V.Grīviņš: ‘Atbilde uz jautājumu – kas valda Latvijā?’

Meklēdams sava biznesa uzsākšanas iespējas nonācu līdz nodarbinātības dienesta programmai „Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai”. Jau nopriecājos, ka, iespējams, tā varētu būt noderīga lieta, bet tad izlasīju, kādiem projektiem atbalsts netiks sniegts.

Ieskaties pats un redzēsi, ka šo nolikumu ir uzrakstījuši cilvēki, kuru galvenais mērķis bijis visiem līdzekļiem novērst iespēju, ka ārzemju uzņēmējiem Latvijā un Eiropā uzrodas jauni konkurenti.

Šis nolikums ir laba atbilde uz jautājumu, kas valda Latvijā?

FRAGMENTS NO NODARBINĀTĪBAS VALSTS AĢENTŪRAS SAGATAVOTĀS IESNIEGUMA VEIDLAPAS:

- – -

Ar savu parakstu apliecinu, ka:

1) sniegtā informācija par iegūto izglītību ir pareiza;

2) |…| pašnodarbinātību vai |…| komercdarbību neplānoju uzsākt:
2.1. zivsaimniecības un akvakultūras nozarē, uz ko attiecas Padomes Regula (EK) Nr.104/2000;
2.2. sarakstā uzskaitīto lauksaimniecības produktu primārajā ražošanā (sarakstu skatīt pielikumā);
2.3. sarakstā uzskaitīto lauksaimniecības produktu pārstrādē un tirdzniecībā un lūgt atbalstu (sarakstu skatīt pielikumā):
2.3.1 pamatojoties uz produktu, kuru attiecīgais darba devējs iepircis no sākotnējiem ražotājiem vai laidis tirgū, cenu un daudzumu;
2.3.2. lai produktus daļēji vai pilnībā nodotu sākotnējiem ražotājiem;
2.4. lai veiktu eksportu uz trešajām valstīm vai Eiropas Savienības dalībvalstīm, t.i., lai veiktu darbības, kas saistītas ar eksportētajiem daudzumiem, ar izplatīšanas tīkla izveidošanu un darbību;
2.5. lai veiktu darbības, kas nodrošina, ka importētu preču vietā tiktu izmantotas vietējās preces;
2.6. ogļu nozarēs, kas definētas Padomes Regulā (EK) Nr.1407/2002;
2.7. lai veicot komercpārvadājumus ar autotransportu, vēlētos saņemt atbalstu kravas autotransporta līdzekļu iegādei.

3) neapvienošu saņemto finanšu atbalstu ar citu komercdarbības atbalstu attiecībā uz tām pašām kompensējamām izmaksām.

Pielikumā: Nomenklatūras pozīciju un tām atbilstošu produktu saraksts uz 3 lpp.

- – -

Pilna informācija pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā. Skat apakšsadaļu „Atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai”. Pievērs uzmanību arī pielikumā norādītajam produktu sarakstam!


Valters Grīviņš
, www.Atklajumi.lv


 • Labs atradums. Saraksts un noteikumi ir klaja iereekshana par potenciaalo jauno uznjeemeeju. Tomeer ko gan citu var sagaidiit, jo tirgus ir piesaatinaats ar paartikas produktiem – tie tonnam tiek gaazti atkritumos katru minuuti.
  ——————–
  Gaidu Altum noteikumus – tur arii bija kaut kaadi ierobezjojumi – interesanti kaadi buus shogad.

 • Šo iesniegumu un pielikumu lasot, nespēju noticēt savām acīm. To var apzīmēt ar “pieķerts notikuma vietā – tautas genocīda!”

 • jautājums nav par to, kas netiek atbalstīts (skaidrs, ka lauksaimniecību eiropa gremdē).

  tā vietā varbūt padomāsim – kādām citām neaizliegtām nozarēm var dabū atbalstu?

