Džeralds Celente līdz 2012.gadam pareģo revolūciju, nemierus pārtikas trūkuma un nodokļu politikas dēļ

Vīrs, kurš paredzēja akciju tirgus sabrukumu 1987.gadā un Padomju Savienības pastāvēšanas beigas, tagad pareģo revolūciju Amerikā, nemierus pārtikas trūkuma dēļ un dumpjus nodokļu politikas dēļ – to visu paredzot jau tuvāko 4 (T.F. – nu jau 3,5) gadu laikā, brīdinot, ka 2012. gadā ēdamā likšana galdā, nevis Ziemassvētku dāvanu iegāde būs galvenās rūpes.

Džeralds Celente (Gerald Celente), Attīstības tendenču izpētes institūta vadītājs (Trends Research Institute) ir slavens dēļ precizitātes, ar kādu viņš paredz pasaules un ekonomikas notikumus, un tas, ko viņš pauž neskaitāmās intervijās masu medijiem, liks skriet skudriņām pa jūsu muguru.

Celente apgalvo, ka līdz 2012. gadam Amerika kļūs par mazattīstītu valsti, ka tur notiks revolūcija, ko galvenokārt izraisīs pārtikas trūkums, būs bezpajumtnieku nemieri, sacelšanās pret nodokļu politiku, un svētku brīvdienās cilvēku prātus vairāk par dāvanu pirkšanu, nodarbinās pārtikas sagāde.

„Mēs redzēsim beigas mazumtirdzniecības Ziemassvētkiem… mēs būsim liecinieki fundamentālām pārmaiņām… Ko likt galdā būs primārais jautājums, nevis dāvanu likšana zem eglītes”, teica Celente, piebilstot, ka „situācija būs daudz sliktāka nekā Lielās depresijas laikā”.

„Amerika gatavojas piedzīvot tādas pārmaiņas, kuru apmēriem gatavs nav neviens,” sacīja Celente, norādot, ka pat piedzīvojot strauju Amerikas ekonomikas lejupslīdi, iedzīvotāji atsakās to atzīt un problēmas tiek noliegtas, jo cilvēki nav gatavi krīzes patiesajiem mērogiem.

Celente, kurš precīzi paredzēja Āzijas valūtas krīzi 1997.gadā, augsta riska hipotekāro aizņēmumu sabrukumu un būtisku ASV dolāra vērtības pazemināšanos, kurš pagājušā (T.F. -2007.) gada novembrī UPI (T.F. – starptautiska ziņu aģentūra) teica, ka nākamais gads būs „Panikas gads”, piebilstot, ka „milži metīs kūleņus līdz nāvei”, un tas ir tieši tas, ko mēs novērojām līdz ar Lehman Brothers, Bear Stearns u.c. sabrukumu. Viņš arī minēja, ka dolāra vērtība galu galā tiks samazinātā līdz 90 centiem.

Sekas tam – dzīves apstākļi pasliktināšanās, ko novērojām šajā gadā, ir tas, ko Celente paredzēja pirms gada un ko izraisīja mazumtirdzniecības rādītāju pasliktināšanās.

Revolūcijas iespējamība bija pieņēmums, kas pagājušogad tika izteikts Britu aizsardzības ministrijas ziņojumā, kurā tika paredzēts, ka tuvāko 30 gadu laikā, augošā plaisa starp super bagātajiem un vidusšķiru, kopā ar pilsētu zemāko šķiru apdraud pastāvošo sabiedrisko iekārtu, kas nozīmē, ka „Pasaules vidusšķiras varētu apvienoties, liekot lietā piekļuvi zināšanām, resursus un prasmes, lai starptautiskās norises virzītu, aizstāvot savas intereses,” un ka „Vidusšķiras varētu kļūt par revolucionāriem.”

Citā intervijā Celente par tēmu „Revolūcija Amerikā” gāja vēl tālāk: „Šajā valstī būs revolūcija”, viņš teica. „Tā vēl nenotiks tagad, bet tā nenovēršami pienāks un mēs redzēsim Vašingtonas pārņemšana, ko Wallstreet veiks gaišā dienas laikā bez asinsizliešanas. Un tas, apstākļiem pasliktinoties, notiks.”

„Pirmā lieta būs organizēšanās nodokļu sakarā. Tās būs ārkārtīgi apjomīga, jo cilvēki vairāk nevarēs atļauties maksāt nodokļus par izglītību, īpašumiem.. – jebkādus nodokļus. Jūs būsit liecinieki šāda veida protestu attīstībai.”

„Tas būs ārkārtīgi drūmi. Ļoti skumji. Būs daudz bezpajumtnieku – tādā daudzumā, kādus mēs vēl neesam piedzīvojuši. Telšu pilsētiņas jau tagad dīgst viena pēc otras, un mēs vēl daudzas redzēsim.”

