Kāds, Jūsuprāt, ir mūsu valsts mērķis?

Jūs gaidāt atbildes… Atbildes aicinu meklēt mums visiem kopā.

 • Vai uzskatāt, ka Latvijas pilsoņu pienākums ir glābt starptautiskos spekulantus – Latvijā darbojošās privātās bankas?
 • Vai uzskatāt, ka tādas institūcijas kā Starptautiskais Valūtas fonds, Pasaules Banka un Starptautiskā Tirdzniecības organizācija vienlīdz rūpējas gan par savu īpašnieku, gan Latvijas iedzīvotāju interesēm?
 • Vai uzskatāt, ka šodienas Eiropas Savienība, īpaši pēc Lisabonas līguma mērķtiecīgas un neatlaidīgas virzīšanas, ignorējot iedzīvotāju un tautu viedokli, vēl arvien ir tāda pati valstu savstarpējās sadarbības organizācija, kāda tā bija, kad kļuvām par ES dalībvalsti?
 • Vai uzskatāt, ka ir pareizi, ka ārzonās reģistrētās firmas izmanto Latvijas resursus, bet nemaksā Latvijai nodokļus?
 • No kādiem līdzekļiem finansēt partijas? Ko darīt, lai milzīgi finanšu līdzekļi nedotu priekšrocību izmantot masu medijus, lai publiskajā telpā radītu priekšstatu par sevi, kas neatbilst patiesībai un neatspoguļo partiju patiesos mērķus?
 • Vai uzskatāt, ka pašreizējā vēlēšanas sistēma ir visatbilstošākā tautas vairākuma interesēm? Kā risināt daudzo „kabatas partiju” jautājumu? Kas ir jāmaina?
 • Kā uzlabot sabiedrības līdzdalības iespējas?
 • Ko darīt iedzīvotājiem gadījumā, ja valsts pārvalde konsekventi turpina īstenot pretvalstisku un pretsabiedrisku politiku?
 • Ko darīt, lai iedzīvotāji vēl vairāk vēlētos izprast valstī un pasaulē notiekošo, lai vienaldzīgo skaits mazinātos? Ko darīt, lai publiskajā telpā būtu pieejama vēl vērtīgāka un sabiedrībai noderīgāka informācija?

Ja šī vēsts nonāca līdz Tevīm, un Tev rūp Latvijas, sava un mūsu visu nākotne, sūti priekšlikumus, kā efektīvāk organizēt atbilžu meklēšanu uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, kā apkopot idejas, lai izstrādātu un īstenotu rīcības plānu (saziņas iespējas – www.TautasForums.lv)


Ivo Verners


 • Patiesībā es šajā rakstā gaidīju kādu rīcības plāna uzmetumu.

 • Valter – atbildi uz jautājumiem, un pirmās rīcības plāns rokā. :)
  Vai domā, ka tiks līdzēts, ja visu ar tējkaroti salies mutē?
  Te daži spihoja, ka Ivo kaut ko grib uzspiest, bet kad Ivo aicina domāt pašiem, – atkal slikti.
  Jautrs forums – kaut vai uzreiz liec valdībā, un nejutīs nekādas atšķirības! :)

 • Vairums ļaužu gaida plānus,risinājumus, rīcību no kāda cita, un jau iepriekš ir pārliecināti, ka atbilde noteikti neapmierinās.
  Vai tad var par kaut ko vienoties?
  Uzskatu, ka masu mēdiji nesniedz skaidru, korektu informāciju, bet visu šo – iespējams, paredzams un varētu būt, ka…- plūdi cilvēku mulsina, kaitina , beigās rada vienaldzību.
  Uzskatu, ir nepieļaujami, ka ievēlēti deputāti var “staigāt” no partijas uz partiju. ka deputātus nevar atsaukt.
  Es vēlētos zināt, kādi iemesli neļauj partijām apvienoties, definēt pretrunas un rast risinājumu līdz vēlēšanām.
  Citādi,piesaucot demokrātiju rodas partija pēc partijas,jautājums, vai cēlu mērķu dēļ, vai tikai cerībā, ka Jānis, vai Pēteris tiks deputātos.
  Partijas būtu jāfinansē no budžeta un biedru naudas.
  Pašreizējos apstākļos nereāli.Bet mūsdienu sauklis – izdevīgums – nerosina ticību ziedotāju nesavtīgumam.

 • Mazākais, ko katrs Foruma dalībnieks var izdarīt.
  1. Uzmanīgi izlasīt rakstu, mierīgi to pārdomāt, ja nepieciešams, sameklēt par tēmu vēl citu informāciju un avotus;
  2. Uzrakstīt forumā savas domas, iebildumus, apsvērumus, priekšlikumus, pēc iespējas turoties pie apskatāmās tēmas;
  3. Izsūtīt rakstu (ja ir, tad ar savām domām) visiem saviem paziņām (gan elektroniskā, gan izdrukātā formā) ar aicinājumu izdarīt to pašu un aicinājumu, lai šie paziņas rakstu savukārt nosūta vai citādi izplata visiem saviem paziņām. Aicināt arī viņus izteikties Forumā vai veikt kādu rīcību.
  Rezultātā svarīgas idejas būs izlasījuši tūkstoši, būs rosinājušas domāšanu un, iespējams, šajā procesā kaut kur šī sēkla būs kritusi auglīgā zemē.

 • Un kā pārvarēt “nacionālo” īpatnību, kuru precīzi pauž paruna “ne mana cūka, ne mana druva” vai arī “kas ievārīja, tas lai strebj”? 25. jūlijā “Neatkarīgās Rīta Avīzes” mājaslapā Kristians Rozenvalds savā blogā publicēja rakstiņu “Mainies, viensētas latvieti!” ar aicinājumu sākt apvienoties, likt galvas kopā, lai tiktu laukā no šitās bedres… Vienīgais komentārs, kas tur atstāts, manuprāt, ir ļoti simptomātisks…
  Manuprāt, vajadzētu vienoties par kādiem fundamentāliem vadmotīviem, kurus ievērotu visi darboņi un tautas vadoņi. Nu kaut vai vajadzētu paturēt prātā cēloņseku likumu un enerģijas nezūdamības likumu…

 • Vai gribēji teikt, ka Latvijai nav vajadzīgi ienaidnieki, kamēr mēs paši ar to savas valsts graušanu tik labi tiekam galā? :)

 • Nav tik traki. Esmu apņēmības pilns to pierādīt no sākuma savā mikrorajonā tuvāko 8 dienu laikā. Bez tam, tad, kad jācīnās par izdzīvošanu, tad pēkšņi latvieši sāk sadarboties. Paskaties piem., kā gājis ārzemju latviešiem pirmajos trimdas gados, kā viņi svešzemē turējušies kopā un līdz pat šai dienai ir krietni sirsnīgāki, atvērtāki, mazāk aizspriedumaini, kā tie, kuri 50 gadus dzīvojuši čekas un stukaču uzraudzībā un 20 gadus pavadījuši nozombētā stāvoklī, svēti ticot, ka laimīgs var būt tad, ja kaimiņam atņem to, kas viņam pieder.

 • Pašlaik lasu Jaunsudrabiņa “Naudu”. Par XIX gadsimta otro pusi – tik spilgti iezīmēti tautiešu raksturi, domāšana un rīcība. Jāatzīst, ka no tā laika daudz nekas nav mainījies. Biju vienu vasaru arī Amerikā starp tautiešiem – piedalījos arī viņu svinībās, simpozijos utt. Nu nav tā, ka viņi īpaši atšķirtos no mums. Vēl glumāki un konformistiskāki. Protams, ir arī patīkami izņēmumi.
  Ja būtu liela dzimstība, šo tuvredzīgo pašnāvību varētu vēl kādu laiku turpināt. Bet nu, šķiet, tomēr jāizvēlas – vai nu augt, vai atdot savu vietu citiem.
  Lai Tev, Ivo, veicas tai mikrorajonā! Ja vien viņi Tevi nepiesitīs krustā…
  Tfu, tfu, tfu

 • Man darbavietā ir pāris gados jaunu krievu. Un viņi uz darbu atnes avīzes krievu valodā. Kamēr latviešu avīzes mūs mudina ielīst vēl lielākos parādos un pildīt visādu svf diktātu, tikmēr krievu prese māca, kā var izdzīvot šajos grūtajos laikos, kā neiekrist uz visādu blēžu piedāvājumiem utt.
  Kad savulaik es tiku izspiests no visiem latviski iznākošajiem izdevumiem, vienīgā avīze, kas mani regulāri intervēja, bija Vesti Segodņa. Tiesa, šīs avīzes atspoguļoja arī Gardas simpātiskās idejas, tomēr mani lika kā paraugu, kā domā latviešu patrioti. Es viņiem ieteicu arī citus latviešus, kurus varētu intervēt. Un arī šīs intervijas parādījās.
  Kad uz ielas satieku kaut cik pazīstamus krievus, viņi gandrīz ceļos lūdzas: dariet kaut ko – tā taču jūsu valsts!
  To visu pārdomājot, paliek kaut kā spocīgi.

 • Pateicos portālam Diena.lv par publicēšanu!

