Redzējums: ‘Latvijas nākotne’

Jau 2008. gada pavasarī, kad dibināju Balto kopu, rakstīju programmu un mērķus, kas noteica cilvēku sadarbību bez naudas līdzekļiem, kā arī plašu sabiedrības pašorganizēšanos visos līmeņos. Jau tad, kad vēl par krīzi neviens nerunāja un kad tikai sāka mazliet svārstīties dolāra kurss pasaules finanšu tirgos, jutu un secināju ka būs lielas ziepes. Tajā laikā daži mani draugi smīkņāja par maniem vārdiem, bet šodien jautā padomu kā rīkoties. Tos arī neatsaku.

Bet par lietu tuvākā un tālākā nākotnē. Jau šobrīd, bet rudenī tas būs jau skaļi pateikts – valsts vara vēlās, lai tai vadības groži tiktu atņemti. Tieši atņemti, jo tā viņi cer legāli tikt vaļā no atbildības par izdarīto – sak, paši atņēmāt, mēs jau būtu turpinājuši un izveduši visus saulītē, tagad tiekat galā kā nu mākat. Viņiem būs vienalga kas to varu atņems – SVF, ES, Ziemeļvalstu alianse vai paši tautieši, galvenais, lai atņem.

Aizdevums mums neko nedod un nedos, jo sociālā politika tiek grauta aizvien vairāk. Mērķis – pēc iespējas ātrāk panākt tautā kritisko brīdi, kad tautai neizturēs nervi. Šis scenārijs mani biedē visvairāk, jo tas nozīmē varas vakuumu kādu laiku un “bezpriģelu”. Tas nozīmē, ka nebūs nedz likumsargu, nedz medicīnas, nedz armijas, nedz arī ārkārtas dienestu. Tad būtu milzīgas vajāšanas, laupīšanas. Liela iespējamība, ka kāda kaimiņvalsts ieved savu karspēku ar ieganstu, lai uzturētu kārtību.

Bet labā vēsts ir tā, ka šobrīd ļoti saspiežas laiks un pateicoties tam, daudzas negatīvās prognozes pēdējā brīdī ar saprātīgu rīcību ir novēršamas. Daži ir lasījuši manas “Vēstules no nākotnes”, kurās bija aprakstīts scenārijs pēc visiem sazvērestības teorijas (pareizāk – realitātes) principiem, kad cilvēki slēpjas zem zemes izraktās katakombās, pa zemes virsu klaiņo bruņotas bandas un tad, nodiktējot īpaū pakļaušanās noteikumus, varu pārņem un kārtību nodibina Jaunās pasaules kārtības izveidotāji. Paldies, Dievam, šim scenārijam nebūs piepildīties, jo tas lūzuma periods, kam vajadzēja sekot šiem notikumiem ir palaists garām. Līdz ar to, tas apliecina, ka mēs paši varam mainīt savu realitāti.

Tagad paturpināsim. Līdz rudenim cilvēki sāks saprast, ka uz valsti nevar paļauties pilnīgi nekādā veidā. Cilvēki sāks organizēties. Katrā ciemā un pagastā cilvēki sapulcēsies uz regulārām sapulcēm, sauktām par kopmielastiem, jo katrs nāks ar savu groziņu un apspriedīs kopējas izdzīvošanas perspektīvas savā reģionā. Cilvēki izvērtēs savus aktīvus un resursus un precīzi sāks plānot to kopēju izlietošanu. Piemēram – Jānim ir traktors, ko banka grasās atņemt. Visi kaimiņi metīsies aizstāvēt Jāni un neļaus traktoru atņemt, jo ar to visi varēs nākamo pavasari apstrādāt laukus. Tiks plānots ko un kā stādīt, sēt, lai varētu sadalīt visiem pienākoši. Pensionāri kopīgi pieskatīs ciema bērnus un bezdarbnieki skolotāji tos apmācīs. Vecāki par skološanu varēs norēķināties arī ar pārtiku, malku un apģērbu. Protams, visus līdzekļus cieminieki paturēs pie sevis. Valsts vēl mēģinās kaut kā iejaukties, bet visi šie mēģinājumi apstāsies, jo represīvajos orgānos strādājošie arī ir tikai cilvēki, kuru radi dzīvo laukos un visiem ir noriebusies šī kārtība.