„Mēs redzēsim milzīgas platības ar tukšiem nekustamajiem īpašumiem, tāpat kā tajos mītošos bezpajumtniekus. Tā būs aina, pie kuras amerikāņi nespēs pierast, nespēs to aptvert. Tas būs šoks un kopā ar to visu nāks daudz noziegumu. Noziedzības līmenis būs daudz augstāks, kā jebkad, jo 1929.gada depresijā cilvēku prāti nebija iedragāti ar visām šīm mūsdienu „zālēm” – nelegālas izcelsmes narkotiskajām vielām, „Crystal meth” (T.F. – metamfetamīns žargonā) u.tml. Tātad būs milzīgs zemākās šķiras ļoti izmisušu cilvēku slānis, kuru prāti būs aizmigloti ārpus saprāta robežām”.

Džordža Vašingtona emuārā ir apkopots citātu saraksts, kas norāda uz prognozētāja Celentes nekļūdīgumu:

„Kad CNN vēlas ko zināt par vadošajām tendenču prognozēm, mēs jautājam Džeraldam Celentem” – CNN Headline News

„25 ekspertu tīkls, kuru specialitāšu loks varētu sacensties ar daudzām universitāšu fakultātēm.” – The Economist

„Džeraldam Celentem ir ķēriens uz laika gara nekļūdīgu notveršanu.” – USA Today

„Nav labāka tendenču prognozētāja par Džeraldu Celenti. Šis vīrs zina, ko runā.” – CNBC

„Tie, kuri savas prognozes uztver nopietni… ņem vērā Trends Research institūtu” – The Wall Street Journal

„Džeralds Celente vienmēr iet pa priekšu notiekošajam un spēj pārdabiski atstāt savus nospiedumus… viņš ir viens no precīzākajiem prognožu veicējiem.” – The Atlanta Journal-Constitution

„Korporatīvajiem klientiem Celentes kungs nosprauž attīstības virzienus pasaules sociālajā, ekonomikas un biznesa sfērā.” – The New York Times

„Celentes kungs ir ļoti gudrs vīrs. Par attīstības tendencēm mums ir tā iespēja mācīties no īsta lietpratēja.” – 48 Hours, CBS News

„Džeraldam Celentem ir pārliecinošs dosjē. Viņš ir paredzējis visu sākot no 1987. gada akciju tirgus sabrukuma un Padomju Savienības pastāvēšanas beigām līdz pat zaļajam marketingam un korporāciju izdevumu samazināšanai.” – The Detroit News

„Džeralds Celente prognozēja 1987. gada akciju tirgus sabrukumu, „zaļo marketingu” un kafetēriju bumu.” – Chicago Tribune

Trends Research institūts ir popkultūras „Standard and Poors” (T.F. – pēdējais ir pasaulē pazīstama neatkarīgā kredītreitingu aģentūra)

„Ja Nostradamus šodien būtu dzīvs, viņam būtu grūti turēt līdzi Džeraldam Celentem.” – New York Post

Cena, ko var nākties maksāt, ja neņemsit vērā viņa brīdinājumus, būs daudz lielāka kā izmaksas, kas vajadzīgas lai sagatavotos nākotnei. Ilgi uzglabājamas pārtikas rezerves un zelts ir 2 labas lietas, ar ko sākt.

Paul Joseph Watson

InfoWars.com
13. Novembris, 2008
_ _ _

Jaunākajās intervijās Celente apgalvo, ka jau šoruden ir gaidāms ASV ekonomikas sabrukums:


 • Infowars ir jālasa ar piesardzību. Tomēr citātam zemāk arī es parakstos apakšā.
  ——————-
  “Tuvāko 30 gadu laikā, augošā plaisa starp super bagātajiem un vidusšķiru, kopā ar pilsētu zemāko šķiru apdraud pastāvošo sabiedrisko iekārtu, kas nozīmē, ka „Pasaules vidusšķiras varētu apvienoties, liekot lietā piekļuvi zināšanām, resursus un prasmes, lai starptautiskās norises virzītu, aizstāvot savas intereses,” un ka „Vidusšķiras varētu kļūt par revolucionāriem.””
  ===============
  Tsa, ka nebūs atveseļošanās no krīzes, tas ir skaidrs. To nemaz nav domāts apstādināt – tikai notušēt. Citiem vārdiem sakot – būs ļoti interesanti, līdz sistēmas pārstartēšanai (ar tehnoloģiju palīdzību).
  Skatīt video http://www.youtube.com/watch?v=JNcLKbJs3xk

 • Pat ja Celente ir tas, kurš ar saviem pareģojumiem VEIDO nākotni (nevis to paredz, kā cilvēki parasti uztver prognozētājus), tad, manuprāt, svarīgi tomēr zināt, kam tiek gatavota ASV un pasaules sabiedrība.

