‘Stāsts par lietām’ (The Story of Stuff) – LATVIEŠU VALODĀ!

VIDEO/MULTFILMA: “The Story of Stuff with Annie Leonard” (latviešu valodāGoogle Video – angļu val; RuTube – krievu val.; 21min.)

Īsfilma vienkāršā valodā par nopietniem jautājumiem, ilustrēta ar kustīgiem attēliem, tālab ir viegli saprotama gan pieaugušajiem, gan bērniem. Izmantojama kā mācību materiāls skolā un skatāma ģimenes lokā. Filmiņas autore Annija stāsta, kā līdz mums – cilvēkiem, nonāk veikalos iegādājamās preces. Kā tiek panākts, ka mēs tikai pērkam, metam ārā, pērkam atkal, un kāds tikai ražo..  Un uz kā rēķina, tas viss? >>lasīt tālāk >>

Avārijas brigāde: “Par vēsturi”

Filmu studijas “Animācijas brigāde” veidota multfilma.
Izmantojama arī vēstures stundās, lai rosinātu pārdomas par latviešu tautas vēsturi un nākotni. >>lasīt tālāk >>

Multfilma: ‘Dr.Kvants apmeklē Plakano zemi’ (subt. LV)

MULTIPLIKĀCIJAS FILMA: “Dr.Kvants apmeklē ‘Plakano zemi’” (ar subtitriem latviešu valodā, 5min), no filmas ‘Ko pie joda mēs zinām?’ (What the bleep do we know?)

Dziļi iesakņojušies uzskati un stereotipi visbiežāk ir kavēklis tam, lai mēs uzdrošinātos domāt vairāk, plašāk un ārpus esošajiem rāmjiem. Varbūt tieši šobrīd – straujo pārmaiņu laikmetā – ir laiks uzdrīkstēties domāt ārpus rāmjiem? >>lasīt tālāk >>

Kādēļ visur trūkst naudas? (pieejams VIDEO latviešu valodā; aplis.lv)

Tikai nepilnu 10 lpp. garš stāsts par zeltkali Fabianu „Dod man pasauli plus 5%”, kurā sniegta atbilde uz virsrakstā minēto jautājumu, kā arī uz virkni citiem: kā radās nauda, kā tiek pārvaldīta pasaules finanšu sistēma un valstu ekonomikas, kā tiek panākts, ka cilvēki visā pasaulē tiecas pēc viltus vērtībām, kas patiesībā ir politiskās partijas, kam izdevīgi kari un kāds varētu būt tā visa mērķis? (.pdf 1MB)
>>lasīt tālāk >>

Kredītu krīze (The Crisis of Credit)

MULTIPLIKĀCIJAS FILMA: “Kredītu krīze” (YouTube – angļu val ar subt. latviešu val.; CrisisOfCredit.com - agnļu val.; 11min.)
Vienkāršā valodā, ņemot talkā animācijas iespējas, autori skaidro globālās finanšu krīzes cēloņus. Uzskatāmi tiek attēlota, iespējams lielākā iedzīvotāju apkrāpšanas shēma cilvēces vēsturē. >>lasīt tālāk >>

Vairas Vīķes-Freibergas seminārs: ‘Kā izvirzīt mērķus, un kā tos sasniegt’ (VIDEO)

Ja tev nav savu mērķu, tu kalpo kāda cita mērķu sasniegšanai – to varam attiecināt gan uz atsevišķiem cilvēkiem, gan tautām. Piedāvājam Vairas Vīķes-Freibergas nelielo uzstāšanos ar tēmu “Kā izvirzīt mērķus, un kā tos sasniegt”.

Video uzņemts 2011.gada 2.jūnijā, Rīgā, portāla DraugsDraugam.lv veidotāju rīkotajā pasākumā.
>>lasīt tālāk >>

I.Ziedonis par to, kas vajadzīgs, lai domātu – VIDEO (1991.g.)

Īsi, drosmīgi, trāpīgi.. Tā it kā viņš to teiktu šodien – 2011.gadā. Bez minētā nu mums vēl klāt nācis “globālais tīmeklis” – spēļmantiņa, kuru varbūt arī kādreiz iemācīsimies izmantot lietderīgi. Varbūt šajos ģeķīgajos Imanta Ziedoņa vārdos nošifrēts efektīvs un skarbs, bet tomēr – risinājums? >>lasīt tālāk >>

Kurgiņjans: ‘Par Austrumiem, Rietumiem un Krieviju’ (VIDEO ar LV subt.)

S.J.Kurgiņjans (С.Е. Кургинян) – zinātnieks-ģeofiziķis, analītiķis, politologs un teātra režisors – skaidro Rietumu un Austrumu kultūru/izpratnes atšķirības, aicina atgriezties pie savām saknēm un rūpēties par personīgo izaugsmi.

Video pieejams arī YouTube – bez subt. latviešu valodā.
>>lasīt tālāk >>

‘Es un citi’ (‘Iet pretī straumei’ un ‘ieaudzinātā bezspēcība’ 2)

FILMA: “Es un citi” (YouTube krievu valodā; ~50min.). Padomju laika populārzinātniskā filma (1971.gads).

