Diskusiju vakars „Ekovalsts ekonomiskās vīzijas” (PAPILDINĀTS ar Powerpoint prezentācijas failu)

22. novembrī, ceturtdien, 18:20 Rīgā, Barikāžu muzejā, Krāmu ielā 3 notiks diskusiju vakars „Ekovalsts ekonomiskās vīzijas”.

18.20 Filmas „Laimes ekonomika” (The Economy of Happines) prezentācija (ar subtitriem latviešu valodā).

19.30 Banku augstskolas profesora Ivara Brīvera prezentācija „Ekonomikas paradigmas maiņa” (LEJUPLĀDĒJAMA .ppt DATNE).

Pēc filmas prezentācijas turpināsies diskusiju vakars, kura gaitā meklēsim risinājumus šobrīd samilzušajām Latvijas problēmām. Aplūkosim permakultūras, tiešās pirkšanas, ekokopienu, ekoloģiskās lauksaimniecības u.c. videi un cilvēkam draudzīgu saimniekošanas un sadzīves formu iespējas, mūsu saimniecības, ekonomikas un kultūrvides atjaunošanā, iespējas katram indivīdam iesaistīties šajā darbā. >>lasīt tālāk >>

Pasaule pret Monsanto

Zemes Draugi informē, ka klajā ir nācis jauns starptautisko sabiedrisko organizāciju ziņojums [1] par visā pasaulē arvien pieaugošo lauksaimnieku, vietējo kopienu un sabiedrisko kustību pretestību biotehnoloģiju gigantam Monsanto un industriālās lauksaimniecības modelim, ko tas pārstāv.
>>lasīt tālāk >>

J.Puntulis: “Par zaļu tuvošanos” (aicinājums uz sadarbību)

Pateicos visiem, kas piedalījās “Tomātu dumpī” un mūs atbalstīja. Šī reize pierādīja – ja esam vienoti, mēs spējam aizstāvēt savas intereses un gūt panākumus. Lai arī par iespēju dzīvot tā, kā paši to vēlamies, vēl gaidāma nopietna cīņa, tomēr 27. februārī mēs jau esam izcīnījuši nelielu uzvaru.

Šīs pašas dienas vakarā Okupācijas muzejā sapulcējās dažādu, zaļi domājošu organizāciju un neformālu cilvēku grupu pārstāvji. Bez sadarbības konkrētajā sēklu jautājumā tika apspriesta iespēja sadarboties arī plašākās jomās. Tika izvirzīta iecere veidot zaļi domājošu cilvēku, neformālu interešu grupu un organizāciju apvienību, ar mērķi, strādāt, lai atjaunotu Latviju, balstoties uz ilgtspējīgu, dabai un cilvēkiem draudzīgu attiecību un saimniekošanas principu pamata.
>>lasīt tālāk >>

J.Puntulis: ‘Kāpēc es pievērsos zaļajai kustībai.’

2009. gadā sākās mums visiem labi zināmā “Dižķibele”. Arī manā darba vietā priekšniecība sāka spēlēt uz nerviem ar atlaišanas draudiem. Beigās man tas apnika un es teicu, lai laiž vaļā mani, citiem, kam nav lauku, šī vieta vairāk vajadzīga. Martā šī samazināšana notika, un es uzsāku savu brīvcilvēka dzīvi. Šo divu gadu laikā es iemācījos izaudzēt ~70% no sev nepieciešamās pārtikas. Ievērojami uzlabojās veselība, pašsajūta. Radās saikne ar dabu, kādu, pilsētā dzīvojot, grūti uzturēt. Bija iespējas gan piepelnīties, gan veikt savus pētījumus, gan veikt dažādas radošas aktivitātes. Pietika pārtika un nauda pamatvajadzībām, diemžēl brīdī, kad vajadzēja sākt maksāt studiju kredītu, vajadzēja meklēt nopietnāku darbu. >>lasīt tālāk >>

Neslinkosim – domāsim. Atklāta vēstule Valsts augu aizsardzības dienestam.

