“Raiņa intelektuālais mantojums 21.gadsimtā” (A.Priedīša lekcija – VIDEO un konspekts)

2012.gada 6.martā LU Raiņa bulvārī 19 notika Artura Priedīša lekcija „Raiņa intelektuālais mantojums 21. gadsimtā”. Arturs Priedītis ir viens no Raiņa akadēmisko kopotu rakstu sastādītājiem un Raiņa daiļrades pētnieks, sava darba rezultātu apkopojis grāmatā „Mans Rainis” (bez maksas pieejama internetā).
>>lasīt tālāk >>

‘Gana visaptveroša pārvaldības teorija’ (prof.V.I.Zubovs u.c.)

Uz domu tulkot šo teoriju mani uzvedināja diskusija Tautas Forumā par partijas KPE (Курсом Правды и Единения) programmas izmantošanu valsts pārvaldes pamatprincipu izstrādei. Savus brīdinājumus tur jau izteicu, tomēr pats tās kodols ir teorija DOTU, kuras sākotnējais teksts gan ir nopietni vērā ņemams.
>>lasīt tālāk >>

Stāsts pārdomām un vietne TikaiNesakiNevienam.lv

Kādai vecai sievietei Ķīnā bija divi lieli trauki, kas bija iekārti kārts galos, kuru viņa nēsāja sev uz pleca. Vienam traukam bija plaisa, tajā pat laikā otrais bija nevainojams un allaž pārnēsāja visu ūdeni. Garā ceļojuma laikā no strauta līdz mājām ieplīsušais trauks bija tikai līdz pusei pilns. >>lasīt tālāk >>

Skenē grāmatas un izplata internetā

Aktīvi un uzņēmīgi cilvēki skenē grāmatas, un to elektroniskās versijas dara pieejamas ikvienam interneta lietotājam. Publicējam šīs iniciatīvas autoru skaidrojumu, kāpēc un ko ir derīgi skenēt un izplatīt, kā arī viņu viedokli par šīs aktivitātes likumību un drošību. Interneta vietnē gramataselektroniski.wordpress.com atradīsit precīzu instrukciju, kā uz papīra drukātu tekstu arī Tu vari pārvērst digitālā formātā.
>>lasīt tālāk >>

Emuārs – ‘Var arī savādāk’ (www.savadak.lv)

Vai iespējams pašam pagatavot zobupastu un veļas mazgājamo līdzekli? Vai mājas apstākļos iespējams izgatavot skūšanās putu aizstājēju? Lasiet Kaspara Strazdiņa emuāru, kur autors apraksta to, ko tiešā un pārnestā nozīmē pārbaudījis pats uz savas ādas. Var arī savādāk! Netici?! Mēģinām, ierosinām, iedrošinām, informējam cits citu.. >>lasīt tālāk >>

E-bibliotēka: lasi, skaties un klausies PAR BRĪVU.

Biedrība “Ideju forums” īstenojusi daudzsološu projektu – Elektronisko bibliotēku. Lai Jums būtu pieeja visam bibliotēkas krājumam, nepieciešams tik vien kā autentificēties. Tas paveicams, ja esat Swedbank, Latvijas Krājbankas, Nordea banku sistēmu lietotājs, vai, izmantojot Mobilā ID pakalpojumu. Gandrīz vai neticami, bet “Tavu datu pārbaude un bibliotēkas lietošana ir BEZ MAKSAS.”  Tikai tad, ja izmantojat Mobilo ID, tas maksā Ls 0,05 (tiek pieskaitīti mobilā tālruņa rēķinam). >>lasīt tālāk >>

VIDEO: ‘Ideja, kuru vērts īstenot!’

Lieliska ideja, kā iespējams uzrunāt cilvēkus. Turklāt ar labestību un humoru. Uzņēmīgi un brīvi domājoši jaunieši ceļo pa pasauli un, izmantojot skaļruni (megafonu), runā par dažādiem ar pašreizējo kārtību saistītiem jautājumiem:

>>lasīt tālāk >>

E-mācību līdzeklis ‘Runāsim latviski’. Jāņa Kušķa rakstu krājums.