  Tas, ka 2012. gadam filmu industrija jau labu laiku gatavo cilvēci, ir skaidrs (Aigars daudz zina par „predictive programming”). Šādas “prognozes” pa lielam ir tas pats un droši vien darbojas roku rokā… Ne par velti figurē FOX, CNN utt.

  Vēl paliek tikai viena baža, uz ko atbildes spētu sniegt tikai paši labākie psihologi… – vai sabiedrība kopumā ir gatava patiesībai? Un ja nu ir izskaitļots, ka nav gatava….

 • 2012 ir masu hipnozei – taapat kaa 2000. Shī manipulācija saucas “gaidīšanas stāvoklis”. Visi visu laiku kaut ko gaida – tāds milzīgs pieprasījums, protams, tiek apmierināts. Pēs 2012. būs jauns datums. Vēl nezinu kāds tieši.
  ———-
  Jāsaprot ir tas, ka it tā saucamā dižciltīgajo kārta, kas veido realitāti pārējai cilvēku masai caur produktu un servisu piegādi. Ja ir pieprasījums pēc hipnotiskām manipulācijām, tad šis pieprasījums tiek apmierināts. Ja ir pieprasījums pēc dieva, tad tas tiek apmierināts – tiek iedoti pat vairāki dievi. Ja ir pieprasījums pēc sajūtas, kas saucas gaidīšana, tad tas tiek apmierināts – cilvēkiem ļauj gaidīt jēzus atgriešanos, Martreijas atnākšanu, citplanētiešu nolaišanos, pasaules galu – tā ir tava izvēle.
  ————
  Džins, kas izlaists no pudeles, to visu sagādās.
  ———-
  Dižciltīgajiem parastais cilvēks, kā ndividualitāte, ar savām domām un jūtām neinteresē. Cilvēku masas interesē – kā tirgus noiets gan.
  ==================
  ==================
  Predictive programming strādā pilnīgi visā, kas nāk no lielajām informatīvajām korporācijām – Holivudas, MTV, BBC, FINANCIAL TIMES un TV3, kas ir mazmazmaz…meitas kompānija vairāku miljardu lielai korporācijai, kuras īpašnieki (vieni no) it Islandes baņķieri, kurus dzīvesvietas nesen apmeklēja policija sakarā ar aizdomām par līdzdalību Islandes finanšu sabrukumā.
  —-
  Vai tas ir teijātris, kur Islandieši ir marionetes vai līdzalībnieki izrādē, kas saucas “Islandes pakļaušana”, es nezinu. Tomēr fakts ir – Islandes paverdzināšana ir daļa no plāna. Vai TV3 tanī netieši piedalās? Kas to lai zina:D

 • Man šis raksts ar slavinājumiem prognozētājam izskatās pēc kārtējās manipulācijas ar pelēko ļaužu masu, redz, ja tādi vareni veidojumi kā CNN griežas pie “eksperta”, tad jau šamais tik tiešām ir ko vērts, redz, kāds varoņdarbu saraksts… un viss piepildās…..

  manuprāt tas liecina tikai par to, ka tiek spēlēts teātris, vis prognozētais visticamāk tieši tā arī būs, tikai nevis šis cilvēks izdara prognozes, bet viņš kā rupors, tikai prognožu veidā pasludina “lielo onkuļu” izstrādāto notikumu scenāriju, kura piepildīšanās jau ir likumsakarīgs rezultāts jau notikušiem procesiem un manipulācijām…

 • Arī man gluži tās pašas domas. Slavināšana ir ļoti uzkrītoša un tipiskā smadzeņu skalotāju stilā.
  Manuprāt, vairāk jāvelta uzmanību tam, ko likt vietā šiem plāniem. Vai mēs paši esam gatavi atmest stereotipus un sākt domāt savādāk un arī dzīvot savādāk?

 • Tu pareizi saki, jo lasītājam izlasot rakstu rodas viena veida realitāte. Lai atgrieztu lasītāju balnasā, katrā šāda veida rakstā ir jāpiedāvā alternatīva.
  ————-
  Es piedāvāju šādu alternatīvu http://www.youtube.com/watch?v=7EYAUazLI9k

 • Aigar, IZCILI!
  Šī ir lieliska ideja, kā modināt cilvēkus no hipnotiskā stāvokļa! Šo video un tamlīdzīgos publicējam, izplatām… Manas domas tādas, ka Tautas Forumam nevajadzētu kautrēties ik pa laikam izvietot arī šāda veida video, jo tie atraisa emocijas, kas ar lielu varbūtību daudzus uzrunās vairāk, kā sausa informācija, kas dažkārt ir nomācoša un pat apnicīga… (cita starpā piezīmēšu, ka daži video jau ir bijuši ar šādu ievirzi)…

  Kādas Jūsu domas?

