VIDEO: ‘Ideja, kuru vērts īstenot!’

Lieliska ideja, kā iespējams uzrunāt cilvēkus. Turklāt ar labestību un humoru. Uzņēmīgi un brīvi domājoši jaunieši ceļo pa pasauli un, izmantojot skaļruni (megafonu), runā par dažādiem ar pašreizējo kārtību saistītiem jautājumiem:

>>lasīt tālāk >>

‘Stāsts par lietām’ (The Story of Stuff) – LATVIEŠU VALODĀ!

VIDEO/MULTFILMA: “The Story of Stuff with Annie Leonard” (latviešu valodāGoogle Video – angļu val; RuTube – krievu val.; 21min.)

Īsfilma vienkāršā valodā par nopietniem jautājumiem, ilustrēta ar kustīgiem attēliem, tālab ir viegli saprotama gan pieaugušajiem, gan bērniem. Izmantojama kā mācību materiāls skolā un skatāma ģimenes lokā. Filmiņas autore Annija stāsta, kā līdz mums – cilvēkiem, nonāk veikalos iegādājamās preces. Kā tiek panākts, ka mēs tikai pērkam, metam ārā, pērkam atkal, un kāds tikai ražo..  Un uz kā rēķina, tas viss? >>lasīt tālāk >>

Fragmenti no filmas “Ģenētiskā bumba” ar subt. latviešu valodā

FRAGMENTI NO FILMAS: “Ģenētiskā bumba” (krievu val. ar subtitriem latviešu valodā – 2×10 minūtes).
Dokumentāla filma (2007.g.) – intervijas ar zinātniekiem, kuri atklāj pētījumu rezultātus, kas dažādu iemeslu dēļ pasaulē netiek publicēti. Internetā pieejama arī filmas pilnā versija, kurai gan nav pievienots tulkojums latviešu valodā – 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa, 4.daļa, 5.daļa. Būsim pateicīgi, ja piedāvāsit pārtulkot uz latviešu valodu visu filmu.
>>lasīt tālāk >>

Kredītu krīze (The Crisis of Credit)

MULTIPLIKĀCIJAS FILMA: “Kredītu krīze” (YouTube – angļu val ar subt. latviešu val.; CrisisOfCredit.com - agnļu val.; 11min.)
Vienkāršā valodā, ņemot talkā animācijas iespējas, autori skaidro globālās finanšu krīzes cēloņus. Uzskatāmi tiek attēlota, iespējams lielākā iedzīvotāju apkrāpšanas shēma cilvēces vēsturē. >>lasīt tālāk >>

Iespējams dzīvot arī savādāk..

VIDEO. (~4 min; krievu val.).
To, ka dzīvi ir iespējams organizēt savādāk, pierāda cilvēki tikai dašus simtus kilometru attālumā no mums. Gan jau ka līdzīga pieredze ir sastopama arī Latvijā, tomēr līdz uzfilmētiem video vēl ir jāpagaida. >>lasīt tālāk >>

K.P.Petrovs: “Cilvēces pārvaldīšanas noslēpumi”

VIDEO-LEKCIJAS: (lekcija1.avi 623MB, lekcija2.avi 695MB – krievu val.)
- Četrus gadus bijis kosmodroma “Baikonur” direktora vietnieks ar milzīgu pieredzi lielu kolektīvu vadīšanā, turklāt pieņemot lēmumus īpaši sarežģītos apstākļos. Šobrīd Petrovs ir pārvaldīšanas akadēmijas prezidents. Šīs ir ievadlekcijas no lielāka lekciju kursa, ar kura saturu iespējams iepazīties šeit, tās skatāmas internetā un arī pieejamas lejupielādēšanai.
>>lasīt tālāk >>

FILMA: ‘Nauda kā parāds’ (Money As Debt) LATVIEŠU valodā!

FILMA. “Nauda kā parāds” (Money As Debt)
Desmitās klases audzēknis (Tautas Forumā ar aizstājvārdu akuukis) filmu iztulkojis latviski, un nu tā ar subtitriem pieejama internetā.

Vai Tu zini, kā rodas nauda? >>lasīt tālāk >>

“Kas šūpo šūpuli?” un “Virtuālā agresija”

FILMAS:
“Kas šūpo šūpuli?”(.wmv 56MB; .avi 187MB – krievu val.)
“Virtuālā agresija” (.wmv 47MB; .avi 170MB – krievu val.)
Sanktpēterburgas bērnu psihologi veikuši pētījumu, par to, kādēļ bērni mūsdienās vardarbību uztver kā pašsaprotamu. Kas ir tas, kas viņos ieliek šādu dzīves uztveri? Vai Jūs, vecāki, esat tie, kuru dēļ bērnos rodas aplama izpratne par labo un slikto? Filma ieteicama ikvienam – tiem, kuri jau ir vecāki, un tie, kuriem bērnu vēl nav. Tā izmantojama kā mācību materiāls “topošo vecāku skolās”. Otrajā filmā detalizētāk izklāstīta multiplikācijas filmu un datorspēļu ietekmes analīze. (Iesūtīja Juris).
>>lasīt tālāk >>

“Korporācija” (The Corporation)

FILMA: “Korporācija” ( angļu val. – 3.h)

Mūsdienās mūsu rietumnieciskajā sabiedrībā dzīvot ir salīdzinoši ērti, un viens no pamatiem, kas to nodrošina, ir lielās korporācijas. Tomēr jājautā, kas īsti ir korporācijas? Ko tās dara? Kā labā tās strādā? >>lasīt tālāk >>

Mēs esam viena ģimene

VIDEO: “Mēs esam viena ģimene” (We are all one) (ar subtitriem latviešu valodā, 10min).