 • Pieļausim iespēju, ka šie aizliegumi uz lauksaimniecību un zivjsaimniecību tiek pamatoti ar to, ka šīm nozarēm itkā ir pieejami citi finanšu instrumenti. Tad nu uz šāda pieņēmuma “jauki” izklausās vakardienas zemkopības ministra komentārs – “protams, ka nākošgad subsīdijas zemniekiem samazinās, nezinu cik un kādas, bet samazinās”.

  Un punkts par importa neaizvietošanu – vienkārši IDEĀLS.

  Visas darbības ir vērstas uz “iztukšošanu’

 • Jaa, par importa aizvietoshanu ar eksportu ir pamatiigs duuriens muguraa – habaaa… shnjaksh

 • Ja neizdomāsim, kā tikt ārā no šīs, mums “draudzīgās” savienības, iznākums ir skaidri paredzams. Diemžēl mums nav neviena neatkarīga un tautai plaši pieejama mēdija, caur kuru varētu visas šīs lietas parādīt patiesajā gaismā. Būtu priecīgs, ja kāds varētu pierādīt pretējo.

 • Jāizkonspektē Jāņa Kučinska raksts, idejas jāsastrukturizē, jāveido rīcības plāns, jāpublicē, jāspamo, jādrukā, jālaužas iekšā lielajos medijos… Lēnām, bet konspektēju J.K. rakstu. Tas būtu kā pamats. Jāpapildina, jāuzlabo. Pa vidu visādas ikdienas rūpes.. ;(.

  5-dien bija labais – saistībā ar vienu nejēdzīgu, nesen izsludinātu likumu, kuru izpētīju, man piedāvāja interviju televīzijā, BET MAN PAR TO PRASĪJA MAKSĀT! Tā, lūk!

 • “jālaužas iekšā lielajos medijos…” Šobrīd visi lielie mēdiji ir privātu interešu rupori un neviens Tevi tur nelaidīs iekšā un ja arī ielaidīs, tad tikai lai iztaisītu par muļķi.
  Mērķi un līdzekļi ir pārāk at;s;kirīgi…

 • Nu, bet loģiski, ka prasīja – kapitālismā maksā par pilnīgi visu.

 • Papildinājums šim rakstam ir arī pēdējā publikācija http://www.aisbergs.lv par pārdoto Latviju.
  Kopsummā laba viela pārdomām tiem, kas vēl par kaut ko šaubījās, uz kaut ko cerēja, kaut ko gaidīja bet citus, kas jau iepriekš visu bija sapratuši dēvēja par sazvērestību teoriju faniem un nelabojamiem pesimistiem.

 • Es tā domāju, ko vispār šajā programmā varētu atbalstīt un nonācu pie secinājuma, ka viens no cerīgākajiem projektiem būtu meitu mājas atvēršana. Vienīgā problēma, ka tādējādi uz Eiropu varētu tikt esksportētas venēriskās slimības izraisošas sēnītes un baktērijas. Tad jau laikam arī šis variants atkrīt.

  Nu tas tā, humoram. Bet ja nopietni, tad nav jau problēmu, Daini, izveidot neatkarīgu mēdiju. Problēma ir finansējums, kas nepieciešams, lai tas varētu pastāvēt kaut vienu dienu! Jāsaprot, ka tāds mēdijs a priori rīs nost līdzekļus un neko neienesīs vismaz gadu, kā minimums. Tas ir, pie noteikuma, ja tā gada laikā būs pietiekami guldīts iekšā. Tomēr, kā redzam pēc tautasforums.lv piemēra (vai mana jaunākā projekta atklajumi.lv) neko vairāk par uzslavām un laba vēlējumiem (manā gadījumā arī no Latvijas Zinātņu Akadēmijas akadēmiķiem) no tautiešiem mēs sagaidīt nevaram.

