E-mācību līdzeklis ‘Runāsim latviski’. Jāņa Kušķa rakstu krājums.

Biedrība “Latvietis” ir izveidojusi interneta vidē pieejamu valodnieka Jāņa Kušķa rakstu krājumu “Runāsim latviski”. Krājums ir neaizstājams katram latvietim, kurš vēlas izkopt savu valodu. Aicinām skolotājus šo vērtīgo ziņu avotu izmantot kā mācību līdzekli vai vismaz informēt par to savus audzēkņus. Rakstu krājuma tehniskā risinājuma autori sola jau tuvākajā laikā paplašināt informācijas meklēšanas iespējas.


 • http://www.letonika.lv/groups/default.aspx?g=5&r=36

  Šeit pieejama vēl labāka – plašāka un ar viegli uztveramām shēmām un tabulām – latviešu valodas pareizrakstības informācija.

 • Ja man ir laiks es palasu. Ja godīgi, es dažām valodas lietām skatos savādāk, jo valdoai ir atļauts evolucionēt dabīgā veidā – no apakšas uz augšu, nevis no autoratīvas institūcijas uz leju. Piemēram par “baigi foršiem čaļiem” – domāju, ka labāk teikt tā, nekā “super kūlīgas čiksas”.
  ————-
  Citiem vārdiem sakot – Latviešu žargonu nogalinot tā vietu ieņem un ieņems svešvalodu vārdi un žargoni. Tas šobrīd jau notiek. Tā lūk.
  ———————
  Tik un tā 100% interesanta info.

 • Apsveicami, ka beidzot tiešsaistē ir pieejami šādi materiāli, tomēr brīžiem kaitinoša ir cienījamā valodnieka (kuram vienīgā svešvaloda acīmredzot ir tikai krievu valoda) vēršanās, piem., pret it kā krievisko “bankomātu” vai citiem jaunvārdiem :)

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.