 • Hei, Diena sāk rullēt! :) Vēl viens interesants ieteikums, no latvieša :)
  Ir saprotams, kāpēc Latvija kā maza valsts, kas ilgstoši bijusi okupēta, sociālu, politisku un kultūras iemeslu dēļ tik ļoti vēlējās pievienoties Eiropas Savienībai, taču ekonomiskie labumi, ko dotu pievienošanās Ekonomiskajai un monetārajai savienībai (EMU), vienmēr ir radījuši aizdomas. Pašreizējā ekonomiskā krīze atklājusi koordinētas fiskālās politikas struktūras trūkumu Eiropā, kas nopietni mazina tās spēju nodrošināt jauno dalībvalstu adekvātu ekonomisko integrāciju. Kamēr valstis visā pasaulē reaģē uz krīzi, palielinot valdības izdevumus, samazinot nodokļus, pazeminot procentlikmes, devalvējot savu valūtu un subsidējot nozares, kurām ir izšķiroša nozīme, Latvijai doti norādījumi (no SVF un Eiropas Komisijas) darīt pretējo. Pakļaujoties šai otrajai šoka terapijai, Latvijas līderi samazinājuši pensiju izmaksas un algas skolotājiem un citiem valsts sektora darbiniekiem, palielinājuši nodokļus, paaugstinot pārdošanas nodokļus un pazeminot standarta ienākumu nodokļa atskaitījumus, atbalstījuši nacionālo valūtu (latu) un slēguši cukurfabrikas un citus pārstrādes uzņēmumus.

  Drakoniskie fiskālie pasākumi ir atlīdzība, ko Latvija saņēmusi par atteikšanos no monetārās suverenitātes. Pirmās šoka terapijas laikā Latvijai ieteica piesaistīt latu cieto valūtu grozam. Tagad centrālā banka piesaistījusi latu eiro, lai izpildītu EMU kritērijus. Pazemināti līdz klerka statusam, Latvijas centrālie baņķieri vienkārši pērk un pārdod ārvalstu rezerves, lai saglabātu piesaisti. Centrālā banka nevar ietekmēt procentlikmes un efektīvi «importē» Eiropas Centrālās bankas monetāro politiku. Valūtas maiņas kursa piesaiste kādai cietajai valūtai ir nekaitīga politika veselīgas ekonomikas laikā, kad valstī plaši ieplūst investīcijas, taču tā piedāvā maz priekšrocību grūtos ekonomiskos laikos, kad ir nepieciešama regulējoša iejaukšanās.

  Kaut arī bezdarba līmenis Latvijā ir divas reizes augstāks par Eiropas vidējo rādītāju, Latvija strādā tādā pašā monetārās politikas režīmā. Šāda «skarba» monetārā politika ir raksturīga daudzām attīstītajām valstīm, taču atšķirībā no Eiropas citām valstīm ir fiskālās struktūras, kuras nodrošina mērķtiecīgu palīdzību štatiem, teritorijām un reģioniem. Piemēram, ASV federālo nodokļu ieņēmumi, kas iekasēti Masačūsetsā, tiek nosūtīti uz Kaliforniju. Austrālijā nodokļu ieņēmumus Kvīnslendā ar federālo izdevumu starpniecību var sadalīt Dienvidaustrālijā. Līdzīgus piemērus var atrast Kanādā, Lielbritānijā un gandrīz visās valūtu emitējošās valstīs.

  Ko tad Latvija ir saņēmusi par atteikšanos no monetārās suverenitātes? Vai uz Latvija plūst ievērojama daļa ieņēmumu no Nīderlandes (kur bezdarba līmenis ir zem 3%)? Nē, Latvija saņem aizdevumu – miljarda dolāru aizdevumu! Tā vietā, lai saņemtu vērienīgu fiskālo palīdzību infrastruktūras, izglītības, veselības aprūpes uzlabošanai un visām citām lietām, kas nepieciešama, lai paceltu sabiedrību līdz Eiropas standartiem, tā saņem naudu no SVF un Eiropas Komisijas, kura tai jāatmaksā. Valsts ir atteikusies no suverēnas valūtas —, kas nosaka tās spēju finansēt savus tēriņus, – un viss, ko tā saņem, ir papildu kredītlīnija.

  Analoģija ar Havaju salām palīdz ilustrēt Latvijas nepatīkamās situācijas absurdumu. Iedomājieties, ka ASV izturētos pret savu pēdējo jauno štatu tā, kā Eiropa izturas pret Latviju. Havaju salām būtu jāsāk lietot ASV dolāru, taču tās nesaņemtu nekādus sociālās nodrošināšanas vai citus federālo pārskaitījumu maksājumus. Havajieši varētu aizņemties naudu no ASV banku filiālēm, taču procentlikme tiktu noteikta Vašingtonā. (..) Tā vietā, lai lūgtu federālās valdības palīdzību nodrošināt ieņēmumus, jums jāsamazina pensijas un skolotāju algas līdz mazāk par 10% no nacionālā vidējā rādītāja un jāsamazina standarta ieņēmumu nodokļa atskaitījumi, lai cilvēki arī vairāk maksātu nodokļus. Visbeidzot, jūsu cukurniedru produkcija uztrauc mūsu ražotājus Floridā, tāpēc nekavējoties likvidējiet šos uzņēmumus.

  Skan smieklīgi? Tieši tas pašlaik notiek Latvijā. Pēc cīņas, lai iegūtu neatkarību no Padomju Savienības, latvieši (līdz ar saviem baltiešu kaimiņiem) ir nodevuši savu ekonomisko suverenitāti Eiropas Savienībai. Atlīdzība ir otrā šoka terapija. Tā kā ekonomikas racionalizācija bija ekonomiskās krīzes galvenais cēlonis, īstenot šādu stratēģiju ir pārgalvība.

  Vai ir alternatīva šoka terapijai? Jā. Latvijas valdība varētu vienkārši izmantot «funkcionālo finanšu» pieeju ekonomikas vadībai, kas atzīst, ka valūtu emitējoša valsts nav ierobežota savos fiskālos izdevumos līdz pilnīgas nodarbinātības līmenim. Kā 1943.gadā norādīja Abba Lerners, valdības «funkcija» ir gādāt, ka tiek pietiekami daudz tērēts, lai nopirktu visas preces un pakalpojumus, kurus ražo tie, kuri vēlas strādāt. Lai palīdzētu valdībai sasniegt šādu tēriņa līmeni, Latvijas Bankai būtu jāatsakās no piesaistes un jāpazemina procentlikmes. Latvijai nebūtu pilnīgi jāatsakās no integrācijas Eiropā, taču tas būtu jādara pašai ar saviem noteikumiem. Saprātīga un racionāla ekonomiskās integrācijas programma paredzētu Latvijas monetārās suverenitātes atjaunošanu, līdz Eiropai būtu funkcionējoša fiskālā politika, kura var piedāvāt reālu kompensāciju par atteikšanos no savas valūtas.

  * Ph.D., vecākais makroekonomikas pasniedzējs Ņūkāslas universitātē Austrālijā un bijušais ASV Miera korpusa brīvprātīgais Liepājā, Latvijā

 • Palasi, Jāni, kaut vai K. Ulmaņa tekstus, tad sapratīsi, ka nav nekāda labuma, ja tiražējam un tiražējam situācijas problēmu aprakstu, neiezīmējot risinājuma ceļus. Tas bija svarīgi padumjās varas graušanai, bet ne tagad. Vai tad tajā pašā nra.lv jau nav daudz citu šim rakstam līdzīgu materiālu? Vai tādu nav arī citur, piemēram, nacionalisti.lv, kur arī starp citu tavi teksti parādās?
  Saprotu, ka Ivo šo rakstu uzrakstījis tautasforums.lv popularizēšanai. Tas ir labi un vajadzīgi, taču es tur gribēju redzēt kaut kādu konkrētāku rīcības plāna aprakstu. Ja cilvēks uzņemas iniciatīvu un runā tikai par par to, ka siena gāžas, bet nepiedāvā paņemt to un šito dēli un krītošo sienu atbalstīt un tad iet zīmēt atjaunošanas projektu, tad siena visdrīzāk tā arī sagāzīsies.

  Jautājums tev personīgi – kādā valodā tu runāji ar Vesķi?

 • Lata devalvācija bez ļoti nopietniem atbalsta pasākumiem novestu pie krīzes pieauguma ģeometriskā progresijā. Gandrīz visi vienīgā mājokļa iegādei ņemtie kredīti ir eiro. Devalvācija palielinātu kredīta maksājumus, iedzenot šos cilvēkus bankrotā. Kopā ar ģimenēm tie ir simti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kurus savu ambīcīju dēļ, tu, Jāni, esi gatavs palaist “na rashod”! Tāpat ievērojami samazinātos cilvēku pirktspēja, bet cenas pieaugtu – pie kā tas novedīs var iedomāties pavisam vienkārši.
  Toties Šķēlem devalvācija ir izdevīga – viņa kredīti ir latos un tie samazinātos proporcionāli devalvācijas lielumam. Vai tu darbojies Šķēles labā?