 • Arī man ar finansēm nav spoži. Bet ko sakāt, ka ‘alternatīvo projektu veidotāji’ dibina kooperatīvu? Tas iespējams būtu 1. šāda veida kooperatīvs pasaulē :)). Tas pavērtu mums plašākas iespējas:
  1) varētu iztikt ar mazāku skaitu serveriem (mums šobrīd bunkurā stāv 2 serveri (1 main, otrs backup). Kopā tas izmaksā Ls 70 + PVN. Svešās rokās drošības apsvērumu dēļ tādu saimniecību nevar dot.
  2) tiktu palielināta datu drošība. Tehniski varētu atļauties labākus backup risinājumus, vai pat ieviest spoguļserveru risinājumus. Vienā katlā visas olas nekādā gadījumā nevar likt.. tas arī skaidrs.
  3) varētu kopīgi atvērt vienu ziedojumu kontu. Ideālajā variantā pat vēlāk varētu nopirkt, piemēram, 1 kvalitatīvu digitālo video kameru, ko varam izmantot pēc vajadzības.
  4) varētu izveidot pazīšanās zīmi, uz kuras nospiežot, būtu izlasāma “alternatīvo projektu kooperatīva” būtība un tīkla dalībnieki. Pats par sevi – savstarpēja baneru apmaiņa. Tādā veidā varētu piesaistīt arī citus interesantus, jo vērtīgu WEB projektu nav mazums
  5) veidot kopīgu IT speciālistu datu bāzi. Uzrunāt atvērtā koda asociācijas.
  6) kopīgi risināt DVI un c. jautājumus, ja tādi rastos.

  Pirmām kārtām uzrunājamie projektu autori:
  http://www.tirgus-kaiminiem.lv (Kaspars) (īstenībā viņš šo domu reiz izteica)
  http://www.atklajumi.lv (Valters)
  http://www.pingviniem.info (Atis)
  http://www.autostopi.lv (Artis)
  http://www.zemnieks.info (Raimonds)

  un daudzi citi, kurus tagad nav laika uzskaitīt. Īstenībā šī sadarbība jau kaut kādā mērā notiek. Kāds varētu uzņemties to pacelt citā līmenī, citādi viena pēc otras mūsu aktivitātes grūtajos laikos var apsīkt un izbeigties pa visam.

 • Šito valdību, vajag iznīcināt kā ļaundabīgu audzēju (vēzi).

 • pag, štuks ir kāds? par tiem serveriem?
  vispār, ja tu tā domā, tad manis pēc – varu savas 2 saimniecības pārcelt hostēt pie jums, tad par hostēšanas pakalpojumiem varēšu iepiķot ~50-60Ls gadā.

  redz. laikam vismaz vairumam no mums, varētu izdalīt šādus teiksim 2 vai 3 galvenās aktivitātes (vēlamās aktivitātes), dzīves laika aizpildīšanai:
  a) – nodrošināt sev iztiku
  b) – darboties sabiedrības labā
  c) – trenēt un pilnveidot sevi, savas prasmes, spējas, apziņu utt.

 • Kaut ko no tā, ko Tu, Ivo, piedāvā noteikti varētu īstenot. Tā gan varētu būt tāda kā asociācija drīzāk, nevis kooperatīvs. Kooperatīvs jau ir vienots uzņēmums vai vairāku uzņēmumu apvienība, kur savstarpējo sadarbību, tiesības un pienākumus nosaka statūti un citi dokumenti. Vai mēs, savstarpēji viens otru pazīstot tikai pēc tīmekļa vietnēm esam gatavi veidot kopēju organizāciju?

  Kā Tu domā, piemēram, sadalīt visu šo dalībnieku starpā ziedojumus ienākušos, teiksim, piecus latus? Kurš būs tas, kas izlems, kam vajag vairāk? Domāju, uz šī pamata vien drīzas nesaskaņas būtu garantētas.

 • Man tās “saimniecības” ir kādas 8 un, domājams, vēl pieaugs. Šobrīd domāju pāriet uz šo servera pakalpojumu sniedzēju:
  http://pagezone.eu/hosting/semidedicated

  Vai Tu, Ivo, vari piedāvāt to pašu, ko šie puiši pie sevis?