 • Veselīga skepse der visās lietās, taču nevajadzētu palikt pārlieku (slimīgi) aizdomīgiem. Visu taču var pārbaudīt. Nu nav Selente nekāds nākotnes programmētājs, nedz arī kaut kāds voodoo ekstrasenss. Viņa komanda prognozē gluži tāpat kā to es daru: ja šādas tendences turpināsies, tad notiks tas un tas. Tie ir veselā saprāta apsvērumi, kādus var sasniegt katrs patstāvīgi domājošs un vispusīgi izglītots cilvēks.
  Tie “slavinājumi” ir tikai raksta autora no dažādiem avotiem vairāku gadu garumā savākts atsauksmju apkopojums. ASV ierasts šādu atsauksmju apkopojumu drukāt vai uz katra pazīstama autora grāmatas mugurpuses.
  Selente nav arī nekāds establišmenta mīlulis. Sekoju viņam vairākus gadus.

 • “Kādas Jūsu domas?”
  Es nedomaju,mana vieta to dara,valdība,masu mēdiji,izklaids industrija un PK-masas;)
  “Veselīga skepse der visās lietās, taču nevajadzētu palikt pārlieku (slimīgi) aizdomīgiem.”
  Tieši tā!

 • Te ir divi momenti –
  1. lai kā arī nebūtu ar Selentes programmēšanu/neprogrammēšanu, jebkurā gadījumā cilvēki no šādām prognozēm ietekmējas un līdz ar to notiek nākotnes domformu nostabilizēšana. varbūt šāds iznākums “onkuļiem” ir kā reizi pa kabatai, lai varētu ar varu ieviest “kārtību” un savus likumus.

  2. Arī pats esmu prognozējis sliktu iznākumu(no patreizējās sistēmas redzesloka), bet pieliku klāt prognozei pozitīvo lādiņu, kas ļauj cilvēkiem meklēt izeju un nemaz ne to sliktāko. Tādēļ šādām prognozēm ir jādod pozitīvs atrisinājums, lai lasītājs ieliktu domu spēku pozitīvajā risinājumā (piemēram – tu saslimsi(slikti), bet slimojot atpūtīsies un varēsi ražīgāk strādāt(labi). Tādējādi tiek formulēts un “bīdīts” pozitīvs scenārijs.
  Jā, Aigara “skatījums” ir super!

 • Ja jūs paklausītos vairākas intervijas ar Selenti, tad pārliecinātos, ka viņam ir daudz pozitīvu ideju. Un arī konkrēti ieteikumi parastajiem cilvēkiem, kā sagatavoties un pārdzīvot krīzi, kas nepieciešams, lai valsts atkal sāktu attīstīties utt.
  Pēc viena īsa raksta vai 3 minūšu klipa nevar vērtēt cilvēku.
  Programmēšanas lomu nevajag pārspīlēt. Piemēram, Obama un arī mūsu obamanoidi taču apgalvo, ka krīzes bedre jau sasniegta un nu ir sākusies atveseļošanās. Un visi masu mēdiji viņu izteicienus tiražē 24 stundas dienā un netrūkst taču “pozitīvu”, maldinošu komentāru. Selentes vai mūsu balsis, salīdzinājuma ar šo propagandas aparātu, ir klusa saucēja balss tuksnesī.

 • Programēšana ir visa, tās saucamās, sazvērstības būtība.
  – kino
  – “ziņas”
  – “speciālistu” viedokļi
  – mūzikas industrija – tas ir vienkārši vāks, kā tur darbojas
  – politiķu runas
  – izglītība
  ………
  ============
  Tas viss ir programēšana:D

 • Paldies, Aigar! :)
  Esmu labi informēts par t.s. predikatīvo programmēšanu. Man ir vairākas audio un teksta grāmatas par šo tēmu, un esmu to pastiprināti studējis.
  Var jau teikt, ka katra mūsu doma, katrs vārds zināmā mērā ietekmē mūsu nākotni. Bet pavisam cita lieta ir kādas oligarhijas mērķtiecīgi organizēta programmēšana, kas virzīta uz masām vai konkrētām cilvēku grupām ar konkrētu, parasti savtīgu mērķi. Un tādā nozīmē, manuprāt, Selente nav šāds programmētājs.
  Starp citu, predikatīvo programmēšanu var izmantot arī pozitīviem mērķiem. To dara, piemēram, iedvesmojoši līderi ar pozitīvu nākotnes vīziju. Un kāpēc gan ne?