 • Tieši tādu jautājumu no Tevis gaidīju. :) Beidzot atradi manu vājo vietu, nepiedodamo nodevību un galveno mūsu likstu vaininieku! Apsveicu! Ar to laikam galvenais ir atrisināts, vai ne? Vari pievienoties Miervaldim (skat. citus komentārus) :)
  Ja nopietni, mēs runājām tādā kā jauktā valodā (krieviski, drusku latviski, pat nedaudz angliski), bet brīžiem mēģinājām sazināties ar zīmēm un līdzībām no Bībeles un klasiskās literatūras.
  Re, Tu no Ivo pieprasi rīcības plānu (čekistiem un prokuroriem arī līdzīgs stiliņš). Bet ko Tu gaidi no sevis, vai Tev mazāka pieredze un interese, vai Tev kādas citas vajadzības un te runātais uz Tevi nemaz neattiecas? Un vai viss jāizdara vienam pašam Ivo, bet Tu tik te ērti kritizēsi un prasīsi vēl?
  Un ja forumā parādās kāds raksts, kurā ir konkrēti priekšlikumi, vai Tu to vispār izlasi? Vai ja ir kāds konkrēts priekšlikums, piemēram, avīzes izdošana, tad Tu vaiga sviedros centies mums iegalvot, ka tas nemaz nav iespējams.
  Ulmaņa tekstus vari man nebakstīt, jo ne jau viņš tos sarakstīja. Es labāk lasu oriģinālus. :)
  Un ja jau iesāki runāt par padomju (padumjo) varu, tad Tu uzvedies kā tipisks padomju patērētājs – lūk, man vajag, man pienākas, dodiet…
  It kā tā padomju vara nemaz nebūtu gāzta.
  Ja arī kas labs ir lasāms NRA, tad ne jau Tavs tas nopelns. Arī pie tā ir cilvēki strādājuši gadiem.
  Atvainojos par stingrāku toni, taču no vecajiem aktīvistiem, ja Tevi par tādu varētu uzskatīt, tomēr gribētu sagaidīt vairāk.

 • NU re, Valter, te arī pierādījums, ka Tu nemaz manu rakstu neesi lasījis. Tur ir iezīmēts komplekss pasākumu kopums salīdzinoši nesāpīgai lata devalvācijai. Bet Tu te turpini bakstīt 8 mēnešus vecus valdības un kroņa žurnālistu “argumentus”. T. sk. par Šķēli Tu esi pilnīgi norakstījis citur lasītās frāzes. Vai Tev savas galvas nemaz nav?
  Un nevajag citus vērtēt pēc sevis. Ja pats kādam kalpo, tad tas vēl nenozīmē, ka tāpat rīkojas arī citi.

 • Par ātru salielīju Diena.lv, jo publicēta tika 1/2 no raksta. Norakstīsim to uz administratoru kļūmi…

 • Mans komentārs, Jāni, bija par Tavu komentāru dažas rindiņas augstāk – tur minēta tikai devalvācija, nekādi atbalsta pasākumi nav pieminēti.

  Rīcības plāna prasības salīdzināšana ar čekistu stiliņu arī ir čekistu stiliņš! :) Tāpat kā “arguments” “Tev savas galvas nemaz nav!” Galva man ir un tā saka, ka, lai pierādītu Šķēles neieintersētību lata devalvācijā personīgo iemeslu dēļ vajag kaut ko pavisam citu.

  Un ja nu Tu reiz pieminēji “vecos aktīvistus”, tad atgādināšu, ka rīcības plāns (tautas atjaunotnes programma “Sidrabene”) mums bija. No šī brīža skatījuma, protams,ar nepilnībām, krietnu naivuma devu u.tml., bet bija un mēs to piedāvājām kā konkrētu problēmu risinājumu.

 • Bet, Valter, dārgais! Es redzu, ka esi izcils Šķēles lietu pārzinātājs! Pat zini, kādā valūtā viņam kredīti. Es no tā neko nezinu, tāpēc vari man neprasīt. Es tik redzu, ka tu atkārto citur lasītus apgalvojumus, kurus tur izmantoja tieši tādā nolūkā – lai diskreditētu no valdības atšķirīga viedokļa paudējus.
  Ja Tu lietotu savu galvu vai vismaz godīgi atstrādātu savus honorārus, Tu būtu pamanījis, ka tas, kas ir “dažas rindiņas augstāk”, nemaz nav mans komentārs, bet tikai no Dienas.lv blogiem nokopēts latviešu trimdas Ph. D. raksts (diemžēl uzvārdu vienā paņēmienā nenokopēju, atvainojos).
  Gulēt uz vecu nopelnu lauriem (Sidrabenes programma)…
  Nu tad piemēro to Sidrabenes programmu esošajām vajadzībām un publicē, nevis visu gaidi no Ivo. Baidos gan, ka tā programma bija domāta iedomātai, idealizētai (tātad neesošai) tautai, nevis reālai sabiedrībai, kāda tā ir.
  Žēl, bet es Tev tiešām nevaru neko palīdzēt. No tiem anonīmajiem gaisa jaucējiem atšķiries vienīgi ar to, ka esi publicējis savu vārdu un uzvārdu. Ar to arī apsveicu! :)

 • Neizprotu, kāpēc I.Vernera raksts izsauc tādus nervozus komentārus?
  Vai varbūt šeit pieņemts izteikties ļoti šauram komentētāju lokam, ne “garāmgājējiem”? Lūdzu, brīdiniet!

 • No liekiem komentāriem var viegli atbrīvoties.
  Vajag tikai pierakstīt, ka pēc padomāšanas un jauna plāna izstrādes, tā realizācijai būs vajadzīga nauda.

 • Gluži otrādi – komentāru un komentētāju par rakstu ir pat ļoti maz. Nervozitāti arī nejūtu. Ja nu vienīgi Tu domāji to manu draudzīgo domu apmaiņu ar Valteru.
  Tas tāds iepriekšējās paaudzes aktīvistu komplekss, neņem galvā! Vecā kaluma īpatnības :)
  Cik saprotu, te nekas nav iepriekš pieņemts, bet vēlams ir aktīvi iesaistīties kopīgās lietas attīstībā, t.sk., ar komentāriem un savā idejām.

 • alba, vai tevi kāds aizskāra? Ja, jā, tad nevajag apvainoties, jo viedokļu atšķirības ir ļoti saprotama lieta. Šeit visbiežāk norisinās argumentu un faktu cīņa, kas reti ir agresīva. Vērtējot komentārus ilgākā laika posmā, varu teikt, ka komentāru kvalitāte (pievienotā vērtība) šajā portālā ir augstākā kā citviet. Iespējams tas skaidrojams ar to, ka algotie komentētāji baidās uzdarboties šajā interneta vietnē…

 • Par kuriem tieši honorāriem, Tu, Jāni, runā? Vai par tiem, kurus Tu man maksā?

 • Nē, Valter, es tik smalki tās lietas nezinu. Tas vien tāds hipotētisks loģiskā prāta pieņēmums. Ja jau Tev ienāca prātā, ka es varētu strādāt šķēles labā, tad es, izejot no novērojuma, ka cilvēki mēdz citos saredzēt sevi, pieņēmu, ka varbūt Tu pats kaut kur piestrādā, ja jau tādas domas nāk prātā. Kā sauc, tā atsaucas. :)
  Un tā ir arī laba profilakse, ka tie, kas met ēnu uz citiem, arī paši dabū izjust, kā ir, kad ar viņiem līdzīgi izrīkojas.
  Ir tāda gudrība: nedari citiem to, kas pašam nepatiktu. :)
  Visbeidzot, es to nedarīju aiz ļauna prāta, un neprasīju, kādā valodā Tu runā ar svešiem cilvēkiem, neprasīju, vai aizvien vēl sit savu sievu utt.
  Un paļaujos, ka mēs tā viens otram vairs nedarīsim.

 • Lūdzu, nepiekakiniet komentāru sleju ar savstarpējiem apvainojumiem! Labāk izsakiet priekšlikumus, kā vislabāk būtu organizēt iedzīvotāju diskusijas par rakstā minētajiem un citiem jautājumiem. Vai to darīt ar IT palīdzību, vai savādāk? Varbūt jautājumi nav pareizi? Nāciet klajā ar saviem!

 • Pirmais priekšlikums ir tautas forumu padarīt par sabiedrisku organizāciju, nevis tikai mājas lapu.

 • Es savu priekšlikumu, kamēr nav iespējams nekas vairāk, jau uzrakstīju. Tas saucas “Mazākais, ko katrs Foruma dalībnieks var izdarīt” un sadalīts 3 punktos. Esmu pārliecināts, ja šo minimumu īstenosim, Foruma “tirāža” būtiski pieaugs.

 • Otrais priekšlikums ir neiedziļināties tajā murgā ko mums pamet valdošās partijas…Meklējam dimantus, nevis rokamies pa sūdu čupu, kurā pēc valdošo partiju stāstiem varētu būt dimantiņi….

 • Juri, kādas priekšrocības dotu kārtējās sabiedriskās organizācijas reģistrēšana? (piekrītu, ka būtu plusi, bet saskatu arī ļoti būtiskus mīnusus)

 • Organizācija neko neatrisian. Patiesībā organizācija neko necar atrisināt, jo tā novelk robežu – šeit ir organizacija, tur esat jūs. Tas rada konfliktu.
  —————-
  Tie, kas nav organizācijā jutīsies atstumti un nespējīgi ietekmēt savu un visu cilvēku likteni. Ja organizācijā ir visi cilvēki, tad to dibināt ir bezjēdzīgi.