 • Es biju domājis to tā – liekam visu kopā, kas katram no mums ir – dzelži, speciālisti, prasmes… un tad arī skatāmies, kādu kvalitāti sev varam nodrošināt. Tādēļ arī rakstīju par kooperatīvu, pretējā gadījumā sanāk variants – “ka es kaut ko piedāvāju, bet pārējie ir pakalpojuma ņēmēji”. Arī šāds variants var būt abpusēji izdevīgāks, kā šobrīd.

  Dzelzis, cik atceros, daudz neatpaliek no pagezone.eu piedāvātā. Ansi, lapas nohostēt nav problēmu, bet servisu tik profesionālā līmenī, protams, viens pats nevaru nodrošināt, bet tādēļ jau ir doma par sadarbību…, ka arī kvalitātes līmeni spētu kopīgiem spēkiem nodrošināt augstu un ar laiku arvien augstāku.

 • praktiski, tai organizācijai lai kā to arī nesauktu, ir jāizriet no tās uzdevumiem un mērķiem. tātad, kas taps darīts, ko plāno darīt. no tā arī tālāk aprēkina cik cilvēkus vajag, un kā tos kopā organizēt, vai sēdināt vienā milzu birojā, vai attālināti apzināt caur netu utml, ne?

  ideju talkas utm. nujā. protams, ka vajag darīt, jo galugalā, arī darbs māca darītāju un tas ir kā diena pret nakti, salīdzinot ar nedarīšanu un zvilnēšanu pie teļuka kopā ar daudzmuldēšanu.

  mja. ok. neņemiet ļaunā manu muldēšanu. tā tīri pārdomas, mēģinu saprast, ko īsti te var darīt, un kāds būtu mans pienesums… pagaidām jau esmu ieracies saimniecībā un alt-energo pasākumos, līdz rudenim… bet protams, visu nosaka prioritātes. kas kuram svarīgākais… hmm. no darba sabiedrības labā – jaunatnes izglītošana man šķiet vilinoša joma. tur rādās ka ir jēga. ok, lepni skan – izglītošana, bet būšu priecīgs, ja izdosies kaut vai par kripatu sašķobīt jauniešu ticību teļukam uc musariem – mūsdienu jaunatnes ideāliem. sēt antipodu, mediju uzpiestajām domformām.

 • nu kvalitāte man būtībā ir pie kājas. galvenais lai ir onlainā tā lieta, un kaut kas laiku pa laikam nobekupojas. manām saimniecībām noslogojums vismaz nav neko aktīvs un resursrijīgs. tāka, ja šitais var ko uzlabot tavā saimniecībā, tad saķīlējam:)

 • Šajā dzīves posmā pamatā laiku veltu punktam b.
  Punkts c tiek īstenots, darbojoties ar punktu b. (kā jau humānajā pedagoģijā – visi viens otru izglīto ;)). Ar punktu a. šobrīd iet visšvakāk. Staigāju pa trauslu ledu. Sazināmies!

 • Kas attiecas uz serveriem, tad es esmu “tīrs” pakalpojuma ņēmējs ar savām patērētāja prasībām pēc servisa, kvalitātes un apjoma. Ir iznācis nedaudz pacīnīties ar ubuntu webservera konfigurāciju un galarezultātā sapratu, ka pilnīgi visām pudelēm par korķi tomēr nevar būt – kaut kas ir jāatstāj citu, savas jomas speciālistu rokās.

 • if a then b+c
  if a<0 die

 • Man viegli teikt, bet varbūt kāds tomēr var uzsākt stutēt augšā masu mēdiju, kas pēc būtības ir patērētāju kooperatīvs un ar laiku, pierādot, ka raksta tiešām derīgus jaunumus/analīzes/padomus, aug lielāks? 5000 cilvēki samet pa latam mēnesī un būtu jauda… Starp citu, kam tad tagad pieder LR Radio?

