LEA konference: ‘Ceļš uz labklājību – ekonomikas globalizācija un ekonomikas lokalizācija’

2013.gada 24.aprīlī notiks 4. Latvijas Ekonomistu asociācijas ikgadējā konference “Ceļš uz labklājību – ekonomikas globalizācija un ekonomikas lokalizācija”.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Konferences darba valodas: angļu un latviešu.

KONFERENCES PROGRAMMA (MS Word datne)

Konference “Baltu sakrālais mantojums” (13.-14. aprīlī)

Tiek uzsākta reģistrēšanās jau trešajai konferencei ”Baltu sakrālais mantojums”, kas notiks 13. un 14. aprīlī, viesnīcā “Islande Hotel”, Rīgā.

Trešās konferences tēmas:
Janīna Kursīte ”Dzintars un baltu sakrālais mantojums”, Juris Urtāns “Latvijas pilskalni”, Rūta Muktupāvela ”Priekšstati par ļauno aci latviešu un lietuviešu tradicionālajā un mūsdienu kultūrā”, Ivars Strautnieks ”Latvijas reljefs un tā uzbūve”, Inese Krūmiņa ”Rituāla garīgie aspekti”, Solvita Lodiņa “Senlatviešu sadzīves sakralizācija”, Dainis Ozoliņš ”Latvijas svētvietas”, Sarmīte Krišmane ”Dainu praktiskais pielietojums ikdienā”, Valdis Celms ”Baltu zīme telpā un laikā”.

Pirmās dienas noslēguma diskusiju vadīs rakstnieks un publicists Otto Ozols. Par muzikālo noskaņu, kā allaž rūpēsies Vītolu ģimene.

Latvisko lietu tirdziņā, pārtraukumos – amatnieku izstrādājumi, rotas, grāmatas, mūzikas ieraksti un šoreiz arī mūzikas instrumenti.

Vairāk lasiet www.baltumantojums.lv

Prof. Jura Zaķa priekšlasījums ‘Latvijā kā ģimenē vai uzņēmumā’

Esiet laipni aicināti – otrdien, 2013. gada 26. februārī plkst. 17:17 (ierašanās no 17:00) LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19, „Open” auditorijā Nr.101, kur būs profesora Jura Zaķa priekšlasījums “Latvijā kā ģimenē vai uzņēmumā”.

Latvija ir valsts, ko latvieši kopā ar saviem domubiedriem no citām tautām izveidoja pēc atbrīvošanās no savas zemes iekarotāju jūga. >>lasīt tālāk >>

Paula Kļaviņa priekšlasījums ‘Ko var izdarīt, kad neko nevar darīt’ (otrdien, 11.decembrī)

Grāmatas “Gaismas akcija” autora Paula Kļaviņa priekšlasījums “Ko var izdarīt, kad neko nevar darīt” – otrdien, 11.decembrī plkst. 17:30 LU galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 “Open” auditorijā 101 (pirmajā stāvā pa labi). Ierašanās no 17:00.

Turpinājumā lasiet Ingas Rečas rakstu un interviju ar Pauli Kļaviņu, kas publicēti žurnāla „Svētdienas Rīts”, 2012. gada 10. (novembra) numurā, kā arī aplūkojiet pasākuma plakātu.


Rīko Jāņa Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgās attīstības biedrība.

Diskusiju vakars „Ekovalsts ekonomiskās vīzijas” (PAPILDINĀTS ar Powerpoint prezentācijas failu)

22. novembrī, ceturtdien, 18:20 Rīgā, Barikāžu muzejā, Krāmu ielā 3 notiks diskusiju vakars „Ekovalsts ekonomiskās vīzijas”.

18.20 Filmas „Laimes ekonomika” (The Economy of Happines) prezentācija (ar subtitriem latviešu valodā).

19.30 Banku augstskolas profesora Ivara Brīvera prezentācija „Ekonomikas paradigmas maiņa” (LEJUPLĀDĒJAMA .ppt DATNE).

Pēc filmas prezentācijas turpināsies diskusiju vakars, kura gaitā meklēsim risinājumus šobrīd samilzušajām Latvijas problēmām. Aplūkosim permakultūras, tiešās pirkšanas, ekokopienu, ekoloģiskās lauksaimniecības u.c. videi un cilvēkam draudzīgu saimniekošanas un sadzīves formu iespējas, mūsu saimniecības, ekonomikas un kultūrvides atjaunošanā, iespējas katram indivīdam iesaistīties šajā darbā. >>lasīt tālāk >>

Publiska lekcija – diskusija „Kārlis Balodis – izcilais latviešu ekonomists” (otrdien, 13.nov.)