Cilvēce un daba – vienots veselums. Filma piemērota skolēniem rādīšanai angļu valodas, bioloģijas un domāšanas stundās. Ak, jā! Latvijā šobrīd ir visai maz skolu, kurās notiktu domāšanas stundas. >>lasīt tālāk >>

“Pasaules valdnieks – Nikola Tesla”

FILMA: “Pasaules valdnieks – Nikola Tesla” (.avi 346MB – krievu val.)
Viens no pasaules dižākajiem izgudrotājiem, kurš savu dzīvi veltījis tādiem jautājumiem kā jaunu enerģijas avotu atklāšana un elektroenerģijas pārraide bez vadiem. Filmā meklēts skaidrojums šim ģenialitātes fenomenam. Vairāku izgudrojumu piezīmes un skices Tesla iespējams pats iznīcinājis, jo uzskatījis, ka cilvēce tiem vēl nav gatava. Cits ziņu avots vēsta, ka Tesla radījis motoru, kurš aizstāj iekšdedzes dzinēju. Informācijai un pārdomām pievienojam video par Austrālijas firmas ražojumu – Magnētmotora elektrisko ģeneratoru (YouTube – angļu val.).

>>lasīt tālāk >>

“Zeitgeist II” (latviešu valodā)

FILMA: (YouTube – krievu val., YouTube – angļu val., www.zeitgeistmovie.com – ar subtitriem citās valodās)
Sākuma daļā tiek skaidrota ASV dolāra izcelsme un Federālo Rezervju bankas darbības principi. Turpinājumā – par vispasaules korporāciju ietekmi uz valstīm un to pārvaldēm, masu saziņas līdzekļiem, kā cilvēku uzskatu veidotājiem, un apskatīti arī citi jautājumi. Filmas otrā daļa veltīta autoru un viņu domubiedru skatījumam uz to, kāds varētu būt nākotnes sabiedrības modelis.
Jebkuras ziņas aicinām vērtēt kritiski, tai skaitā šo filmu. Aicinām uzdot jautājumus un meklēt uz tiem atbildes. Vērtējiet gan piedāvātā sabiedrības attīstības ceļa priekšrocības, gan riskus, diskutējiet par tā ilgtspējību un komentāros izsakiet savu viedokli par filmu un autoru priekšlikumiem.
>>lasīt tālāk >>

‘Pasaule saskaņā ar Monsanto’ (The World According to Monsanto).

FILMA. “Pasaule saskaņā ar Monsanto” (YouTube – latviešu val.; YouTube – angļu val.)
Sensacionāla, atmaskojoša filma, ko būtu jāredz ne tikai Latvijas zemniekiem, bet ikvienam mūsu valsts iedzīvotājam. Kompānija “Monsanto”, kas ir pārstāvēta 46 pasaules valstīs, kļuvusi par pasaules līderi ģenētiski modificēto organismu jomā, tai pat laikā kļūstot par vienu no noziedzīgākajām kompānijām cilvēces vēsturē, jo tās darbības vērstas uz to, lai zemnieki būtu spiesti audzēt tikai ģenētiski modificētus kultūraugus, kā arī lai cilvēkiem būtu pieejami tikai tādi pārtikas produkti, kas ražoti no ģenētiski modificētiem augiem. Ļoti iespējams, ka minētās darbības „Monsanto” jau veic arī Latvijā.
(2008. gads, Francija/Vācija, dokumentālā filma. Režisore: Marie-Monique Robin. Informācija internetā. Filmu iespējams iegādāties DVD formātā.)

>>lasīt tālāk >>

Latvietis Edvards Liedskalniņš – pasaules noslēpumu zinātājs (papildināts)

VIDEO 1: “Neticamā Koraļļu pils (Incredible Coral Castle) (.divx, angļu val., 21min. 30s., 175MB)
VIDEO 2: “Anti gravitācijas noslēpums – Koraļļu pils” (1.daļa, 2.daļa, 3.daļa – YouTube, angļu val.)
Dokumentālas filmas par latvieša Edvarda Liedskalniņa radīto brīnumu – Koraļļu pili. ~1m 50cm garais un ~45kg smagais Edvards (dzimis Rīgā, 1887.g. ) iespējams ir viens no apdāvinātākajiem un noslēpumainākajiem cilvēkiem pēdējā gadu simtā. Viņa veidotais akmens dārzs tiek salīdzināts ar Ēģiptes piramīdām un Stounhendžas akmeņiem. Sekojiet ‘saistītajiem ierakstiem’ un atradīsit arī Andra Stavro grāmatu.
>>lasīt tālāk >>

Prof. V.Ždanovs: “Lekcija par alkoholisma kaitīgumu un ne tikai”

VIDEO-LEKCIJA: (.wmv 261MB – krievu val.)
Lekciju iesaku noskatīties ikvienam, jo tur nav tikai par alkoholisma kaitīgumu, bet arī par lietām, kas rosina padomāt, kādā pasaulē mēs dzīvojam. Pirmās pāris minūtes var patīt uz priekšu, kamēr nerunā pats profesors.