Tiks liktas lietā jaunās tehnoloģijas. Jau šobrīd Latvijā ir iespējams izgatavot gan savus vēja ģeneratorus, saules paneļus, trieces ūdens pumpjus, HHO gāzes ģeneratorus, malkas gāzes motorus, elektrības ražošanas iekārtas, polimēru pārtveices sistēmas u.t.t. tas viss tiks celts priekšā un sabiedrība to sāks izmantot aizvien aktīvāk.

Valsts vara un pārvalde var pastāvēt tikai tad, ja tai ir likumpaklausīgi un apmierināti pilsoņi, kuri maksā nodokļus, rada vērtības un šo sistēmu uztur. Līdz ko tas tā nav, tad arī beidz pastāvēt valsts kā struktūra. Tas nenozīmē, ka Latvija vairs nebūs. Būs, bet tikai pakāpeniski sabruks visa esošā sistēma. Visticamāk līdz 2012. gadam.

Principā, sabiedrība no šīs krīzes tikai iegūs, jo iemācīsies sadarboties, pretēji eirotehnokrātu ideoloģijai par konkurenci. Sabiedrība konsolidēsies ne vairs tikai patriotiskās dziesmās, bet reālā dzīvē. Tikai tad sabiedrība jutīsies neatkarīga. Lai arī būs grūti laiki, tomēr cilvēki jutīsies stabilāk. Stabilāk tādēļ, ka ikviens, kurš nebūs slinks un tendēts iegūt neko nedarot, tiks uzņemts un tam būs nodrošināts darbs, iztika un pajumte. Daudziem būs grūti atteikties no divām ģimenes mašīnām un plazmas TV, bet tas būs pārejoši. Cilvēki sāks mainīt vērtību sistēmu, pretēju tai, kādu mums iedvesa pēdējos padsmit gados.

Jau ap 2010. gadu daudzi tagadējie “miljonāri” bēgs prom no Latvijas, jo viņi nevarēs pat izkāpt no sava auto, lai ceļmalā pačurātu, jo būs reāla iespēja dabūt lodi pakausī vai ar akmeni pa galvu. Tie, kas būs naudu godīgi nopelnījuši, sāks saprast, ka jābūvē Latvijai vajadzīgas pārtikas un sadzīves preču ražotnes. Viņi ieguldīs naudu šādos projektos un tauta tos atbalstīs. Beigsies laiki, kad peļņas procentam jābūt 20 % – 50 % apmērā, bet uzņēmēji būs laimīgi ja varēs nopelnīt 5 % – 10 %.

Domāju, ka 10. Saeimas vēlēšanas nenotiks. Ja notiks, tad tās būs balstītas uz mažoritāro principu. Daudzi ierēdņi pametīs valsts darbu, jo būs kauns būt ierēdnim šajā sistēmā.

Ap 2012. – 2015. gadu Latvija sāks lēnām sakārtoties un atkal iegūt valsts formu. Vecā sistēma būs pilnībā likvidēta. Vietējās bankas būs beigušas pastāvēt, ārzemju – pametušas Latviju. Kredīti netiks atdoti, jo cilvēki sāks vardarbīgi aizstāvēties pret banku vēlmi atņemt vienīgo ģimenes mitekli.

Tiks izveidot jauna pārvaldes sistēma Latvijā. Latvija būs prezidentāla republika, kur būs ap 15 cilvēku liels Ministru kabinets un katram ministram būs ne vairāk par 50 cilvēku liela komanda, jeb ministrija. Partijas nebūs. Ministri būs savas nozares augsta līmeņa profesionāļi. Neuzrakstīšu šeit pilnu redzējumu par jauno iekārtu, struktūru un izpildvaru, jo tas būs pārlieku gari.

Būs spēcīga pašvaldību politika. Latvija teritoriāli būs atkal sadalīta rajonos un pagastos. Katrā pagastā cilvēki ievēlēs savu pagastveci un viņa palīgus nepieciešamajās nozarēs. Pagasts un tā ļaudis noteiks savā teritorijā esošās lietas. Valsts varai būs vispārējas likumdevēja un izpildvaras funkcijas.

Pats galvenais, ka tauta būs dzīvespriecīga, patriotiska, tiks kopta tautas kultūra un cilvēki jutīsies laimīgi. Bet līdz tam ir vēl kādi gadi 7 ejami cauri lielām grūtībām, pacietību un milzīgu vēlmi beidzot ieraudzīt un paņemt SAVU VALSTI!”