 • Mīnusu vairāk nekā plusu. Pirmkārt, te jau ir iesaistījušies citu sabiedrisku organizāciju pārstāvji, otrkārt, mums jāorientējas uz augšanu un elastīgu taktiku (sadarbība ar citām organizācijām konkrētu mērķu sasniegšanā), treškārt, sabiedriska organizācija ir gan pašierobežojoša, gan ierobežota no pastāvošās kārtības (likumu) puses. Pats Tautas Foruma nosaukums jau izsaka visu – mēs orientējamies uz tautu, uz vienošanu, nevis dalīšanos, partijām vai kā tamlīdzīgi. Vienīgais mīnuss ir tas, ka TF nevar oficiāli atvērt savu kontu bankā. Taču to var izdarīt citādāk, turklāt zināmos apstākļos šis mīnuss var tomēr izrādīties liels pluss.
  Visbeidzot, varam iztikt bez formāliem vadoņiem un visām manipulācijām, kas ar to saistītas.

 • Un vēl. TF cilvēki var dibināt pastāvīgas vai pagaidu organizācijas konkrētu funkciju veikšanai, taču pašai TF nebūtu ieteicams kļūt par formālu organizāciju. TF nav nepieciešama nekāda definīcija, nekādi rāmji, nekādas formālas piederības. Lai TF paliek mistērija! Var pat uzskatīt, ka tās nav, ka tā tikai interneta adrese vai Latvijas noosfēra vai vienalga kas, taču nekas noteikts :)

 • Sabiedriskā organizācija ļauj paust viedokli, kuram ir daudz lielāks svars. Tomēr ir nozīme vai jauājumu uzdod vienkārši “lasītājs” vai “Sabiedriskā organizācija”…Un neaizmirsīsim, ka būtiskas izmaiņas šajā valstī var panākt tikai caur politiku, tas ir partijām…un sabiedriskā organizācija ir pirmais solis uz partiju. Neorganizējot atsevišķus cilvēkus nekas nav panākams…
  Pareizi jau Jānis saka ka tautas forums orientējas uz tautu, bet interneta mājas lapa nevar piedalīties Saeimas vēlēšanās…

 • Organizācija novelk robežu tur, kur to novelk tās dalībnieki…Paši labi zināt ka cilvēkam ir raksturīgi dalīt visus citus “savējos” un “svešajos”. Būtiski ir palīdzēt cilvēkam kļūt par “savējo”, tas ir tautas foruma dalībnieku.
  Nav jēgas no tautas foruma ja ar tā palīdzību tieši vai netieši netiek iespaidota politika.
  Mums ir jārod iespēja ietekmēt spēles noteikumus, nevis izkopt iemaņas, kā izdzīvot pie mainīgajiem spēles noteikumiem…Vai tautas forums var ko izdarīt, lai PVN nepaceltu uz 23%? :)

 • Jā un pats galvenais – organizācijas, partijas utt nav mistiski dzīvnieki, kuri paši novelk robežas un norobežojas no cilvēkiem, rada konfliktu utt…Tur vienmēr ir konkrēti cilvēki…tāpēc nevajag baidīties no organizācijas izveidošanas….

 • Ja atklāti, es nezinu Ivo, kā šos jautājumus efektīvi aktualizēt Latvijas mērogā ar mums pieejamajiem līdzekļiem un sabiedrības sastāvu. Patiesībā ir viena ideja, bet es neesmu pārliecināts par tās darbotiesspēju un pašlaik to individuālā kārtā pārbaudu.

  Kas attiecas uz “ir ideja – ir nauda” – dažreiz (dažviet) tas nostrādā dažreiz (dažviet), nē.

 • Nepareizi…”Ir ideja – nauda jāatrod”> Naudu tautas forumā atrast ir ļoti vienkārši…cik ir aktīvu tautas foruma atbalstītāju? Kurš zin?

 • Juri, katram cilvēkam ir iespēja sevi uzskatīt par Tautas foruma biedru. Piemēram, Tev taču neviens neprasa, vai esi gana uzticams, lojāls, ar pietiekamu sociālo statusu, lai te varētu runāt? Kāda jēga no kāda cilvēka prasīt tēlotu lojalitāti, atbilstību organizācijas formālajiem rāmjiem utt.?
  Problēma jau tā, ka formālā vara cilvēkus neuzklausa, ignorē, ka sabiedrība ir atsvešināta, sadrumstalota, sašķelta. Bet TF katrs ir uzklausīts, katram ir iespējas pašam domāt, nākt ar idejām, pārliecināt citus, organizēt pasākumus, kas reāli atdod varu tautai utt.
  Juri, Tu tūlīt vari organizēt kampaņu pret PVN paaugstināšanu, un kaut kur šajā forumā atradīsies cilvēki, kas Tev palīdzēs. Vari gatavoties arī nākamām Saeimas vēlēšanām. Tikai Tavu sarakstu nesauks “Tautas forums”.
  Kāds atnāks, kāds aizies, bet Tautas forums paliks.

 • TautasForums.lv lasītāju un aktīvu veidotāju vidū ir ļoti pieredzējuši cilvēki (ja salīdzinu ar sevi), bet īsi par maniem secinājumiem:
  - esmu 2 biedrībās, un iegūtā pieredze vēsta, ka panākumus nosaka: “darītāju kvalitāte” (un attiecīgi – spēja organizēt darbus) un “darītāju skaits”. Tātad juridiskā statusa iegūšana pati par sevi neko nedod;
  - cilvēki kopumā ir neuzticīgi. Partokrātija sevi ir izsmēlusi un arī par biedrībām lielākā daļa cilvēku negrib neko dzirdēt. Tātad pilnībā piekrītu Aigaram. Tas uzliek robežas. Šo var aizstāt, aizstāj un aizstās jauna sabiedrības pašorgnizēšanās forma – neformāla iedzīvotāju grupa, kurai nav sava juridiskā statusa. Sabiedrība patiešām spēj mainīties atbilstoši apstākļiem un tā tas arī būs. Mūsdienu sakaru iespējas to sekmē, bet uz šo noteikti nevajag balstīties.

  Galvenie mīnusi:
  - nevar atvērt savu kontu, bet gan to atrisināsim – ir varianti..
  - nevaram rakstīt projektu pieteikumus dažādiem fondiem, bet tos tāpat visbiežāk raksta konkrētiem uzdevumiem, tātad šeit var noderēt kāda no n-tajiem tūkstošiem Latvijas vareno biedrību.

 • Vairāk par to nerunāšu, taču man šķiet uzkrītoši, ka J.K. ar milzīgu patosu runā par nevergošanu amerikāņu imperiālistiem, bet paliek kluss kā pelīte,kad jārunā par krievu imperiālistiem un viņu interesēm mūsdienu Latvijā. Atšķirībā no Jāņa, es plēsoņas saskatu abos virzienos. Vēl vairāk, viņš pārmet varai par “sliktu attiecību veidošanu” ar austrumu lāci. Lai nu ko, bet to tai var pārmest vismazāk!
  Turklāt publiska (ne)runāšana latviešu valodā ar svešiem krievvalodīgajiem nav nemaz tik gluži privāta lieta. Divvalodības prasības nebeidz rimties un “naša Riga” attieksme kolonistu un viņu pēcnācēju vidū tikai pieaug. Tāda tā ir, diemžēl, ne vien dēļ Maskavas politikas padomju okupācijas gados un pēdējā divdesmitgadē, bet arī kā rezultāts latviešu cilmes iztapoņu un līdēju pielaidīgai pāriešanai uz krievu mēli saskarsmē ar cittautiešiem, pat tiem, kas valodu pavisam noteikti zin.

 • Tautas forums paliks…varbūt…bet rēķinies ka pie varas var atnākt cilvēki, kuri izbīdīs likumu ka tautas forums ir pretlikumīgs…Ko tad Tu teiksi?

 • Ak, Valter, vēl arvien nevari nomierināties? Ir taču gana pareizu organizāciju, kuras par mērķi izvirzījušas šādas rūpes par etnisko higiēnu un morāli. Vari nodibināt vēl kādu, vēl pareizāku, vēl autentiskāku. Kāpēc to gribi uzstiept visam Tautas forumam, kurā piedalās visdažādākie cilvēki?
  Tas ir vēl viens nopietns arguments, kāpēc TF nevajadzētu pārtapt par formālu organizāciju. Jo tajā momentāni saskries šie visi ideoloģiskās tīrības uzraugi, atmaskotāji, moralizētāji un šķēlēji, kas noārdīs visu, kas vien tur vērtīgs.
  Paldies, Valter, par uzskatāmu piemēru! :)

 • Tautas forums ir padarīšana, kura dzīvo virtuālajā pasaulē, bet jebkurš no jums ir reāls cilvēks, nevis tikai burti ekrānā…Tāpēc necentieteis bāzt galvu virtuālajās smiltīs…Tie kuriem ir savas intereses Latvijā ir gan virtuālā telpa, gan naudas resursi, gan arī iztapīgi balsotāji…viņi varbūt nesagraus virtuālo pasauli kurā dzīvo tauats forums, bet viņi var iznīcināt tautas foruma lietotājus…un virtuālais tautas forums mirs…reāli mirs…

 • Tādā gadījumā, Juri, Tautas forums turpinās savu darbu. Kā var pieņemt likumu pret to, kas nemaz juridiski nepastāv?
  Vēl viens labs arguments, kāpēc TF nav jāpārtop par formālu organizāciju. Paldies!