Šodien izskatīs dārzniecības NESLINKO administratīvo pārkāpumu – Rīgā Lielvārdes ielā 36/38 Valsts augu aizsardzības dienesta telpās plkst. 14:30. Es ar bērniem plānoju braukt atbalstīt, lai gan pēdējā brīdī atklātā sēde ir paziņota par slēgtu..

Publicējam arī Guntras Aistaras (ANO Universitāte miera veicināšanai un Centrāleiropas universitāte) atklāto vēstuli Valsts augu aizsardzības dienestam (VAAD) >>lasīt tālāk >>

Vadlīnijas ĢMO-brīvo zonu izveidei

Tomēr ne visos Latvijas novados ir noteikts aizliegums audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus. Saskaņā ar jaunākajiem datiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājas lapā no 109 Latvijas novadiem aizliegums ir noteikts 101 (skat. karti; dati atjaunoti 21.10.2011.). “Bauska un Strenči it kā ir paziņojuši, ka viņi savās teritorijās ĢMO neaizliegs, Salaspils arī tā kā ne,” pagājušā gada rudenī informēja ministrijas pārstāvis Ēriks Leitis (skat. šo rakstu).

Publicējam Biedrības “Zemes draugi” sagatavoto dokumentu “Vadlīnijas ĢMO-brīvo zonu izveidei” (.PDF; 11MB). >>lasīt tālāk >>

J.Puntulis: ‘Grib iznīdēt vietējās dārzaugu šķirnes! Vai mēs to pieļausim?’

2011. gada janvārī mūsu valstī tika izsludināts likums, kas aizliedz tirgot pašaudzētas nereģistrētu šķirņu sēklas (skat. rakstu „Amatieršķirņu sēklu tirgus draud izzust”). Tika vākti paraksti, diemžēl likumu apturēt neizdevās. Šajā laikā par to rakstīja vairākos žurnālos, to starp arī „Vides vēstīs”. Tagad ir pirmais precedents, kad šis likums vēršas pret mums. Pret Elgu Bražūni, Dārzkopības “Neslinko” vadītāju izvirzīta apsūdzība par neatļautu sēklu tirdzniecību. Dārzkopības mājas lapā rakstīts: „Mūs tiesās par to, ka esam izveidojuši un uzturam Latvijā iecienītu dārzeņu kolekciju, ka esam no iznīcības paglābuši daudz vērtīgu šķirņu. Lielākais pārkāpums, ka dodam iespēju audzēt šos garšīgos un veselīgos dārzeņus visiem, kas to vēlas.”
>>lasīt tālāk >>

E.Millere: ‘Pašam sava sēklu banka’ (VidesVestis.lv)

Varbūt vēl nav par vēlu zvanīt trauksmes zvanus, ka nu jau arī savos mazdārziņos esam kļuvuši par pasaules pilsoņiem, jo reti kurš vairs ievāc sēklas pats, ka Latvijā sēklkopība ir faktiski iznīcināta un vietējie selekcionāri drīzāk jūtas kā Antiņi bez stikla kalna. Kā tas notika? Vai iespējams atgūt neatkarību?
>>lasīt tālāk >>

FILMA: “Cūku bizness” (ar LV subt.)

FILMA: “Cūku bizness” (angl. – “Pig Business”), ar subtitiem latviešu valodā; ~20 citās valodās pigbusiness.co.uk; 58min.

Lai arī filmas tēma ir “cūkgaļas ražošana ar rūpnieciskām metodēm” un pamatā ir par Poliju (ES valsts) un ASV, tā attiecas arī uz Latvijas un daudzu citu valstu iedzīvotājiem. Turklāt, tā sniedz dziļāku ieskatu par to, kāda ir saistība starp finanšu biznesu, milzīgo kompāniju interesēm un valdībās (arī ES) pieņemtajiem lēmumiem.

Viena no labākajām dokumentālajām filmām, kurai pieejams tulkojums latviešu valodā. >>lasīt tālāk >>

Atklātā vēstule – Valsts prezidentam, 11.Saeimas priekšsēdētājai un deputātiem, Ministru prezidentam.