Jāņa Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgās attīstības biedrība sadarbībā ar Latvijas Ekonomistu asociāciju rīko publisku lekciju – diskusiju „Kārlis Balodis – izcilais latviešu ekonomists”.

Diskusija notiks 13. novembrī plkst. 17:30 (ierašanās no 17.00), Latvijas Universitātes ēkā Raiņa bulvārī 19, „Open” auditorijā pirmajā stāvā pa kreisi no centrālās ieejas.

Pasākumu ar stāstījumiem par K.Balodi ievadīs vairāku grāmatu par K.Balodi autors, Ventspils Augstskolas vadošais pētnieks, Dr.hab.sc.ing. Manfreds Šneps-Šnepe, un Latvijas Ekonomistu asociācijas Valdes priekšsēdētājs, Banku augstskolas profesors un Ventspils Augstskolas asociētais profesors, Dr.oec. Ivars Brīvers. >>lasīt tālāk >>

Konference “Baltu sakrālais mantojums” (24.-25. novembrī)

”Patriotisms sākas ar zināšanām”

Ir svarīgi meklēt gaismu savā iekšienē – zināšanu un gara gaismu. Zīmīgi, ka novembrī ir Latvijas dzimšanas diena, kad vairāk kā citkārt aizdomājamies par to, kas ir īstenā latvietība, kur ir mūsu saknes, no kurienes nāk mūsu zināšanas un mūsu spēks… Daudzi cilvēki sajūt, ka atkal ir atmodas laiks, tikai šoreiz nevis politiskās, bet garīgās atmodas laiks, kas pamazām liek pievērst uzmanību mūsu pašu vērtībām – esam izskrējušies pa pasauli, pamēģinājuši, izgaršojuši citu kultūru vērtības, meklējuši Rietumos un Austrumos, bet tagad, kā Sprīdīši, pamazām atgriežamies Mājās… Par to liecina kaut vai tas, ka arvien vairāk svinam īstos Saulgriežus, vēlamies uzvilkt tautastērpu, apmeklēt Latvijas svētvietas, uzzināt par dainām, baltu zīmju spēku un nozīmi. >>lasīt tālāk >>

M.Šnepa lekcija: ‘Globālās spēles un Latvijas loma tajās’ (ŠODIEN, 16.oktobrī)

Esiet laipni aicināti šodien, 16.oktobrī plkst. 17:30 (ierašanās no 17:00) LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19 „Open” auditorijā Nr.101 (pirmā stāvā pa labi) uz Manfrēda Šnepa lekciju par vienu no noslēpumainākajām un noklusētākajām Latvijas vēstures personībām Voldemāru Ozolu – par to, kā tapa Latvijas valsts un ko mēs no vēstures varam mācīties visaptverošās globalizācijas laikmetā «Globālās spēles un Latvijas loma tajās». >>lasīt tālāk >>

Domkalves “Par krājaizdevu sabiedrībām Latvijā” apkopojums

23.augustā notika domklave, kuras mērķis – apspriest finanšu kooperācijas sistēmas attīstību traucējošos apstākļus Latvijā un meklēt iespējamos sadarbības virzienus. Sanāksmi organizēja Pauls Irbins, Biedrības „Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” valdes loceklis, un Ēriks Čoders, KKS “Allažu saime” – lielākās reģionālās Kooperatīvās Krājaizdevu sabiedrības Latvijā – dibinātājs un vadītājs.

Publicējam sanāksmes kopsavilkumu (~1 A4 lpp.) >>lasīt tālāk >>

Aprinkis.LV aktuālā tēma “Globalizācija. Patēriņš. ĢMO – ieguvumi un zaudējumi”

Vairāku nedēļu garumā portālā Aprinkis.lv īpaša uzmanība tiks veltīta tēmai “Globalizācija. Patēriņš. ĢMO – ieguvumi un zaudējumi”. Tiks publicēti arvien jauni materiāli, tādēļ lūdzu sekojiet līdzi. Tēma skar mūs visus.

Akcija “Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO”

No 13. – 18. maijam notiek akcija “Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO”, sakot paldies 102 novadiem, kuri noteikuši aizliegumu audzēt ģenētiski modificētus (ĢM) augus, un aicinot arī lielveikalus atteikties no ģenētiski modificētus organismus (ĢMO) saturošiem produktiem.