 • Paldies, Juri, par “velna advokāta” argumentiem! Taču pasaki, kas liedz mums, kas piedalās šajā virtuālajā sarakstē, satikties reāli? Satikties, cik vien bieži un ilgi nepieciešams?

 • Runājot par Austrumiem un Rietumiem…Ta ne tur, ne tur nedzīvo labie onkuļi…tas nu ir jāsaprot…Varbūt kāds no viņiem ir mazāk slikts nekā otrs, bet tas vienalga ir slikts…Latvijai ir jālaipo starp abiem, cenšoties līdzsvarot vienu ar otru un gūstot labumu no abiem…Citu variantu Latvijai nav…

 • Ja tas notiks, tad Latvijā jāiestājas attiecīgajam režīmam, kādu mēs jau pazīstam. Šobrīd vēl tik traki nav, lai gan uz to iet. Ja rīkojamies pārdomāti un nešķeļamies (diez ko tālāk vairs nav kur), un tauta – vismaz ievērojama tās daļa – VIENOJAS par kaut ko un attiecīgi rīkojas, tad viņi arī to panāks, neatkarīgi no režīma. Ja būs galējs totalitārisms un/vai dzimtbūšana, tad, protams, tik viegli nebūs, tādēļ tieši neformāla tautas kustība, manuprāt, ir vienīgais saprātīgais ceļš.

 • Par pēdējo JuraM komentāru piekrītu, ka nekādi zelta gabaliņi nav ne vienā, ne otrā un ne trešā debesu pusē. Par Krieviju runājot (tas gan attiecas arī uz citām valstīm), atkārtošos – ir 2 Krievijas – “Svetā Krievzeme” un “Barbaristiskā Krievija”. Diemžēl pati Krievija vēl nav tikusi ar sevi skaidrībā, kuru attīstības ceļu viņi grib iet…

 • Jāni neesi naivs…Tavas pēdas virtuālaja pasaulē nav neizsekojamas…un Tu esi fiziska persona…Ar savu elektronisko baknkas kontiņu, kurā atrodas elektroniski cipariņi…un arī smalks mobilais telefoniņš Tev ir…pēc kura var noteikt Tavu atrašanās vietu…un vienā jaukā rītā Tu pamodīsies un atklāsi ka Tavā bankā ir iespēris zibens un nez kapēc Tavā bankas kontā visi cipariņi ir kļuvuši par nullītēm…vai arī kāda mašīna Tev uzskries virsū…kad runāsi pa mobilo telefoniņu… :)
  Tu tiešām no vēstures neko neesi mācījies? Vai padomju laikā nepietika stukaču sniegto paraugstundu?

 • Arī Latvijas ir 2:
  - “Svētā Dievzemīte”
  - “Muļķu un kalpu zeme”
  Kuru ceļu izvēlēsimies, tas, savukārt, atkarīgs no mums pašiem..

 • Par krieviem runājot – viņi vismaz neizliekas par labākiem kā patiesībā ir…Tas atvieglo cīņu ar viņiem…

 • Juri, Tu novirzījies no mūsu tēmas. Jā, arī es esmu par līdzsvarotu Latvijas ārpolitiku. Valters šodien cenšas mani par katru cenu diskreditēt, tāpēc pieraksta man visādas paša iedomātas idejas.
  Taču zināma atšķirība tiešām ir. Es Rietumos un Austrumos saskatu ne tikai plēsoņas un sliktos, bet arī mūsu iespējas, kuras varam izmantot, īstenojot gudru politiku.

 • Juri, Tu sāc tā rakstīt, it kā vēlētos mūs iebaidīt?

 • Un lūgums jums abiem – latviešiem – netiražējiet teicienus attiecībā uz Latviju un latviešiem, kuri ietver vsādus kalpa sindromus, līkās muguriņas, 700 verdzības gadus utt…Nevajag vilkt to gaudu dziesmu…PIETIEK…Tā nav mūsu dziesma…žēli velkot šo dziesmu jūs nododat tos mūsu senčus, kuri cīnījās ar krustnešiem, kuri dibināja jūras skolas un būvēja kuģus, kuri ieviesa latviešu valodā jaunvārdus, kuri 1905. gadā uzdrošinājās pacelt roku pret baroniem, kuri mira strēlnieku rindās, kuri dibināja Latvijas valsti, kuri ar savu darbu padarīja Latviju par pārtikušu valsti, kuri cīnijās pret komunismu, kuri mira izsūtījumā, kuri stāvēja Baltijas ceļā…kuru upuri ļauj joprojām jums runāt LATVIEŠU valodā…

 • Katrā ziņā viss, ko Tu pareģoji man, var notikt arī reģistrētu organizāciju locekļiem. Un katram cilvēkam.

 • Sūds par novirzēm…tas pat ir labi. Runājot par satikšanos…nav jēgas satikties satikšanās pēc un lai parunātu par to ko mēs jau rakstam.
  Es nevienu negribu iebaidīt, tikai sabiezinot krāsas likt aizdomāties…No tā vai es kaut ko rakstu vai nerakstu nekas jau nemainās…nauda vienalga ir elektroniska…Un padarīt to par fizisku naudu tikai caur bankomātiem, kuri kādā brīdī var nestrādāt…visi…visā Latvijā…Un kam pieder bankas un bankomāti? Troļļiem…mosties tautieti…virtuālā pasaule vistiešākajā veidā iespaido Tavu fizisko pasaulīti…:))))
  Tas ka Tu pagriezīsi muguru saulei, neliks tai nodzist…

 • Jāni, es tieši Tev neko nepareģoju…Tieši tā ka tas var notikt katram cilvēkam, tāpēc ir jācīnās fiziskajā pasaulē, nevis virtuālajā….virtuālā ir tikai kā palīgs fiziskajai…

 • Politika, kā jau pats redzi, ir legāla zagšana – atpakaļ tiek it kā atdota nelieļa nodokļu – bet tagad arī tā ir faktiski pārstāta.
  —————-
  Visa sadzīve ir tehnoloģisks izaicinājums – kā paēst, apģērbties, būt siltumā un pajumtē, pārvietoties efektīvi un sazināties ar jaunākajām tehnoloģijām.
  —————-
  Līdz ar to politiķis pat, ja ir inžinieris attiecīgajā jomā (parati nav), nevar atrisināt problēmas un izaicinājumus dēļ birokrātijas, korupcijas, interšu sfēru dalīšanas…
  —————
  Nu – tu tiksi politikā – ko tālāk darīsi, kad tev partiju sponsori vai lobētāji liks balsot par kaut kaut kādiem likumiem, kas sakārto viņu intereses?
  ————–
  Iet politikā vari jau tagad – dibini partiju un aiziet – kapājies uz dzīvību un nāvi ar rūdītajiem politiskajiem bandītiem – lai veicās.

 • Vēl viena replika par krieviem Latvijā. Lielākā problēma ar krieviem Latvijā ir tā ka viņi visus šos gadus ir atradušies tādā kā starpstāvoklī…ne latvieši, ne pilsoņi, Latvijas nepilsoņi…nenoteiktība…Mēs viņus uztveram, kā traucēkli, bet ir jāsaprot viens, ka tiem krieviem, kuri šeit ir dzimuši nav kur palikt…šeit ir viņu Dzimtene un citas nav…ir tikai plašā etniskā dzimtene, kurā viņi nevienam nav vajadzīgi…plašajai etniskajai dzimtenei viņi ir nepieciešami šeit un šādā nenoteiktā stāvoklī (ironiski – šo stāvokli mēs paši uzturam), lai varētu runāt par krievvalodīgo apspiešanu. Lai izņemtu šo ieroci no plašās zemes rokām, mums ir jāpalīdz vietējam krievam saprast, izdarīt izvēli – kam tad īsti piederēt…Latvijai, kurā esi dzimis, vai plašajai etniskajai dzimtenei, ar kuru vieno tikai valoda (bet nodod akcents:)). Kā palīdzēt? Izmainīt uz vienu gadu pilsonības likumu, padarot to vieglāk iegūstamu…un vienlaicīgi paziņot, ka tie kuri šī gada laikā nebūs neko darījuši, lai iegūtu Latvijas pilsonību, tiek uzskatīti par valstij nelojāliem iedzīvotājiem un viņiem tiek piedāvāta iespēja izceļot uz sev vēlamāku valsti, piemēram to pašu etnisko dzimteni. Ja nejūties piederīgs Latvijai, tad sēdi etniskajā dzimtenē un nemocies…

 • Cīņa ir atklāta agresija, kas izraisa konfliktu.
  ——-
  Mums ir jāstrādā pie risinājumiem problēmām un izaicinājumiem – tie, kas ir politikā vēlāk paši pievienosies mums – kad būš pamodušies sapratnē par politikas nenozīmību.
  ————————
  ————————
  Valteram ir sakrājusies sāpe – to var redzēt daudzos komentāros. Viņš ir aizmirsis, ka zaudēt nav iespējams, jo šī dzīve ir tikai ceļojums – no dzīvības līdz nāvei.

