J.Žarkovs: ‘Jauna pasaule’

Biežāk un biežāk nāk prātā – interesants laikmets. Un tik tiešām ārkārtīgi interesanti vērot un piedalīties notiekošajā. Ar katru dienu neredzamais informācijas blīvums paaugstinās un daudzas lietas kļūst vienkārši acīmredzamas. Ja agrāk varēja diskutēt par šo un to, tad tagad var vienkārši skatīties un brīnīties par to, kas notiek.

No otras puses – kas tur tik dīvains? Vai tad var brīnīties par rītausmu? – Noteikti, vēl kā var! Vai tad tur ir kaut kas īpašs? – Jā, katra rītausma ir ļoti, ļoti īpaša, jo atklāj mums šo pasauli no jaunas, vēl neredzētas puses. Un tā katru reizi piedzimst „Jauna pasaule” ar jauniem izaicinājumiem un iespējām. Un iesākas brīnums. It kā tikko bija tik savādi un neskaidri, bet tagad sāk parādīties krāsas un mēs varam ieraudzīt to, kas pirms mirkļa bija noslēpums un par ko varēja daudz diskutēt un pārliecināt viens otru. Uzriez nāk prātā dižais teiciens „Nakts ir īpaši tumša – tieši pirms rītausmas”.

Jaunajā pasaulē simpātijas kļūst skaidri saredzamas, var teikt gandrīz sataustāmas. Un līdz ar to kļūst skaidra arī argumentācija un rīcība. Atklājas simpātiju ķēdīte – ticība, rīcība. Atklājas, ka apkārt ir ļoti daudz cilvēku ar skaistām vai pat izcilām simpātijām, kas pirms mirkļa pat viņiem pašiem bija mīkla. Un cilvēki ir pārsteigti paši par sevi. Izrādās, ka tie dārgumi – sapņi, kas pasargāti glabājās vistālākajos apziņas stūrīšos, sāk rosīties kā ziedi, kas sajutuši pavasari. Cilvēku uzmanība sāk pievērsties lietām, kuras pastāvēja vienmēr, bet kuru laiks vēl nebija atnācis.

Mēs visi kopā un katrs atsevišķi iepazīstam savu Ceļu. Un tagad šī Ceļa turpinājumā parādās sirdsapziņas rītausma. Un cilvēka sirds saņem barību, pēc kuras tā ilgojusies. Sajūta tādā it kā karstā dienā vari padzerties no dzidra un vēsa avota, it kā istabā atver logu un ielaid svaigu jūras gaisu, it kā atver acis un ieraugi debesis.

Mēs visi kaut ko esam mīlējuši un mīlam, bet tieši tagad ir iespējams ieraudzīt un iepazīt, ko tad īstenībā mēs mīlējām, un nevajag steigties ar secinājumiem, jo tagad parādās tikai patiesās kontūras un grūti iedomāties, kā tas viss izskatīsies, kad „Saule” pacelsies virs horizonta. Jo tik viegli sajaukt sirdsapziņu ar lepnumu, labvēlību ar liekulību, godīgumu ar gļēvulību, jo visas mūsu nepilnības ir mūsu cienīgās puses turpinājums.

Noteikti vajadzētu būt ļoti uzmanīgiem un tolerantiem, jo austot saulei aisbergi kūst un apgriežas otrādi. Ļaujiet tam visskaistākajam, ko jums ir izdevies saglabāt, dzīvot un palīdziet realizēties savām simpātijām. Jo rītausmā nav vairs kauns rīkoties un runāt par to, kas tik tiešām no visas sirds ilgus gadus gaidīts.

Un tagad skolotāji, kas ir dzimuši šim uzdevumam – Jums kaut kur iekšā noteikti ir sapnis par savu skolu, kurā var mācīt no sirds un gūt gandarījumu par skolnieku sasniegumiem – tieši Jums ar Jūsu sapni Jaunajā pasaulē atveras durvis. Un, sperot tikai pāris soļus, tā kļūs par realitāti…

Noticot jūs noteikti atradīsiet savus sapņu skolniekus. Meklējiet līdzdomātājus starp pašvaldības vīriem un sievām, ja ne savā pagastā – tad kaimiņos. Pieņemiet tādu atlīdzību par savu darbu, kāda ir pieejama, jo Jūsu galvenā patiesā balva ir no sirds pildīt savu misiju, ar kuru jūs ienācāt šajā laikmetā.

Dzīvojot pēc savas gaišās gribas un tur kur esat, darot to, ko proti – izrādās, ka visa ir gana un trūkst tikai ticības veiksmei un rīcības kā uzdrīkstēšanās. Jūsu skaistie sapņi ir pāri visiem šķēršļiem. Gūstiet vienīgo, patieso gandarījumu – radīšanas prieku. Tas tik tiešām ir Jūsu uz visiem laikiem un pat vismazākā daļiņa no tā spēj ilgstoši sasildīt dvēseli ne tikai Jums, bet arī cilvēkiem Jums apkārt. Cik sveces var aizdedzināt no vienas jau degošas? Ļoti daudz! Vai tas kaut ko maksā, vai tas no kaut kā īpaša ir atkarīgs? Ņemiet to sirds uguni no cilvēkiem, kam tā ir un nesiet sevī tālāk, lai cilvēki to pamana un par Jauno pasauli priecāsies vēl par vienu cilvēku vairāk!

Iemīliet to, ko Jūs dariet un Jūs Jaunajā pasaulē nedienas nestrādāsiet!


Jurijs Žarkovs
, e.notars[AT]gmail.com


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.