 • Pļūtī tā valsts, kā Zariņa govis! Pie d!rsas tie nodokļi, procents šurpu turpu nodokļu atlaidēs neko nemainīs. Visa likumdošana pati par sevi ir galīgā ānusā!

  Par piemēru – Uz ziemu varētu apkurināmo siltumnīcu “piedarbināt”. 400 metru tālāk ir mežs ar sakritušiem kokiem, izņem biļeti un kaut uz pleciem nes mājās, bet šī debīlā valsts ļaus kokam sapūt, bet ne cilvēkiem izmantot, jo RADZIET, JA MEŽS NAV IERAKSTĪTS ZEMESGRĀMATĀ, TAD JEBKĀDA SAIMNIECISKĀ DARBĪBA TUR IR AIZLIEGTA!!!? Bet mežs ta ir pašvaldības.. A pašvaldība parādos kā valsts, nav naudiņas tam visam.. Un nebūs, jo nenotiek saimnieciskā darbība.. Un saimnieciskā darbība nenotiek, jo nedrīkst izmantot dabas resursus. Murgs kaut kāds. Laukos dzīvo, bet pilsētā malka jāpērk?! Caur d!rsu te viss.. :(

 • Es tieshi to arii ggribeeju saciit, ka
  “if a then b+c
  if a<0 die”
  ——–
  Esmu pamaniijis, ka dazji speejiigi cilveeki tomeer riikojas nesapraatiigi – taa sadegs aatri vien (a<0). Kaut kaa tomeer jaanodroshina sev pamatvajadziibas.
  ——–
  Par, Ivo. Liidziigi, kaa TK, es vareetu arii kaadu mazu biku ieskaitiit katru meenesi TF eksistences stiprinaashanai, ja zinaatu tavu kontu. Kaut vai paypal ziedoshanu, ja ne, tad caur internet banku pagaidaam uz tavu personiigo kontu – domaaju, ka atradiisies citi liidziigi domaajoshie.
  ——–
  Man patiik Kaspar Omula teiktais, ka jebkurai sabiedriski noziimiigai lietai ir jaaljauj vai jaapieljauj iespeeja, ka taa var nomirt, ja taa nav vajadziiga cilveekiem.
  ——–
  Respektiivi, jaaljauj cilveekiem uznjemties atbildiibu par TF jeb tev ir jaarada iespeeja sabiedriibai TF paliidzeet ar pashizmaksu segshanu – naudaa vai graudaa (kopiigi serveri) – tas ir vienalga.

 • 1. Sisteema ir domata un izdomaata apzinaati, lai attiistiibu apstaadinaatu vai degradeetu – tas ir jaasaprot bez emocijaam
  2. Dusmoties uz to ir absurdi, jo mees pashi pieljaujam, ka kaada autoratiiva figuura izlemj, kas ir atljautsun kas nee – muusu vietaa.

 • Viss ir vienkārši – nauda valda.
  Tālākais ir atkarīgs tik vien kā kāda nauda un kā rokās tā atrodas.
  Principiāli – tautasforums ir laba ideja, bet lai tā nebūtu tikai lasāmviela, ir vajadzīga virzība ar mērāmu instrumentu. Kaut kādu debūt mēru, kas parāda, ka virzība notiek. Un tikai jautājums atgriezīsies pie viena no kapitālu tipiem – nauda.
  Latvijā nav Latvijas investoru padomes.
  Kāda vēl var būt runa par ekonomiku, ja Latvijā nav savu investoru ?