(Autors nezināms)


 • Taa buus vai arii nebuus. Scenaariju ir daudz. Aarvalstu struktuuru interese ir liela – arii droshiibas zinjaa. Arrzemniekiem piederoshie iipashumi Latvijaa ir svariigi, taadeelj shaads scenaarijs ir ljoti maz iespeejams – visdriizaak, ka, ja suudi ielidos ventilaatoraa (saaksies masu nekaartiibas) Latvijaa ievediis aarvalstu droshiibas vieniibas.

 • Var jau būt var jau būt ka viss tieši tā notiks
  tomēr kas man liekās pats svarīgākais un izšķirošais kāpēc tas tā nenotiks viss – nav ņemti vērā ārējie faktori (citu spēku intereses, tai skaitā par jauno pasaules kārtību, globālo politiku)
  krīze radās ar nodomu, notikumu attīstība vēl ir priekšā

  vai nu cilvēki attapsies un sapratīs patieso milzīgo jautājuma nopietnību un apvienosies
  vai arī iesaku ieņemt labākās vietas un izbaudīt izrādi

  pašvaldību vēlēšanas liecina ka pat pie šī brīža situācijas aunu bars neko nav mācījies un sabalsoja praktiski visus tos pašus kas izzaga valsti

 • “Līdz rudenim cilvēki sāks saprast, ka uz valsti nevar paļauties pilnīgi nekādā veidā.”
  Jāsaka, ka pēc šāda teikuma es jaukos tekstus tālāk nelasu. Jo tas norāda uz rakstītāja pilnīgu neizpratni par lietu kārtību.

  Valsts ir cilvēku veidota struktūra ilgākā vai īsākā laika periodā, kura tiek veidota, lai uzlabotu savu labklājību, nodrošinātu drošību un sava, iedzīvotāju, kopuma ilgtspēju.

  Paļauties nevar uz valdošo monarhu, diktatoru, prezidentu, premjeru, ja tas rīkojas neatbilstoši valsts interesēm. Valsts intereses es jau minēju, iedzīvotāju labklājība, drošība un ilgtspēja. Viss pārējais, kas interesē valsti, kā tās iedzīvotāju, pilsoņu veidotai sistēmai, ir pakļauts minētajiem trim. Ja tas pakļauts kaut kam citam, tad tās nav valsts intereses, bet kāda privāta ieinteresētība, kas pēc būtības ir pretvalstiskas.

  Iedzīvotājiem nav cita kam paļauties kā vien pašu veidota valsts, senāk zeme, cilts, saime, bet mūslaikos valsts.

  Ja vien cilvēks nevēlas iemukt kādā neapdzīvotā vietā un neierakties zemnīcā, izveidojot savu suverēnu “valsti”.
  Tāpēc jebkurš sabiedrības, tās indivīdu pretnostatījums ar valsti ir aplams. Cilvēks mūsdienās gan brīvāk var izvēlēties sev valsti, pēc saviem ieskatiem daudz brīvāk nekā senāk, bet iztikt bez valsts civilizācijā nav iespējams.

  Un ir tikai divas iespējas, bēgt, vai savu darbību pielietot, lai valsts darbotos viņa interesēs. Tāpat kā mājai ir jāpilda savas funkcijas.

  Ja tas nenotiek, tad nav pie vainas valsts (māja), pie vainas ir nama pārvaldnieks un apsaimniekotājs, kurš tad arī ir jāmaina un vietā jāliek cits, nevis jāmūk no mājas projām :)
  –viss pārējais ir fantāzijas, sapņojums, līdzīgs šim :)
  http://www.kasjauns.lv/lv/news/vai-augusta-aizskalos-rigu

 • A.B. Agree .
  ANO,un izdarīsies ta pat ka daža laba Negroid apdzīvota valsti,tie “mier nesej spēk”!
  Krievs varēt ienākt itka aizstavēt “savejos” kas gandrīz ir puse…….

 • Katram notiks pēc viņa ticības- kā ir jau noticis neskaitāmas reizes. Es jau tagad izvairos no tā, lai valsts mani aplaupītu.Bet ar cilvēkiem saprotos tīri labi- valsts- tie esam mēs: tie iekasētāji ir zagļu banda…

 • Viss jau varbūt,bet cik pazīstu latviešus,tad tie nav tie,kas viens otru grūtā brīdī atbalsta,parasti aizgriešas,moja hata s kraju!