Akciju sadarbībā ar Star FM, TVNET, TV24, draugiem.lv un citiem domubiedriem rīko Latvijas Zemes draugi. Akcijas patroni ir piecpadsmit Latvijā pazīstamas personības, kuras akcijas laikā publiski paudīs savu attieksmi pret ģenētiski modificēto pārtiku. >>lasīt tālāk >>

Rīgas Ģimenes forums „Dabīga ģimene kā vērtība un valsts prioritāte” (17.maijā)

Biedrība „Asociācija Ģimene” sadarbībā ar Rīgas domi un NVO „Pasaules ģimeņu kongress”, ielūdz Jūs uz ceturto starptautisko Rīgas Ģimenes forumu „Dabīga ģimene kā vērtība un valsts prioritāte”, kas notiks 2012. gada 17.maijā. Šogad foruma mērķis ir aktualizēt cilvēka dzīvības vērtības un dabīgas ģimenes atbalsta politikas prioritāro nozīmi Latvijas valstiskuma saglabāšanā un ilgtermiņa attīstībā. Šī foruma galvenās tēmas – demogrāfiskās situācijas stabilizēšanas nepieciešamība globālā mērogā, nacionālo valstu tiesības izvēlēties ceļu, kāds ejams ģimeņu stiprināšanai, nacionālās identitātes saglabāšanai, dzimstības rādītāju uzlabošanai, individuālās un kolektīvās izvēles par labu dzīvībai nozīmīgums tautas ataudzē, tās garīgās un fiziskās veselības nodrošināšanā, preventīvā darba ar ģimeni aktualitāte mūsdienās. >>lasīt tālāk >>

Latvijā pirmais sēklu maiņas pasākums “Sēklas un sarunas” 2012. g. 28. aprīlī

Sestdien, 28. aprīlī LU Botāniskā dārza Pavasara svētku ietvaros notiks Latvijā pirmais sēklu maiņas pasākums un “Sēklu sarunas”. Pasākums noritēs no 12:00-14:00 pie Palmu mājas. LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Kandavas ielā 2.

No 12.00 – 12:30 notiks “Sēklu sarunas” – neformāla diskusija par sēklu daudzveidības saglabāšanas problemātiku un konkrētiem risinājumiem, iespēja izteikt viedokļus par Eiropas un Latvijas sēklu likumdošanu, kurus pēc tam apkopos un nodos tālāk likumdošanas institūcijām. Diskusiju vadīs sēklu jautājuma eksperte, vides zinātņu doktore Guntra Aistara. Savukārt no 12.30 – 14.00 notiks sēklu apmaiņa, kurā aicināti piedalīties visi, kuriem ir kvalitatīvas, pašu savāktas sēklas, kuras nav hibrīdi vai nekontrolētas svešaputes augi.
>>lasīt tālāk >>

“Juristu dienas 2012″ – no 23. līdz 28. aprīlim

Šogad “Juristu dienas” norisināsies no 23. līdz 29. aprīlim. To ietvaros visas nedēļas garumā notiks dažādi pasākumi – konferences, priekšlasījumi un diskusijas. Tiks skartas ar juridiskiem jautājumiem saistītas un arī tik pat kā nesaistītas tēmas. Pasākumu klāsts ir ļoti plašs. Aicinām iepazīties ar PROGRAMMU (.PDF).

Programmā iespējamas izmaiņas. Pa informatīvo tālruni 2 666 13 55 iespējams uzzināt kāds pasākums un kur notiek. >>lasīt tālāk >>

Izglītojošs un visādā ziņā brīnišķīgs pasākums “Undīnē” (sestdien, 24.martā)

Aicinām uz izglītojošu pasākumu 24. martā Pasaku mājā „Undīne” (Parka iela 1, Dubulti, Jūrmala). Tiks demonstrēta dokumentālā filma “Laimes ekonomika”, ar priekšlasījumiem uzstāsies brīvvēsturnieks Agris Dzenis, profesors Ivars Brīvers, Indra Pole, VAK dibinātājs Arvīds Ulme un Jānis Kleinbergs. Tiks prezentētas ap 10 dažādas iniciatīvas grupas.

Noslēgumā – Vītolu Ģimenes un citu draugu/domubiedru koncerts.

Skat. programmu (MS Word) * . >>lasīt tālāk >>