Pateicoties režisora autoritātei, kremļa vadība pieļāva, ka visnotaļ disidentiskā filma “Es un citi” (“Я и другие”) nonāk plašākā sabiedrībā. Varētu šķist, ka nekā tāda tur nav, bet filmas pamatā ir nopietna psiholoģiska spēle. Tiek atklātas cilvēku spējas uzspiest citiem gluži svešu skatījumu uz lietām. Filma izglītojoša, iesakām visiem.
>>lasīt tālāk >>

Cigaretes un darva (video)

Ar vienkārša eksperimenta palīdzību tiek demonstrēts, kādi blakus produkti jeb izmeši rodas, nosmēķējot 400 cigaretes. Otra video veidotājs: Nacionālā koalīcija “Par Kazahstānu brīvu no tabakas dūmiem” (За Казахстан Свободный От Табачного Дыма). Šie un līdzīgi video lejuplādējami interneta vietnē “Трезвая Украина“.
>>lasīt tālāk >>

‘Domā savādāk’ jeb ‘Pasauli maina trakie’ (VIDEO ar subtitriem latviešu valodā)

Video redzamie cilvēki: Alberts Einšteins (Albert Einstein), Bobs Dilans (Bob Dylan), Mārtins Luters Kings (Martin Luther King), Ričards Bransons (Richard Branson), Džons Lenons (John Lennon), Bukminsters Fullers (Buckminster Fuller), J.R.R. Tolkens (JRR Tolkien), Muhammads Ali (Muhammad Ali), Teds Turners (Ted Turner), Maria Kallas (Maria Callas), Mahatma Gandijs (Mahatma Gandhi), Amelia Earharta (Amelia Earhart), Alfrēds Hitčkoks (Alfred Hitchcock), Marta Grahama (Martha Graham), Jims Hensons (Jim Henson), Frenks Lloids Raits (Frank Lloyd Wright) un Pikasso (Picasso). >>lasīt tālāk >>

FILMA: ‘Kā Kuba pārdzīvoja naftas krīzi’

FILMA: „Kā Kuba pārdzīvoja naftas krīzi” (How Cuba Survived Peak Oil; .avi; 618MB; ~52min).

Lai arī filmā tiek pieminēta iespējamā naftas trūkuma problēma pasaulē, tā ir pavisam par ko citu – par cilvēku spēju pielāgoties un mainīt savu dzīvesveidu, ja apstākļi piespiež, par atjautību, par vienkāršību, pieticību, strādīgumu, sadarbošanos.. arī draudzību un mīlestību. Filmā izklāstītas vismaz 10 idejas, kuras var noderēt arī citām valstīm. Šobrīd Latvija nav patstāvīga nedz pārtikas sagādes, nedz elektroapgādes ziņā, un mēs neviens precīzi nevaram paredzēt, kas un kā būs.. >>lasīt tālāk >>

Profesora Ivara Brīvera lekcija (VIDEO)

Banku augstskolas profesora, Ventspils Augstskolas asociētā profesora, Latvijas Ekonomistu asociācijas Valdes priekšsēdētāja Ivara Brīvera lekcija “Ekonomikas augsmes problēma un tās iespējamie risinājumi”, lasīta 2011.gada 14.maijā.

Piedāvājam lekcijas video ierakstu un lejuplādējamu PowerPoint prezentāciju.
>>lasīt tālāk >>

FILMA: “Pirkt, izmest, pirkt. Plānotā preču nolietošanās.”

FILMA: „Pirkt, izmest, pirkt. Plānotā preču nolietošanās.” (Comprar, tirar, comprar; Купить, выбросить, купить; nos. angļu val. – The Light Bulb Conspiracy; Jandex1, Jandex2; ~52min, krievu val.).
2010. gada dokumentālā filma, francūžu – spāņu kopražojums.

Filmā ar vairākiem piemēriem – par elektrisko spuldzīšu, sieviešu zeķbikšu, tintes printeru u.c. preču ražošanu – tiek atspoguļots absurds, kas vērojams pašreizējajā – materiālistiski orientētajā sabiedrībā, kad uzņēmēji, lai nodrošinātu nepārtrauktu un arvien straujāku peļņas pieaugumu, ražo preces, kas kalpo salīdzinoši neilgi, taču tai pat laikā panākot, ka pircēji šīs nekvalitatīvās un neuzticamās preces pērk – atkal un atkal. >>lasīt tālāk >>

I.N.Dāboliņa: ‘Pasaka par Latviju’

Šī nav parasta grāmata. Tā vēl nav iznākusi, bet jau jāizplata internetā pēc iespējas daudziem latviešiem un Latvijai lojāliem cittautiešiem. Tā ir maza grāmatiņa, tikai trīs raksti, tomēr tās iespaids var būt tālejošs. Šis darbs nav parasts arī citā ziņā – tas rakstīts aiz pārliecības, nevis naudas vai slavas dēļ.

Pāvila pirmajā vēstulē korintiešiem atrodams viens no Bībeles skaistākajiem tekstiem: „Tad nu paliek ticība, cerība, mīlestība, šās trīs; bet lielākā no tām ir mīlestība.”
>>lasīt tālāk >>