 • Atslodzei piedāvāju noskatīties 12 gadus vecu video ar drosmīgo Fiona Apple, kura MTV apbalvošanā esot tikai 20 gadus veca saprata un uzdrošinājās atklāti aicināt visu pasauli pamosties no mediju zombēšanas un programēšanas.
  http://www.youtube.com/watch?v=guzF1hIa8Zo

 • Nu redzi Aigar…Tu esi fiziska persona un nevari izvairīties no politikas ietekmes, tāpēc ir jāiet politikā lai varētu caur to ietekmēt savu dzīvi.
  Korupcija, birokrātija utt ir apkarojama tikai ar politiskiem līdzekļiem, jo tās balstās uz likumiem, kurus ir pieņēmuši politiķi….:)))
  Par tikšanu politikā – tāpēc jau ir nepieciešama masveidīga kustība, lai nebūtu atkarīgs no sponsoriem…bet tikai no saviem vēlētājiem…
  Citējot Tevi:
  “Iet politikā vari jau tagad – dibini partiju un aiziet – kapājies uz dzīvību un nāvi ar rūdītajiem politiskajiem bandītiem – lai veicās.”
  Šis teiciens iemieso visu to pret ko uzstājas tautas forums…kā Tu nesaproti ka politiskās partijas balstās uz tādiem pasīvajiem, kuri neiet uz vēlēšanām jo nau jau vērts, visi savējie tur salīdīs…tāpēc jau salien, ka īdi un sēdi mājās, bet savējie aiziet un nobalso par savējiem..

 • Cīņa pastāvēs vienmēr un visur…Es nesaku ka jāiet uz Saeimu politiķus durt, bet ja mēs gribam ietekmēt savu dzīvi, tad jāiet politikā, jo tas ir cīņas lauks, kurā tiek lemta mūsu ikdiena…Un ja mēs neesam bijuši tai cīņas laukā, tad nevarēsim ietekmēt cīņas iznākumu…tikai nožēlot..
  Kad vēlāk pievienosies? Paradīzē…? Kamēr viņi guļ, viņu pieņemti lēmumi iespaido mūsu dzīves…

 • Gan jau es, Aigar, tikšu galā ar savām “sāpēm”, bet tu labāk padomā par savējām.

 • Ok. Lai diskusiju saīsinātu.
  Gandijs teica tā
  Princips aci pret aci padarītu visu pasauli aklu.
  —————–
  Cīņa (ka ir politika) ir novākta no diskusiju galda. Varam koncentrēties uz reāliem risinājumiem.
  ================
  Lai zinātu kur iet ir jāsaprot, kur tu esi. Vai tu saproti kas ir esošā bardaka cēloņi? Ja tu dom, ka tā ir politika vai politiķi, tad tev jārok dziļāk.
  —————-
  Pirmkārt tev jāsaprot, ka Latvija iet cauri scenārijam, kas tika ziplānots vispārīgā veidā kādus 20 gadus atpakaļ un detalizētā veidā 10 gadus atpakaļ.
  —————–
  Turpmākie gadi arī ir detalizēti izplānoti.
  ================
  Ja tu to apzinies. Jautājums ir – ko tu vari darīt?

 • Kur tad vēl vājāku pilsonības likumu? Man šķiet, tik vājš, kā pie mums jau tā nav nevienā citā valstī ar kaut cik līdzīgu vēsturisko, sociālpolitisko un kultūras situāciju. Tomēr tas tiesa, ka valstij vajadzētu likt t.s. nepilsoņiem pozicionēties – vai nu kļūst par pilsoņiem un asimilējas (nevis dzīvo savā informācijas telpā), vai brauc uz roģinu.

 • Es savas sāpes neprojicēju uz citiem virtuālajā vidē. Ir šķebinoši vērot tavu vienaldzību pret lasītājiem, kam ir jāuzņem tavus negatīvos “kas nav iespējams” komentārus un arī tavas izpausmes uz J.K.

 • Tur jau tas āķis ar to vājāko versiju, jo tad mēs vienmēr ārpolitiskjā arēnā varēsim bļaut ka esam bijuši tik labi, tik labi, bet viņi redz neko tāpat negrib…Mēs balti un pūkaini, bet viņi sliktie…jums liekas ka mēs sliktos apbižojam? Nu tad ņemiet viņus pie sevis un pažēlojiet…:))) bet atpakaļ nedodiet…
  Liela daļa no tiem ļaužiem ir tik slinka un trula ka tāpat nepapūlēsies…Un tie, kuri būs kļuvuši par pilsoņiem, bet cūkosies ar visām piederībā etniskajām dzimtenēm, tiks tiesāti par dzimtenes nodevību un izsūtīti no valsts…Tas būs viņiem saprotami…jo 1/6 sauszemes pēc kuras viņus moka nostaļģija, tā darīja…Vsjo po ponjatijam…:)))

 • Aigar..es pirmkār varu sākt domāt pozitīvi. Tu saproti kur ir bardaka cēloņi? Politiķi ir instrumenti ar kuriem strādā bardaka cēlāji. Šie instrumenti ir jāizņem no viņu rokām, kā – tikai caur vēlēšanām. Šajā gadījumā pat nav svarīgi, kurš ir tas cēlonis.
  Un nevajag samierināties…un nemeklē attaisnojumu kapēc kaut ko nedarīt…vismaz skaļi to nedari, neietekmē tos, kuri gribētu darīt…

 • Kā ir tagad. 2 miljoni cilvēku ir neoficiāli pasludināti par nekompetentiem idiņiem, kas neko nesaprot. Šim aitu baram iedoti 100 gudrie, kas visu saprot un visu zina. Tev ne par ko nav jāuztraucas – aizej vienreiz 4 gados nobalsot un tu esi brīvs.
  ——–
  Lūk tev brīvības definīvija.
  ——–
  Īsta demokrātija būs tad, kad būs nodrošināta pilnīgi visu cilvēku piedalīšanās saabiedrības pilnveidošanas uzlabošanas darbā, kas ļaus tiem justies atbildīgiem par pasauli sev apkārt un justies piederīgiem un nozīmīgiem.
  ===========
  Tātad darīt vajag. Pirms tam ir saprātīgi jāizstrādā tieši ko.

 • Saproti – politikai – tas ir kaut kādiem pašpasludinātiem vadoņiem – nebija, nav un nebūs nekādas nozīmes.
  ———-
  Kādēļ viņi varēja ieviest šādu bardaku? Tādēļ, ka cilvēki atteicās no savas brīvības un pilnvaroja 100 barvežus lemt pārējo vietā.
  ———-
  Cik saprātīgā ir esošā sistēma? Vai šādā neprātā vēlies turpināt?

 • Šķebinies vien! Man savukārt nepatīk tava murgoloģija par komūnisma paradīzi, kuru mums šodien vajagot sākt celt.

 • Par šo pašu tematu atradu portālā Nacionalisti.lv Jāņa Sila rakstu – vispār kādēļ nesadarbojaties ar nacionalisti.lv?

 • raksta nosaukums “Pingvīni nosprāga?!” :)

 • Kas tieši tājā tev nepatīk, ja drīkst jautāt?
  ————
  1. Vai tu saproti, ka totalitāri kretīni piesavinājās un nosauca savu varas piramīdu (bez jebkāda pamatojuma) par komunismu?
  2. Cik senas ir kopēja labuma idejas? Vai dažas idejas ir pamanāmas arī Bībelē?
  3. Vārds komunims tulkojot no Grieķu valodas nozīmē kopējs.
  ————
  Ja ir risinājums, tad tas ir kopējs un visam.
  Daļējs risinājums nav risinājums.
  ============
  Kas tieši tev nepatīk tanī, ka cilvēks drīkst būt brīvs un atbildīgs par sevi?
  ————-
  Es atvainojos, ka man tas jājautā, bet vai tev patīk kontrolēt citus un būt autoratīvā stāvoklī pār citiem?

 • Man patīk vēsture, esmu to pat studējis LU un tādējādi noskaidrojis, ka nekad un nekur komūnistiskas idejas, ja tās uzspiestas kādai plašākai sabiedrības grupai nav novedušas ne pie kā cita, kā ļaunuma un ciešanām. Par spīti dažādu mistiķu apgalvojumiem, cilvēce kvalitatīvi neko daudz pedējos 1000 gados nav mainījusies tāpēc atliek secināt, ka jauni komūnisma ieviešanas mēģinājumi arī nākošo tūkstoš gadu laikā beigsies ar to pašu, ko iepriekš, resp. diktatūru, teroru, nāvi.
  Kopienas kā tādas atsevišķās vietās var gan pastāvēt, taču tikai gadījumā, ja tās vieno ciešas mentālas saites un vērtību vienība (budistu klosteri, piemēram). Tomēr par valstīs, kur budisms izplatīts visplašāk nekur un nekad nav novērots, ka visa sabiedrība gribētu samest mantu kopējā katlā un pievienoties mūkiem.

  Jā, nebūtu par sliktu, ja tu uz priekšu atcerētos, ka vārds komūnisms cēlies nevis no grieķu, bet no latīņu valodas (commūnis – kopējs)

 • Turklāt nevajag jaukt sabiedriskā labuma ideju, kas starp citu nav ideja, bet dabaszinātņu izpētes objekts, ar komūnismu. Tā ir nekompetenta un muļķīga gaisa jaukšana, kas vēsturi nezinošu jauniešu prātos ievieš ļaundabīgo tēzi, ka komūnisms ir labs, tikai to nepareizi ieviesa.

