J.Kučinskis: ‘Ko sēsim, to pļausim’

Par to, kā mēs sev organizējām krīzi un kā to pārvarēt.

Autora brīdinājums. Cienījamie lasītāji! Šis nav izklaidējošs, viegli sakošļājams rakstelis par pikantām varas aizkulišu intrigām vai eksotiskām ekrāna slavenībām. Nemeklējiet tajā arī kādas nervus kutinošas sensācijas. Šis ir samērā garš analītisks apcerējums par dziļākajiem mūsu valsts bankrota cēloņiem un par iespējām mūsu valsti atjaunot uz citiem morāles, vispārēja taisnīguma un labklājības pamatiem. Es zinu, ka tipisks lasītājs pa šiem gadiem ir atradināts no gariem, analītiskiem rakstiem. Daudziem ērtāk šķiet dzīvi redzēt caur īsiem TV klipiem. Tur jau mūsu kopīgā nelaime, jo šie klipi ir tikai māksloti kaleidoskopa fragmenti, kas neļauj apjaust kopējo ainu.

Taču šai gadījumā neko nevaru līdzēt. Es klipus neražoju. Ja nu vienīgi varu ieteikt šo rakstu sadalīt mazākos gabaliņos un tos izlasīt pēc kārtas. Šā raksta mērķis nav izdabāt slinkumam un gara kūtrumam, vai uz šiem „tikumiem” balstītai gaumei. Rakstu tiem, kam Latvija dārga un svarīga. Protams, paļaujos, ka Latvija ir dārga un svarīga mums visiem. Jo tā ir mūsu vienīgā Dzimtene, un mēs taču esam tās vienīgie patrioti, un neviens cits mūsu vietā par Latviju neparūpēsies, vai ne?

Viss raksts vienā dokumentā lejuplādējams šeit (MS Word datne)


Citi autora darbi:

Jaunā pasaules kārtība un mēs paši”, 2000. gads
No interešu kariem uz interešu harmoniju”, 2001. gads
Dzīve karastāvoklī”, 2001. gads
„Hipotēku banka vakar, šodien, rīt: Attīstības bankas tapšana”, 2003. gads
„Krājaizdevu sabiedrību ceļvedis: Kopdarbības iespējas Latvijā”, 2004. gads
Kooperācijas attīstība Latvijā un pasaulē: Idejas, vēsture, perspektīvākie attīstības virzieni”, 2004. gads
„Mājokļu politika un tās instrumenti”, 2006. gads


  • Super! Gan raksts, gan noformējums, ērtā lasīšana. Raksti vēl!

  • Es ieteiktu pameklēt vārda-patriotisms izcelsmi(smaga, pret citiem noliedzoša enerģija…) un noskaidrot kad tas radies, jo MĪLĒT TĒVZEMI ir cits skanējums un enerģija…MĪLĒSIM SAVU TĒVZEMI!
    Un vēl, zemapziņā nav atrodama izpratne-uztvere vārdiem, kam priekšā NE, piemēram- Atjaunosim Latvijas NEatkarību=Iznāk ka zemapziņa darīs visu ko lai atjaunotu Latvijas atkarību.!Gribat ticat, gribat noliedziet…Pārbaudīt-pavērot var dzīvē bērnus ,kad saka NEdari, viņi pasmaida un ar prieku dara, un izbrīnās kad dabū par to pērienu…TEIKSIM KA LAIKS BŪT BRĪVIEM!

  • egils to Inta
    Viela pārdomām >> šādu taktiku biju izmantojis vienas meitas ”audzināšanā „ ,efekts bija satriecoši labs ,tikai pirms kāda laika viņa klusiņām ir mātei atzinusies ,ka ir savāda tirpoņa pār muguru tikai no tā ka dzird manu balsu , un nu jau vairākus gadus esam šķirti un es cenšos viņu netraucēt ,kaut gan abi no tā ļoti ciešam .
    Neizmantojiet noliegumu audzinošos nolūkos , lūdzu !!!!

  • egils to Inta >> precizēju :izmantoju atļautību,t.i., dari kad nedrīkst un nedari kad drīkst un vajag izdarīt .Un ļoti sekoju lai intonācija būtu nepārprotama ,lai nebūtu ironiska .Un to nedrīkst bija pārsvarā ,lai panāktu vēlamo darbību !Kā izrādās ir jābūt patiesam un ar bērnu jārunā bez aplinkiem ,kā līdzīgs ar līdzīgu .laikam .

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.