 • Un tomērt, vai Selenti nav “levītu” raudzes vīrs, kurš patiešām programmē savu globālo scenāriju – skaldi un valdi? Un arī ziņa par to, ka paliks pie varas “tie kam ir zināšanas un tehnoloģijas” ar kuru palīdzību zelta miljards dzīvos no pārējiem nabagiem attīrītā, ekoloģiski tīrā pasaulē? Vēl jau gan bez Amerikas paliek Ķīna, Krievija, Indija un iespējams, ka scenārijā var pagadīties negaidītas izmaiņas. Piemēram, tā vietā, lai nepārtraukti cīnītos un konkurētu viens ar otru, ņems un sāks patiesi, bez viltus un savtīga aprēķina kooperēties. Pārdomu vērts ir arī šodienas raksts “Delfos” par drošības policijas pilnvaru paplašināšanu… Zelta vīri gatavojas…!

  Citāts no Delfi:
  Iekšlietu ministrija (IeM) saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi grozījumus Valsts drošības iestāžu likumā, kas turpmāk ļautu šo iestāžu darbiniekiem izteikt brīdinājumus personām, kuru rīcība ir vērsta pret valsts drošību vai var tai kaitēt, kā arī papildināt valsts drošības iestāžu amatpersonu tiesības.

  Ja izstrādātais likumprojekts tiks atbalstīts un to apstiprinās Saeima, valsts drošības iestāžu amatpersonām tiks dotas iespējas turpmāk savas kompetences ietvaros izteikt personām brīdinājumu, ja personas rīcībā tiks konstatētas prettiesiskas darbības pazīmes, kas varētu tikt vērstas pret valsts drošību vai var tai kaitēt.

  Grozījumi likumā arī cita starpā paredz papildināt valsts drošības iestāžu amatpersonu tiesības, ļaujot tām veikt personu aptauju, pieņemt paskaidrojumus, kā arī izsaukt tās uz valsts drošības iestādi informācijas pārbaudei, kā arī saistībā ar lietām un materiāliem, kuru izskatīšana ir valsts drošības iestādes kompetencē.

  Likumprojekta izstrādātāji norāda, ka tādējādi Drošības policijai un citām valsts drošību sargājošām institūcijām rodas lielākas iespējas nodarboties ar iespējamo likumpārkāpumu preventīvu novēršanu, kas sevišķi svarīgi ir šā brīža sociālekonomiskajā un politiskajā situācijā, piemēram, kad cilvēki publiskajā telpā izplata dažādus paziņojumus vai aicinājumus uz vardarbīgiem nemieriem, neapzinoties par iespējamām sekām un atbildību….”

  Vai atradīsim arī savu Lavrentiju Bēriju?

 • Mīlestība un Skaistums spēj uzvarēt tumsu, tikai tās lietas pa īstam jāaktivizē. Paldies Tev par dāvanu! http://www.youtube.com/watch?v=7EYAUazLI9k

 • Shalom!
  “Mīlestība un Skaistums spēj uzvarēt tumsu…”
  Ka Tu zini ka var un ka vajag uzvarēt!?

 • Kāpēc, Daini, tādas hipotēzes? Kāpēc rakstīt un fantazēt par to, ko neesi izpētījis?
  Selente ir tradicionāli audzināts svaigu itāļu emigrantu pēctecis Amerikā, audzis nabadzīgā emigrantu vidē. Paštaisīts no A līdz Z. Dzīvi zina ne no nostāstiem. Noraida un atkailina visu to daudzpartiju, globalizācijas un citu ideoloģiju teātri. Kā pats saka: “esmu politiskais ateists.” Daudz ko no viņa varētu mācīties un izmantot Latvijas apstākļiem.

 • P.S. Selente, tāpat kā Maikls Hadsons, runā tieši un nebaidās lietas saukt īstos vārdos. Visus šos spekulantus, globalizatorus, draugu “kapitālistus” un pārējos parazītus viņš publiski dēvē par zagļiem. Ciena viņš tos uzņēmējus, kas savu turību sasnieguši ar sabiedrībai derīgu darbu.
  Un ir tikai loģiski, ka ekonomisku pacēlumu var izraisīt jaunu zinātnes principu atklāšana un īstenošana praksē, piemēram, jaunu enerģijas iegūšanas avotu atklāšana, par ko rakstīts arī Tautas forumā.
  :))) Tad jau jūs arī mani varat turēt aizdomās par predikatīvo programmēšanu, jo es vēl agrāk par Selenti (jau savos 1996. gada rakstos) prognozēju gan globālo, gan Latvijas saimniecisko sabrukumu. Un varat uzskatīt, ka es to darīju kādu žīdu-masonu vai jezuītu uzdevumā, īstenojot viņu sātaniskos cilvēces paverdzināšanas plānus. :)

 • Par Selenti man līdz šim bij priekšstats, ka viņš nav apzināti daļa no globālās monarhijas.
  ==============
  Jā, PP tiek lietots apzināti ar mērķi. Visvairāk tas ir caur filmām un mūzikas industriju, jo tur cilvēks domā, ka tā visa ir tikai izklaide, līdz ar to kritiskais prats ir pilnība atslēgts.