 • Ne jau komunisms noved pie terora – tieši otrādi – teroristi, tirāni un savtīgi tipiņi vienmēr izmanto komunisma ideju, lai iegūtu kontroli pār sabiedrību.
  ——————
  Lūk – tu arī visu paskaidroji – UZSPIEST. Ideju par kopēju navar uzspiest – to vēsture noklusē, ko koncentrējas uz kariem, revolūcijām un uzvarētājiem, kur, protams, raksta vēstures grāmatas.
  ————————–
  Tātad sapratne, ka kopējs labums neizglābjami noved pie individuāla labuma, ir rezultāts katra cilvēka individuālai sapratnei.
  ————————-
  Pareizi tu saki – uzspiežot viss sabrūk agri vai vēlu. Tomēr tieši tāpat ir uzspiesta konkurence, kā dzīves ideālais modelis. Cilvēks visu laiku ir izdzīvošanas stāvoklī. Tātad nedzīvo – nemitīgā stresā, bailēs, iespringumā. Bailes rada korupciju, negodīgumu, izmantošanu, krāpšanos.
  ================
  Sabiedrība apzināti tiek zombēta par bezpalīdzīgu lopiņu, kas cīnās par izdzīvošanu (darvinisms pārcelts uz sociālu inžinieriju), kas ir atkarīgs no 100 gudro izveicības – zombēšana notiek no agras bērnības, skolas un pēc tam darbā.
  —————-
  Labi – lai ir Latīņu valdoa – paldies, ka izlaboji.
  =================
  Tur jau ir tā lieta, ka tas viss ir sajaukts kopā. Es mēģinu pievērst uzmanību stereotipiem – komunisms slikts – kapitālisms labs.
  —————
  Abi divi ir savtīgas sociālās manipulācijas ieroči – tas ir skaidrs.

 • Tāpēc ,kā visā, vislabākais ir 3. ceļš – mūsu gadījumā sociāli atbildīgs kapitālisms (dzelzs laikmetā tā bija sociāli atbildīga dzimtas iekārta, piemēram) ar valsts pārraudzību un monopolu ekonomikas atslēgas nozarēs: enerģētika, finanses, pārtika.

 • papildināšu: sociāli atbildīgs kapitālisms ar spēcīgu pilsonisko līdzdalību valsts pārvaldē (Šveices piemērs)

 • Es sāktu ar spēcīgu pilsonisko līdzdalību, lai tā arī izlej savu nākotni – lai nav jāvaino citi.

 • Aigar, ja politikai nav nozīmes…tad kam ir? Kādai politikai ir nozīmes? Kā var mainīt patreizējo politisko sistēmu, ja nepiedalamies politiskajos procesos?
  Ja neej balsot reizi 4 gados, tad toč esi idiņš…
  Labi, bet ko tu piedāvā patreizējās politiskās sistēmas vietā?

 • Nebūsim sīkumaini. Skaidris, ka Latviju bija ieinteresēti nogremdēt ekonomiski vispirms jau no PSRS laikiem palikušie krievu fanātiķi. Nezinu kā lai citādi viņus sauc. Bet nu 90 to gadu sākumā LC rīkojās šo cilvēku roku vadīts. Vēlāk mūsu pašu ,,kampēji,, mūs vienkārši Eiropai pārdeva. Visi, kas ielaida Latvijā importa preču lieltirgotavas par to saņēma kārtīgu samaksu. Par pliku velti tādu preču noieta tirgu neviens negādās. Lai kaut ko darītu ir jābūt diviem: viens kas dara un otrs, kas ļauj darīt. Ja mums izvedotos gudru un godīgu cilvēku kodols, kas spētu vienoties kas ir jādara, tad to kas naļautu, gluži vienkārši padzītu. Tātad jāizveido kautkas līdzīgs pagaidu valdībai un Saeima jāpadzen. Ar lata devalvāciju ir tā kā piemēram ārsta vietā kāds bundzenieks salicis nepareizi salauztu kāju. Un tagad jāizvēlas vai visu mūžu staigāt kā kroplim ar līku kāju, vai iet pie ārsta un vēlreiz paciest sāpes un salikt kāju pareizi. Jums ir lapa Tautvaldība. Aiciniet speciālistus lai risina proglēmas katris savā nozarē un uz priekšu.

 • Totālai pilsoniskā līdzdalībai lēmumu un tehnoloģisku risinājumu ieviešanā ir tehnoloģiski iespējama – tai ir jābūt prioritātei.
  ———————————————————-
  Piemēram, enerģētika.
  Latvijas importē enerģijas produktus no Krievijas. Politiķi ir ieinteresēti to saglabāt. Iedzīvotāji nav. Tehnoloģijas šobrīd atļauj būvēt ēkas, kas ražo vairāk enerģiju nekā patērē. Pie tam tas ir salīdzinoši ātri ieviešams – nav jābūvē milzīgas stacijas.
  Kamēr cilvēkiem būs jāatdod šādu (un citu nozīmīgu) lēmumu pieņemšana par enerģētiku 100 gudrajām galvām, Latvija kritīs ar vien dziļāk podā.

 • Raksts jau ir labs, emocionāls.
  Tikai pēc tam nāk tas lielais jautājums: ko darīt?
  Kā panākt vienotību, kā vienoties kopējai rīcībai. Un tad nu sākas garas un plašas debates, kas ne pie kā konkrēta nenoved. Kāpēc? Tāpēc, ka visā šajā diskusijā pietrūkst kaut kā būtiska, par ko šeit visi nez kādēļ izvairās runāt. Var runāt par pašpalīdzības komitejām, zupas virtuvēm, jaunu partiju vai sabiedrisku organizāciju dibināšanu, var rīkot sanāksmes, seminārus, vākt parakstus protesta vēstulēm u.t.t. – neko tas nemainīs.
  Kāpēc? Tāpēc, ka mēs nedzīvojam nacionālā valstī. Bet tikai nacionāla valsts rūpējas par savu pilsoņu labklājību. Tikai nacionālai valstij ir svarīgi, lai tās pilsoņi būtu izglītoti, veseli, pārtikuši. Jo no tā ir atkarīga pašas nacionālās valsts pastāvēšana. Mēs LABPRĀTĪGI esam atteikušies no savas nacionālas valsts. Mēs esam izvēlējušies globālisma idejas un ielikuši tās savas valsts pamatos. Un pretī mēs esam saņēmuši atbilstošu valsti. Laipni lūgti globālisma pasaulē! Ar ko jūs neesat apmierināti? Globālisma pasaulē ir tikai divu kategoriju valstis 1) lielvalstis, kuras dzīvo uz pārējo valstu rēķina 2) nabadzīgās valstis, kuras tiek no lielvalstu puses uz nebādu aplaupītas, paverdzinātas un izmantotas. Saprotamu iemeslu dēļ Latvija nevar būt lielvalsts. Tātad mums atliek tikai un vienīgi nabadzīgās valsts statuss. Viss kārtībā! Tagad mēs to pilnībā esam ieguvuši. Nav iemesla neapmierinātībai un sašutumam. Korupcija, valsts izzagšana no valdošo aprindu puses, prettiesisku un prettautisku likumu pieņemšana, vispārēja nabadzība, sociālā katastrofa- tas viss nabadzīgajām valstīm ir tik pat normāli, kā tas, ka ziemā snieg sniegs, bet vasarā zied puķes. Un jūs šeit nekā nevarat izmainīt, jo tāds ir šis nabadzīgo valstu modelis.( Visās nabadzīgajās valstīs ir korupcija, valsts izzagšana, pērkamas valdības , nabadzība, beztiesība u.t.t.) Bet neapmierinātība rodas no tā, ka cilvēki pilnībā neizprot šo situāciju. Viņi balso bar globālisma ideāliem, bet grib saņemt pretim tos labumus, ko viņiem var dot tikai nacionāla valsts un nacionāla vienotība. Tas ir tik pat kā zupas katlā ieliet ūdeni, iebērt smiltis un tad uz uguns vārot gaidīt, ka iznāks garšīga zupa. Tā nenotiek! Visas diskusijas par iespējamām reformām, pārkārtojumiem, izmaiņām – tā ir tikai spriedelēšana par smilšu un ūdens attiecību izmaiņām zupas katlā. Tas iznākumu nemainīs. Pareizāk sakot, kamēr vien mēs pūtīsim globālisma stabulē, mums neļaus izdarīt tādas reformas, kas spētu Latvijai atcelt nabadzīgās valsts statusu. Mūsu valdības vīri, acīm redzot, šo Latvijas nolemtību ļoti labi apzinās un tādēļ bez bēdas turpina savas hamaleonu rotaļas. Un arī globālisma citadele Briselē viņus atbalsta, jo tas, ka nabadzīgo valstu valdības apzog savas tautas ir vispārpieņemta prakse. Un arī tiem citiem, kas Latvijā varētu “demokrātisku” vēlēšanu ceļā nākt pie varas nākotnē, nekas cits neatliks, kā vien turpināt tās pašas rotaļas.
  Tieši tādēļ es viemēr un visur uzsveru – ir tikai viens vienojošais spēks, kas var glābt mūsu tautu un valsti. TAS IR NACIONĀLISMS!