 • Paldies, Aigar! Kamēr galus kaut kā savelku, tikmēr ir labi…, bet kaut kādu ziedojumu pieņemšanas variantu derēja izdomāt, jo tai pašai video kamerai derētu samesties. Rudenis tuvojas, būs konferences, pasākumi, būtu lietas ko filmēt. Tāpat arī Mārtiņam šobrīd neklājas viegli (pēdējo rupjo Mārtiņa komentāru ir ievietojis kāds svešais Mārtiņš). Ja godīgi nezinu, kā labāk organizēt ziedojumu piesaisti. Mans priekšlikums būtu vākt MĒRĶziedojumus ar vairāku biedrību kontu palīdzību, norādot precīzi kam tiek ziedots. Arī viss publiski jāatspoguļo, lai būtu nodrošināts caurspīdīgums. Uz privātiem kontiem būtu ļoti jocīgi…

 • Nu atver paypal kaut vai – caur vinjiem var ziedot – piesaistísi ārzemju Latviešus. Ielies augšā kreisajā pusē pogu – donate.
  ————-
  PayPal tu pēc tam vari pieslēgt kartei (to vajag noskaidrot kádai – visām nevar – šķiet tikai kredīt karei) swedbank.
  ————-
  Nu skaties – domā par lietotāju – tā, lai man un citiem būtu ērti un nebūtu daudz jāčakarējas.

 • Kas tad valda Latvijā….? Nauda, krievi vai vēl kas?
  Vai tāda Latvija vēl pēc gada vispār būs…?? :(

 • Latvijas nosaukumam ir kulturāls pamats. Latvijai būš pamats eksistēt, kamēr tanī dzīvos un runās cilvēki, kas runā Latviski un ir vairākumā.

 • Pamanīju lietu, kas jau satrauc valdības sakarā: kad piesaka ideju, tad pirmais ir – noliegt, jo sabiedrība sačakarēs! Varbūt tā būs, bet ja to paņem par noteikumu, tad neko nevar pasākt. Ja jūs te savienosiet prātus info lietām, tad kompānija interesentu ir jau diezgan plaša un šķiet, ka būs vēl. Tikšanās SVID analīzei gan būtu derīga. Ja gadījumā kāds nezina, tad S-spēks, V- vājums, I- iespējas, D- draudi. Visas daļas izanalizējot, noskaidrojas, ko, cik un kā darīt.

 • Nevajag Jums nekādu SVID – tas ir latviskojums no SWOT, kas tika izgudrots kā prasta, viegli iekaļama recepte ierindas amerikāņu izglītošanai stratēģiskajā plānošanā. Jādomā neparasti un mazliet ekstrēmi..
  Ja latviešu strēlnieki būtu ņēmušies apsvērt visas savas vājības un visus pastāvošos draudus, tad viņi vispār nebūtu izkustējušies.
  Šis ir informācijas laikmets (tā runā), tad nu domājiet paši, kādas ir likmes…

 • Izlasot šos noteikumus man mati cēlās stāvus – kā var tādas muļķības ne tikai vienkārši pieprasīt, bet pat nekaunīgi atklāti uzrakstīt! Ja ekonomiskai darbībai jau sākotnēji aizliedz eksportu un importa preču aizvietotāju ražošanu – tad par kādiem “ekonomikas sildīšanas” pasākumiem iet runa?
  Šie noteikumi parāda kur esam iestājušies! Dažreiz gribas pārprasīt vai mūs uzskata par vienkāršiem muļķiem vai galīgiem muļķiem?!

 • Ja tu vēl nezināji – viss iet pēc plāna. Vai tu domāji, ka tas uzrakstījās nejauši? Pat tagad, kad rakstíts melns uz balta, cilvēki atsakās noticēt savām acīm, ka Latviju iznīcina plānveidā – tas ir apzināti ar nodomu.
  ============
  Tas vēl nav viss – būs drīz “risinājums” – tas būs vēl šokējošāks.

 • Runājot par kooperēšanos attiecībā uz sabiedriski derīgiem IT projektiem, tad vispār es esmu nodibinājis biedrību šim mērķim – tirgus-kaiminiem.lv. Patlaban mūsu saimniecībā ir tikai LETS projekts, bet mana vīzija ir, ka tas viss varētu apaugt ar citiem labiem projektiem.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.