Informācija par Atklāto vēstuli.
Vēstules pamatmērķis- rosināt apturēt zemes izpārdošanu ārvalstniekiem un personām bez Latvijas pilsonības, pārkārtot Latvijas lauksaimniecisko ražošanu no “kovboju ekonomikas” jeb lauksaimniecības kā biznesa ekonomikas modeļa uz lauksaimniecību kā saimniekošanas – dzīvesveida ekonomikas modeli.
>>lasīt tālāk >>

Šīs desas var būt kaitīgas. Saruna ar Jāni Ulmi (TVNet.lv)

Augu eļļas, majonēzes, margarīni, sojas, konditorejas un gaļas izstrādājumi. Tie ir pārtikas produkti, kuru etiķetes vajadzētu lasīt īpaši rūpīgi, ja nevēlaties lietot uzturā ģenētiski modificētos organismus (ĢMO), kuri var nodarīt kaitējumu veselībai un apkārtējai videi.
>>lasīt tālāk >>

Intervija ar uzņēmēju, zemnieku saimniecības „Zemitāni” īpašnieku Gunti Belēviču („Neēdiet Sniegbaltītes pamātes ābolus”)

– Kādu brīdi bijāt pieskāries politikai: nepilnu mēnesi pildījāt apvienības Par labu Latviju (PLL) padomes priekšsēdētāja pienākumus. Vai Saeimas ārkārtas vēlēšanās, kas acīmredzot notiks 17. septembrī, negatavojaties startēt ar savu sarakstu?
– Nē, šajās vēlēšanās es vēl negatavojos to darīt. Viena no mūsu lielākajām nelaimēm ir tā, ka mēs vienmēr gribam kaut ko ātri uzcept, bet nekas labs no tā nesanāk. Uz šīm vēlēšanām vajadzētu nevis dibināt jaunas partijas, kas latviešu balsis tikai atšķaidīs, bet gan atbalstīt kādu no esošajām partijām un stiprināt tās ar jauniem cilvēkiem, tādiem, kas grib ne tikai nodarboties ar politiku, bet arī strādāt Latvijas labā. Mans laiks vēl nav pienācis. Un varbūt arī nekad nepienāks. Man ir sava mājaslapa, kurā ir reģistrējušies gandrīz simt atbalstītāju. Kad būs tūkstotis, tad varēšu dibināt partiju. Bet tā būs runa par nākamajām vēlēšanām. Patlaban es ar milzīgu interesi gaidu, ko šo vēlēšanu kontekstā darīs Valsts prezidents Valdis Zatlers.
>>lasīt tālāk >>

Pētījums: Toksīni no ģenētiski modificētajām kultūrām nonāk grūtnieču un embriju asinīs

Jauns satraucošs kanādiešu zinātnieku pētījums liecina, ka kaitīgie toksīni, kas iestrādāti ģenētiski modificētajās lauksaimniecības kultūrās, lai pasargātu tās no kaitēkļiem, var nonākt topošo māmiņu un vēl nedzimušu bērnu asinsritē, lai gan ĢMO ražotāji apgalvo, ka tie sadalās zarnu traktā un nenodara kaitējumu organismam, vēsta izdevums “Daily mail” (Lielbritānija). >>lasīt tālāk >>

Atklāta vēstule Valsts Prezidentam, 10.Saeimas priekšsēdētājai un deputātiem, Ministru Prezidentam.

Godātie tautas kalpi – valsts varas reprezentētāji, likumdevēji un varas nesēji!

Mēs lauksaimnieki un zemnieku ģimeņu saimniecību atbalstītāji, aicinām jūs pievērst uzmanību Latvijas zemei, bez kuras nebūtu Latvijas valsts un latviešu tautas. >>lasīt tālāk >>

Sociālo pabalstu lūdzējiem liks iekopt mazdārziņus

Jēkabpils novada iedzīvotājiem, kas vēlēsies saņemt garantētā minimālā ienākuma pabalstu, turpmāk būs jāiekopj vismaz mazdārziņi, raksta Jēkabpils novada laikraksts “Brīvā Daugava”. To paredz Jēkabpils novada domes apstiprinātie noteikumi “Par līdzdarbības pienākumu veidiem, saņemot sociālo palīdzību Jēkabpils novadā”. >>lasīt tālāk >>