 • Garīgās krīzes rezultātā ir iestājusies finansiālā krīze.
  Valsti pārvalda mūsu dēli un meitas, kuri ir mūsu izglītības sistēmas augļi, un mūsu pašu lolojums.Izglītības sistēma māca uzvarēt un būt pirmajiem, bet nemāca garīgo inteliģenci.Lēmumi valsts mērogā u. c. tiek pieņemti balstoties uz prātu, bet prātam būtu jāsadarbojas arī ar sirds gudrību kas kopā veido garīgo inteliģenci.Ir pienācis gals vecajai pasaulei ar visu tās vērtību siostēmu,bet lai izveidotu jaunu vecā ir jāizjauc.Process ir sācies un es esmu ļoti laimīga ka varu piedzīvot šo pāreju, nēmt dalību tajā un tad dzīvot JAUNAJĀ PASAULĒ.

 • Autors zināms – tas ir Guntis Strautnieks, sahadža “jogs”, kurš šo gabalu nopublicējis arī draugiem.lv. Nedomāju, ka tautasforuma prestižu ceļ šādu tekstu publikācijas.
  Vajag taču izlasīt, ko šis raksta – katrs pagasts dzīvos pats par sevi un vienlaikus Latvija attīstīs augstās tehnoloģijas! Pie tam kādas – polimēru pārtveices iekārtas! (No tukšajām PET pudelēm dzīs kandžu?) Prātiņ, nāc mājās!

 • Diez vai tas būs Guntis Strautnieks, jo, ja būtu, tad viņš nebūtu norādījis to pašu “autors nezināms”..
  Tas, ka šobrīd vēl pagrūti iedomāties, ka iespējams dzīvot arī savādāk, ir saprotams.

 • mani kads cilveks informeja ka si raksta autors ir Reinis Zillevs, vai tas ir patiesam vins nezinu.
  Sodien noskatijos dokomentalo filmu Zeitgest 2, kur iet runa par projektu Venera, un ne tikai, iesaku so filmu noskatities.
  Pa Discovery skatijos par automasinu, kas iet uz saspiesta gaisu. Latvija ir uznemjs, kas piedava parvietosanas lidzeklus, kas iet uz udenraza, informaciju var pameklet saja portala. Andris Buikis vel ar vienu cilveku, piedava tehnologiju – vortex, ar kuru var apsildit maju. Ir vairaki cilveki, kas strada pie alternativam tehnologijam.
  http://www.urantija.lv var lasit,kas notiks ar Latviju, un tur ari rakstits par bankam un ne tikai. Kas ir patiesiba bankas? Liekas nevajadzigas institucijas, kas padara cilvekus par vergiem. Banka Baltija, Parex un citu banku krahi, bet cilveki turpina nemt un nemt kreditus ta padaridami, sevi par vergiem, bez jegas un saprata.
  Ir cilveki, kas izlasijusi Vladimira Megre ,,Skanosie ciedri.” gramatas, un pielietojot dzive dzivo savadak, iziet no vecas sistemas. Izlasot sis gramatas, es nonacu pie ta ka – Farmacija nav vajadziga, (policija nav vajadziga, ugundzeseji nav vajadzigi jauna sistema – vajadzigi tikai lai glabtu un tiesatu destruktivus cilvekus vecaja sistema), bankas nav vajadzigas, Rimi un citi lielveikali nav vajadzigi.
  Mes laimi meklejam un gaidam no citurienes, bet laime ir musos, katrs ir laimes kalejs.
  Stradasim sistema rabota, nevis rab – ota. Rab nozime vergs.

 • Viss ir tieshām tik vienkārši. Tomēr fakts ir – lai esošā kropā sistēma eksistētu ir vajadzīga apzināta cilvēku piedalīšanās tanī. Ja dalību cilvēki izbeidz – izbeidz lietot naudu barteru veidošanai, lietot fosilos enerģijas avotus – tā vietā lieto atjunojamos, kā arī uzticēt pilnvaras lemt par savu likteni citiem cilvēkiem, tā vietā pieņemot lēmumus paši, kā arī konkurenci aizstāj ar sadarbību… notiek kas? Vecā sistēma pati sagrūst. To sabrukšanu palaidīs gar ausīm, jo būs aizņemti ar būtiskākām lietām.:)

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.