 • Paldies, Jāni, par izsmeļošo informāciju. Atvainojos Celentem, ka arī es viņu turēju aizdomās. Piekrītu, ka slimīgi aizdomīgiem nevajag palikt. Tad man jāsaka, ka, ja kāds vēl to nesaprot, nejūt (vai kā citādi nenonāk pie informācijas), tad … lietas ir nopietnas un ikvienam no mums ir jāmobilizējas vēl nopietnāk. Tas, kas notiks ASV, tiešā vai pastarpinātā veidā ietekmēs arī mūs. Vēl vairāk – pie mums pa lielam ir tā pati situācija un, kas zina, vai tikai tā nepienāks vēl ātrāk kā citur..

  Atkārtoti aicinu jo rūpīgi domāt un rīkoties, lai mēs spētu sagatavoties un pārkārtoties dzīvei jaunos apstākļos. Savu rīcības priekšlikumu jau šad un tad esmu izklāstījis..

 • Starp citu, vispirms PP parādījās zinātniskajā fantastikā un konkrēti H. Velsa grāmatās, kuras lasījuši miljoni, sevišķi jau jaunieši. Tieši tur jau XX gadsimta sākumā parādās mums pazīstamās globalizācijas, eigēnikas, genocīda un tehnokrātijas iezīmes. H. Velss bija ietekmīgs slēgta britu aristokrātu kluba un izlūkdienestu pārstāvis. Ja runā par filmām, tad tās pirmkārt ir Holivudas filmas. Pat 9/11 scenārijs vispirms parādījās filmā.
  Reabilitējis Selenti, es tomēr vēlos viņam arī iebilst. Prognozēt ekonomiskos procesus ir samērā viegli, jo tie padodas veselā saprāta apsvērumiem. Bet praktiski neiespējami ir prognozēt tādas parādības, kā nodokļu dumpjus. Šādus dumpjus var uzskatīt par vēlamiem vai potenciāli iespējamiem, taču ne precīzi prognozēt. Piemēram, man arī savulaik šķita, ka Latvijas sabiedrība necietīs režīma politiku, bet sapratīs, protestēs, noraidīs, meklēs alternatīvas. Tomēr, kā redzam, sabiedrība ir pilnīgi pasīva un vismaz pagaidām ar zināmu nolemtību pieņem visu, ko tai uzspiež. apklusuši pat tie, kuri vēl nesen rīkoja streikus un demonstrācijas, piemēram, skolotāji.
  Robeža starp predikatīva programmēšanu un prognozēm vai sabiedrības brīdināšanu reizēm ir visai izplūdusi. Noteicošā ir prognozētāja motivācija, kura ne vienmēr skaidri redzama.

 • informacijai par valdības plāniem attiecībā uz lauksaimniekiem un zemniekiem, kuri tirgo savu “Potenciāli bīstamo un nezināmas izcelsmes” produkciju apejot VALSTS KASI http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=601979.

  Minētais raksts,manuprāt, pierāda tikai nepieciešamību pēc iedzīvotāju savstarpējas kooperācijas un sadarbības visos sadzīves jautājumos, it īpaši pārtikas sagādē, pēc sistēmas izveides, kura pārtrauktu barot šo parazītisko veidojumu, ko dēvējam par savu valdību…
  Esmu pārliecināts, ka kooperācijas un sadarbības rezultātā radīsies alternatīvi vadības un koordinācijas modeļi, kas būs daudz ražīgāki un efektīvāki par pašreizējo valdības modeli…