Biedrība “Latvietis” ir izveidojusi interneta vidē pieejamu valodnieka Jāņa Kušķa rakstu krājumu “Runāsim latviski”. Krājums ir neaizstājams katram latvietim, kurš vēlas izkopt savu valodu. Aicinām skolotājus šo vērtīgo ziņu avotu izmantot kā mācību līdzekli vai vismaz informēt par to savus audzēkņus. Rakstu krājuma tehniskā risinājuma autori sola jau tuvākajā laikā paplašināt informācijas meklēšanas iespējas.

Interneta vietne: ‘Timeframe-TV’

Interneta vietne Timeframe-TV piedāvā plašu dažādu vērtīgu un saistošu videomateriālu apkopojumu par tematiem sākot no filozofijas, dabas, tehnoloģijām, zinātni, beidzot ar citplanētiešiem un konspirācijas teorijām. Skatieties un vērtējiet!

Iededzies par Latviju un “uzsildi” ekonomiku!

PREZENTĀCIJA/AKCIJA:
Iededzies par Latviju un “uzsildi” ekonomiku!
Šobrīd TautasForums.lv rīcībā nav ziņu par prezentācijas autoriem, bet šo iniciatīvu katrā ziņā atbalstām. Esam izveidojuši prezentācijas FLASH versiju. Dari zināmu šo vēsti ikvienam!
>>lasīt tālāk >>

Alans Vats iepazīstina ar Austrumu filozofiju

Alanu Vatsu (Alan Watts 1917-1973) mēdz dēvēt par filozofu, kurš Rietumus iepazīstināja ar Austrumiem. Filozofu, kurš Rietumniekiem pavēra plašās un līdz tam laikam noslēpumainās Austrumu filozofijas durvis. Austrumu filozofijas, konkrētāk Budisms, Hinduisms un Daoisms ir pilnīgi jauna pasaule cilvēkiem, kuri ar tām saskaras pirmo reizi. Tās ir jaunas izjūtas, jauna domāšana, jauna pieredze. >>lasīt tālāk >>

Interneta vietne: “Big Picture TV”

Šajā interneta vietnē ir atrodamas daudzu zinātnieku, ekspertu un aktīvistu domas un idejas par ilgtspējīgu sabiedrības attīstību. Videomateriālos tiek atspoguļotas pašreizējā cilvēces funkcionēšanas veida problēmas, to cēloņi un idejas, kā cilvēci mainīt un uzlabot – Big Picture TV. >>lasīt tālāk >>

TED un MIT

INTERNETA VIETNES: “TED” (Technology, Entertainment, Design) un “MIT” (Massachusetts Institute of Technology) – abi angļu valodā.
TED ir apjomīga video lekciju, priekšnesumu un demonstrējumu krātuve, kas tiek papildināta, ik gadu pulcējoties pasaules izcilākajiem domātājiem, kuri pierāda, ka cilvēku radošumam nav robežu.
MIT – Masačūsetas tehnoloģiju institūta īstenota ideja – dalīties ar zināšanām, video lekcijas (dabaszinātnēs, tehnoloģijās u.c.) izvietojot internetā.

Datorprogramma: “Ceļojums mikro un nano pasaulē”

DATORPROGRAMMA: (interneta versija www.nanoreisen.de – angļu, vācu, franču, spāņu; lejupielādējams fails nano.zip 21MB – angļu, franču, spāņu)
Saistošs un vērtīgs ceļojums pa mikro un nano pasauli. Pieejami 3 ceļojumi: cilvēks, dators un automašīnas gaismas lukturis. Visi trīs Jūs aizvedīs līdz atoma kodolam un vēl tālāk. Programma izmantojama arī kā uzskates un mācību līdzeklis stundās vecāko klašu skolēniem un studentiem. Turpinājumā – neliels programmas demonstrājums ar attēlu palīdzību.
>>lasīt tālāk >>

Interneta vietne: “Aisbergs”

Dažādas publikācijas, tulkojumi, viedokļraksti, atziņas, plašs ziņu avotu klāsts krievu valodā – informācija, kas patiesi liek aizdomāties – Aisbergs.