 • Kopumā piekrītu Žulim, bet
  1) citēšu vienu cilvēku (pats nezinu, kas ir autors):
  “Nekādu strīdu, nekādu ienaidnieka meklēšanu, tikai intelektuāli piesātinātas diskusijas ar domu, ka mēs šeit neko valstī vairs nevaram pielabot vai uzlabot. Ir jābūt radikāliem soļiem, daudz kas ir jāapgriež otrādi, jāreformē sākot no pašiem pamatiem.
  Jāatzīst, ka līdz šim mēs esam nepareizā izpratnē lietojuši jēdzienu “nacionāls”, par ko liecina vairāku t.s. nacionālo partiju krahs.
  Tātad ir jāapzina diskusijas laukumi. Un tad uz priekšu, soli pa solim.”
  2) No sevis varu piebilst, ka izpratni par vārdu “nacionāls” vajadzētu papildināt (paplašināt) ar “garīguma dimensiju”, kas ietvertu brīvas iespējas šajā valstī IZAUGT (no vārda ‘izaugsme’) ikvienam cilvēkam. Tas automātiski arī nodrošinātu to, ka cilvēki nesavtīgi darbosies, lai veidotu mūsu valsti – Latviju, par plaukstošu valsti, par piemēru pārējiem.

 • Jā, kā pareizi norāda J. Sils rakstā “Pingvīni nomira”, lai lietas nacionālā mērogā sāktu virzīties, vajadzīga kopīga pamatplatforma ar vērtību bāzi, attīstības modeli un darbības metodēm, resp. rīcības programma, kuras prasīšanu J. Kučinskis šeit raksturoja kā čekistu stiliņu. Interesanti, ka J. Sila rakstu portālā nacionalsti.lv J. Kučinskis novērtēja kā “labu”…
  Piekrītu Žulim, ka pamatā jābūt nacionālismam, taču ne tīri etniskam, bet pilsoniskam nacionālismam, kurā sava vieta atrodas arī lojāliem cittautiešiem, kas ir asimilējušies latviešu politiskajā nācijā, pieņēmuši, ka Latvijā vienīgā valsts valoda ir latviešu, ka valsts politikas pamatā ir latviskuma visu aspektu aizsargāšana un ilgtspējas nodrošināšana.

 • Valter, tu esi pamatīgi pārpratis Jāņa Kučinska rakstīto. Ja tu būtu nedaudz vērīgāks un būtu nopietni izlasījis Jāņa pēdējo rakstu (VISU rakstu!) – http://www.tautasforums.lv/?p=1143, tad arī spētu savilkt paralēles ar manu šīs dienas rakstu un tajā uzdotajiem jautājumiem.

  Par informācijas ieliešanu otra prātā svarīgākas ir katra paša domas, domāšana, saprašana, zināšanas. Tad arī vienošanās par kādu jautājumu būs balstīta uz krietni noturīgākiem pamatiem.

  Ja jau tā situācija būtu tik vienkārša, ka pietiktu skaļi izbļaut kādu frāzi un visiem viss būtu skaidrs! Bet te nu mēs esam – “Brīvību Latvijai!”… Šoreiz vajadzīgs, lai mēs katrs patiešām sāktu patstāvīgi DOMĀT (turklāt vienoti) un pēc tam arī RĪKOTIES (turklāt saskaņoti). Uzdevums nav vienkāršs, bet ne neiespējams ;)!

 • Izlasīju to rakstu. Jāatzīst J.K. blakus ļoti precīzam situācijas izvērtējumam tajā sniedz zināmu rīcības programmu. Man gan tā pilnībā nav pieņemama un prasītos pēc virknes korekciju un konkretizāciju. Piemēram, es noteikti uzsvērtu valsts un pašvaldību uzņēmumu veidošanu kā tautsaimniecības atlabšanas un budžeta pildīšanas ļoti nozīmīgu mehānismu.
  Jā, izlasīju Jāņa tekstā arī par nepieciešamību domāt par eiro/usd kredītu ņēmējiem valūtas devalvācijas gadījumā. Tomēr es gribētu, lai kredītņēmēju aizsardzība un pārtikas cenu problēmas (pēc devalvācijas cenas var pieaugt astronomiski, izraisot reālu badu trūcīgajās ģimenēs) novēršana tiek uzstādīta kā obligāts (!) priekšdarbs (tieši tā – priekšdarbs nevis pēcdarbs) devalvācijai.
  Un vēl – tas gan tikai ieteikums, jo saprotu, cik daudz darba jāiegulda – būtu labi, ja viss materiāls būtu armēts ar piemēriem, atsaucēm un citātiem, adekvāti noformētiem (lai interesenti var paši pārbaudīt avotus,ja rodas vēlme).

 • Nu kaa var lidinaaties shitaa pa gaisu:)
  Nacionaalisms nerodas no zila gaisa – tam ir ceelonji. Kaadi?
  Taas ir sekas cilveeka veelmei un vareeshani piedaliities, papildinaat, uzlabot un sakaartot pasaulis sev apkaart.
  —————-
  Ja tu vareesi ieviest sisteemu, kas atljaus katram – taatad visiem – piedaliities probleemu identificeeshanaa, ideju gjenereeshanaa, labaako ideju izveelee, leemumu pienjemsjanaa un ideju realizeeshanaa, tad nacionaalisms radiisies pats.
  =============
  Cilveekiem buus gan piedriibas sajuuta, gan atbildiibas sajuuta un lepnums par savu ieguldiijumu – sajuuta, ka esi dalja no visa.
  ————–
  Tagad viss ir otraadi – tu neesi nekas – un tev nekas nepienaakas.
  Komunisms ir beidzies – tagad tu esi briivs.
  Tu esi briivs izteikt savu viedokli, kas nevienam neinteresee, un kuram nav nekaada svara.
  ===========
  Vai ir saprotams, ko es saku?

 • Starp citu TID(http://www.panks.lv) izskataas kaa perspektiivs instruments organizaatoriskiem meerkjiem. Tur liidziigi kaa TK – gandriiz nekas nenotiek.

 • Tā jau demo versija, kuru nebija doma darbināt, tikai patestēt. Toreiz, kad testējām, biju pārsteigts par cilvēku aktivitāti. Radās iespaids, ka patiešām rīks ir vajadzīgs un cilvēki ir izslāpuši diskutēt par konkrētām lietām, nevis riņķī un apkārt..

 • Briešana nav bez sāpēm ( “Vecais zābaciņš”). Tikai gribu atgādināt – analizēt nenozīmē baidīt. Un arī negatīvās prognozes piepildās. Leksikai ir nozīme.
  Vēl jau nav 40 gadi kā Mozus tautai un mēs neesam gudrāki, diemžēl. Bet zem guloša akmens ūdens netek un labi ir to kustināt. Tur gan es piedomāju, pie jebkuras aktivitātes ir svarīgi, ja cilvēki redz kaut minimālu ūdens plūsmu! Citādi ātra vilšanās- re, jums arī nekas nesanāk…Mēģinu izveidot ko līdzīgu Ivo pasācienam, tūlīt kaimiņi būs pārbraukuši no jūrmalām un laukiem.


 • Lūdzu lasiet savus tekstus…

 • Lingvistikai ir milziiga noziime un arii sleepta jeega. Te bus piemeers bez konteksta – Neandertālietis.
  1. Angliski Neanderthal.
  2. Vāciski Neanderthaler.
  3. Neander – cilvēka vārds un vietas nosaukums
  4. Thaler – ieleja un sena naudas vienība, kas atskanējusi arī Latviešu valdoā kā Dālderis.
  5. No Thaler radās DOLĀRS – Dollar
  6. Neander ir sens vārds Grieķu valodā, kas mūsdienās tulkojas kā New Man – Jaunais Cilvēks
  ———–
  New Man Dollar – Jaunais Doláru cilvéks, jeb jaunā cilvēce, kurā dominē Dolārs.
  ———–
  Matriks filma.
  Mr Anderson niks ir Neo.
  - Anderson ir cēlies no NeAnder – New Ander – Neo Anderson.
  Dziļāku analīzi, ja vajag, veikšu pēc pieprasījuma.
  ========
  Tie, kas taisīja filmu, ļoti labi zināja kādus vārdus dod varoņiem.

 • Ikvienam projektam nepiecieshams finanseejums,par cik shie visi pasaakumi bija bez finanseejuma tie bija nolemti,muusu varasviiri ir pietiekami labi izgliitoti lai to zinaatu,taapeec neviens par to sevishki neuztraucas.
  Kamer vien Latviju vadiis daudzparteiskaa neierobezhotaa bezatbildiiba nekas nevar izmainiities.
  Pietiek 2-3 cilveecinjiem ar labu finanseejjumu paarvareet 5% barjeru un….-izmantojot veco,labo Anglju principu dali un valdi reguleet visu vezumu.
  Veel jau daudz var par to spriedelee un galu galaa cik cilveeku tik arii viedoklju,jaanjem veel veeraa ka lielaakaa dalja no tiem nav nepareizi,bet vienkaarshi savaadaaki,izskataas ka muusu varas viiri to nevveelas saprast

 • Problēmas risinājums mūsdienu politikā sākas ar terminu izpratni. Terminu, kurus lietojam. Jo citādi sanāk, ka izsakām vienus un tos pašus vārdus, bet saprotam tos citādi. Tā piemēram krīze un katastrofa nav viens un tas pats. Tāpēc tautas reakcija uz šo terminu esamību dzīvē ir atšķirīga.

  Te vēl par terminiem:
  http://laiks-tautai.blogiem.lv/2009/08/14/49718.html

  To izpratne iezīmē to ceļu, kas ejams, lai lietas būtu tādas kādas tās vēlās redzēt vairums, precīzāk ievērojami tuvākas tam.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.