 • Viena no pirmām filmām (iespējams pat pirmā), kas uzsāka prāta cilvēka sagatavošanu robotizācijai un robtus humanizāciji ir Metropolis. Mūšdienu mūzikas industrijā ir ļoti daudz references uz šo filmu.
  ===========
  Paldies par komentāru, tomēr tu neskaties pietiekami dziļi.
  ———-
  PP ir ļoti sena metode, kas sniedzas vairāku gadu simtu, j en tūkstošu senā vēsturē. Agrāk tā bija caur izrādēm.
  1. Ļoti bieži pat vergiem obligāti tās bija jāapmeklē.
  2. Angļu vārds ENTERTAINMENT ir cēlies no diviem vārdiem – ENTER un TIN, kas nozīmē “ieiet kārbā”. Respektīvi sašaurināt savu skatījumu, kā arī nodalīties no realitātes.
  =============
  Motivācija ir maznozīmīga. Informācijai ir sērgas raksturs – viens pasaka, miljons atkārto. Šādā veidā var radīt fiktīvas realitātes to pat neapzinoties.
  =============
  Piemēram TF koncentrējoties tikai uz sistēmas izģērbšanu tiek radīta apziņā kroplās realitātes nozīmība. Šī nozīmība būš dominējoša pār iespējamiem citiem scenārijiem, ja šādi scenāriji netiks piedāvāti caur TF. Ja būs tikai “pozitīvie” scenāriji, tad cilvēkiem radīsies iluziora sajūta, ka viss OK.

 • Zināmā mērā Tev piekrītu, Aigar. Protams, PP ir sena kā pasaule. Taču mūsu gadījumā es rakstīju par tās mūsdienu izpausmēm, kas aktuālas tagad. Mēs nevaram rakstīt visu par visu, jo tad pazudīs mūsu foruma jēga.
  Un nevajag arī pārspīlēt. Piemēram, tas, ka es vai tu kaut ko uzraksta, vēl nenozīmē, ka mūsu uzrakstīto atkārto miljoni.
  Jā, motivācija ir tikai viens no faktoriem, taču tā ir nepieciešama un svarīga. Neprasmīgi uzrakstīta prognoze var panākt negaidītu efektu, taču to var mēģināt labot, ja vien tev ir kāda autoritāte. Pretējā alternatīva būtu visiem klusēt un neteikt neko – ka tik kaut kas nenotiek :)
  Protams, tas neizslēdz, ka reizēm tiešām lietderīgāk ir vienkārši paklusēt :)

 • „Ja kāda kārtība nav vairs glābjama,
  Tad arvien gaida vissliktāko, kas to sagrautu.
  Un šī sagraušana tad arī ir atdzimšanas sākums.”
  /E.Virza/ (1883-1940)

 • Ave,Deus’
  “Sagatavojies sliktakam,ceri uz labako.Tieši sāda secībā!”
  AlFin’
  Imperium mundi’

 • Nu, jā. Vai mēs bieži uzdodam jautājumu sev (es, piemēram, nē :D) – vai tas, ko es daru vai saku, papildina bardaku vai tieši pretēji – atņem tam barību.
  ————
  Apzinoties situācijas nopietnību, klusēšana varētu būt bezatbildīga graznība:D
  ————
  Nav jāgatavojas un jāgaida – ir jārada sava realitāte.
  ============
  Vai arī ir jāgatavojas. Kā patrs gribi.

 • Es patiešām neesmu iedziļinājies un pētījis Celentes kunga darbību un kritika par to ir pamatota, taču rakstot , vadījos no sajūtas, ka šobrīd cilvēce tiek no visām pusēm iekodēta neizbēgamai drāmai, kura beigsies ar Apokalipsi vai kaut ko tamlīdzīgu. Vieni gaida defoltu, citi 2012 gadu un jaunas planētas parādīšanos saules sistēmā, kura sagraus visu uz Zemes, citi badu, slimības, vardarbību. Jā, viss tas jau ir un būs vēl skaudrāk. Taču visas šis negatīvisma plūsmas rezultātā, sabiedrība ir pašhipnotizējusies nekā nedarīšanai un fatāla gala gaidīšanai. Cilvēki ar visu jau samierinājušies, jo tādas un šitādas autoritātes to ir paredzējušas, prognozējušas, pierādījušas, nojautušas, izrēķinājušas – īsāk sakot, nospiežošs vairākums nodarbojas ar konstatāciju – kuģis ar kuru braucam, ir bez kompasa un tas grimst. Krastu redzēt nevar, glābšanas laivas nav, tātad …
  Ja stāvēsi aizas malā, kuru tikpat kā nav iespējams pārlēkt, taču no tā atkarīga tava izdzīvošana –

  variants a) blakus stāvošie kliedz: “Tas nav iespējams, Tu kritīsi, Tu nositīsies, Tu nepārlēksi, Tu esi tam par vāju, Tev lemts mirt u.t.t.
  variants b) blakus stāvošie kliedz: “Tā ir iespēja, Tu to vari, Tev tikai liekas, ka aiza ir pa platu, ieliec lēcienā visu savu dzīvi un Tu pārvarēsi, sakoncentrē visus savus spēkus, un Tu uzvarēsi, ja patiesi ticēsi, Tev izaugs spārni …
  Kurā gadījumā ir lielākas izredzes izdzīvot?
  Mums visiem ir vajadzīga pozitīva risinājuma meklējumi, pozitīvas idejas, pat ja viņas dažbrīd ir naivas vai maz ticama to realizācija. Ir jāpārtrauc negatīvisma un vardarbības kults. Mentālā sfēra jāpārlādē pozitīvi un jāpārtrauc kliegt: “Māja deg, māja deg!” Ir jākliedz: “Ūdeni, ūdeni nest, dzēst, dzēst!” Ja nevar saglābt veco māju, jāaicina domāt par citas celšanu. Mēs to varam, tikai paši to vēl neapzināmies. Šādas pārdomās man dažreiz liek šeit šo to uzrakstīt.

 • Saņemiet savu Pašrealizāciju !
  Mierīga atbilde – nervozai pasaulei ;)

 • _…visas šis negatīvisma plūsmas rezultātā, sabiedrība ir pašhipnotizējusies nekā nedarīšanai un fatāla gala gaidīšanai…
  (…)
  Ja stāvēsi aizas malā, kuru tikpat kā nav iespējams pārlēkt, taču no tā atkarīga tava izdzīvošana -
  variants a) blakus stāvošie kliedz: “Tas nav iespējams, Tu kritīsi, Tu nositīsies, Tu nepārlēksi, Tu esi tam par vāju, Tev lemts mirt u.t.t.
  variants b) blakus stāvošie kliedz: “Tā ir iespēja, Tu to vari, Tev tikai liekas, ka aiza ir pa platu, ieliec lēcienā visu savu dzīvi un Tu pārvarēsi, sakoncentrē visus savus spēkus, un Tu uzvarēsi, ja patiesi ticēsi, Tev izaugs spārni …_
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  paldies Jums par sho tekstu.
  parasti mes izskatamies stipri ari tad kad tadi neesam.
  Jusu teiktais man nodereja.

 • Aigar un Jaani
  Visas taas runas par PP neko nemaina.
  Ja palasa Celentes teikto, tad lielaa meeraa vinjam ir taisniiba, tur, ka Federaalo Rezervju ne ar ko nesegtas naudas massas drukaashanas burbulis pliisiis. Vinjsh saka nezin vel kad,bet plisis. Realitate!

 • Nē – realitāte būs tad, kad plīsīs. Pagaidām neplīst. Neplīsīs kamēr vien ASV būs lielākais militārais baisulis pasulē. Tam, kam ir šautene, nosaka kas un kad plīsīs:D

 • Pietiktu jau ar to, ka Kiina nenemtu pretii tos papiiriisus. Un Kiinai jau arii ir pishchiks. Plus veel par tiem bezpajumtnieku puuljiem, tas gan taisniiba, jau tagad telshu pilseetinjas aug ka seenes. Bezdarbs ir ap 20%. Nu druka vinji tempa $, nekas nemainas

 • Jā, līdzība par bezdibeni ir laba. Taču – kāpēc ierobežot izvēles uz “lekt vai nelekt”?
  Un ja nu šis bezdibenis tiešām ir nepārlecams un visi lēcēji, kurus mēs mudināsim, vienkārši pazudīs aizā?
  Kāpēc neparedzam iespēju pār bezdibeni vispār nelekt, bet gan to apiet vai uzcelt tiltu?
  Ja ar bezdibeni salīdzina to parādu nastu, ko Latvija tagad uzņēmusies, vai nav skaidrs, ka: 1) tā ir nesamaksājama: 2) tā vispār lielā mērā nav mums jāmaksā, tie nav mūsu parādi?

 • Labi, ceļam tiltu, rokam tuneli, meklējam apkārtceļu, jēga tam ir viena – meklējam izeju un sacenšamies, kuram ir labāka, ekonomiskāka, drošāka vai unikālāka ideja par to, kā to izdarīt. Panika jau ir un būs vēl lielāka. Izskatās, ka šie ekonomiskie, politiskie un netikumiskie apstākļi nav radušies spontāni. Šobrīd gan vairāk izskatās pēc rūpīgi plānotas Latvijas tautas iznīcināšanas pēc iepriekš jau pārbaudītām shēmām, tāpēc jāmeklē patiesie cēloņi un veidi, kā ar tiem cīnīties.

 • Obama ir izglabis ASV no otras lielas depresijas. Par to vispar shaubu nav. Bus vel smagi kadu laiku, bet depresija ir noversta

 • J,ticet tam ,ko vēls ir jauk,bet ta nevienmēr ir realitāte.
  Laiks rādīs,ko tas narcists ir izglābs un cik miljards pazudinājs;)

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.